Ankieta: Najlepsz
Identity
Supremacy
Ultimatum
[Wyniki ankiety]

Seria Bourne (2002-2016)
Zdechnąć - okej, ale odejść w niepamięć? O trylogii powinno się pamiętać, mówić i ją powtarzać. ;)

Dostałem nowego Bourne'a pod choinkę (fajnie, kolekcja kompletna, a nie wydałem nawet grosza). Dodatki specjalne to żenada, nie trwały nawet 50 minut i ledwie liznęły temat realizacji. :P

Sam film - nie mam ochoty do niego wracać w całości, bo jest najsłabszy z serii. Ale patrzę na niego trochę przychylniej, okiem fana. Powtórzyłem sobie akcję otwierającą i finał. Pościg ulicami Las Vegas jest lepszy od pościgu w NY z trójki, a walka z Casselem też niczego sobie (tylko niepotrzebnie otwiera gębę). 5/10 na szynach do powtórki, która sam nie wiem kiedy nastąpi.
Czy wszystkie newsy związane z DC Extended Universe muszą zapowiadać taką ch#*nię?! :(

Filmweb | KOLEKCJA BLU-RAY

Odpowiedz
Nie widzę niczego ciekawego w scenach akcji w tym filmie, no ale skoro w nosie mam bohaterów i fabułę, to i nie obchodzi mnie co i dlaczego się dzieje. Moment z wozem SWATU odrzucającym auta jakby były z tektury, przy okazji w ogóle nie zwalniając równie mądry co reszta filmu.

Przypomniał mi się wątek nieokreślonej sieci społecznościowej, której szef na konferencji mówi że użytkownicy nie będą śledzeni a publiczność dostaje zbiorowego orgazmu, zrywa się z miejsc i bije brawo niczym na jakiejś konwencji scjentologów. To miała być jakaś satyra czy co?

Odpowiedz
(27-12-2016, 15:23)Mierzwiak napisał(a): Moment z wozem SWATU odrzucającym auta jakby były z tektury, przy okazji w ogóle nie zwalniając równie mądry co reszta filmu.
A pamiętasz, jak pisałem dokładnie coś w tym stylu po pierwszym trailerze i gdy stwierdziłem na jego podstawie, że będzie zjazd jakościowy w stosunku do trylogii, to strasznie żeś się wtedy obruszył, że jak niby mogę coś takiego stwierdzić na podstawie kilkusekundowej sceny w trailerze?:P

(27-12-2016, 15:23)Mierzwiak napisał(a): Przypomniał mi się wątek nieokreślonej sieci społecznościowej, której szef na konferencji mówi że użytkownicy nie będą śledzeni a publiczność dostaje zbiorowego orgazmu, zrywa się z miejsc i bije brawo niczym na jakiejś konwencji scjentologów. To miała być jakaś satyra czy co?
Oglądałem wczoraj (a właściwie dzisiaj, w nocy w sensie) i wydaje mi się, że o dziwo, cały ten wątek fabularny był jakąś próbą satyry. Ewidentnie ta firma miała być facebookiem i chyba twórcy chcieli przemycić taki przekaz, jak łatwo dane o kimś trafiają w niepowołane ręce, itp. A scena z tymi bijącymi brawo ludźmi miała właśnie mieć satyryczny wydźwięk (że głupie owieczki same chcą być strzyżone:P). Też mi to zgrzytnęło, bo jakby uderza w powagę całej serii.

Odpowiedz
(12-01-2017, 01:02)und3r napisał(a): A pamiętasz, jak pisałem dokładnie coś w tym stylu po pierwszym trailerze i gdy stwierdziłem na jego podstawie, że będzie zjazd jakościowy w stosunku do trylogii, to strasznie żeś się wtedy obruszył, że jak niby mogę coś takiego stwierdzić na podstawie kilkusekundowej sceny w trailerze?:P
Nie pamiętam, ponieważ nic takiego nie miało miejsca.

Cytat z wtedy, jeden z całych dwóch postów (pierwszy dotyczył taglajnu na plakacie) jakie wtedy napisałem:
(10-02-2016, 18:40)Mierzwiak napisał(a):
(10-02-2016, 02:07)und3r napisał(a): Sprawdziłem z ciekawości imdb i wszystko jasne, director of photography, ten sam w 3 pierwszych filmach, nie pracuje przy najnowszym.
Co jest jasne? To że nowy autor zdjęć oznacza inne podejście do realizmu i fizyki scen akcji?
Gdybyś miał wątpliwości o co mi wtedy chodziło, to pytałem o związek autora zdjęć z realizmem fizyki scen akcji. Nigdzie nie widzę tu "strasznego obruszenia" ani tym bardziej zarzucania ci wyciągania wniosków na podstawie trailera. Możesz się cofnąć do tamtej dyskusji, ale zwróć raczej uwagę na swoją wymianę zdań z Jubym, bo ewidentnie mnie z nim pomyliłeś :)

Odpowiedz
(12-01-2017, 10:41)Mierzwiak napisał(a): zwróć raczej uwagę na swoją wymianę zdań z Jubym, bo ewidentnie mnie z nim pomyliłeś :)
Mogło tak rzeczywiście być, że pomyliłem:) W każdym razie my point was, że już po trailerze i tej konkretnie scenie było widać, że film będzie celował w nieco "inne tony" i na tej podstawie można było wyciągnąć wniosek, że nie utrzyma jakości Krucjaty aby nawet Ultimatum. A sama scena była jeszcze bardziej kuriozalna niż to trailer sugerował - kompletne odejście od realizmu. Przy tym to "niezniszczalna Łada" wygląda prawie jak dokument.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon