Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Solo: A Star Wars Story (2018) reż. Ron Howard
(23-09-2018, 15:27)simek napisał(a): Mam taki sam niedosyt względem relacji Han - Lando, jest jej po prostu za mało, a ostatni pojedynek karciany zrobiony po macoszemu. W ogóle ciężko uwierzyć że to ich ostatnia interakcja przed spotkaniem nad Bespin - tam to wygląda jakby byli przyjaciółmi przez lata, tylko ostatnio mieli dłuższą rozłąkę, a ten film chce nam wmówić, że zaliczyli jedną wspólną przygodę, zagrali dwa razy w karty i to wszystko.

Ten film chce ci wmówić, że miał potencjał na sequel w którym miałbyś dalszą relacje Hana z Lando oraz domknięcie wątku Danuty. To jest jego cały problem, ktoś tu stwierdził, że jest potencjał na Hana 2, Lando i pewnie jeszcze solówkę o L3 więc nie ma co za dużo mówić w "jedynce" skoro jeszcze do tego wrócą.

Odpowiedz
Jak na heist movie, włam jest zbyt standardowy i pozbawiony błysku - wchodzimy, strzelamy i zabieramy, co mamy zabrać. Jak już nie robimy filmu o ratowaniu świata, tylko o kradzieży cennego paliwa, to prosiłbym o trochę szaleństwa w stylu Soderbergha. A jak na historię o Hanie Solo, to mało tu Hana - krąży gdzieś na uboczu i nie skupia na sobie uwagi. Nie wiem czy to z aktorem jest coś nie tak, czy brakuje mu charyzmy, czy to scenariusz jest tak skonstruowany. Emilii Clarke nie posądzam o wielkie pokłady talentu i tutaj to udowadnia. Wygląda ładnie, ale nie uświadczyłem, żeby miała jakąś osobowość (i niby ona ma być później szefową syndykatu zbrodni? haha, oby tego nie nakręcili...) Chemii z Hanem też nie udało się utworzyć. Jeżeli już wspominam o nijakości, to powiem coś o Drydenie Vosie. Pierwsza scena, w której morduje jakiegoś ambasadora miała nam pokazać jaki jest straszny, ale coś nie wyszło. Jabba w starych częściach też może nie był straszny, ale przynajmniej czułem, że coś znaczy, że jest kimś, z kim trzeba się liczyć. I ponarzekam też na bohatera granego przez Harrelsona - takie cwaniackie zdrady fajnie wyglądają tylko na papierze, ale trudno mi uwierzyć w postać, która robi coś takiego. Ale może to świetnie napisany charakter, a ja po prostu jestem naiwniakiem ze zbyt dobrym sercem.

Film jest brzydki. Szarobure, wyprane z kolorów kadry - wizualna nuda. Jeżeli chciano nawiązać do oryginalnej trylogii, to tutaj też coś nie zadziałało (wygląda jakby ktoś z automatu pokrył wszystko jednakowym filtrem). Tamte filmy może nie atakowały feerią barw, ale minimalistyczne wnętrza imperialnych statków były stylowe, a nie biedne.

Poza tym problematyczny jest sam pomysł na film, że niby przestępca o dobrym sercu. To miałoby sens, gdyby twórcom udało się pokazać, że mamy do czynienia z przestępcami, a ja wcale nie miałem wrażenia, że to takie szumowiny. W całej sadze bohaterowie walczą z imperium, przy okazji kradnąc im jakieś przedmioty albo próbując się gdzieś włamać. Tutaj mamy to samo. Nie ginie nikt postronny, poszkodowane jest tylko imperium albo źli ludzie. Nie miałem ani razu myśli, że Han robi coś złego, że balansuje na krawędzi moralności. Beckett mówi do Solo: "jestem jedyną osobą w galaktyce, która zna twoją tajemnicę, że masz dobre serce". I właśnie w tym jest problem, że to żadna tajemnica, że Solo nie ukrywa przecież dobrego serca pod kominiarką, bezwzględnością czy łotrzykowskim płaszczykiem. Dobry chłopak od samego początku.

Ale największy grzech filmu jest taki, że po prostu się wynudziłem Uśmiech

4,5/10

Odpowiedz
Predator895 napisał(a):Ehhhh, meh, ehhhh... Chyba coraz bardziej zaczynam doceniać obecność projektora w moim kinie domowym, dzięki temu zaoszczędziłem już kupę kasy, którą bym wydał na takie średniaki jak Solo. (...) ehhh Disney zaorał tę markę a Łotr 1 to była chyba jedyna pozytywna wypadkowa w tej przemielonej serii...

A blu już na półce Uśmiech

Cytat:. A jak na historię o Hanie Solo, to mało tu Hana - krąży gdzieś na uboczu i nie skupia na sobie uwagi. Nie wiem czy to z aktorem jest coś nie tak, czy brakuje mu charyzmy, czy to scenariusz jest tak skonstruowany

Jakaś nowa moda. To samo było w Czarnej Panterze.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Samo dobro Oczko tak przy okazji, nie pamiętam jak długa była scena bitewna ale jeśli nawet z niej cos wycięli to idiotyzm

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Fajny ten film. Taki szarobury.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
13 minuta filmu z groszem, Han widzi reklamę zachęcającą do wstąpienia do armii Imperium, muzyczkę w reklamie stanowi... marsz implerialny.

Czyli gdy ten motyw muzyczny pojawia się w Imperium kontratakuje to znaczy że leci z głośników, poza kadrem jest np. Szturmowiec z boomboxem na ramieniu?

Odpowiedz
Przecież Marsz Imperialny in-universe stanowi hymn Imperium. Co w tym zatem dziwnego, że leci w reklamie propagandowej?

Odpowiedz
Przytoczysz scenę z Oryginalnej Trylogii na potwierdzenie tej rewelacji?

Odpowiedz
Mogę przytoczyć z czego innego, ale pewnie masz gdzieś nie filmowe SW.  A tylko przypomnę, że tego uniwersum nie stanowią jedynie filmy.

Odpowiedz
Dla mnie tak, konkretnie I-VI. I tylko te.

Odpowiedz
Pierwszy raz spotykam się z informacją, że ten szlagier jest w uniwersum hymnem Imperium.
"Let's talk about this plan of yours. I think it's good, except it sucks. So let me do the plan, and that way, it might be really good."

IMDB rating

Odpowiedz
Co mi się podobało:

- Paul Bettany
- L3

Reszta to ilustracja określenia "bezpłciowy".

5/10

Odpowiedz
Bezpłciowy zawsze lepszy niż Last Jedi.

Zabieram się i zabieram do powtórki.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Pamiętacie gościa, który za pomocą AI wymazał wąsy Cavilla lepiej niż spece of F/X? Teraz zajął się wklejeniem twarzy Forda Oczko

Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Przy ognisku wygląda perfekcyjnie Uśmiech widzę twarz Harrisona i od razu dałbym wyższą ocenę.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Ten głos z twarzą Forda XD

Odpowiedz
Oglądnąłem "Solo: A Star Wars Story". Znaczy starałem się obejrzeć, ale chyba miałem jakąś schrzanioną kopię, gdyż wszystko było mega ciemne i ciężko było cokolwiek widać.  Ale już na poważniej to kręcąc film przygodowy o galaktycznym piracie, postawienie na taki mrok i zaciemnienie to zły pomysł. Tu powinna być przygoda, to powinno być lekkie, a i same planety tylko dołowały. Błoto, śnieg, błoto piasek. Kiedy pod koniec pojawiła się ta planeta z tą kopalną i znowu jesteśmy w mroku podziemii, już naprawdę się poddałem. To już w Rogue One, mieliśmy ciekawa planetę z palmami, plażami. 
Akurat najbardziej krytykowany Ehrenreich nie wypadł dla mnie źle. Co prawda nie uwierzyłem, że to Han Solo, ale przynajmniej wyszedł z założenia, że nie ma co imitować Harrisona Forda i stworzył swoją własną postać, która jest sympatyczna. Za to chwalony Glover to dla mnie właśnia marna imitacja Lando. W ogóle nie kupiłem tej postaci. Emilia Clarke, jest Emilią Clarke, czyli ładnie wygląda i... no ładnie wygląda, ale to w sumie jakiś plus. Chewbacca miał więcej do roboty niż w poprzednich dwóch filmach i je ludzi/ Woody Harrelson OK, za to największą zagadką pozostaje L3-37? Czy to miała być parodia feministki, czy to tak na poważnie?  Ale już pomijając na intencje, aktualnia L3-37 walczy o zaszczytne miejsce "Najgorszej Postaci z Gwiezdnych wojen", wraz z Rose Tico, Vice-Admiral-Holdo i Rey. To coś nawet porusza się bardziej jak człowiek niż droid, a już dialog między nią, a Emilią Clarke, o tym jak to można uprawiać seks z droidem... No tak 

Cameo wiadomo-kogo głupie, pozerskie i ogólnie WTF?!.

Ale mimo wszystko nie jest to film zły. Przewidywalny i nieciekawy tak, ale nie zły. To nie jest jak The Lest Jedi, które sra na wszystko, a następnie bierze to gówno i rzuca tobie w twarz. Ron Howard trochę bardziej rozumie ten świat, przy czym dostał dość niewdzięczny materiał. 

I najważniejsze muzyka! To chyba ten element, który najbardziej mi się podoba. Można by oczywiście się zastanawiać na ile ta perkusja jest "gwiezdnowojenna", ale w ostateczności jednak score swój klimat ma, czuć też ducha Gwiezdnych wojen i jest świetnie rozpisany. Mamy przygodę, jest zabawa itd. Tylko mimo wszystko jednak lepiej wypada mi ten score na płycie, niż w samym filmie.
Tak też John Powell po raz kolejny sprostał zadaniu i niestety po raz kolejny w swojej karierze dostał słaby film, który okazał się finansową porażką.

P.S. W filmie pojawia się całkiem fajnie wyglądająca banda Enfys Nest, z tymi bałkańskimi chórami w tle. Pojawiają się i wyglądają naprawdę dobrze. Enfys Nest wygląda fajnie, ma ciekawy kostium i potem ma dojść do pojedynku z Hanem, jak w westernie. I wreszcie coś się dzieje, jakieś napięcie i wtedy Enfys Nest ściąga swoją maskę i...
<W tym momencie wyciągnąłem ręce do góry i machając nimi dramatycznie krzyknąłem: BĄDŹ PRZEKLĘTA KATHLEEN KENNEDY!!!>
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon