Saturny
#1
Może i to nie świadczy jakoś dobrze o mnie jako o kinomanie, koneserze kina itd. ale właśnie nagrody rozdawane przez Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films są moimi ulubionymi :grin: Nie Oscary, nie Globy czy inne ważne i prestiżowe nagrody interesują mnie tak bardzo jak właśnie Saturny. Zwykle nominowane są filmy, które w większości widziałem, a tego o Oscarach czy Globach do końca powiedzieć nie mogę. Nominowani są i często wygrywają reżyserzy, aktorzy, kompozytorzy, których bardzo lubię i cenię. I też jeżeli chodzi np. o takie kategorie jak muzyka czy efekty specjalne to werdykty tej Akademii najrzadziej budzą u mnie jakiejś kontrowersje. Może nie są to najbardziej prestiżowe i jakieś obiektywne nagrody, ale dla "kinomana" czy tez dla niektórych "pseudokinomana" mojego pokroju nagrody idealne :smile: I jak co roku mniej ważne będzie dla mnie kto czy jaki film dostał Oscara, Globa itd. ale ważne będzie kto i jaki film dostał Saturna :grin:

Tak chciałem się tylko podzielić moją opinią z którą z pewnością wielu się nie zgodzi, albo w ogóle nie będzie zainteresowana, co z góry rozumiem :wink:

P.S. Link do strony tej akademii, dla zainteresowanych:

http://www.saturnawards.org/
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy







Odpowiedz
#2
Osobiście nie przepadam za Akademiami/Stowarzyszeniami, które zamykają się na określone gatunki. Tym samym z premedytacją zmniejszają sobie one możliwości wyboru i później wychodzą takie kwiatki, jak uznanie najlepszym aktorem Willa Smitha ("Jestem legendą") czy Brandona Routha ("Superman Returns"), a najlepszym reżyserem Zacka Snydera (za "300"). To są tylko przykłady zwycięzców, bo wśród tych nominowanych bywa czasem jeszcze zabawniej.

Odpowiedz
#3
Saturny są o tyle fajnymi nagrodami, że doceniane są rewelacyjne filmy które nie mają szans na dostanie choćby nominacji do Oscara, ale tak jak pisze Albertino wychodzą kwiatki. Może nie tyle jest to spowodowane mniejszą możliwością wyboru, ale nominacjami na zasadzie "dajemy wszystko co się da bez względu na poziom".

Odpowiedz
#4
Ale ja się z wami jak najbardziej zgadzam :smile: Jak co roku nominowane są filmy słabe, a przykłady Albertino są oczywiście trafne. Za rok 2009 nominację za najlepszy film fantasy dostanie pewnie "Harry Potter i Książę Półkrwi" mimo, że film był straszliwie słaby :mad: Tylko według mnie taka sytuacja jest uzasadniona dość mimo wszystko małą liczbą filmów, które ta akademia reprezentuje. Mimo wszystko tak wiele filmów fantastycznych, fantasy itd. co roku się nie pojawia. Dlatego też zazwyczaj nominowane jest wszystko co się pojawiło. Ale na szczęście podczas ceremonii zazwyczaj nagrody otrzymują te najlepsze tytuły.
Ja wiem, że nie są to może jakieś obiektywne i prestiżowe nagrody, ale przynajmniej są one najbliższe mojemu gustowi :smile: A tak przy okazji to czasami Saturny za efekty specjalne budzą zdecydowanie mniej kontrowersji niż te oscarowe :smile: :wink:
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy







Odpowiedz
#5
Zgadzam się po części z Mierzwiakiem - fajnie, że nominowane są często świetne filmy pomijane w Oscarach/Globach/BAFTAch (np. rok temu Gran Torino). Ale jeszcze częściej zestawia się je z jakimś syfem i dlatego jestem do Saturnów bardzo uprzedzony.

A nominacja dla Hoopera do najlepszej (tfu!) muzyki za Zakon Feniksa - bezcenna... :mrgreen:

Odpowiedz
#6
Darman napisał(a):A nominacja dla Hoopera do najlepszej (tfu!) muzyki za Zakon Feniksa - bezcenna... :mrgreen:

Jak już pisałem, niestety takie "straszne" przypadki jak ten często się zdarzają. I pewnie i w tym roku Hooper dostanie nominację za "Księcia Półkrwi", zresztą chyba sam film dostanie sporo nominacji, mimo że jest straszny. Ale jak już pisałem są to nagrody dość zawężone, które uwzględniają tylko poszczególne filmy, którą odpowiadają pewnym kategoriom. A aż tak wiele filmów S.F. i fantasy co rok nie powstaje.
Ale mimo to trzeba też popatrzeć, że często zwycięscy są jak najbardziej zasłużeni. A jako przykład podam, Saturny z 2008 roku i kategorię "Najlepsze Efekty Specjalne", kiedy to nagrodę dostały "Transformery" a nie jak podczas Oscarów "Złoty Kompas".
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy







Odpowiedz
#7
I tak też mamy tegoroczne nominacje do "Saturnów" :smile: Nie powiem, że co do niektórych nominacji jestem trochę zdziwiony, ale tak co roku bywa. "Avatar" oczywiście prowadzi, ale trochę dziwne, że mimo zakwalifikowali go do kategorii "Fantasy", a nie mimo wszystko "S.F." :???: No nic, oto nominacje (proszę mi darować, że nie tłumaczę):

The 36th Annual Saturn Award Nominations


Best Science Fiction Film

The Book of Eli (Warner Bros)

Knowing (Summit Entertainment)

Moon (Sony Pictures Classics)

Star Trek (Paramount)

Transformers: Revenge of the Fallen (Paramount)

X-Men Origins: Wolverine (20th Century Fox)

Best Fantasy Film

Avatar (20th Century Fox)

Harry Potter and the Half-Blood Prince (Warner Bros)

The Lovely Bones (Paramount)

The Time Traveler’s Wife (Warner Bros.)

Watchmen (Warner Bros.)

Where the Wild Things Are (Warner Bros.)

Best Horror Film

The Box (Warner Bros.)

Drag Me to Hell (Universal)

Frozen (Anchor Bay Films)

The Last House on the Left (Rogue / Universal)

The Twilight Saga: New Moon (Summit Entertainment)

Zombieland (Sony)

Best Action/Adventure/Thriller Film

2012 (Sony)

Brothers (Lionsgate)

The Hurt Locker (Summit Entertainment)

Inglourious Basterds (The Weinstein Co.)

Law Abiding Citizen (Overture)

The Messenger (Oscilloscope Pictures)

Sherlock Holmes (Warner Bros.)

Best Actor

Robert Downey, Jr. (Sherlock Holmes) (Warner Bros.)

Tobey Maguire (Brothers) (Lionsgate)

Viggo Mortensen (The Road) (The Weinstein Co.)

Sam Rockwell (Moon) (Sony Pictures Classics)

Denzel Washington (The Book of Eli) (Warner Bros.)

Sam Worthington (Avatar) (20th Century Fox)

Best Actress

Catherine Keener (Where the Wild Things Are) (Warner Bros.)

Melanie Laurent (Inglourious Basterds) (The Weinstein Co.)

Alison Lohman (Drag Me to Hell) (Universal)

Natalie Portman (Brothers) (Lionsgate)

Zoe Saldana (Avatar) (20th Century Fox)

Charlize Theron (The Burning Plain) (Magnolia)

Best Supporting Actor

Woody Harrelson (Zombieland) (Sony)

Stephen Lang (Avatar) (20th Century Fox)

Frank Langella (The Box) (Warner Bros.)

Jude Law (Sherlock Holmes) (Warner Bros.)

Stanley Tucci (The Lovely Bones) (Paramount)

Christoph Waltz (Inglourious Basterds) (The Weinstein Co.)

Best Supporting Actress

Malin Akerman (Watchmen) (Warner Bros.)

Diane Kruger (Inglourious Basterds) (The Weinstein Co.)

Rachel McAdams (Sherlock Holmes) (Warner Bros.)

Lorna Raver (Drag Me to Hell) (Universal)

Susan Sarandon (The Lovely Bones) (Paramount)

Sigourney Weaver (Avatar) (20th Century Fox)

Best Performance by a Younger Actor

Taylor Lautner (The Twilight Saga: New Moon) (Summit Entertainment)

Bailee Madison (Brothers) (Lionsgate)

Brooklynn Proulx (The Time Traveler’s Wife) (Warner Bros.)

Max Records (Where the Wild Things Are) (Warner Bros.)

Saoirse Ronan (The Lovely Bones) (Paramount)

Kodi Smit-McPhee (The Road) (The Weinstein Co.)

Best Director

J.J. Abrams (Star Trek) (Paramount)

Kathryn Bigelow (The Hurt Locker) (Summit Entertainment)

Neill Blomkamp (District 9) (Sony)

James Cameron (Avatar) (20th Century Fox)

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) (Warner Bros.)

Zack Snyder (Watchmen) (Warner Bros.)

Quentin Tarantino (Inglourious Basterds) (The Weinstein Co.)

Best Writing

Neill Blomkamp, Terri Tatchell (District 9) (Sony)

James Cameron (Avatar) (20th Century Fox)

Spike Jonze, Dave Eggers (Where the Wild Things Are) (Warner Bros.)

Alex Kurtzman, Roberto Orci (Star Trek) (Paramount)

Quentin Tarantino (Inglourious Basterds) (The Weinstein Co.)

Alex Tse, David Hayter (Watchmen) (Warner Bros.)

Best Music

Brian Eno (The Lovely Bones) (Paramount)

Michael Giacchino (Up) (Walt Disney/Pixar)

James Horner (Avatar) (20th Century Fox)
Taro Iwashiro (Red Cliff) (Magnolia)

Christopher Young (Drag Me To Hell) (Universal)

Hans Zimmer (Sherlock Holmes) (Warner Bros.)

Best Costume


Colleen Atwood (Nine) (The Weinstein Co.)

Jenny Beavan (Sherlock Holmes) (Warner Bros.)

Anna Sheppard (Inglourious Basterds) (The Weinstein Co.)

Jany Temime (Harry Potter & the Half-Blood Prince) (Warner Bros.)

Michael Wilkinson (Watchmen) (Warner Bros.)

Tim Yip (Red Cliff) (Magnolia)

Best Make-Up

Barney Burman, Minday Hall,

Joel Harlow (Star Trek) (Paramount)

Joe Dunckley, Sarah Rubano,

Frances Richardson (District 9) (Sony)

Sarah Monzani (The Imaginarium of Dr. Parnassus) (Sony Pictures Classics)

Gregory Nicotero,

Howard Berger (The Book of Eli) (Warner Bros.)

Gregory Nicotero,

Howard Berger (Drag Me to Hell) (Universal)

Mike Smithson,

John Rosengrant (Terminator: Salvation) (Warner Bros.)

Best Production Design

Rick Carter, Robert Stromberg (Avatar) (20th Century Fox)

Scott Chambliss (Star Trek) (Paramount)

Stuart Craig (Harry Potter & the Half-Blood Prince) (Warner Bros.)

Sarah Greenwood (Sherlock Holmes) (Warner Bros.)

Philip Ivey (District 9) (Sony)

Alex McDowell (Watchmen) (Warner Bros.)

Best Special Effects

Tim Burke, John Richardson, Nicholas Aithadi, Tim Alexander - (Harry Potter & the Half-Blood Prince) (Warner Bros.)

John DesJardin, Peter G. Travers, Joel Whist, Jessica Norman - (Watchmen) (Warner Bros.)

Volker Engel, Marc Weingert, Mike Vezina - (2012) (Sony)

Roger Guyett, Russell Earl, Paul Kavanagh, Burt Dalton - (Star Trek) (Paramount)

Dan Kaufman, Peter Muyzers, Robert Habros, Matt Aitken - (District 9) (Sony)

Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham, Andrew R. Jones - (Avatar) (20th Century Fox)

Best International Film

District 9 (Sony)

The Imaginarium of Dr. Parnassus (Sony Pictures Classics)

Lorna’s Silence (Sony Pictures Classics)

Red Cliff (Magnolia)

Taken (20th Century Fox)

Thirst (Focus Features)

Best Animated Film

Disney’s A Christmas Carol (Walt Disney Studios)

Fantastic Mr. Fox (20th Century Fox)

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (20th Century Fox)

Monsters Vs. Aliens (Paramount/DreamWorks)

The Princess and the Frog (Walt Disney Studios)

Up (Walt Disney Studios/Pixar)

TELEVISION:


Best Network Series:

Chuck (NBC)

Fringe (Fox)

The Ghost Whisperer (CBS)

Heroes (NBC)

Lost (ABC)

The Vampire Diaries (CW)

Best Syndicated/Cable Television Series:

Breaking Bad (AMC)

Battlestar Galactica (SyFy)

The Closer (TNT)

Dexter (Showtime)

Leverage (TNT)

True Blood (HBO)

Best Television Presentation:

Doctor Who: The End of Time (BBC America)

Alice (SyFy)

The Prisoner (AMC)

Torchwood: Children of Earth (BBC America)

The Tudors (Showtime)

V (ABC)

Best Actor in Television:


Josh Holloway (Lost) (ABC)

Bryan Cranston (Breaking Bad) (AMC)

Matthew Fox (Lost) (ABC)

Michael C. Hall (Dexter) (Showtime)

Zachary Levi (Chuck) (NBC)

Stephen Moyer (True Blood) (HBO)

David Tennant (Doctor Who: The End of Time) (BBC America)

Best Actress on Television:

Anna Gunn (Breaking Bad) (AMC)

Jennifer Love Hewitt (The Ghost Whisperer) (CBS)

Evangeline Lily (Lost) (ABC)

Anna Paquin (True Blood) (HBO)

Kyra Sedgwick (The Closer) (TNT)

Anna Torv (Fringe) (Fox)

Best Supporting Actor on Television:

Jeremy Davies (Lost) (ABC)

Michael Emerson (Lost) (ABC)

Aldis Hodge (Leverage) (TNT)

Aaron Paul (Breaking Bad) (AMC)

John Noble (Fringe) (Fox)

Alexander Skarsgard (True Blood) (HBO)

Best Supporting Actress in Television:

Morena Baccarin (V) (ABC)

Gina Bellman (Leverage) (TNT)

Julie Benz (Dexter) (Showtime)

Jennifer Carpenter (Dexter) (Showtime)

Elizabeth Mitchell (Lost) (ABC)

Hayden Panettiere (Heroes) (NBC)

Best Guest Starring Role in Television:

Bernard Cribbins (Doctor Who: The End of Time) (BBC America)

Raymond Cruz (Breaking Bad) (AMC)

Michelle Forbes (True Blood) (HBO)

John Lithgow (Dexter) (Showtime)

Leonard Nimoy (Fringe) (ABC)

Mark Pellegrino (Lost) (ABC)

DVD:

Best DVD Release:


House of the Devil (Dark Sky/Magnet)

Laid to Rest (Anchor Bay)

Not Forgotten (Anchor Bay)

Nothing But the Truth (Sony)

Pontypool (MPI)

Super Capers (Lionsgate)

Surveillance (Magnolia)

Best DVD Television Release:

Doctor Who: Planet of the Dead (BBC America)

Torchwood: Children of Earth (BBC America)

Terminator: Sarah Connor Chronicles: The Complete Second Season (Warner)

Primeval, Volume 2 (BBC America)

Lost: The Complete Fifth Season (Buena Vista)

Life on Mars: The Complete Series (Buena Vista)

Best DVD Special Edition:

Watchmen: The Ultimate Cut (Warner)

300 Complete Experience (Warner)

Snow White and the Seven Dwarfs (Blu-Ray) (Walt Disney)

District 9 (Two-Disc Edition) (Sony)

Terminator 2: Judgement Day: Skynet Edition (Lionsgate)

X-Men Origins: Wolverine (Two Disc Special Edition) (Fox)

Best Collection:

Columbia Pictures Film Noir Classics, Volume 1 (Sony)

The Hannibal Lector Anthology (MGM)

Hellraiser Boxed Set (Anchor Bay)

Icons of Sci-Fi: Toho Collection (Sony)

Star Trek Original Motion Picture Collection (Paramount)

The William Castle Collection (Sony)

Stage Presentation:

Best Local Stage Production: Musical:


Chitty Chitty Bang Bang (Orange County Performing Arts Center)

Fiddler on the Roof (Pantages Theatre)

Mary Poppins (Ahmanson Theatre)

Best Local Stage Production: Play

Frost/Nixon (Ahmanson Theatre)

The Night is a Child (Pasadena Playhouse)

Parade (Mark Taper Forum)

Best Local Stage Production: Small Theater:

Big, The Musical (El Centro Theatre)

Dracula (Noho Arts Center)

Nevermore (Steve Allen Theatre)

Fellowship (Falcon Theatre)
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy







Odpowiedz
#8
Tak więc po kolei, komu powinni przyznać główne nagrody:

Best Science Fiction Film
Moon (Sony Pictures Classics)



Best Fantasy Film

Avatar (20th Century Fox)


Best Action/Adventure/Thriller Film

2012 (Sony)


The Hurt Locker (Summit Entertainment)

Best Actor

Robert Downey, Jr. (Sherlock Holmes) (Warner Bros.)

Sam Rockwell (Moon) (Sony Pictures Classics)


Best Actress

Melanie Laurent (Inglourious Basterds) (The Weinstein Co.)

Best Supporting Actor

Stephen Lang (Avatar) (20th Century Fox)


Best Supporting Actress


Diane Kruger (Inglourious Basterds) (The Weinstein Co.)


Best Performance by a Younger Actor:


Kodi Smit-McPhee (The Road) (The Weinstein Co.)

Best Director


James Cameron (Avatar) (20th Century Fox)


Best Writing

Spike Jonze, Dave Eggers (Where the Wild Things Are) (Warner Bros.)


Best Music:


Michael Giacchino (Up) (Walt Disney/Pixar)

Best Costume

Anna Sheppard (Inglourious Basterds) (The Weinstein Co.)



Best Make-Up

Frances Richardson (District 9) (Sony)


Best Production Design

Rick Carter, Robert Stromberg (Avatar) (20th Century Fox)


Best Special Effects


Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham, Andrew R. Jones - (Avatar) (20th Century Fox)

Best International Film

Taken (20th Century Fox)

Best Animated Film

Up (Walt Disney Studios/Pixar)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#9
No i ładne nominacje, ale istotnie bardzo dyskusyjna klasyfikacja Avatara. Oczywiście, że ma klimat fantasy a jednak jak widzę, że wśród SFów jest Star Trek, Wolverine nieszczęsne Transformery i gównany Knowing...
Ujmę to tak - w Avatarze jest więcej SF niż w Wolviaku, Tformerach i Knowing razem wziętych. Prawdopodobnie nawet dorzucenie Treka i Moon też by nie pomogło.
Nie zrozumcie mnie źle podobał mi się zarówno Star Trek jak i Moon, ale jak z Trekiem jest każdy wie, Moon natomiast może klimatem nawiązywać do Odysei kosmicznej ale to dramat skoncentrowany na postaci umieszczony w settingu SF.


A teraz pobawię się w Danusa:
Best Science Fiction Film - Moon albo Star Trek
Best Fantasy Film - Avatar
Best Horror Film - Zombieland
Best Action/Adventure/Thriller Film - Inglourious Basterds
Best Actor - Sam Rockwell (Moon)
Best Actress - Melanie Laurent (Inglourious Basterds) / Zoe Saldana (Avatar)
Best Supporting Actor - wiadomo Waltz, choć Harrelson i Lang zajebiści są...
Best Supporting Actress - Sigourney Weaver (Avatar)
Best Performance by a Younger Actor - Saoirse Ronan (The Lovely Bones)
Best Director - James Cameron (Avatar)
Best Writing - Quentin Tarantino (Inglourious Basterds)
Best Music - James Horner (Avatar)
Best Costume - nie mam zdania.
Best Make-Up - Frances Richardson (District 9)
Best Production Design - Rick Carter, Robert Stromberg (Avatar)
Best Special Effects - Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham, Andrew R. Jones - (Avatar)
Best International Film - District 9

Odpowiedz
#10
Przestałem czytać w momencie gdy zobaczyłem Watchmen w kategorii FANTASY. WTF?!

No dobra, przeleciałem dalej i widzę że nic się nie zmieniło. Zasada "nominujemy wszystko jak leci, od szajsu po filmy świetne" wciąż obowiązuje.

Odpowiedz
#11
Jakby co to zostały rozdany "Saturny". I oczywiście zwycięzca mógł być tylko jeden :smile:

THE WINNERS OF THE 36TH ANNUAL SATURN AWARDS
Best Science Fiction Film: Avatar
Best Fantasy Film: Watchmen
Best Horror Film: Drag Me To Hell
Best Action/Adventure/Thriller Film: Inglourious Basterds
Best Actor: Sam Worthington (Avatar)
Best Actress: Zoe Saldana (Avatar)
Best Supporting Actor: Stephen Lang (Avatar)
Best Supporting Actress: Sigourney Weaver (Avatar)
Best Performance by a Younger Actor: Saoirse Ronan (The Lovely Bones)
Best Director: James Cameron (Avatar)
Best Writer: James Cameron (Avatar)
Best Music: James Horner (Avatar)
Best Costume: Michael Wilkinson (Watchmen)
Best Make-Up: Barney Burman, Mindy Hall, Joel Harlow (Star Trek)
Best Production Design: Rick Carter, Robert Stromberg (Avatar)
Best Special Effects: Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham, Andrew R. Jones (Avatar)
Best International Film: District 9
Best Animation Film: Monsters vs. Aliens
Best Television Series: Lost
Best Syndicated/Cable Television Series: Breaking Bad
Best Presentation on Television: Torchwood: Children of Earth
Best Actor on Television: Josh Holloway (Lost)
Best Actress on Television: Anna Torv (Fringe)
Best Supporting Actor on Television: Aaron Paul (Breaking Bad)
Best Supporting Actress on Television: Julie Benz (Dexter)
Guest Starring Role on Television: Leonard Nimoy (Fringe)
Best DVD Release: Nothing But the Truth
Best DVD Television Release: Lost (The Complete Fifth Season)
Best DVD Special Edition: Watchman: The Ultimate Cut
Best DVD Collection: Star Trek Original Motion Picture Collection
Best Local Stage Production: Fantasy/Musical: Mary Poppins (Ahmanson Theatre)
Best Local Stage Production: Play/Dramatic Musical: Parade (Mark Taper Forum)
Best Local Stage Production: Small Theatre: Fellowship: The Musical (Falcon Theatre)
The Visionary Award: James Cameron
The George Pal Memorial Award: Roberto Orci & Alex Kurtzman
The Producers Showcase Award: Lauren Shuler Donner
The Life Career Award: Irvin Kershner
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy







Odpowiedz
#12
Przesadzili z tymi nagrodami dla Avatara. Worthington najlepszym aktorem a Copley z D9 nie miał nawet nominacji? Żart. Do roli Weaver nic nie mam, podobała mi się, ale też bez przesady.

Zresztą czego ja się czepiam, nominację dla najlepszej aktorki telewizyjnej miała Jennifer Love Hewitt :lol:

Odpowiedz
#13
To ja tutaj nieco z innej beczki. Jaki Saturn uważanie za największą pomyłkę. Ja uważam, że największą pomyłką było przyznanie nagrody dla najlepszego młodego aktora w 1987 roku Kirkowi Cameronowi za "Jaki ojciec, taki syn". Dla mnie bezsprzecznie powinien był go dostać Stephen Dorff za "Wrota" ("The Gate").

Odpowiedz
#14
:mrgreen: <ok>
Przeczytałem to parę minut temu i nadal jestem w szoku.

Odpowiedz
#15
Ja też byłem, jak przeczytałem to rano, ale nawet nie miałem siły płodzić posta :roll:

Odpowiedz
#16
Pora na kolejne nominacje do "Saturnów". Mnie tam się podobają, gdyż jest sporo filmów, które ja bardzo lubię. Zresztą oceńcie sami:

The 37th Annual Saturn Award Nominations

Best Science Fiction Film

Hereafter (Warner Bros.)
Inception (Warner Bros.)
Iron Man 2 (Paramount/Marvel)
Never Let Me Go (Fox Searchlight)
Splice (Warner Bros.)
Tron: Legacy (Walt Disney Studios)

Best Fantasy Film

Alice in Wonderland (Walt Disney Studios)
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (20th Century Fox)
Clash of the Titans (Warner Bros.)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (Warner Bros.)
Scott Pilgrim vs. The World (Universal)
Twilight: Eclipse (Summit Entertainment)

Best Horror/Thriller Film

The American (Focus)
Black Swan (Fox Searchlight)
Kick-Ass (Lionsgate)
Let Me In (Overture/Relativity Media)
Shutter Island (Paramount)
The Wolf Man (Universal)

Best Action/Adventure Film

The Expendables (Lionsgate)
The Green Hornet (Sony)
Red (Summit Entertainment)
Robin Hood (Universal)
Salt (Sony)
True Grit (Paramount)
Unstoppable (20th Century Fox)





(more)

Best Actor

Jeff Bridges (Tron: Legacy) (Walt Disney Studios)
George Clooney (The American) (Focus)
Leonardo DiCaprio (Inception) (Warner Bros.)
Leonardo DiCaprio (Shutter Island) (Paramount)
Robert Downey, Jr. (Iron Man 2) (Paramount/Marvel)
Ryan Reynolds (Buried) (Lionsgate)

Best Actress

Cecile De France (Hereafter) (Warner Bros.)
Angelina Jolie (Salt) (Sony)
Carey Mulligan (Never Let Me Go) (Fox Searchlight)
Ellen Page (Inception) (Warner Bros.)
Natalie Portman (Black Swan) (Fox Searchlight)
Noomi Rapace (The Girl With the Dragon Tattoo) (Music Box Films)

Best Supporting Actor

Christian Bale (The Fighter) (Paramount)
Andrew Garfield (Never Let Me Go) (Fox Searchlight)
Tom Hardy (Inception) (Warner Bros.)
Garrett Hedlund (Tron: Legacy) (Walt Disney Studios)
John Malkovich (Red) (Summit Entertainment)
Mark Ruffalo (Shutter Island) (Paramount)

Best Supporting Actress

Scarlett Johansson (Iron Man 2) (Paramount)
Keira Knightley (Never Let Me Go) (Fox Searchlight)
Mila Kunis (Black Swan) (Fox Searchlight)
Helen Mirren (Red) (Summit Entertainment)
Vanessa Redgrave (Letters to Juliet) (Summit Entertainment)
Jacki Weaver (Animal Kingdom) (Sony Pictures Classics)




Best Performance by a Younger Actor

Logan Lerman (Percy Jackson & The Olympians:
The Lightning Thief) (20th Century Fox)
Frankie/George McLaren (Hereafter) (Warner Bros.)
Kodi Smit McPhee (Let Me In) (Overture/Relativity Media)
Chloe Grace Moretz (Let Me In) (Overture/Relativity Media)
Will Poulter (The Chronicles of Narnia: The
Voyage of the Dawn Treader) (20th Century Fox)
Hailee Steinfeld (True Grit) (Paramount)
Charlie Tahan (Charlie St. Cloud) (Universal)


Best Director

Darren Aronofsky (Black Swan) (Fox Searchlight)
Clint Eastwood (Hereafter) (Warner Bros.)
Christopher Nolan (Inception) (Warner Bros.)
Matt Reeves (Let Me In) (Overture/Relativity Media)
Martin Scorsese (Shutter Island) (Paramount)
David Yates (Harry Potter & The Deathly
Hallows: Part 1) (Warner Bros.)

Best Writing

Michael Arndt (Toy Story 3) (Walt Disney Studios/Pixar)
Alex Garland (Never Let Me Go) (Fox Searchlight)
Mark Heyman, Andres Heinz,
John McLaughlin (Black Swan) (Fox Searchlight)
Peter Morgan (Hereafter) (Warner Bros.)
Christopher Nolan (Inception) (Warner Bros.)
Matt Reeves (Let Me In) (Overture/Relativity Media)

Best Music

Daft Punk (Tron: Legacy) (Walt Disney Studios)
Clint Eastwood (Hereafter) (Warner Bros.)
Michael Giacchino (Let Me In) (Overture/Relativity Media)
Gottfried Huppertz (as
Conducted by Frank Strobel) (The Complete Metropolis) (Kino Lorber)
John Powell (How to Train Your Dragon) (Paramount/DWA)
Hans Zimmer (Inception) (Warner Bros.)


Best Costume

Colleen Atwood (Alice in Wonderland) (Walt Disney Studios)
Milena Canonero (The Wolf Man) (Universal)
Isis Mussenden (The Chronicles of Narnia: The
Voyage of the Dawn Treader) (20th Century Fox)
Jany Temime (Harry Potter & The Deathly
Hallows: Part 1) (Warner Bros.)
Michael Wilkinson (Tron: Legacy) (Walt Disney Studios)
Janty Yates (Robin Hood) (Universal)

Best Make-Up

Howard Berger,
Gregory Nicotero - (Splice) (Warner Bros.)

Andrew Clement,
Donald J. Mowat - (Repo Men) (Universal)

Andrew Clement, Jennifer
McDaniel, Tarra Day - (Let Me In) (Overture/Relativity Media)

Mark Coulier, Nick Dudman, (Harry Potter & The Deathly
Amanda Knight - Hallows: Part 1) (Warner Bros.)

Rick Baker, Dave Elsey - (The Wolf Man) (Universal)

Lindsay MacGowan,
Shane Mahan - (Alice in Wonderland) (Walt Disney Studios)

Best Production Design

Kathy Altieri (How to Train Your Dragon) (Paramount/DWA)
Dante Ferretti (Shutter Island) (Paramount)
Darren Gilford (Tron: Legacy) (Walt Disney Studios)
Rick Heinrichs (The Wolf Man) (Universal)
Guy Hendrix (Inception) (Warner Bros.))
Robert Stromberg (Alice in Wonderland) (Walt Disney Studios)




Best Special Effects

Eric Barba, Steve Preeg, Karl
Denham, Nikos Kalaitzidis - (Tron: Legacy) (Walt Disney Studios)

Angus Bickerton, Barrie (The Chronicles of Narnia: The
Helmsley - Voyage of the Dawn Treader) (20th Century Fox)

Tim Burke, John Richardson,
Nicholas Ait’Hadi, Christian (Harry Potter & The Deathly
Manz - Hallows: Part 1) (Warner Bros.)

Chris Corbould, Paul Franklin,
Andrew Lockley, Peter Begg- (Inception) (Warner Bros.)

Ken Ralston, Tom Peitzman,
David Schaub, Carey Villegas-(Alice in Wonderland) (Walt Disney Studios)

Janek Sirrs, Ben Snow,
Ged Wright, Daniel Sudick - (Iron Man 2) (Paramount/Marvel)



Best International Film

The Complete Metropolis (Kino Lorber)
Centurion (Magnolia Pictures)
The Girl with the Dragon Tattoo (Music Box Films)
Monsters (Magnolia Pictures)
Mother (Magnolia Pictures)
Rare Exports: A Christmas Tale (Oscilloscope Laboratories)

Best Animated Film

Despicable Me (Universal)
How to Train Your Dragon (Paramount/DWA)
Legend of the Guardians: The Owls of Ga’Hoole (Warner Bros.)
Shrek Forever After (Paramount/DWA)
Tangled (Walt Disney Studios)
Toy Story 3 (Walt Disney Studios/Pixar)




TELEVISION:

Best Network Series:

Fringe (Fox)
Lost (ABC)
Smallville (CW)
Supernatural (CW)
V (ABC)
The Vampire Diaries (CW)


Best Syndicated/Cable Television Series:

Breaking Bad (AMC)
The Closer (TNT)
Dexter (Showtime)
Eureka (SyFy)
Leverage (TNT)
Spartacus: Blood and Sand (Starz)
True Blood (HBO)
Best Television Presentation:

Doctor Who: A Christmas Carol (BBC America)
Kung Fu Panda Holiday Special (NBC)
The Pillars of the Earth (Starz)
Sherlock (PBS)
Spartacus: Gods of the Arena (Starz)
The Walking Dead (AMC)


Best Actor in Television:

Bryan Cranston (Breaking Bad) (AMC)
Matthew Fox (Lost) (ABC)
Michael C. Hall (Dexter) (Showtime)
Timothy Hutton (Leverage) (TNT)
Andrew Lincoln (The Walking Dead) (AMC)
Stephen Moyer (True Blood) (HBO)



Best Actress in Television:

Sarah Wayne Callies (The Walking Dead) (AMC)
Erica Durance (Smallville) (CW)
Elizabeth Mitchell (V) (ABC)
Anna Paquin (True Blood) (HBO)
Kyra Sedgwick (The Closer) (TNT)
Anna Torv (Fringe) (Fox)


Best Supporting Actor in Television:

Michael Emerson (Lost) (ABC)
John Noble (Fringe) (Fox)
Dean Norris (Breaking Bad) (AMC)
Terry O’Quinn (Lost) (ABC)
Aaron Paul (Breaking Bad) (AMC)
Lance Reddick (Fringe) (Fox)
Steven Yeun (The Walking Dead) (AMC)




Best Supporting Actress in Television:

Morena Baccarin (V) (ABC)
Gina Bellman (Leverage) (TNT)
Jennifer Carpenter (Dexter) (Showtime)
Laurie Holden (The Walking Dead) (AMC)
Lucy Lawless (Spartacus: Blood and Sand) (Starz)
Beth Riesgraf (Leverage) (TNT)



Best Guest Starring Role in Television:

Richard Dreyfuss (Weeds) (Showtime)
Noah Emmerich (The Walking Dead) (AMC)
Giancarlo Esposito (Breaking Bad) (AMC)
Joe Manganiello (True Blood) (HBO)
John Terry (Lost) (ABC)
Seth Gabel (Fringe) (Fox)


DVD:


Best DVD Release:

The Disappearance of Alice Creed (Anchor Bay)
District 13: Ultimatum (Magnolia)
The Good Heart (Magnolia)
Never Sleep Again: The Elm Street Legacy (1428 Films)
The New Daughter (Anchor Bay)
The Square (Apparition)


Best DVD Special Edition:

Avatar (Extended Collector’s Edition) (Fox)
Monsters (Special Edition) (Magnolia)
Red Cliff (International Version) (Magnolia)
Robin Hood (Unrated Director’s Cut) (Universal)
Salt (Deluxe Unrated Edition) (Sony)
The Wolf Man (Unrated Director’s Cut) (Universal)


Best DVD Classic Film Release:

The Complete Metropolis (Kino Lorber)
Cronos (Criterion Collection)
The Exorcist (Extended Director’s Cut) (Warner)
King Kong (Warner)
Pandora and the Flying Dutchman (Deluxe Edition) (Kino Lorber
Psycho (50th Anniversary Edition) (Universal)










Best DVD Movie Collection:

Alien Anthology (Fox)
Back to the Future 25th Anniversary Trilogy (Universal)
Clint Eastwood 35 Films 35 Years at Warner Bros. (Warner)
Fantomas: Five Film Collection (Kino Lorber)
Film Noir Classic Collection, Volume 5 (Warner)
Vengeance Trilogy (Tartan)


Best DVD Television Release:

Lost (The Complete Sixth and Final Season) (ABC Studios)
The Six Million Dollar Man (The Complete Collection) (Time Life)
Space 1999: The Complete Season One (Blu Ray) (A & E)
Thriller: The Complete Series (Image)
The Twilight Zone (Season 1 & 2) (Blu Ray) (Image)
Voyage to the Bottom of the Sea (Season 4, Volume 2) (Fox)





Stage Presentation:


Best Local Stage Production: Musical:

Beauty and the Beast (Orange County Performing Arts Center)
Leap of Faith (Ahmanson Theatre)
Young Frankenstein (Pantages Theatre)



Best Local Stage Production: Drama or Comedy

The 39 Steps (Ahmanson Theatre)
The Glass Menagerie (Mark Taper Forum)
The Lieutenant of Inishmore (Mark Taper Forum)


Best Local Stage Production: Small Theater:

The Arsonists (Odyssey Theatre)
U.S.S. Pinafore (Crown City Theatre Company)
Watson (Sacred Fools Theatre)
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy







Odpowiedz
#17
Standardowe saturnowe nominacje, czyli nominujemy wszystko co było w zeszłym roku. Szkoda czasu na takie rzeczy.

Odpowiedz
#18
Nominacje do Saturnów za rok 2012:

Cytat:FILM
THE AVENGERS
Marvel / Walt Disney Pictures
CHRONICLE
20th Century Fox
CLOUD ATLAS
Warner Bros.
THE HUNGER GAMES
Summit / Lionsgate
LOOPER
Sony Pictures

PROMETHEUS
20th Century Fox




THE AMAZING SPIDER-MAN
Sony Pictures
THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY
Warner Bros.
LIFE OF PI
20th Century Fox
RUBY SPARKS
Fox Searchlight
SNOW WHITE AND THE HUNTSMAN
Universal

TED
Universal


ARGO
Warner Bros.
THE CABIN IN THE WOODS
Lionsgate
THE IMPOSSIBLE
Summit / Lionsgate
SEVEN PSYCHOPATHS CBS Films
THE WOMAN IN BLACK
CBS Films

ZERO DARK THIRTY
Sony Pictures


THE BOURNE LEGACY
Universal
THE DARK KNIGHT RISES
Warner Bros.
DJANGO UNCHAINED
The Weinstein Co.
LES MISERABLES
Universal
SKYFALL
Sony Pictures

TAKEN 2
20th Century Fox


COMPLIANCE
Magnolia
HITCHCOCK
Fox Searchlight
KILLER JOE
LD Entertainment

THE PAPERBOY
Millennium

ROBOT AND FRANK
Samuel Goldwyn Films
SAFETY NOT GUARANTEED
FilmDistrict

SEEKING A FRIEND FOR THE END OF THE WORLD
Focus Features



CHRISTIAN BALE
THE DARK KNIGHT RISES
Warner Bros.
DANIEL CRAIG
SKYFALL
Sony Pictures
MARTIN FREEMAN
THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY
Warner Bros.
HUGH JACKMAN
LES MISERABLES
Universal
JOSEPH GORDON-LEVITT
LOOPER
Sony Pictures
MATTHEW MCCONAUGHEY
KILLER JOE
LD Entertainment

JESSICA CHASTAIN
ZERO DARK THIRTY
Sony Pictures
ANN DOWD
COMPLIANCE
Magnolia
ZOE KAZAN
RUBY SPARKS
Fox Searchlight
JENNIFER LAWRENCE
THE HUNGER GAMES
Summit / Lionsgate
HELEN MIRREN
HITCHCOCK
Fox Searchlight

NAOMI WATTS
THE IMPOSSIBLE
Summit / Lionsgate



JAVIER BARDEM
SKYFALL
Sony Pictures

MICHAEL FASSBENDER
PROMETHEUS
20th Century Fox

CLARK GREGG
THE AVENGERS
Marvel/Walt Disney
JOSEPH GORDON-LEVITT
THE DARK KNIGHT RISES
Warner Bros.
IAN MCKELLEN
THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY
Warner Bros.

CHRISTOPH WALTZ
DJANGO UNCHAINED
The Weinstein Co.


JUDI DENCH
SKYFALL
Sony Pictures
GINA GERSHON
KILLER JOE
LD Entertainment
ANNE HATHAWAY
THE DARK KNIGHT RISES
Warner Bros.
ANNE HATHAWAY
LES MISERABLES
Universal
NICOLE KIDMAN
THE PAPERBOY
Millennium

CHARLIZE THERON
SNOW WHITE AND THE HUNSTMAN
Universal


CJ ADAMS
THE ODD LIFE OF TIMOTHY GREEN
Walt Disney Studios
TOM HOLLAND
THE IMPOSSIBLE
Summit / Lionsgate
DANIEL HUTTLESTONE
LES MISERABLES
Universal
CHLOE GRACE MORETZ
DARK SHADOWS
Warner Bros.
SURAJ SHARMA
LIFE OF PI
20th Century Fox

QUVENZHANE WALLIS
BEASTS OF THE SOUTHERN WILD
Fox Searchlight


WILLIAM FRIEDKIN
KILLER JOE
LD Entertainment
PETER JACKSON
THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY
Warner Bros.
RIAN JOHNSON
LOOPER
Sony Pictures
ANG LEE
LIFE OF PI
20th Century Fox
CHRISTOPHER NOLAN
THE DARK KNIGHT RISES
Warner Bros.

JOSS WHEDON
THE AVENGERS
Marvel / Walt Disney


TRACY LETTS
KILLER JOE
LD Entertainment
DAVID MAGEE
LIFE OF PI
20th Century Fox
MARTIN MCDONAGH
SEVEN PSYCHOPATHS
CBS Films
QUENTIN TARANTINO
DJANGO UNCHAINED
The Weinstein Co.
JOSS WHEDON
THE AVENGERS
Marvel/Walt Disney

JOSS WHEDON, DREW GODDARD
CABIN IN THE WOODS
Lionsgate


HUGH BATEUP, ULI HANISCH
CLOUD ATLAS
Warner Bros.
SARAH GREENWOOD
ANNA KARENINA
Focus Features
DAVID GROPMAN
LIFE OF PI
20th Century Fox
RICK HEINRICHS
DARK SHADOWS
Warner Bros.
DAN HENNAH
THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY
Warner Bros.

EVE STEWART
LES MISERABLES
Universal


STUART BAIRD, KATE BAIRD
SKYFALL
Sony Pictures
ALEXANDER BERNER
CLOUD ATLAS
Warner Bros.
BOB DUCSAY
LOOPER
Sony Pictures
JEFFREY FORD, LISA LASSEK
THE AVENGERS
Marvel/Walt Disney
JOHN GILROY
THE BOURNE LEGACY
Universal

TIM SQUYRES
LIFE OF PI
20th Century Fox


MYCHAEL DANNA
LIFE OF PI
20th Century Fox
DANNY ELFMAN
FRANKENWEENIE
Walt Disney Studios
DARIO MARIANELLI
ANNA KARENINA
Focus Features
THOMAS NEWMAN
SKYFALL
Sony Pictures
HOWARD SHORE
THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY
Warner Bros.

HANS ZIMMER
THE DARK KNIGHT RISES
Warner Bros


JACQUELINE DURRAN
ANNA KARENINA
Focus Features
KYM BARRETT, PIERRE-YVES GAYRAUD
CLOUD ATLAS
Warner Bros.
SHAREN DAVIS
DJANGO UNCHAINED
The Weinstein Co.
BOB BUCK, ANN MASKREY, RICHARD TAYLOR
THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY
Warner Bros.
PACO DELGADO
LES MISERABLES
Universal

COLLEEN ATWOOD
SNOW WHITE AND THE HUNTSMAN
Universal


HEIKE MERKER, DANIEL PARKER, JEREMY WOODHEAD
CLOUD ATLAS
Warner Bros.
GREGORY NICOTERO, HOWARD BERGER, PETER MONTAGNA, JULIE HEWETT
HITCHCOCK
Fox Searchlight
PETER SWORDS KING, RICK FINDLATER, TAMI LANE
THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY
Warner Bros.
DAVID MARTI, MONTSE RIBE, VASIT SUCHITTA
THE IMPOSSIBLE
Summit / Lionsgate
NAOMI DONNE, DONALD MOWAT, LOVE LARSON
SKYFALL
Sony Pictures

JEAN ANN BLACK, FAY VON SCHROEDER
TWILIGHT SAGA: BREAKING DAWN, PART 2
Lionsgate


JANEK SIRRS, JEFF WHITE, GUY WILLIAMS, DAN SUDICK
THE AVENGERS
Marvel/Walt Disney

GRADY COFER, PABLO HELMAN, JEANIE KING, BURT DALTON
BATTLESHIP
Universal

JOE LETTERI, ERIC SAINDON, DAVID CLAYTON, R. CHRISTOPHER WHITE
THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY
Warner Bros.

CHRIS CORBOULD, PETER CHIANG, SCOTT R. FISHER, SUE ROWE
JOHN CARTER
Walt Disney Studios,
BILL WESTENHOFER, GUILLAUME ROCHERON, ERIK-JAN DE BOER, DONALD R. ELLIOTT
LIFE OF PI
20th Century Fox

CEDRIC NICHOLAS-TROYAN, PHILIP BRENNAN, NEIL CORBOULD, MICHAEL DAWSON
SNOW WHITE AND THE HUNTSMAN
Universal


ANNA KARENINA
Focus Features
CHICKEN WITH PLUMS
Sony Pictures Classics
THE FAIRY
Lorber
HEADHUNTERS
Magnolia
MY WAY
Well Go USA

PUSHER
Radius


BRAVE
Walt Disney Studios / Pixar
FRANKENWEENIE
Walt Disney Studios
PARANORMAN
Focus Features

WRECK-IT RALPH
Walt Disney Studios


TELEVISON
ELEMENTARY
CBS
THE FOLLOWING
FOX
FRINGE
FOX
ONCE UPON A TIME
ABC
REVOLUTION
NBC

SUPERNATURAL
CW


AMERICAN HORROR STORY: ASYLUM
FX
DEXTER
SHOWTIME
LEVERAGE
TNT
THE KILLING
AMC
TRUE BLOOD
HBO

THE WALKING DEAD
AMC


BREAKING BAD
AMC
CONTINUUM
SyFy
FALLING SKIES
TNT
GAME OF THRONES
HBO
KEN FOLLETT’S WORLD WITHOUT END
Reelz

MOCKINGBIRD LANE
NBC

SPARTACUS: WAR OF THE DAMNED
Starz


ARROW
CW
BEAUTY AND THE BEAST
CW
DOCTOR WHO
BBC America
MERLIN
SyFy
TEEN WOLF
MTV

THE VAMPIRE DIARIES
CW


KEVIN BACON
THE FOLLOWING
Fox
BILLY BURKE
REVOLUTION
NBC
BRYAN CRANSTON
BREAKING BAD
AMC
MICHAEL C. HALL
DEXTER
Showtime
JOSHUA JACKSON
FRINGE
Fox
TIMOTHY HUTTON
LEVERAGE
TNT

ANDREW LINCOLN
THE WALKING DEAD
AMC


MOON BLOODGOOD
FALLING SKIES
TNT
MIREILLE ENOS
THE KILLING
AMC
SARAH PAULSON
AMERICAN HORROR STORY: ASYLUM
FX
CHARLOTTE RILEY
KEN FOLLETT’S WORLD WITHOUT END
Reelz
TRACY SPIRIDAKOS
REVOLUTION
NBC

ANNA TORV FRINGE
Fox


JONATHAN BANKS
BREAKING BAD
AMC
GIANCARLO ESPOSITO
REVOLUTION
NBC
TODD LASANCE
SPARTACUS: WAR OF THE DAMNED
Starz
COLM MEANEY
HELL ON WHEELS
AMC
DAVID MORRISSEY
THE WALKING DEAD
AMC

JOHN NOBLE
FRINGE
Fox


JENNIFER CARPENTER
DEXTER
Showtime
SARAH CARTER
FALLING SKIES
TNT
ANNA GUNN
BREAKING BAD
AMC
LAURIE HOLDEN
THE WALKING DEAD
AMC
JESSICA LANGE
AMERICAN HORROR STORY: ASYLUM
FX

BETH RIESGRAF
LEVERAGE
TNT


BLAIR BROWN
FRINGE
Fox
TERRY O’QUINN
FALLING SKIES
TNT
LANCE REDDICK
FRINGE
Fox
MARK SHEPPARD
LEVERAGE
TNT
RAY STEVENSON
DEXTER
Showtime
YVONNE STRAHOVSKI
DEXTER
Showtime
ATLAS SHRUGGED II: THE STRIKE
Atlas Distribution/Fox
CHAINED
Anchor Bay
COSMOPOLIS
Entertainment One
THE POSSESSION
Lionsgate
A THOUSAND CUTS
Lorber Films

TOUCHBACK
Anchor Bay / Starz


JAWS (100TH ANNIVERSARY EDITION)
Universal
LAWRENCE OF ARABIA (50TH ANNIVERSARY COLLECTOR’S EDITION)
Sony
LES VAMPIRES CLASSICS EDITION
Kino International
LITTLE SHOP OF HORRORS: THE DIRECTOR’S CUT
Warner

STANLEY KUBRICK’S FEAR AND DESIRE
Kino International


ALFRED HITCHCOCK (THE MASTERPIECE COLLECTION)
Universal
BATTLE ROYALE (THE COMPLETE COLLECTION)
Anchor Bay
BOND 50 (THE COMPLETE 22 FILM COLLECTION)
MGM
DARK SHADOWS: THE COMPLETE ORIGINAL SERIES
MPI
THE ULTIMATE BUSTER KEATON BLU-RAY COLLECTION
Kino Lorber

UNIVERSAL CLASSIC MONSTERS: THE ESSENTIAL COLLECTION
Universal


IN SEARCH OF: THE COMPLETE SERIES
Visual Entertainment
LOGAN’S RUN: THE COMPLETE SERIES
Warner
THE RIVER: THE COMPLETE FIRST SEASON
ABC Studios
SHAZAM! THE COMPLETE LIVE-ACTION SERIES
Warner Archive
SPARTACUS: VENGEANCE (THE COMPLETE SECOND SEASON)
Starz / Anchor Bay
STAR TREK: THE NEXT GENERATION (SEASON 1 & 2)
Paramount
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy







Odpowiedz
#19
I kolejne Saturny za nami. Jak to z tymi nagrodami bywa, niektóre wybory kotrowersyjne, ale dalej lubię te geekowe nagrody:

Cytat:FILM AWARDS

Best Science Fiction Film: Marvel’s The Avengers

Best Fantasy Film: Life of Pi

Best Horror/Thriller Film: The Cabin in the Woods

Best Action/Adventure Film: Skyfall

Best Actor: Matthew McConaughey (Killer Joe)

Best Actress: Jennifer Lawrence (The Hunger Games)

Best Supporting Actor: Clark Gregg (Marvel’s The Avengers)

Best Supporting Actress: Anne Hathaway (The Dark Knight Rises) :D

Best Performance by a Younger Actor: Suraj Sharma (Life of Pi)

Best Director: Joss Whedon (Marvel’s The Avengers)

Best Writing: Quentin Tarantino (Django Unchained)

Best Production Design: Dan Hennah (The Hobbit: An Unexpected Journey)

Best Editing: Alexander Berner (Cloud Atlas)

Best Music: Danny Elfman (Frankenweenie)

Best Costume: Paco Delgado (Les Miserables)

Best Make-Up: Heike Merker, Daniel Parker, Jeremy Woodhead (Cloud Atlas)

Best Special Effects: Janek Sirrs, Jeff White, Guy Williams, Dan Sudick (Marvel’s The Avengers)

Best Independent Film Release: Killer Joe

Best International Film: Headhunters

Best Animated Film: Frankenweenie

TELEVISION AWARDS

Best Network Television Series: Revolution

Best Syndicated/Cable Television Series: The Walking Dead

Best Presentation on Television: Breaking Bad

Best Youth-Oriented Series on Television: Teen Wolf

Best Actor on Television: Bryan Cranston (Breaking Bad), Kevin Bacon (The Following) – tie

Best Actress on Television: Anna Torv (Fringe)

Best Supporting Actor on Television: Jonathan Banks (Breaking Bad)

Best Supporting Actress on Television: Laurie Holden (The Walking Dead)

Best Guest Star on Television: Yvonne Strahovski (Dexter)

HOME ENTERTAINMENT AWARDS

Best DVD/BD Release: Touchback

Best DVD/BD Special Edition Release: Little Shop of Horrors: The Director’s Cut

Best DVD/BD Collection Release: Universal Classic Monsters: The Essential Collection

Best DVD/BD Television Series Release: Star Trek: The Next Generation, Season 1 & 2

SPECIAL ACHIEVEMENT AWARDS FROM THE ACADEMY OF SCIENCE FICTION,
FANTASY & HORROR FILMS

The Lifetime Achievement Award: William Friedkin

The Dan Curtis Legacy Award: Vince Gilligan

The Visionary Award: Richard Matheson

The Life Career Award: Jonathan Frakes

Theater Showcase Award: Silence! The Musical


Jestem trochę zawiedziony. Tylko jednak nagroda dla TDKR (ale przy tym jak słuszna, chociaż dla mnie to nie była rola drugoplanowa).
Ale wiadomo to tylko Saturny.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy







Odpowiedz
#20
Cytat:Best Fantasy Film: Life of Pi

Best Supporting Actor: Clark Gregg (Marvel’s The Avengers)
WTF?


Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości