• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rulers and Empires - projekt autorski (mój)
Pozwolę sobie na odrobinę prywaty, jeśli dział pozwala.

Otóż, przez 13 lat rozwijałem projekt gry strategicznej w formacie Massive Multiplayer Online Realtime Strategy Game, czyli coś czego jeszcze świat gier nie widział, i tak dłubałem dłubałem, aż wydłubałem pełnoprawną grę planszową, którą następnie testowałem przez rok. Same stworzenie tej gry na planszy zajęło mi ponad 8 miesięcy, po 10-12 godzin dziennie, ale piszę całkiem poważnie, było warto, bo gra się świetnie.

Założenia gry były proste: stworzyć coś, co pozwoli grać kilkuset graczom jednocześnie, i da szansę tworzyć historię na nowo. Tak powstała gra historyczna, w której gracze nie tylko prowadzą państwo decydując o jego losach, ale także mogą wziąć udział w bitwach z udziałem potężnych armii, tak że może grać nawet i 60 ludzi jednocześnie prowadząc i 100000 wojska (i więcej).

Zapraszam do zapoznania się z historią gry w wersji planszowej z bogatą galerią zdjęć na facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/RulersAndEmpires

oraz zapraszam na oficjalną stronę projektu http://www.rulersandempires.pl

Aby sen się ziścił, stworzyłem kilka unikatowych rozwiązań (bagatela - zajęło te owe 13 lat dopracowanie każdego), tak aby gra oferowała prawdziwe oblicze strategii, duże możliwości zarządzania państwem, armią, interakcji między graczami i system dający możliwość tworzenia przez gracza profilu, który można wzbogacać na różne sposoby (co ma przełożenie na świat gry, wojny, bitwy, potyczki itd.)

Kolejnym krokiem będzie przeniesienie gry na platformę PC.

Jak macie pytania to pytać, chętnie odpowiem. Zapraszam także na forum i skromnie proszę o pomoc w przekazaniu słowa o tej grze w świat, czy to przez FB (Like it, like it!) czy w innym wymiarze.

Jeżeli ktoś chce wziąć udział w projekcie poprzez jakąkolwiek pomoc (tłumaczenia, tworzenie grafiki, zarządzanie forum) przyjmę z otwartymi ramionami gdyż wiem, że sam tego nie udźwignę w stopniu, w jakim trzeba taki projekt utrzymać.
loading podpis...

Odpowiedz
czyli można przyjąć, że jest to takie Ryzyko podniesione do potęgi n-tej? W Ryzyko grać uwielbiałem, ale rozgrywki potrafiły się toczyć tygodniami, dlatego trochę się boję tego Uśmiech
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
bez obaw - te 13 lat poszło nie na marne, a ogrom pracy przeze mnie wykonanej został wycelowany w czas rozgrywki. Mam do tego aż cztery rozwiązania (znów, wszystkie unikatowe), dlatego cała rozgrywka zajmie maksymalnie (czas nieprzekraczalny) 17 dni. Po tym czasie następuje przerwa i restart serwera głównego, z tym że serwery będą trzy: Globalny (wojna na całym świecie dla 560 ludzi), Europa i Bliski Wschód (180 ludzi) i Europa (99 ludzi).

Jako gracz doskonale zdaję sobie sprawę, że oferowane rozwiązania w grach są tragiczne, gdyby przyjąć je w rozgrywce multiplayer, do tego w takiej skali - jak chociażby seria Total War - przecież tam zwykły multi z pełną kampanią, gdyby był, sprawiłby że tura trwałaby nawet i tydzień, o ile nie więcej. Wiedziałem o obostrzeniach czasowych, ale to nie takie hop-siup rozwiązać wszystkie problemy z tym związane. Ale udało się, z czego jestem bardzo, bardzo zadowolony!
loading podpis...

Odpowiedz
projekt ma już nową stronę. Raz na tydzień będę wrzucać ciekawostki o grze jako seria Cechy Gry.
loading podpis...

Odpowiedz
Będę co jakiś czas wrzucać grafikę koncepcyjną w celu pokazania klimatu gry oraz objaśniać, co jest prezentowane. Będzie to druga seria informacyjna wraz z Cechami Gry, przedstawiająca rozgrywkę.
loading podpis...

Odpowiedz
Mam do pokazania grafiki koncepcyjne, z dokładnym opisem co się na nich znajduje i jak będzie działać (w tym bitwy):

[Obrazek: 5ed1b5109886.jpg]

obszerny artykuł znajduje się tutaj: http://rulersandempires.pl/viewtopic.php?p=109#109
loading podpis...

Odpowiedz
zrobiłem update wersji planszowej: nowa grafika, nowe plastikowe pionki drukowane w 3D, nowa mapa, i system kart:

Więcej fotek:

[Obrazek: 53ecb471541b.jpg]

[Obrazek: 24aa2c7351f5.jpg]

[Obrazek: 9be6a2bd7145.jpg]

[Obrazek: 1f86ea9752fe.jpg]

Na stronie gry znajduje się dokładny opis bitwy taktycznej na planszy.
loading podpis...

Odpowiedz
mały refresh: zakładam studio wydawnicze gier planszowych - Rulers And Empires jest na liście, jednak nie prędko . Do teraz w tę grę zagrało ponad 100 osób, i bardzo szczerze powiem, że były peany zachwytu od każdego gracza. Rynek... biznes, rządzi się swoimi prawami, i mimo posiadania takiego tytułu, nie jestem w stanie wydać gry w należytej formie. Po prostu - nie zarobię. Skupiłem się na pomysłach, które mają szansę wypłynąć - jeśli nie utonę, ta gra wyjdzie na światło dzienne.
loading podpis...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości