Ankieta: Na czym ogl
Na telewizorze czarno-bia
[Wyniki ankiety]

Sprzęt dla orgii wizualnych:)
mroziek napisał(a):Posiadanie THX na sprzęcie specjalnie nic nie daje, bardziej działa na świadomość że nasz sprzęt spełnia pewne standarty.

No i to miałem na myśli :mrgreen:

Odpowiedz
...a tutaj mój kącik zabaw i rozrywki :)

[Obrazek: dscf0724v.jpg]
http://www.facebook.com/BLUVISIONPL

Odpowiedz
Oglądasz Sąd Rodzinny? :lol:
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Nie! teraz robiłem foto, nie mam możliwości zmiany repertuaru w TV :P

Odpowiedz
Co to za model Samsunga?
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
O mamo czy ja tam widzę Wii? :mrgreen:

Odpowiedz
Tak to wii :D Z trzech panujących na rynku kosol PS3 i Wii wydały mi się najbardziej interesujące <ok> Wii ma bardzo dużo ciekawych pozycji, ale jest też strasznie dużo lipnych produkcji. Dzięki tej konsoli zrozumiałem że "crysisowa" grafika nie zawsze jest najważniejsza :razz: Dzięki wii strzelanie z shutgana w strzelankach nabrało dla mnie zupełnie nowego wymiaru <ok> Jednak jest sporo produkcji w których sterowanie jest skopane, trudne do opanowania i denerwujące...

Danus
To 42" plazma z przed 2 lat - poszukam modelu to napiszę. Żadne FullHD, tylko HDReady z jednym HDMI. Jak dla mnie radzi sobie o wiele lepiej niż nie jeden nowy LCD i przez najbliższy czas nie zamierzam jej zmieniać.

Odpowiedz
mroziek napisał(a):Jak dla mnie radzi sobie o wiele lepiej niż nie jeden nowy LCD
A to już nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Wiwat Plazmy, precz z LCD TV:)

Odpowiedz
Jak kupowałem TV to plan na plazmę narodził się kilka dni przed zakupem. Wcześniej nie wiadomo czemu byłem zwolennikiem LCD. Kumpel na początku podesłał mi http://plazma-lcd-fakty.pl/ , potem zaprosił mnie do siebie, odpalił na PS3 kilka demek i zwiastunów HD oraz Poszukiwaczy na DVD - byłem oczarowany :shock:

Odpowiedz
No dobrze misie, Rodia ma do was ładną prośbę i oczekuje, że mu pomożecie :) Nie wiedziałem gdzie zamieścić pytanie, ale z uwagi, że sam się onanizuję od 10 do 20 razy dziennie w końcu wybrałem ten.
Planuję sobie kupić mega super hiper uber wypasiony telewizor, na którego samo patrzenie będzie kosztować pieniądze o cenie nieprzekraczającej 3k (plus minus 200 zł). Zamierzyłem, że owo cacko ma być plazmą, a nie LCD, bo wszędzie wszyscy zgodnie piszą, że pod względem obrazu plazma > LCD. Telewizor docelowo planuję przeznaczyć do dwóch rzeczy: oglądania filmów na blu/dvd i grania na konsoli. Względnie słuchania muzy, ale nagłośnienie jest tu trzeciorzędne bo pewnie i tak dokupię sobie kiedyś jakieś kolumny. Tutaj jednak pojawia się seria pytań, na które mam nadzieję, że paru z was mi odpowie (celowo mówię "paru" bo na tym forum nie ma kobiet):

a) czy to prawda, że nawet w nowych plazmach wciąż występuje efekt powidoków i wypalania obrazu co utrudnia granie w gry, które przecież często się pauzuje?

b) czy to prawda, że nawet z nowych plazm nie jest wskazane korzystać w dzień i w oświetlonym pomieszczeniu, ale wieczorem, gdy jest ciemniej czy to nie ma różnicy?

c) czy plazmy naprawdę zżerają tyle prądu ile niektórzy mówią?

d) czy jeśli odpowiedzi na powyższe pytania brzmią "tak" to nie lepiej jest jednak kupić LCD?

e) Czy przeliczniki "odległość siedzenia/przekątna obrazu" są wiarygodnym wskaźnikiem tego jakich rozmiarów telewizor chce się kupić?

Ostatnie pytanie wynika z faktu, że z tej strony jasno wynika, że w moim przypadku optymalnym rozwiązaniem byłby ekran w przedziale 46 - 50 cali (mam tv w odległości mniej więcej 3 metrów). Osobiście mi to nie przeszkadza, ale gdy poszedłem do sklepu i zobaczyłem te 50-calowe potwory to zwyczajnie zacząłem się zastanawiać czy AŻ TAK wielkiego obrazu mi potrzeba :)
I jeszcze jedno. Po eksploracji rodzimych/zagranicznych for/recenzji/stron technicznych/ceneo.pl/skapiec.pl wybór zawęziłem do 2 modeli plazm Samsunga. Jeśli jednak zdecyduję się pozostać przy tych kryteriach, które mam teraz to byłbym wdzięczny gdyby ktoś z was powiedział który z nich jest lepszy. A oto one:

Samsung PS50B530
Samsung PS50B550

Z góry dzięki za wszelką pomoc Onani :)

Odpowiedz
a) większość nowych plazm ma systemy przeciwdziałające temu zjawisku
b) plazma > lcd czy to w dzień czy w nocy
c) nie, plazmy w filmach/grach gdzie jest dużo czerni (czyli np. każdy film 2,35:1) mają podobne zużycie energii (czarny piksel w plazmie jest wygaszony -> nie pobiera nic w przeciwieństwie do lcd)
d) dla wszystkiego co ma być większe niż 40 cali -> NIE
e) nie -> ważniejsze jest to jak Ci wygodniej będzie

Swoją drogą nie kupuj Samsunga, w tej cenie tylko to http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/913431 (kurcze pieczone, że mniejszy, jakość miażdży plazmy Samsunga, nie mówiąc już o lcd).
thug life

Odpowiedz
Dlaczego ma być nie większe niż 40 cali?

Odpowiedz
Posłuchaj Pixiego, bardzo dobrze gada.
Jeszcze chciałbym dodać, ze jeśli masz tylko trzy metry to na 50 calową plazmę bym się nie porywał- za blisko.

Odpowiedz
3 i pół, coś koło 3.60 ;) Nie wiem czy to robi różnicę.

Odpowiedz
Co do tej bliskości, to gdyby teraz po raz drugi kupował coś większego to nie wierzyłbym żadnym wyliczeniom i zapewnieniom sprzedawców czy innych osób, tylko brał ile się ma w wyobraźni. Jeszcze nie spotkałem ani jednej osoby która by narzekała, że ma za duży telewizor, za dużo miejsca zajmuje w pokoju, czy obraz zły przez to, wprost przeciwnie - znakomita większość ludzi narzeka, że przydałyby się te 2,5,7 cali i byłoby elegancko.

Odpowiedz
simek napisał(a):Ctylko brał ile się ma w wyobraźni. Jeszcze nie spotkałem ani jednej osoby która by narzekała, że ma za duży telewizor, za dużo miejsca zajmuje w pokoju
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Sam mam z 3 metry do TV i 42" plazmę. Gdybym ponownie kupował TV pewnie poważnie rozważyłbym 46" czy 50".

Odpowiedz
Tak więc ponawiam pytanie, jak z tym rozmiarem? :D

Odpowiedz
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling. :-)
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
teraz o 42" powoli trudno tak naprawdę. Kup jak masz kasę i miejsce to kupuj 50". Na pewno nie będziesz żałował.

Odpowiedz
Rodia napisał(a):Tak więc ponawiam pytanie, jak z tym rozmiarem? :D

Zrób tak: podejdź do mebla na którym będzie stał telewizorek i przymierz rękoma jak duży by Ci pasował, zmierz odległość między dłońmi, podziel przez 2,5, otrzymany wynik zaokrąglij w górę do najbliższego obecnie oferowanego wymiaru telewizora. Koniec.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości