SPORT (wszystkie dyscypliny z wyjątkiem piłki nożnej)
Z tego co rozumiem to w NBA nie ma agresywnych, drogich transferów znanych z piłki nożnej, nie? Przynajmniej ja nigdzie nie natknąłem się na informacje jakie są rozliczenia na linii Cleveland - LA.

No i James, jeśli dobrze liczę, to zarobi ciut więcej niż Ronaldo, a status mają właściwie identyczny, czyli "podstarzała, wielce utytułowana gwiazda, która w dobrej drużynie może jeszcze trochę powygrywać".

Odpowiedz
Dobrej jak dobrej - chyba teraz tylko marketingowo. Z tego co się orientuję, to Lakers od lat dziadują. Ostatnie sezony to już w ogóle jakaś totalna porażka. Niedawno mieli taki, gdzie mieli jakiś drastyczny bilans i zostali najgorszą drużyną w lidze chyba nawet.
.

Odpowiedz
(11-07-2018, 16:25)nawrocki napisał(a): Jest mocny konkurent dla Ronaldo w kategorii "transfer roku":
http://probasket.pl/nba-james-zlozyl-podpis-po-kontaktem/

(11-07-2018, 17:55)simek napisał(a): Z tego co rozumiem to w NBA nie ma agresywnych, drogich transferów znanych z piłki nożnej, nie? Przynajmniej ja nigdzie nie natknąłem się na informacje jakie są rozliczenia na linii Cleveland - LA.

No i James, jeśli dobrze liczę, to zarobi ciut więcej niż Ronaldo, a status mają właściwie identyczny, czyli "podstarzała, wielce utytułowana gwiazda, która w dobrej drużynie może jeszcze trochę powygrywać".

Przecież to nie był żaden "transfer", tylko LeBronowi wygasł kontrakt i został wolnym agentem :P

Odpowiedz
W Amerykańskich ligach, czy to NFL, NBA czy MLB są limity na to ile osób i za jakie kwoty można nabyć. To raz. A dwa, że raczej się tam nie podkupuje zawodników tylko czeka się aż wygaśnie im kontrakt. A po trzecie - system draftowy też robi swoje
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Czy "raczej się nie podkupuje" oznacza że nikt tego dotychczas nie robił, ale teoretycznie wolno, czy po prostu niedozwolone byłoby zapłacenie przez Lakers dwa lata temu 100mln$ do Cleveland i wcześniejsze rozwiązanie kontraktu przez Jamesa?

Odpowiedz
(12-07-2018, 12:27)simek napisał(a): Czy "raczej się nie podkupuje" oznacza że nikt tego dotychczas nie robił, ale teoretycznie wolno, czy po prostu niedozwolone byłoby zapłacenie przez Lakers dwa lata temu 100mln$ do Cleveland i wcześniejsze rozwiązanie kontraktu przez Jamesa?

Po pierwsze to oni tam mają coś takiego jak salary cap i to uniemożliwia transfery, ale nie chce mi się tego tłumaczyć. W skrócie: drużyny nie mają swoich pieniędzy. Pieniądze ma NBA i kontrakty graczy nie są zawierane z drużynami, tylko z ligą.

Po drugie w amerykańskich sportach nie ma to sensu. W każdej lidze jest około 30 drużyn i mała ilość profesjonalnych zawodników. Przetransferowanego gracza trzeba kimś zastąpić - w sportach amerykańskich taki model by nie działał.

Odpowiedz
Cytat:Czy "raczej się nie podkupuje" oznacza że nikt tego dotychczas nie robił, ale teoretycznie wolno, czy po prostu niedozwolone byłoby zapłacenie przez Lakers dwa lata temu 100mln$ do Cleveland i wcześniejsze rozwiązanie kontraktu przez Jamesa?
Nie podkupuje się oficjalnie, ale kluby dogadują się za kulisami, z danym zawodnikiem, że w następnym oknie transferowym wybierze ten klub a nie inny. New York Yankees słyną z tego, że pozwalają biedniejszym klubom na ściąganie lepszych zawodników w drafcie tylko po to by otrzaskanych po 3 latach (takie są maksymalne kontrakty dla nowych graczy w MLB) zabierać do siebie.

Odpowiedz
(12-07-2018, 15:02)Corn napisał(a):
Cytat:Czy "raczej się nie podkupuje" oznacza że nikt tego dotychczas nie robił, ale teoretycznie wolno, czy po prostu niedozwolone byłoby zapłacenie przez Lakers dwa lata temu 100mln$ do Cleveland i wcześniejsze rozwiązanie kontraktu przez Jamesa?
Nie podkupuje się oficjalnie, ale kluby dogadują się za kulisami, z danym zawodnikiem

Jak się "kluby" mogą dogadywać z zawodnikami, skoro praktycznie każdy zawodnik nie posiada w kontrakcie klauzuli o prawie do zawetowania decyzji o przeniesieniu?

Odpowiedz
Widzieliście co się odwaliło na tenisowych kortach? :D

Anderson vs Isner w półfinale Wimbledonu.

Chłopaki zaczęli o 14.10, skończyli przed 21 :D Mecz trwał 6 godzin i 41 minut, a ostatni set prawie 3h - 26-22. MA-SA-KRA

Dlatego babski tenis jest śmieszny i kobity nie powinny tyle samo zarabiać :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Dokladnie, wysmienity mecz, drugi taki Andersona z rzedu, bo cwiercwinale rozlozyl Fedo, ktory wygral dwa pierwsze sety, a tu nagle niespodzianka.

Dobrze, ze mecz Djokovica i Nadala zostal wstrzymany i mam nadzieje, ze nie zakonczy sie w trzech setach, bo inaczej trudno bedzie Andersonowi grac final przeciwko w miare swiezemu przeciwnikowi.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Zaskakujący brak Machidy, but still cool.

This is not Warcraft in space!

Odpowiedz
(12-07-2018, 15:59)Derelict Machine napisał(a):
(12-07-2018, 15:02)Corn napisał(a):
Nie podkupuje się oficjalnie, ale kluby dogadują się za kulisami, z danym zawodnikiem

Jak się "kluby" mogą dogadywać z zawodnikami, skoro praktycznie każdy zawodnik nie posiada w kontrakcie klauzuli o prawie do zawetowania decyzji o przeniesieniu?
Nie wiem jak to jest w NBA, ale w MLB nie ma czegoś takiego jak przymus przechodzenia do klubu, który składa mu ofertę. Po Dereka Jetera co sezon sięgali wszyscy, a facet całe życie grał w Yankees, bo nie chciał odchodzić

Odpowiedz
Ajajaj, szykuje się sztos weekend jeśli chodzi o boks.

Gasijev vs Usyk. Kogo stawiacie?

Ja tam liczę, że rusek urwie łeb Usykowi :) Bardzo lubię Gasijeva i to jakim spoko ziomeczkiem jest, aczkolwiek boję się, że Usyk go wypunktuje.

Mam nadzieję, że któraś z polskich tv jeszcze nabędzie prawa do transmisji bo to j***** skandal, że nadal tak się nie stało :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości