Soundtracki
Williams taaaak wiele nowości dodaje do ogranych ścieżek dźwiękowych, że naprawdę trudno byłoby wybrać zastępcę. ;)

Odpowiedz
Miałem dziś przyjemność przesłuchać muzykę ze Szklanej pułapki 4.0 Muszę powiedzieć, że obawy czy Beltrami godnie zastąpi Kamena okazały się przedwczesne. Soundtrack jest bardzo klimatycznie zbliżony do poprzednich części. MOże i Terminator mu nie wyszedł bo nie odnalazł klimatu poprzednich części ale Die Hard (przynajmniej moim zdaniem) mu wyszło.
Zdałem sobie sprawę, czym jest szaleństwo. To wiara w swoją własną, jedyną rzeczywistość i zachowywanie się tak jakby nie było żadnej innej.

Odpowiedz
Ech tam, średniawka mocna, choć jak na Beltramiego to szczyt. :)

Odpowiedz
Dla mnie zdecydowany numer 1 wśród soundtracków, to Blade Runner, na czele z i
autorstwa Vangelisa. To po prostu arcydzieło mistrzowsko wkomponowane w film. I co bardzo rzadko spotykane - muzyka w filmie wysuwa się na pierwszy plan, a nie jest tylko tłem, jak to ma miejsce w wielu produkcjach.

Drugi znakomity soundtrack również autorstwa Vangelisa to muzyka z 1492 - Conquest of paradise. Z jednym z chyba najbardziej rozpoznawalnych filmowych motywów przewodnich, czyli tytułowym . Ale cała płyta jest świetna i tworzy spójną całość.

Kolejny soundtrack, o którym nikt nie wspomniał, to ten z filmu Frida. Z muzyką Elliota Goldenthala oraz wokalem kilku meksykańskich artystów. Bardzo dobry score Goldenthala (choć utwory są zbyt krótkie i nie tworzą jakiejś spójności), ale przede wszystkim znakomite pieśni ludowe lub na takie stylizowane (niektóre napisał Goldenthal, niektóre wziął z meksykańskiej kultury). Na czele z w wykonaniu Lili Downs oraz w wykonaniu Lili Downs i Caetano Veloso.

No i wreszcie muzyka Hansa Zimmera i Lisy Gerrard do filmu Gladiator. Czyli przede wszystkim świetne , oraz nastrojowy z wokalem Lisy Gerrard.

Co do soundtracków typowo śpierwanych i piosenek filmowych, to aż nie chce mi się pisać. Zbyt wielki ból głowy z przypominaniem sobie tego :)

Odpowiedz
Do listy swoich ulubionych soundtracków musze dodać dwa, a są to dwa soundtracki z filmów Michaela Baya czyli "The Rock" i "Transformers" (score oczywiście :P) mimo, że to niby muzyka jakiej w różnych filmach wiele te jakoś mi szczególnie przypadły do gustu.

Odpowiedz
Ostatnio wzięłam się za Gwiezdny Pył i jestem zachwycona. Piękna, baśniowa oprawa. Polecam naprawdę każdemu.
A jeśli chodzi o moje ukochane soundtracki, to wymieniłabym Dziewczynę z Perłą, Dracule, Królestwo Niebieskie i Leona Zawodowca : )
najlepsze, co można zrobić z dobrą radą, to podać ją dalej

Odpowiedz
A ja ostatnio po dłuższym czasie wróciłam do muzyki z "Pana i władcy: na krańcu świata" - i dalej mi się podoba, fantastyczne bębny, trochę muzyki irlandzkiej i klasyka - ładne połączenie.
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
Podczas seansu "3.10 do Yumy" bardzo mi wpadła w ucho muzyka, toteż postanowiłem się z nią zapoznać w oderwaniu od filmu. I rzeczywiście, bardzo fajna ścieżka, z gatunku, który lubię chyba najbardziej: zderzającego tradycję (tu: typowe westernowe brzmienia) z nowoczesnością. Naprawdę apetyczny mjuzik.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Ja mam nawroty fascynacji muzyką z "The Fountain". Uzależnia jak zawsze. No i tradycyjnie ciężko ją wyłączyć - od pierwszych dźwięków "The Last Man" łapie za uszy i nie puszcza. :)

Odpowiedz
Stormbringer napisał(a):Uzależnia jak zawsze. No i tradycyjnie ciężko ją wyłączyć
Bo ja myślę, że tam są jakieś podprogowe przekazy... ;)

Odpowiedz
Wcale bym sie nie zdziwił. "Kup DVD, kup DVD, kup DVD". Tylko po kiego grzyba mi drugie? ;)

Hipnotyczna jest ta muzyka i tyle.

Odpowiedz
Stormbringer napisał(a):Wcale bym sie nie zdziwił. "Kup DVD, kup DVD, kup DVD".
A ja na to: "Zmieńcie okładkę, zmieńcie okładkę, zmieńcie okładkę" ;)

Odpowiedz
A to inna sprawa. Z taką okładką mogliby od razu zmienić tytuł na "Fontannę nadziei" albo cuś. ;)

I żeby nie odchodzić całkiem od tematyki muzycznej: to już obrazek z soundtracku byłby lepszy.

Odpowiedz
Ja jestem zachwycony muzyką Jerry'ego Goldsmitha do pierwszego filmowego Star Treka. Główny motyw muzyczny bije to co dokonał Williams z Wojnami, wpada w ucho, przelatuje przez ślimaka i okręca się wokół mózgu by totalnie zniszczyć kolejny dzień na beznadziejnym przyśpiewywaniu sobie tego utworu :P. Inne utwory na płycie równie piękne...da się wyczuć na tym przestrzeń kosmiczną...coś niesamowitego :]

- tu macie trailer wraz z gł. motywem

http://startrek.pl/episodes.php?op=Opis&epid=632 - a tu jak zjedziecie na dół macie resztę tej wspaniałej ścieżki dźwiękowej :]

Magia...
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
właśnie jestem po przesłuchaniu ścieżki z Manhuntera. dawno nie słuchałam tak cudownego soundtracku!
najlepsze, co można zrobić z dobrą radą, to podać ją dalej

Odpowiedz
http://esensja.pl/film/publicystyka/tekst.html?id=5325&PHPSESSID=172fe1862784e347d6abba09ab54c3cd

Pewnie zaraz pojawia sie glosy, ze w tekscie brakuje takich a takich soundtrackow, niemniej polecam sie zapoznac, bo czyta sie niezle. I tak sobie mysle: a moze jednym z kolejnych kmf-owych plebiscytow w rodzaju 50 najlepszych rezyserow, byloby wlasnie zestawienie najulubienszych w klubie partytur lub ulubionych kompozytorow?

Odpowiedz
dobra - najpierw trzeba nakłonić ekipę, co by zakończyć ostatni plebiscyt ;)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
WALL-E - po pierwszym przesłuchaniu to tylko Newman w bardzo dobrej formie. Wszystko jest BARDZO Newmanowe, co znaczy mniej więcej tyle, że gdzieś to już słyszeliśmy (głównie "Lemony Snicket's..." i "Finding Nemo"). Jedyne utwory jakie zwracają na siebie uwagę to oczywiście przesympatyczny "Wall-e" i także sympatyczny ale i nie pozbawiony dozy niepokoju "72 degrees and sunny". Dopiero po drugim, trzecim i entym przesłuchaniu płyta nabiera skrzydeł. Zdecydowanie najlepszy OST jaki miałem przyjemność gościć w mych uszach w tym roku. Newman pozostaje Newmanem, robi jak zwykle swoje, ale efekt jest piorunujący - szczególnie końcówka "Eve Retrieve" i "Hyperjump". Tego to się słucha.

The Dark Knight - tu niestety małe rozczarowanie, ale dotyczy ono OST'a jako całości. Słucha się go "mimochodem", jako całość nie angażuje słuchacza, dość często czerpiąc z dokonań "Batman: Begins" (choć i tak nie tak często jak się spodziewałem). Jako plus można zaliczyć znakomity początek OST'a, czyli dwie pierwsze ścieżki - "Why so serious" i "I'm not a hero". Szczególnie ta pierwsza ocieka wręcz tętniącym mrokiem jaki niegdyś gościł w "Black Hawk Down" (kawałek "Tribal War" jest miejscami wyraźnie słyszalny), ale także w "Heat" (przy dużej dozie wyrozumiałości można to porównać do zrywającego gacie kawałka "Force Marker"). "I'm not a hero" to głównie wariacja posklejana z wszystkich motywów jakie słyszeliśmy w "Begins", ale bardzo przyjemne dla ucha (może znowu naciągam, ale gdzieśtam usłyszałem podobieństwa do starego motywu Elfmana. Może byłem pijany :) ) - ostatnie 30 sekund utworu szczególnie zwraca uwagę, bo jest to ta część ścieżki "Begins", która niestety nie znalazła miejsca na pierwszym soudtracku (Batman zbiera graty w jaskini i wyrusza na miasto :) ). Reszta OSTa dla mnie jest bardzo mdła i jednostajna. Owszem, wszechobecny mrok daje się we znaki, ale 12 następnych ścieżek to zdecydowanie za dużo. Tym bardziej, że nie ma nowego motywu przewodniego kolejnej części na którym możnaby zawiesić ucho.

Odpowiedz
Koleś napisał(a):WALL-E (...)Tego to się słucha.

zgadzam się - wyśmienita ścieżka, pełna smaczków i detali, aczkolwiek odrobinę za długa i męcząca

Cytat:The Dark Knight - "Why so serious" i "I'm not a hero".

ja o wiele bardziej preferuję "Like A Dog Chasing Cars" i "Watch The World Burn"

Cytat:przy dużej dozie wyrozumiałości można to porównać do zrywającego gacie kawałka "Force Marker"

:shock:

Cytat:gdzieśtam usłyszałem podobieństwa do starego motywu Elfmana. Może byłem pijany :)

chyba jednak byłeś ;)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Jak Serenity ma niestety średni soundtrack (serial miał bez porównania lepszą), tak ten kawałek jest po prostu magiczny ->
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon