Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Solo: A Star Wars Story (2018) reż. Ron Howard
Nie no, ktoś z produkcji mówił, że ma być trylogia, z tego co pamiętam.

Odpowiedz
Według mnie zrobienie już jednego takiego filmu to głupota i herezja w jednym. Han Solo bez Harrisona Forda...przecież to zamach na jedną z najbardziej kultowych postaci. Na dodatek moim zdaniem jest to film kompletnie nie potrzebny, historie młodego Hana powinniśmy poznawać w komiksach, książkach a najlepiej jakieś fajnej grze w stylu "Uncharted". I postacie stamtąd powinny odgrywać ważniejsze role. "Rogue One" to fajny pomysł na spin-off, również "Boba Fett" mógłby być ciekawy bo to postać o której za wiele w nowym kanonie nie wiemy a można ją świetnie rozbudować i pokazać Galaktykę z zupełnie innej strony. Robienie filmów o Hanie i Obi-Wanie mija się z celem, choć z tym drugim już można coś ciekawszego wymyślić. Dlatego martwi mnie trochę to, że taka Clarke nie wzięła innej roli w SW Smutny. Najgorsze jest to, że jak każdy film Disenya "Han Solo" zarobi krocie i dostanie świetne recenzje co zakończy się potwierdzeniem sequeli. Szkoda bo Galaktyka ma masę nietkniętych, ciekawszych materiałów. No nawet spin-off o "Rycerzach Ren" mógłby być zdecydowanie lepszą opcją. Zwłaszcza, że nie widzę przedstawienia najbardziej awanturniczych czasów Hana w wersji PEGI-13, sorry.

Odpowiedz
Nie no, Solo bez fucków, krwi i cycków nie przejdzie.

Odpowiedz
Scena w której w Imperium nazwał Leię "cunt" jest jedną z moich ulubionych. Też nie wyobrażam sobie złagodzonego Solo Smutny

Odpowiedz
(19-11-2016, 20:35)Phil napisał(a): Nie no, Solo bez fucków, krwi i cycków nie przejdzie.

Nie wiem czy to było sarkastyczne, ale nie chodzi mi o to by robić drugą "Grę o tron". Ale biorąc pod uwagę realia to rzeczywiście, większa brutalność, bluźnierstwa, alkohol i sceny erotyczne byłyby na miejscu. Ale w SW się nawet na dobrą sprawę nie całują ani nie sugerują nic więcej. Więc....czego tu oczekiwać.

Odpowiedz
Więc z czym masz problem?

Cytat:Nie no, ktoś z produkcji mówił, że ma być trylogia, z tego co pamiętam.

Nikt nic takiego nie mówił. Niepotwierdzone ploty z Reddita się nie liczą.

Cytat:Ale niestety KOTORy zostały całkowicie wywalone z kanonu. A więc szanse równe zeru.

Akurat KOTORy mają nawet szanse na ponowną kanonizację. Nowy Kanon w nie bezpośredni sposób czasami nawiązuje do elementów znanych z tego okresu.

Cytat:Czy muszę zobaczyć jak Han pobił Sokołem rekord? Czy muszę zobaczyć jak poznał Lando a może i samego Chewbaccę? Nie tylko nie muszę, ale nie chcę. Idę o zakład że ten film pokaże mi dokładnie wszystko co tylko się da. Ha! Pewnie miejsce dla Greedo się znajdzie, a i Jabba wpadnie z wizytą.

Moja ekscytacja tym projektem zależy właśnie od podejścia twórców. Jeżeli to ma być odhaczanie elementów powiązanych z Hanem, to faktycznie, szykuje się najmniej interesujący film w tym uniwersum. Ale tak na dobrą sprawę, to wcale nie musi być generyczne "origin story". Poza młodym Hanem, ten spin-off nie jest specjalnie niczym ograniczony, więc Lord i Miller mogą czymś nas zaskoczyć. Gdyby nie ta dwójka to bym pewnie hejcił ten projekt od dnia zapowiedzi, ale na chwilę obecną jestem nawet ciekaw co z tym zrobią.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Cytat:e solowego filmu o Hanie Solo

"solowy film" nabiera nowego znaczenia.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Powinni to zatytułować "Solo Movie" Uśmiech

Odpowiedz
Solo Movie nawet lepiej brzmi niż Han Solo Duży uśmiech

Odpowiedz
Kennedy powiedziała, że podobno te filmy o Hanie Solo mają być jak westerny. Czyli pewnie filmy o Bobie Fecie będą Heist Movies, a może i doczekamy się musicalu z Maxem Reebo Oczko
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Zdjęcia rozpoczynają się w lutym.

Odpowiedz
Bardzo mnie ciekawi w jakim kierunku pójdą twórcy jeśli chodzi o stronę wizualną filmu. Akcja dzieje się niemal idealnie w połowie między E3 i E4, wiec jest duże pole do popisu jeśli chodzi o design statków, szturmowców itp.
No i mam nadzieję, a wręcz jako fan wymagam od twórców, żeby w filmie zaliczyli cameo C3PO i R2, co by podtrzymać tradycję ich pojawiania się w każdym kinowym filmie Uśmiech
Nie miałbym też nic przeciwko, żeby zatrudnili kompozytora z RO.
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
No ja z kolei odwrotnie do tego podchodzę. Mam nadzieję, że to będzie kompletnie inny film od dotychczasowych. Od strony wizualnej, przez muzykę, montaż, skalę opowieści jak i sposób w jaki będzie ona przedstawiona. Nie chcę Epizodu 3.25, a kompletnie niezależny film, którego jedynym łącznikiem z uniwersum są postacie i świat.

Odpowiedz
I w czym przeszkadzałoby kilkusekundowe cameo droidów żeby film był niezalezny i całkowicie inny? Uśmiech
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Bo nadmierny fanservice zaczyna mnie wkurwiać Język W TFA było to jeszcze zrozumiałe, ale w "Rogue One" już nieco uwierał. "Han Solo" nie potrzebuje tego, gdyż już sama tytułowa postać jest wystarczającym nawiązaniem (plus Chewie i Lando). Ok, postanowili zrobić KOLEJNY prequel, o który tak naprawdę nikt nie prosił. Niech więc przynajmniej zrobią z tym coś kompletnie świeżego, a nie kolejny festiwal smaczków.

Odpowiedz
Ok, niech nie robią festiwalu smaczków, ale takie jedno kilkusekundowe cameo by nie zaszkodziło. Co innego przesadzanie z fanservice (mi to akurat nie przeszkadza) a co innego jedno króciutkie cameo, dzięki któremu starwarsowa tradycja by się zachowała Uśmiech Zwłaszcza, że film i tak już opowiada przygody trzech głównych postaci OT.
Poza tym, niektórzy lubią tzw. fanservice, np. ja.

Odpowiedz
No ale o to chyba chodziło, żeby te spin offy były wbrew tradycji, która byłaby zachowana dla epizodów. Jak to ma w ten sposób wyglądać, to niech już lepiej wypuszczają kolejne epizody co roku. Przynajmniej historia będzie szła do przodu, a nie kręciła się ciągle wokół tego samego.

Odpowiedz
Są różne oblicza fanservice, końcówka Rogue One to szczyt tego, co można nim nazwać, ale sprawdza się fantastycznie, bo ma sensowną, emocjonalną podbudowę ukutą przez cały film. W tym sensie Han Solo może mieć tyle fanserwisu ile chce.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

RIP Star Wars
1977 - 2005 (+ 2016)

Odpowiedz
@Grievous, ale przecież RO jest inny niż Epizody.
Inny wgl klimat filmu, inny montaż, ujęcia, prowadzenie fabuły. Nie było Skywalkerów (no poza wiadomym fanservice-cameo), Jedi, pojedynków na miecze świetlne.
Postacie z Epizodów odgrywały drugo/trzecioplanową rolę. RO świetnie się sprawdza jako prequel ANH, ale mimo wszystko jest to faktycznie spin-off. Spin-off niekoniecznie musi być odrazu całkowicie odrebną historią niezwiązaną z resztą uniwersum.
Poza tym, fajnie kiedy dana seria filmowa ma swoje 'znaki rozpoznawcze', pewne smaczki, które stają się tradycją tejże filmowej serii. Nie wyobrażam sobie filmu SW, w którym pominęli by 'Dawno, dawno temu...", muzykę Williamsa i niebieską czcionkę w napisach końcowych, "mam złe przeczucia..." czy duet R2/3PO. Bez tych elementów, równie dobrze można zrobić inny film sf osadzony w innym uniwersum, np. jak "Strażnicy Galaktyki". Nie mam nic przeciw spin-offom, pobocznym historią itp. ale kiedy idę na STAR WARS to chcę obejrzeć STAR WARS.

A jeśli tak bardzo chcesz coś całkowicie innego, wbrew tradycją i zupełnie oderwanego od świata SW i bez wymienionych wyżej motywów, to polecam filmy o Ewokach ; ))

Odpowiedz
Cytat:Są różne oblicza fanservice, końcówka Rogue One to szczyt tego, co można nim nazwać, ale sprawdza się fantastycznie, bo ma sensowną, emocjonalną podbudowę ukutą przez cały film. W tym sensie Han Solo może mieć tyle fanserwisu ile chce.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon