Spaprane zakończenia dobrych filmów [SPOILERY]
Zakończenie często odgrywa decydujący głos odnośnie ostatecznej oceny dzieła, ale zdarza się, że pomimo, że film się świetnie oglada i oczekuje się naprawdę dobrego finału, to nagle W TYM JEDNYM, OSTATNIM MOMENCIE czeka nas facepalm. W tym temacie nie bierzmy już pod uwagę filmów, które ogólnie nam się nie podobały, są słabo napisane, więc i zakończenie nie wpływa szczególnie na odbiór. Tutaj dajemy swoje przykłady filmów, które lubimy, ale koniec niszczy całokształt.

Aliens - końcówka to taki idiotyzm, że kreskówki ze Strusiem Pędziwiatrem mają więcej logiki. Tak jak cenie sobie ten film, tak zakończenie szczypie w oczy.  

Superman -
15: 10 do Yumy - wersji z Balem i Crowem nie widziałem i nie wiem jak się kończy, ale ostatnia scena z oryginału jest rodem z bajek Disney'a.
Kiedy Paryż wrze - komedia, którą kojarzą tylko fani Audrey Hepburn, więc mało kto na forum będzie znał ten tytuł. Całkiem się ubawiłem, ale

Odpowiedz
Kryst_007 napisał(a):Drive - oczekiwałem jakiegoś mocnego i zaskakującego finału, a na końcu... bohater przeżył ostateczny pojedynek, wraca do tej sąsiadki i jej synka, a jeszcze odjeżdżają w dal na tle radosnej muzyki. Brakowało, jeszcze napisu: "I żyli długo i szczęśliwie", to już by pobili pod względem lukru Disney'a.
Akurat bohater odjeżdża sam w bezkresną noc. :)

Furia - bardzo dobry, mroczny film wojenny zajechany finałem, w którym załoga zepsutego czołgu bohatersko zabija z pięć niemieckich kompanii, po czym Brad Pitt przyjmuje na klatę 5 pocisków, granat w malutkiej zamkniętej przestrzeni i nawet po śmierci wygląda fabulous
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
Law Abiding Citizen - Najbardziej spieprzone zakończenie genialnego filmu. Nigdy wcześniej i nigdy później nie widziałem zakończenia które z oceny 10/10 zbiłoby na 5/10...

Odpowiedz
(23-11-2017, 10:05)Huntersky napisał(a):
Kryst_007 napisał(a):Drive - oczekiwałem jakiegoś mocnego i zaskakującego finału, a na końcu... bohater przeżył ostateczny pojedynek, wraca do tej sąsiadki i jej synka, a jeszcze odjeżdżają w dal na tle radosnej muzyki. Brakowało, jeszcze napisu: "I żyli długo i szczęśliwie", to już by pobili pod względem lukru Disney'a.
Akurat bohater odjeżdża sam w bezkresną noc. :)

Ty no, właśnie sprawdziłem na swoim DVD i masz kurde absolutną rację!!! Chyba pijany musiałem być jak to oglądałem xD

Odpowiedz
A możecie dawać w spoilery opisy do filmów?

Odpowiedz
(23-11-2017, 10:57)Phil napisał(a): A możecie dawać w spoilery opisy do filmów?

Uznałem, że już lepiej będzie, jak osoba, która nie widziała tytułu zaznaczonego grubszą czcionką, nie będzie po prostu czytała tekstu obok. Jak nie, to wstawię spoilery w odpowiednie miejsca.

Odpowiedz
Szybko czytam :)

Odpowiedz
Furia - aż trudno uwierzyć, w to co się odpieprza na ekranie.
Edge of Tomorrow - ostatnie pół godziny to taki rzyg, że choć wcześniejsza część filmu mi się podobała, nigdy nie miałem ochoty do niego wrócić.
Spectre - tak, gdyby ostatnie pół godziny nie było totalnym gównem, uważałbym to za dobry film, ale w sytuacji gdy
ehhh...
Judge Dredd ze Sly'em - pierwsze pół godziny bardzo dobre, drugie pół godziny jeszcze daje radę, ostatnie pół godziny to już bieg na złamanie karku w kierunku napisów końcowych i
by zmieścić się w 90 minutach. Sam finał i motyw z klonami - no niezłe jaja.
Pacific Rim - finałowe starcie nie robi ŻADNEGO wrażenia w zestawieniu z poprzednimi.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Wonder Woman
Cały trzeci akt, na czele z żenującym starciem z jeszcze bardziej żenującym przeciwnikiem położył ten całkiem przyjemny wojenno-przygodowy film. Na kolejny seans przygotuję sobie kopię, która kończy się sceną pójścia do łóżka Diany i Kirka po odbiciu miasteczka.
"It's okay. You can go, but just don't tell anyone alright?"

IMDB rating

Odpowiedz
Ukrywanie w spoilerze czegoś co nie jest spoilerem to akurat przegięcie.

PS. Finał Wonder Woman to najlepszy tegoroczny finał na mojej liście, możecie mnie cmoknąć :)

Odpowiedz
Cytat:Ukrywanie w spoilerze czegoś co nie jest spoilerem to akurat przegięcie.

W sumie racja, niech czytają na własną odpowiedzialność ;]

Cytat:PS. Finał Wonder Woman to najlepszy tegoroczny finał na mojej liście, możecie mnie cmoknąć :)

Go home, lad - you're drunk! ;)
"It's okay. You can go, but just don't tell anyone alright?"

IMDB rating

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon