Serce Miłości (Reż. Łukasz Ronduda)
"Serce Miłości" to reżyserska wizja Łukasza Ronduda na temat burzliwej relacji artystycznej i miłosnej Wojciecha Bąkowskiego i Zuzanny Bartoszek. Para zmaga się w narcystycznym związku z własnymi odbiciami lustrzanymi, ukradzionymi snami i permanentną walką o dominację, zacierając granice pomiędzy performensem a życiem, pomiędzy kreacją wizerunku a prawdą uczuć."

Szczerze mówiąc nie byłem jakoś szczególnie zaznajomiony z twórczością artystyczną Wojciecha Bąkowskiego i Zuzanny Bartoszek. I szczerze jakoś po filmie nie jestem do ich twórczości przekonany. Tym bardziej, że za podkład muzyczny robią właśnie dokonania Wojciecha Bąkowskiego.

[Obrazek: 3j-ktkqTURBXy9iNjYyZDMxZjI4NDUyYWJiNTgyN...QIAzQJYwsM]

Oglądałem ten film z dwiema niemieckimi znajomymi, które same są artystkami i zajmują się też performance'ami itd. I kiedy skończył się seans i zapaliły się światła byłem trochę przerażony spojrzeć im w oczy, co musiały one ze mną zobaczyć. One jednak ku mojemu zaskoczeniu były bardzo zadowolone i film im się podobał. W sumie ja mając na co dzień do czynienia z tego formą sztuki, też może inaczej go odbierałem i rozumiałem. Przy czym obraz ten posiada wszystkie elementy "polskiego filmu", znaczy się przez sporą część to trochę taki film o niczym.
Ma on ładne zdjęcia i jest bardzo dobrze zagrany przez Jacka Poniedziałka i Justynę Wasilewską. Jest to tak właściwie film dwóch aktorów. Ale naprawdę przez sporą część seansu jednak trochę się męczyłem z formą, ale też samą sztuką jaka prezentowali ci artyści.

Ale może dla fanów Wojciecha Bąkowskiego i Zuzanny Bartoszek obraz ten będzie ciekawym przeżyciem. Ja raczej nie będą do niego wracał 
oceniam go na:
Film Film Film Film Film Film Polski Polski Polski Polski Polski Polski Arty Arty Arty Arty Arty Seler Seler Seler Seler Seler /10

[Obrazek: 7-a-heart-of-love-1200x503.jpg]
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon