Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Solo: A Star Wars Story (2018) reż. Ron Howard
[Obrazek: 3096216-solo.jpg]
Spin-off o postaci Hana Solo którego akcja rozgrywa się około dekady przed wydarzeniami znanymi z oryginalnych "Star Wars". Reżyseruje duet Lord i Miller, znani między innymi z "Lego Movie" oraz dwóch części "Jump Street". Za scenariusz odpowiadają Lawrence Kasdan i jego syn Jon Kasdan. W rolę młodego Hana wcieli się Alden Ehrenreich (zaliczył fajną rolę w "Hail Ceasar!"), Donald Glover z kolei zagra młodego Lando. Z klasycznych postaci potwierdzono także udział Chewiego, co było raczej oczywiste od początku.

Nowym nabytkiem do obsady jest Emilia Clarke, znana z "Gry o Tron".
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Cytat:Danny Glover z kolei zagra młodego Lando.

Danny Glover na młodego Lando? Świetny wybór.

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Zanotowane-nie zakładać tematów o 2 w nocy Język

Odpowiedz
Czy Emilia Clarke to ta wiodąca żeńska postać, o której tak zapowiadano, że na pewno nie będzie biała?

Odpowiedz
Ploty mówią, że tak. Podobno te panie brały udział także w castingu do tej roli
[Obrazek: Screen-Shot-2016-10-05-at-9.02.59-PM.png]

Angaż Clarke mnie specjalnie nie cieszy, bo to drewno straszne, ale może wyjdzie z tego zabawny medialny ból dupy Język

Odpowiedz
Ogólnie mam mieszane uczucia co do tego filmu. Napewno ogromnym plusem jest udział L. Kasdana. Gość napisał scenariusze 3 z 4 najlepszych części tej Sagi, więc jest spory potencjał w tym filmie. Co do duetu reżyserów to się nie wypowiem, bo nie oglądałem ich filmów, ale o ile dobrze kojarze, to oni chyba tylko na koncie mają kilka komedii, no nie?

Nie ukrywam, że nie do końca lezy mi wybór aktora grajacego Hana. W "Hail..." wypadł spoko, ale było kilku ciekawszych kandydatów do roli wg mnie (chociażby ten młody z "Kingsman"). Z drugiej strony, mogło też być dużo gorzej. Fajnie napewno będzie zobaczyć znowu Chewbaccę, Sokoła Milenium i Hana szmuglera-awanturnika-chama. To może być ciekawe. Mam tylko nadzieje, że nie dostaniemy typowego, oklepanego do bólu prequela-originu typu jak to Han poznał Chewbaccę i na końcu filmu zostali best-friends-ever.
Glover jako Lando - no nie pasuje mi i tyle. Ale samo pojawienie się postaci w filmie jak najbardziej spoko.

Kolejny plus, to umiejscowienie czasowe filmu. Mniej więcej idealnie pośrodku PT i OT. Twórcy mogą się wykazać, mam nadzieje, że nie będzie to idealne odwzorowanie tła z OT, tylko spróbują zrobić właśnie takie coś bardziej pomiędzy. Ogólnie to może być fajny łącznik pomiędzy trylogiami jeśli twórcy tego nie spartolą.

Acha, no i super, że w filmie wystąpi Emilka. Kolejny powód żeby iść do kina, chociaż jak pisałem wyżej, uczucia mocno mam jak narazie mieszane i napewno hype'u żadnego nie czuje.
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Nie podoba mi się pomysł na film i Solo, który nie jest Fordem. Jak nie będzie oszałamiających zwiastunów i recenzji, będą to pierwsze Gwiezdne Wojny od czasów "Mrocznego Widma", na których nie będę w kinie. A byłem nawet na Mrocznym Widmie 3D.

Odpowiedz
Podpisuję się pod Philem (choć nie pod tą częścią dotyczącą Phantom Menace). Niby prequele też pokazywały nam to, o czym w klasycznej Trylogii tylko się mówiło, ale - niezależnie od tego jak oceniamy PT Lucasa - to była duża, ważna dla całego uniwersum historia: narodziny Imperium, upadek Jedi, historia Anakina itd.

Czy muszę zobaczyć jak Han pobił Sokołem rekord? Czy muszę zobaczyć jak poznał Lando a może i samego Chewbaccę? Nie tylko nie muszę, ale nie chcę. Idę o zakład że ten film pokaże mi dokładnie wszystko co tylko się da. Ha! Pewnie miejsce dla Greedo się znajdzie, a i Jabba wpadnie z wizytą.

Nie, dziękuję.

Odpowiedz
Ja tak czy siak nie pójdę, raz, że nigdy nie rozumiałem specjalnego fenomenu Hana Solo, to nie widzę sensu oglądać jakąś jego przygodę z innym aktorem w głównej roli.

Odpowiedz
(19-11-2016, 12:22)Grievous napisał(a): Podobno te panie brały udział także w castingu do tej roli
Wybrali Clarke zamiast kolorowych kandydatek?

Odpowiedz
(19-11-2016, 13:26)Mierzwiak napisał(a): Czy muszę zobaczyć jak Han pobił Sokołem rekord? Czy muszę zobaczyć jak poznał Lando a może i samego Chewbaccę? Nie tylko nie muszę, ale nie chcę. Idę o zakład że ten film pokaże mi dokładnie wszystko co tylko się da. Ha! Pewnie miejsce dla Greedo się znajdzie, a i Jabba wpadnie z wizytą.

Nie zapominaj o scenie jak Han będzie grał z Lando i wygra Sokoła Milenium, czy też będzie musiał wyrzucić szmuglowany towar Oczko
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
The Force Awakens byłem rozczarowany, od Rogue One nie oczekuję wiele, ale na pewno obejrzę. Ogólnie nie podoba mi się tworzenie Uniwersum Star Wars, ale solowego filmu o Hanie Solo pewnie nigdy w życiu nie obejrzę i kompletnie ignoruję, że taki film robią.
"It can't be bargained with. It can't be reasoned with. It doesn't feel pity, or remorse, or fear. And it absolutely will not stop... ever, until you are dead!" - Kyle Reese

Baretto - Filmweb

Odpowiedz
@Lawrance
Wyrzucenie towaru to raczej zachowają na potencjalne sequele, nie zapominamy, że ten film dzieje się 10 lat przed ANH, a wyrzucenie towaru było raczej "świeżą" sprawą w Epizodzie IV.
Wgl przez to tworzenie uniwersum, numerowanie Epizodów straciło sens. Wcześniej Geroge je ponumerował żeby podkreślić całą chronologię itp. Ale teraz? Epizod IV będzie chronologicznie 6. częścią serią, masakra Uśmiech
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Przecież "Epizody" są czymś innym. Zresztą to Disney zje**, bo z antologii, które potencjalnie mogły rozszerzyć to uniwersum na niespotykaną skalę, zrobili kolejną "Prequelo-Spin-off Trylogy" =.=
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
Zamiast zrobić trylogię o Starej Republice to robią filmy o postaciach, których los już znamy. Może za kilka lat wpadną na to, że czasy KOTORa mają olbrzymi zakres historii. Darth Bane, Raven, Nihilus, te postacie dobrze wyglądałyby na dużym ekranie.

Odpowiedz
(19-11-2016, 02:35)Grievous napisał(a): akcja rozgrywa się około dekady przed wydarzeniami znanymi z oryginalnych "Star Wars".

Dziwne, ten koleś na zdjęciu nie wygląda na piętnastolatka.Uśmiech

Odpowiedz
Przeciez Han miał ok 30 lat w ANH :p Gość ma dość młodzieńczą twarz, wiec spokojnie może grać 20 latka. Akurat tutaj nie widzę zgrzytu.
Mi raczej przeszkadzałoby, że nie wygląda na młodego Harrisona Forda Uśmiech

Odpowiedz
Film jeszcze przed produkcją wbił się do topu filmów SW jeśli chodzi o walory wizualne Duży uśmiech

Odpowiedz
(19-11-2016, 17:04)Krismeister napisał(a): Może za kilka lat wpadną na to, że czasy KOTORa mają olbrzymi zakres historii. Darth Bane, Raven, Nihilus, te postacie dobrze wyglądałyby na dużym ekranie.

Kocham KOTORy, a Darth Nihilus to dla mnie jeden z lepiej wyglądających Sithów ever! Ale niestety KOTORy zostały całkowicie wywalone z kanonu. A więc szanse równe zeru. A szkoda, gdyż właśnie jak już jakieś filmy bym chciał to właśnie te dziejące się w okresie tych wielkich walk Sithów z Jedi.

@szopman. A najmocniej przepraszam, zapomniałem, że i z tego chcą robić całą trylogię.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Tzn Lawrance ja nie wiem czy chcą, nie było nigdzie oficjalnie mówione o takich zamiarach. Ale to jest Disney, chyba wszyscy wiemy jak tam się produkuje filmy. W MCU prawie każdy solowy tytuł kończył się Trylogiami (Thor, Iron Man, Captain, wkrótce Spider-man), wiec nie zdziwie się jeśli powstanie więcej filmów z Hanem Solo. Zresztą, czy robiliby recast tak kultowej postaci gdyby nie wierzyli w potencjalne sequele?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon