Rzeczy wkurzające nas w filmach
(23-02-2017, 11:23)Mierzwiak napisał(a): W sensie że Sicario i Czarownica (WTF) to jakiś powiew świeżości wśród taśmowych produkcji? Ok...

Chodziło mi o The Witch z 2015 roku i tak to był dla mnie powiew świeżości :) Zresztą wymieniłem raczej filmy, które obejrzałem w ostatnim roku, a które w jakikolwiek sposób na mnie podziałały, a to skrajnie subiektywna sprawa, więc nie bij :*

Odpowiedz
Już się wystraszyłem że chodzi o paździerz z Jolie :)

Odpowiedz
(23-02-2017, 11:19)Kluski napisał(a): Żeby nie było offtopicu, właśnie mi się przypomniało, że bardzo mnie irytuje jak w filmie pojawia się idealna okazja do pokazania full frontalu jakieś fajnej aktorki, a oni robią głupie kadrowanie, żeby nic nie pokazać. Niemal słyszę z offu to "ne, ne, ne, ne, ne!". 

Zwłaszcza w wicku było to strasznie denerwujące. Mamy kategorię R i praktycznie każdy na ekranie skończy z przestrzeloną głową, ale cycków nie zobaczycie cholerne zboczki :)
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
A chciałbyś te cycki oglądać? No ja nie ;)
"Renton - "Choose life, choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares."

Odpowiedz
Ja lubię milfy :)

Odpowiedz
Też byłem mocno rozczarowany :)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Mam pomysł na nowy temat :)

Odpowiedz
Zawsze mnie to wkurzało: wielka miska z furą finezyjnie ułożonych owoców. Kurde, też chciałem mieć coś takiego, ale raz: w sumie szkoda mi było kasy; dwa: przecież nie będę tych owoców napierdalał tyle - zepsują się; trzy: jak wezmę parę to już kupka nieładna. Czy wy macie u siebie takie wazony z bukietem egzotycznych owoców?

Przykład kiepski, ale nie chciało mi się szukać, a akurat oglądałem:

[Obrazek: vlcsnap-2_ashpnqs.png]

Odpowiedz
Jakbym miał trochę zbędnej gotówki to bym takie miał, a wielu filmowych bohaterów ma kasy jak lodu. Zresztą nawet teraz u mnie w kuchni stoi duża misa z orzechami na których leży kilka-kilkanaście różnych owocu.

Odpowiedz
Wow, to jest problem. Toż u mnie w rodzinnym domu, jak i też u mnie w mieszkaniu Berlinie też tak sobie układamy ładnie owoce. Oczywiście leżą tam, i z czasem je się używa, plus zawsze można je dokupić. Toż to podchodzi pod odpowiedni wystrój mieszkania, plus ma młodsza siostra studiuje architekturę wnętrz. ;) To akurat jest mało-filmowe, a po prostu zwyczajne jeżeli chodzi o wystrój mieszkań, domów, pomieszczeń itd.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Bez przesady - jabłka czy inne pomarańcze się tak szybko nie zepsują po prostu leżąc w misce.

To już o wiele bardziej rozwala mnie widoczne oświetlenie w co niektórych produkcjach - nieważne czy dzień czy noc, czy serial czy film, ale bywają takie momenty, że palą się dosłownie wszystkie lampki w kadrze, bo pewnie inaczej operator by się zesrał i nic by nie było widać. A wygląda to conajmniej komicznie i kompletnie nierealistycznie - szczególnie, gdy bohater wchodzi do pokoju i zapala jeszcze jedną lampkę, żeby był ruch i coś się działo.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
(03-03-2017, 22:23)Kluski napisał(a): Czy wy macie u siebie takie wazony z bukietem egzotycznych owoców?

http://imgur.com/a/5991n

Punkt 8 :)

A cały poradnik sprawdza się rewelacyjnie, serio :]

Odpowiedz
W sobotę byłem na Linii życia i Botoksie. Jeden film o studentach medycyny, drugi o lekarzach. W obu można zobaczyć masaż serca wykonywane ugiętymi rękoma.

Ugh.

Odpowiedz
Kiedy w filmie ktoś słucha np. radia i podśpiewuje sobie tę piosenkę, którą akurat puszczają, to nigdy (lub prawie nigdy) nie wchodzi dobrze w tempo. Nieważne czy śpiewa za wolno czy za szybko, grunt, że jego śpiew i śpiew z radia zawsze się rozjeżdżają. Tak jakby filmowcy uważali, że jeśli postać będzie śpiewać prawidłowo (ani nie wybiegać do przodu, ani nie zostawać w tyle), to będzie to zbyt profesjonalnie, a postać nie ma być dla widza profesjonalnym śpiewakiem tylko tzw. everymanem.

Kłopot w tym, że w zwyczajnym życiu, kiedy ktoś śpiewa sobie razem z radiem, robi to dobrze i jego śpiew synchronizuje się i zgrywa z tym z radia. Przynajmniej moje obserwacje na to wskazują. Bo jeśli ktoś jest z piosenką aż tak osłuchany, że zna jej tekst na pamięć, do kroćset, to niby czemu miałby mylić tempo?

Ten motyw widziałem (a raczej słyszałem) już w naprawdę wielu filmach, jednak trudno byłoby mi sobie teraz konkretnie przypomnieć, ale w każdym razie ostatnio "Zwerbowana miłość" przypomniała mi o tym, że mnie to wkurza.

Odpowiedz
Powtórzyłem sobie bat-trylogię Nolana na UHD i w idiotycznym finale TDKR z policjantami na ulicy ma miejsce coś, co mnie drażni w wielu filmach:

Pociski wystrzeliwane z trzymanej prosto broni, które lecą na wysokości głowy czy szyi, kilkadziesiąt lub nawet kilkanaście (!) metrów dalej trafiają w... ziemię. Według Hollywood grawitacja jest aż tak silna?

Odpowiedz
Kupują te pociski z "Straight Shooters" z Kaczorem Donaldem :).

Odpowiedz
Wkurza mnie ostatnio modne w filmach gdzie bohaterowie używają broni palnej wszelakiej asekuracyjne przeładowywanie broni. Przypomniało mi się przy okazji trailera do Infinity War gdzie Winter Soldier właśnie tak przeładowuje karabin. Jeszcze w kilku filmach to widziałem, ale nie mogę sobie przypomnieć w których, chyba bardziej w jakichś współczesnych. Denerwujący zabieg.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
A co to jest asekuracyjne przeładowanie broni?

Odpowiedz
Chyba takie, że na wszelki wypadek :P

Odpowiedz
(14-01-2018, 19:13)simek napisał(a): A co to jest asekuracyjne przeładowanie broni?
Gdy przeładowujesz broń, odciagasz zamek do tylnego położenia i zamiast puścić go by swobodnie sobie powrócił dzięki sprężynie powrotnej do przedniego położenia to nie puszczasz tylko trzymasz cały czas ręką wspomagająca zamek aż nie wróci do przedniego położenia. To tak w skrócie. Jest to nieprawidłowe powodujące problemy z bronią, zacięcia. Robią tak amatorzy, hoplofoby( bojem się broni) i cioty:)
Dlatego denerwuje mnie jak to robią w filmie.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon