Sountracki z gier
Temat do wrzucania waszych ulubionych kawałków z gier. Co wyjątkowo wpadło wam w ucho? Bo dla mnie numer 1 to ten kawałek z Mission: Impossible na PSX:

...i praktycznie cały soundtrack z Die Hard Trilogy, też na PSX, z tymi kawałkami na czele:

Dziś już takich soundtracków nie robią.:)

Zapodawajcie swoje, bo potrzebuję tła do pracy.

Odpowiedz
Sądzę, że lepiej chować filmiki pod spoilerem, bo za chwilę temat będzie większości użytkownikom haczył.

Ja zapodaję Settlers IV - moją ulubioną grę, muzyka jest niby prościutka i nie ma jej w grze dużo, ale ja pomimo setek godzin spędzonych na wirtualnej hodowli świnek i wydobyciu węgla nadal uwielbiam jej słuchać:

Odpowiedz
:)

Ok, ze spokojniejszych:
Z mocniejszych:
A do tworzenia klimatu w tle niezawodny dla mnie jest CAŁY soundtrack z Deus Ex: Human Revolution.
https://www.youtube.com/playlist?list=PL2E10CD432DACB993
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford
#NotMyLuke

Odpowiedz
Jaki adres z YT wklejacie, że wam się wyświetla film w spojlerze? Próbowałem, ale wklejalo jako suchy link, nawet ze znacznikiem youtube. P.S. Fail z Sonica genialny.:)

Odpowiedz
Najpierw piszesz "[spoiler]", potem [video=youtube] i zamykasz [/video] a potem zamykasz [/spoiler ]em
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Tenks.:)

Odpowiedz
Polecę głównie z klasyką, w nowe gry poza Witcherem nie grywam.

Soul Edge/Blade, mógłbym wkleić cały soundtrack :)
Tenchu, jak wyżej
Pikne :)

Gran Turismo
No i soundtrack z Witchera 3, wrzucam mój ulubiony kawałek bitewny:
Quake II
Final Fantasy VII:

I Amiga:

Cannon Fodder:
Doman: Grzechy Ardana <LOLz>
Mortal Kombat 2:
Sensible World of Soccer:
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Halo zawsze ma miejsce w moim top 5 ostów. Najwięcej pamiętnych muzycznych momentów zaserwował mi Reach, ale "trójeczka" depcze mu po piętach.

W tych grach nic spektakularnego nie musi się dziać (chociaż się dzieje), a muza i tak sprawia, że człowiek siedzi na krawędzi fotela.

P.S. Zapodałem dosyć bojowy kawałek, ale generalnie Reach ma dużo spokojnej, melancholijnej muzy. W sam raz do roboty ;).
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
Od jrpgów staram się trzymać z dala (nie jest to trudne, bo gatunek wymiera), ale kiedyś się ograło sporo tytułów i 90% miała doskonałe ścieżki dźwiękowe - jak oni to robili? W każdym razie top topów, to ta z Chrono Triggera/Crossa:

CT
CC
Ale też w 'mniejszych' grach powstawały kocury, np. tutaj świetnie połączenie jrpgowej 'poruszającej ckliwości' z westernem:

Wild Arms
Pozostając w Japonii, to te śpiewane przez kobity motywy z MGSów zawsze były spoko, najlepsze oczywiście The Best Is Yet to Come z jedynki - co za klimat (a jak w MGS4 wchodzi ten utwór, to wow... top5 momentów w grach, ever)!

MGS
W Peace Walker i Phantom Pain też dawaly radę, odpowiednio Heaven's Divide i Quiet's Theme:

PW
PP
Dalej... motyw z Mafii:
No i OCZYWIŚCIE muzyka z building mode w Simsach!

Odpowiedz
OSTów do Wiedźminów nie wrzucam bo to oczywistość. Z innych:

Devil May Cry 3
Seria Assassin's Creed
Far Cry 3: Blood Dragon
Mass Effect Trylogia
Darksiders
Prince of Persia: Warrior Within
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Wrzucam przykładowe kawałki, bo w zasadzie całe soundtracki należą do moich ulubionych.

Atlantis:

Medal of Honor (obydwie części z PSX + Frontline + Airborne):

Dark Souls 1 i 2:

Silent Hill, wiadomo. Nie wiem czy jest sens linkować ;)

Odpowiedz
Uncharted - uwielbiam ten motyw przewodni <3

A tutaj coś spokojniejszego, ale i tak bomba klimatyczna prosto ze świata postapo - The Last of Us:

W ogóle to fajny kanał na YT znalazłem, gdzie ziomek gra covery muzyki z gier na pianinie:

Odpowiedz
Command and Conquer: Red Alert 2

i oczywiście Hell March z jedynki!
,,Nawet kałuże odbijają Słońce''

Odpowiedz
Zdecydowanie System Shock:

Crusader: No remorse:

Marka Morgana jeszcze nie było:

Odpowiedz
Seria Tomb Raider juz od klasycznych czesci charakteryzowala sie swietna muzyka i miala wlasny motyw przewodni. Jednakze dopiero przy okazji stworzenia gier TR: Legeng i TR: Underworld powstaly genialne motywy, normalnie majstersztyk. Uczta dla uszu, muzyka wzniosla, doskonale podkreslajaca przygodowy charakter gry.
To są krótkie kawałki i dosłownie wgniatają w fotel. Posluchajcie:

TR: Legend

TR: Underworld

Odpowiedz
Dokładam dwie nuty:

"ta z lotniska w Max Payne 3" (Health - Tears)
"noo ten motyw z Assassin's Creed II" (Ezio's Family)

Odpowiedz
Pogrywam sobie w "Dante's Inferno". Gra lawiruje pomiędzy "ja pierdole genialne" a "najgorsza gra evaaah", ale score zdecydowanie należy do tej pierwszej kategorii:

For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Outlaws, czyli kultowy akcyjniak FPS na dzikim zachodzie z muzyką, której nie powstydziłby się mistrz Morricone:

Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
Oj, tak, zgadzam się całkowicie. W grę grałem za dzieciaka, czyli już ładnych parę (naście) lat temu, ale gwizdany motyw z poniższego kawałka cały ten czas siedzi mi w głowie. 

Przypomniał mi się jeszcze jeden świetny kawałek z innego genialnego starocia, Planescape Torment. 

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon