SEQUELE
Dobrze gada ten Gieferg. Dać mu wódki. :)

...jakby się jeszcze cytować nauczył...;)

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):Batman Begins opowiada na nowo historię batmana zakładając że to co się działo w tamtych filmach nigdy się nei wydarzyło ani nie wydarzy. Dlatego prequelem nie jest. Ten film odcina się od tamtej serii i nie ma z nią nic wspólnego poza postaciami. A jesli ktoś uważa że powinno się go liczyć do serii to musi też dodać do niej "Batman zbawia świat" z Westem. To tak samo jakby dodawać amerykańską wersję Godzilli do klasycznej japońskiej serii albo twierdzić że LOTR Jacksona jest sequelem LOTRa Bakshiego :?

Otoz to! Osobiscie rowniez czesto powtarzam to, iz Batman Begins nie jest zadnym prequelem, sequelem, remakiem, czy innym takim, jak tylko zupelnie samodzielnym, 'niezaleznym' filmem inicjajujacym nowa serie. Zreszta spory z Tomashkiem w tej kwestii juz toczylem; sprawa zawisla jednak w martwym punkcie. ;)

Odpowiedz
gieferg: akurat z godzilla nie trafiles, amerykanska wersje robila columbia, ktora nie wiadomo jakim cudem wykupila prawa do zrobienia tego filmu....

w przypadku batmanow, wszystkie 5 czesci robil warner, i kwestia tytulu roboczego jednak mnie przekonuje ze to jest jednak w dalszym ciagu ta sama seria.

co do niescislosci fabularnych: highlander jest swietnym porownaniem, tam fabula kolejnych sequeli przeczyla wydarzeniom z oryginalu, podobnie jest i w tym przypadku.

jednak nie dam sobie glowy uciac za batman begins. przy produkcji slyszalem jak to producenci mowili o prequelu, zobaczylem historie ktorej nie znalem, wiec dla mnie normalnym bylo uznac film za prequel. tym bardziej ze (bodajze) ostatnia scena z karta ladnie nawiazuje do burtona:)

i na koniec - nie jestem wyrocznia w tych sprawach (tym bardziej jesli chodzi o serie komiksowe ktore cross-overuja sie na potege) ale uznalem za stosowne umiescic BB w opisach. zobaczymy co z tego dalej wyniknie.

Odpowiedz
Cytat:gieferg: akurat z godzilla nie trafiles, amerykanska wersje robila columbia, ktora nie wiadomo jakim cudem wykupila prawa do zrobienia tego filmu....
No i co z tego? Pasuje tak samo jak BB do serii batmana.

Cytat:w przypadku batmanow, wszystkie 5 czesci robil warner, i kwestia tytulu roboczego jednak mnie przekonuje ze to jest jednak w dalszym ciagu ta sama seria.
Yeeeaaa. ok czyli dla ciebie o tym czy to seria decyduje fakt że zrobiła to t sama wytwórnia, moje gratulacje.

Cytat:jednak nie dam sobie glowy uciac za batman begins. przy produkcji slyszalem jak to producenci mowili o prequelu, zobaczylem historie ktorej nie znalem, wiec dla mnie normalnym bylo uznac film za prequel. tym bardziej ze (bodajze) ostatnia scena z karta ladnie nawiazuje do burtona:)
zaczynam się teraz zastanawiać czy jednak nie jestes z tych niekumatych... :twisted: Poza tym wygląda to trochę tak jakby ci producenic tez nie za bardzo wiedzieli o czym tak naprwdę mówią...

Ostatni scena nijak nie nawiązuje do Burtona.
1) U Burtona Gordon pozna lepiej Batmana dopiero po śmierci Jokera,.
2) to nawiązanie nie jest do Burtona tylko do zapowiadanej kontynuacji BB jesli jeszcze nie slyszałeś. Ciekawe co powiesz jak w sequelu BB batman będzie znowu walczył z Jokerem...że to nawiązanie do Burtona :lol: ??
3) w BB Joker to najprawdopodobniej jeden ze swirów, ktorzy nawiali z Arkham, nijak to się ma do gangstera Jacka Napiera z Batmana Burtoniowskiego (nawiasem mówiąc cała historia jacka napiera zmieniającego się w Jokera to też tylko wymysł Burtona)

Cytat:co do niescislosci fabularnych: highlander jest swietnym porownaniem, tam fabula kolejnych sequeli przeczyla wydarzeniom z oryginalu, podobnie jest i w tym przypadku.
a ten dalej swoje...

Cytat:i na koniec - nie jestem wyrocznia w tych sprawach
No własnie widać...

Cytat:ale uznalem za stosowne umiescic BB w opisach.
jak już mówiłem, nie mam nic przeciwko temu. To w końcu kolejny film o nietoperzu, w zasadzie można go tam opisać dla lepszej orientacji tyle że, zamiast pisac że to prequel, co jest oczywistą bzdurą, wypadaloby zaznaczyć że to początek nowej, alternatywnej w stosunku do tej starej serii.

Odpowiedz
widze gieferg ze zbyt mocno cie nosi i ponosi.
jakbys to ty sam byl autorem postaci batmana :lol:

co do wytworni: tak to jeden z argumentow, ktory przemawia za tym zeby twierdzic ze to kontynuacja serii.

niekumaci: tak jestem z tych niekumatych i kocham filmweb.

producenci: najwyrazniej nie wiedzieli o czym mowia,. nie bede za ich slowa odpowiadal.

ostatnia scena: wg mnie nawiazuje do burtona. a o kontynuacji slyszalem.

no wlasnie widac: co wlasnie widac? :?

Odpowiedz
tomashec napisał(a):co do wytworni: tak to jeden z argumentow, ktory przemawia za tym zeby twierdzic ze to kontynuacja serii.

Wedlug mnie wlasnie nie do konca - Warner posiada po prostu prawo do Batmana, tak wiec film o Czlowieku Nietoperzu nie moze powstac w innej wytworni, ale taki stan rzeczy nie przeszkadza temu, zeby pod jedna wytwornia powstaly dwie lub wiecej serii tyczacych sie jednego superbohatera.

tomashec napisał(a):niekumaci: tak jestem z tych niekumatych i kocham filmweb.

ROTFL :D

tomashec napisał(a):ostatnia scena: wg mnie nawiazuje do burtona. a o kontynuacji slyszalem.

Moim zas zdaniem to furtka do sequela. I tu przesadzajace znaczenie beda mialy oficjalne informacje, ktore w koncu potwierdza albo zaprzecza plotkom o rzekomym wystepie postaci Jokera w nastepnej czesci.
Swoja droga sporo sie ostatnio mowi o tym, ze zloczynca moze byc jednak Pingwin, w ktorego najprawdopodobniej wcielilby sie Philip Seymour Hoffman. Ciekawe.

Odpowiedz
Tomashec napisał(a):ostatnia scena: wg mnie nawiazuje do burtona. a o kontynuacji slyszalem.
To ja niemam więcej pytań w takim razie. Pogadamy jak juz zdrobią kontynuację i zobaczymy czy dalej będziesz sie tak upierał że to nawiązanie do Burtona. JUż ci podałem argumenty że to nie jest żadne nawiązanie do Burtona. Wierz sobie w co chcesz, jesli bardzo chcesz to ten film zaliczyć do serii z którą nie ma żadnego związku poza tematyką, nikt ci nie zabroni. Ale jesli "seria" o Batmanie liczy 5 częsci to jackson własnie nakręcił ostatnią częśc trylogii King Konga :lol:

Cytat:co do wytworni: tak to jeden z argumentow, ktory przemawia za tym zeby twierdzic ze to kontynuacja serii.
:lol: :lol: :lol:
Jakuzzi już wyjąsnił sprawę, nie będę się powtarzać.
Cytat:no wlasnie widac: co wlasnie widac?
że nie masz pojęcia o sprawie.
Cytat:widze gieferg ze zbyt mocno cie nosi i ponosi.
zdarza mi się kiedy dyskusja zaczyna przypominać walenie głową w mur.

Odpowiedz
tomashec napisał(a):ostatnia scena: wg mnie nawiazuje do burtona. a o kontynuacji slyszalem.
W założeniiach twórców ostania scena miała być pewnego rodzaju hołdem do pierwszego Batmana Burtona.
Oczym powiedział producent filmu Batman Begins Charles Roven w wywiadzie dla Chicago Sun - Times
http://www.superherohype.com/news/batmannews.php?id=3422
Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Odpowiedz
Cytat:W założeniiach twórców ostania scena miała być pewnego rodzaju hołdem do pierwszego Batmana Burtona.
Hołd hołdem ale to nie oznacza że film Burtona jest kontynuacją BB. W żaden sposób nie da się tych filmów połaczyć w jedną serię. Czy King Kong Jacksona nie zawiera żadnych tego typu hołdów? I czy to robi z niego kontynuację oryginalgeo Konga?

Odpowiedz
Q napisał(a):W założeniiach twórców ostania scena miała być pewnego rodzaju hołdem do pierwszego Batmana Burtona.
Oczym powiedział producent filmu Batman Begins Charles Roven w wywiadzie dla Chicago Sun - Times

Faktycznie.
Coz, w takim razie wycofuje sie z tej furtki do sequela. ;)
Niemniej wciaz pozostaje na stanowisku, iz BB nie jest seriowo powiazany z poprzednimi filmami o Batmanie. ;)

Odpowiedz
Bale o BB powiedział:
Cytat:First of all, it is obviously the genesis and it’s not referring to any of the other movies. It’s not a prequel. It’s not a sequel. None of that. It’s just the beginning. We weren’t referring to any of the other movies whatsoever. It’s far more human than any of the others
http://summer.about.com/od/moviesmusicbooks/a/batman022005.htm

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):Hołd hołdem ale to nie oznacza że film Burtona jest kontynuacją BB. W żaden sposób nie da się tych filmów połaczyć w jedną serię.
Oczywiście Batman Begins rozpoczął zupełnie inną serię filmów o Batmanie i nie należy go łaczyć z wcześniejszymi filmami.

Begins to nie Superman Returns, którego akcja rozgrywa się po (chyba) Supermanie II, a przed kolejnymi cześciami.

Odpowiedz
ok. mysle ze nie ma sensu dalej tego ciagnac. sugerowalem sie zapowiedziami producentow, tytulem roboczym, ze to bedzie prequel. po obejrzeniu filmu (ktory bardzo mi sie spodobal) stwierdzilem ze taka byla fanaberia nolana ze pozmienial troche w fabule w stosunku do burtonowych wizji ale wciaz bylem pewny ze to nowa seria. jednak przytoczyliscie niezbite argumenty (ostatnia cytowana przez gieferga wypowiedz) ktora stwierdza ze to nowa seria. nie mam wyjscia - musze przyznac ze racje macie i ze to nowa seria. mysle jednak ze nie ma potrzeby sie tak unosic - w koncu to nie jest sprawa byc albo nie byc dla istnienia swiata tylko zwykla adaptacja jakiegos tam komiksu, czysta rozrywka...

jednak nie odpuszcze z tym holdem dla burtona i karta jokera. NIC NIE PORADZE ze kiedy ogladalem film , nie wiedzac jeszcze o planach sequela (takich jeszcze chyba nie bylo) dla mnie ewidentnym bylo ze to oczko w strone batmana z michaelem keatonem.

ok. szacun dla wszystkich, i czekam na prztyki i wypominki kolejne - na pochwaly nie licze.... 8)

Odpowiedz
tomashec napisał(a):jednak nie odpuszcze z tym holdem dla burtona i karta jokera. NIC NIE PORADZE ze kiedy ogladalem film , nie wiedzac jeszcze o planach sequela (takich jeszcze chyba nie bylo) dla mnie ewidentnym bylo ze to oczko w strone batmana z michaelem keatonem.
Temu nikt nei zaprzecza, bo sam producent filmu o tym mówi:
Cytat:He says the nod to the Joker in the current movie "was our way of tipping our hats to the very first Batman movie [in which Jack Nicholson was the Joker]."
http://www.superherohype.com/news/batmannews.php?id=3422

A odnośnie tytułów roboczych to np. film Catwman miał tytuł Untitled 'Batman Returns' Spin-off. Ale to nieczyni z tego filmu sequela Powrotu Batmana.

Odpowiedz
Tomashec napisał(a):jednak przytoczyliscie niezbite argumenty (ostatnia cytowana przez gieferga wypowiedz) ktora stwierdza ze to nowa seria. nie mam wyjscia - musze przyznac ze racje macie i ze to nowa seria. mysle jednak ze nie ma potrzeby sie tak unosic - w koncu to nie jest sprawa byc albo nie byc dla istnienia swiata tylko zwykla adaptacja jakiegos tam komiksu, czysta rozrywka...
:) sorki za trochę za mocne słowa. Widzę że jednak nie jesteś typkiem, ktory trzyma się z uporem maniaka swojej wersji w obliczu niezbitych argumentów.
Cytat:jednak nie odpuszcze z tym holdem dla burtona i karta jokera. NIC NIE PORADZE ze kiedy ogladalem film , nie wiedzac jeszcze o planach sequela (takich jeszcze chyba nie bylo) dla mnie ewidentnym bylo ze to oczko w strone batmana z michaelem keatonem
Akurat temu nie zaprzeczam. zaptrzeczałem tylko temu że to dowód na to że to jedna seria i jakiś rodzaj zapowiedzi w rodzaju "w następnym odcinku".
Cytat:i czekam na prztyki i wypominki kolejne - na pochwaly nie licze....
ja tam myslę że jakieś powody do pochwał pewno by się znalazły :wink:

pozdro

Odpowiedz
Wreszcie :wink:
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
Jackson napisał(a):Wreszcie :wink:

a co wreszcie? :lol:

Odpowiedz
poPISal sie nam dr_bakier i mamy dwie serie jego autorstwa:

RESIDENT EVIL - http://www.film.org.pl/sequele/resident_evil.html
BLADE - http://www.film.org.pl/sequele/blade.html

milego...

Odpowiedz
jako ze karnawal trwa w najlepsze to w zwiazku z tym nie moze zabraknac na nim mega-tancerza johna travoltera i w naszym malutkim dziale dwa atrakcyjne muzycznie opisy:

SATURDAY NIGHT FEVER:
http://www.film.org.pl/sequele/saturday_night_fever.html

oraz

GREASE:
http://www.film.org.pl/sequele/grease.html

milego tanczenia :)

8)

Odpowiedz
i dr_bakier znow w akcji:

FORTRESS - http://www.film.org.pl/sequele/fortress.html
ANACONDA - http://www.film.org.pl/sequele/anaconda.html

yo pozdro nara siemka!