SEQUELE
Dzięki za zwrócenie uwagi - już poprawione ;)
"It's alive!"

Odpowiedz
nie ma za co odpowiedzi juz wysłane :twisted:
A single pussy hair can pull a battleship through the desert

Odpowiedz
DUX napisał(a):Dzięki za zwrócenie uwagi - już poprawione ;)
Chyba jednak nie bardzo. ;)

Odpowiedz
Eh, znam większość odpowiedzi,ale nie mogę odpowiadać. Buu... ;(

Odpowiedz
karol, zawsze mozesz sie wypisac z "tego g***a" :twisted:

Odpowiedz
i po konkursie.dziekuje wszystkim za udzial.... walka byla dosc wyrownana...
wyniki wkrotce na stronie... badzcie cierpliwi:)

Odpowiedz
WYNIKI KONKURSU JUZ NA STRONIE GLOWNEJ....

gratuluje zwyciezcom.... konkurs do najlatwiejszych nie nalezal,,, ale gratuluje wszystkim uczestnikom sporej wiedzy!!! niektorzy naprawde milo mnie zaskoczyli!!!! dzieki za udzial, byc moze za rok (jak pieniazki beda :) - znow sie cos zorganizuje w tej materii :)

gratuluje LPC!! nagrody dojada do was wkrotce!:)

Odpowiedz
dzieki dzieki
mam pytanko czego mi tam zabrakło do uzyskania max poonktoof ?

Odpowiedz
odjalem ci punkt za pytanie o kinga... nie wspomniales o "mangler" i "lawnmower man" .....

Odpowiedz
ale podałem duuuszo innych ja bym sobie zrobił -0.5 pnkta :twisted:

Odpowiedz
nie dyskutuj bo otrzymasz Bad Boys II jedynie plytke z samymi dodatkami,,, 8)

Odpowiedz
już milcze juz nic nie pisze o qrcze zas mi sie napisało o i jeszcze raz qrcze i can't STOP :twisted:

Odpowiedz
Witam. Znalazłem taki moim zdaniem dość spory błąd w ostatnim konkursie sequelowym:D

Pyt 4. Podaj tytuły filmów - adaptacji prozy Stephena Kinga - które miały swoje kontynuacje
(wystarczy podać tytuł pierwszej części cyklu). (2 pkt)

Odp: "Carrie", "Boogeyman", "Salem's Lot", "Creepshow", "Children Of The Corn", "Firestarter",
"Pet Sematary", "Sometimes They Come Back", "The Lawnmower Man", "The Mangler", "Rose Red"

Po pierwsze na podstawie opowiadania "The Lawnmower Man" nakręcono tylko jeden film amatorski, który nigdy nie miał kontynuacji (całe szczęście:D). Film Bretta Leonarda (tak samo jak druga część Farhada Manna) nie ma nic wspólnego z opowiadaniem Kinga. Sam King zresztą procesował się z twórcami o usunięcie jego nazwiska z czołówki i proces ten wygrał. Filmu nie wolno reklamować jego nazwiskiem:D

Pe drugie. Na podstawie opowiadania "Boogeyman" również nakręcono tylko jeden film amatorski. Był kiedyś jakiś pełnometraxzowy film Boogeyman (pamiętam tylko, że koleś w nim lustra zamalowywał) i może doczekał się on kontynuacji, ale nie miał nic wspólnego z Kingiem:D:D

Poza tym konkurs fajny i przemyślany, a za pytanie matematyczne wielki szacunek:D:D:D

EDIT
Jeszcze zapomniałem o "Rose Red". Też nigdy nie było drugiej części:D

Odpowiedz
Jesli chodzi o "Rose Red" - byla druga czesc.
To oczywiscie "The Diary Of Ellen Rimbauer" ("Dzienniki Ellen Rimbauer").
A L () E E N

Odpowiedz
mando:
co do lawnmower mana -> to ze filmu nie mozna reklamowac jego nazwiskiem nie oznacza ze zamierzeniem tworcow nie bylo posilkowanie sie tworczoscia stephena kinga. :twisted:

co do rose red-> alieen juz odpowiedzial. kontynuacja jest w postaci prequela.

co do boogeymana -> owszem, cos sie pomieszalo, na szczescie nie mialo to wplywu na wyniki koncowe:)

poza tym dzieki za uwagi.

Odpowiedz
Kurcze no nigdy nie pomyślałem, że Diary of Ellen Rimbauer można traktować jako seqel Rose Red. Ale w sumie chyba faktycznie macie tu rację:D Mój błąd.

[quote="tomashec"]mando:
co do lawnmower mana -> to ze filmu nie mozna reklamowac jego nazwiskiem nie oznacza ze zamierzeniem tworcow nie bylo posilkowanie sie tworczoscia stephena kinga. :twisted: [quote]

Twórcy filmu to chcieli mieć tylko jakieś sławne nazwisko, które wykorzystać w czołówce mogą:D:D:D Na szczęście nie trwało to długo:D

Odpowiedz
i w sam raz na swieta:

http://www.film.org.pl/sequele/exorcist.html - THE EXORCIST
http://www.film.org.pl/sequele/great_escape.html - THE GREAT ESCAPE

przy okazji dzial "sequele" w osobie mojej 8) zyczy wszystkim czytelnikom Wesolych Swiat!!! :)

Odpowiedz
Cytat:"Batman Begins" mimo tego, że zawiera kilka niespójnych scen z poprzednimi częściami (zabójstwo rodziców Bruce'a), to uznawany jest oficjalnie za prequel całego cyklu, dlatego też ten obraz znalazł się w powyższym opisie całej serii.
to cytat z opisu batmana w dziale sequele. Nie wiem przez kogo ten film jest uznawany za prequel, chyba tylko i wyłacznie przez niedoinformowanych, ktorzy nie mogą potem zajarzyć jak to jest z tymi zabójcami Wayne'ów (joker czy Chill). Jak dla mnie to bardziej BB mozna by podciagnąc pod Remake(jasne że to nie remake ale na pewno nie żaden sequel, prequel czy inne takie) niż pod pre/sequel.

Noi Równiez wesołych świąt. :)

Odpowiedz
"batman begins" opowiada historie sprzed wydarzen opowiedzianych w filmach burtona i schumachera, zatem prequelem jest. dlaczego mialby byc remake'iem? przeciez ani razu w tym batmanie nie pojawia sie postac jokera, a to wlasnie walka z tym czarnym charakterem jest glowna osia fabuly filmu z 1989 roku. co do zabojcow rodzicow: jest tu wyrazna niescislosc, ale takie niescislosci to norma w cyklach filmowych powstalych na przetrzeni wielu lat (patrz chociazby: "highlandera")

no i w koncu sprawa ostatnia: producenci z warnera rozpoczynajac prace poczatkowo chcieli nadac filmowi tytul "batman 5", ale skonczylo sie to jedynie na takim tytule roboczym.....

i tak troche pozabatmanowo...
przeczytalem gdzies ostatnio ze pojawilo sie pojecie "midquel" - czyli jest to film opowiadajacy wydarzenia majace miejsce w tym samym czasie co pierwsza czesc ... tak jest chociazby z druga czescia animki "bambi". szalenstwo :twisted:

Odpowiedz
Tomashec napisał(a):"batman begins" opowiada historie sprzed wydarzen opowiedzianych w filmach burtona i schumachera, zatem prequelem jest.
Guzik prawda.
Batman Begins opowiada na nowo historię batmana zakładając że to co się działo w tamtych filmach nigdy się nei wydarzyło ani nie wydarzy. Dlatego prequelem nie jest. Ten film odcina się od tamtej serii i nie ma z nią nic wspólnego poza postaciami. A jesli ktoś uważa że powinno się go liczyć do serii to musi też dodać do niej "Batman zbawia świat" z Westem. To tak samo jakby dodawać amerykańską wersję Godzilli do klasycznej japońskiej serii albo twierdzić że LOTR Jacksona jest sequelem LOTRa Bakshiego :?

Cytat:dlaczego mialby byc remake'iem? przeciez ani razu w tym batmanie nie pojawia sie postac jokera, a to wlasnie walka z tym czarnym charakterem jest glowna osia fabuly filmu z 1989 roku
Nie jest remakiem tylko "remakiem". Batman burtona opoiwadał o początku działalności Batmana w Gotham (z pominięciem przygotowań) to samo BB (w jedynce na początku tez nie wiedzieli kim jest Batman - tak samo w BB, co zaczynal karierę 2 razy bo po pierwszym razi nagle o nim zapomnieli??), ten film jest początkiem alternatywnej serii, co zresztą wyraźnie zaznaczano. Podobnie jak Jackson na nowo opowiedział hstorię King Konga tak i Nolan na nowo opowiedzial historię Batmana, z tym tylko że Jackson zrobił remake zgodny z oryginałem a Nolan zrobił film po swojemu.

Cytat:co do zabojcow rodzicow: jest tu wyrazna niescislosc, ale takie niescislosci to norma w cyklach filmowych powstalych na przetrzeni wielu lat (patrz chociazby: "highlandera")

Nie, to nie jest żadna nieścisłość i nijak się ma porównanie do Highlandera (a nieścisłośc to była własnie u Burtona). Tutaj się opowiada historię Batmana na nowo, nic co się wydarzyło w tamtych filmach nie ma żadnego związku z tym co się dzieje tutaj. Zresztą Joker się pojawi w sequelu i wtedy pewnie niekumaci* zuepłnie nie będa wiedzieć co się dzieje. Zabawny jest fakt jeak często ludzie w rozmowach na Filmwebie za nic nie mogą zrozumieć że ten film nie ma z tamtą serią nc wspólnego i wciąż piszą że bez sensu że się nie zgadza z jedynką.

Cytat:no i w koncu sprawa ostatnia: producenci z warnera rozpoczynajac prace poczatkowo chcieli nadac filmowi tytul "batman 5", ale skonczylo sie to jedynie na takim tytule roboczym.....
początkowo, tylko początkowo, taki tyutuł nie mia prawa bytu więc był tylko tytułem roboczym.

Podsumowując - nazywanie tego filmu sequelem czy prequelem poprzednich jest wielkim nieporozumieniem. :)
pozdrawiam

PS: ale wcale nie uważam że umieszczenie go w dziale sequele jest jakieś bardzo nie na miejscu. jedynie nie zgadzam się z przytoczonym cytatem.

* - małe wyjasnienie, w tym miejscu nie mam na myśli ciebie tylko paru klientów z Filmwebu. Tak na wszelki wypadek :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości