Star Trek
[Obrazek: new-star-trek-poster_l.jpg]

Introdakszyn: film opowiada historię początków załogi USS Enterprise i samego statku. Co więcej? Nie mam pojęcia.

Ciekawostka na początek tematu: podobno film nie pojawi się w kinach Cinema City, ani tez Silver Screen. Niezły numer - będę musiał pojechać do jakiegoś parszywego Multikina, żeby to obejrzeć?
W ogóle to coś dziwnego się dzieje z CC - najpierw w tych kinach nie było "Duplicity", teraz to. Jakiś konflikt z dystrybutorem (ami)?

Odpowiedz
Heh, można wydzielić problemy z kinami - u mnie (Kielce) olano Wrestlera, King Kona, Ghost Ridera (na szczęście) i kilka innych blockbusterów, co by nie mówić o mniejszych filmach, jak np. Pride & Glory.
Jak Multikino jest dla Ciebie parszywe to ciekawe co byś powiedział na Kinoplex - wydawałoby się że Kielce duże miasto a jedno kino tragiczne a drugie średnie :)

Co do filmu - po zwiastunie zapowiada się fatalnie, chociaż Trekowcem nigdy nie byłem, może nie łapę atmosfery, ale zdecydowanie nie chcę tego oglądać. Co innego jakby Bill Shatner grał, to przynajmniej można by się pośmiać :)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Nie slyszałem poki co ani jednej złej opinii od ludzi, którzy ten film oglądali. Jestem zainteresowany i chyba nawet do kina pójdę. Zwiastun był meh, ale nie słaby jak zwiastun "G.I. Joe" na przykład.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
a ja jestem bardzo zaintrygowany rewelacyjnymi opiniami na Zgniłych Pomidorach. Zwiastun był dość fatalny, tym bardziej, że po raz kolejny odgrzewa się starego kotleta, niemniej... 100% świeżości i superlatywy płynące zewsząd zaskakują. Taki blockbuster pełną gębą - efektownie wskrzeszony amerykański mit filmowy. Eeee... Kto co lubi.

Odpowiedz
desjudi napisał(a):a ja jestem bardzo zaintrygowany rewelacyjnymi opiniami na Zgniłych Pomidorach. Zwiastun był dość fatalny, tym bardziej, że po raz kolejny odgrzewa się starego kotleta, niemniej... 100% świeżości

Przypominam, że sam na tym forum pisałeś o "Wolverine" i 100% na pomidorach, tuż przed premierą...

Odpowiedz
Ale wiesz, Wolverine zaliczył ostry zjazd w dół, jak tylko zobaczyło go więcej osób, w tym ci krytycy, z którymi jako-tako wypada się liczyć. Star Trekowi od kilku tygodni towarzyszy dobra prasa - inaczej niż z Wolverinem - i to ta oficjalna [na Pomidorach], i mniej oficjalna [przecieki, opinie z pokazów przedpremierowych]. Różnica jest. Nawet pozytyw wystawiony ST ma inną siłę niż ten wystawiony temu potworkowi z Jackmanem.

Odpowiedz
Des. Co mnie w tych opiniach martwi to to, że conajmniej 3/4 tych widzów i krytyków to trekkerzy, czyli fani Star Treka. I nie oznacza to wcale, że to zaraz słaby film, jeno że wcale nie musi być aż tak dobry. To moze byc zwykły przeciętniak wyładowany smaczkami dla fanów Star Treka. Aczkolwiek moje zainteresowanie też wzrosło po tych opiniach.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Star Trek może okazać się całkiem fajną przygodą. Taki Iron Man tego lata. Ja idę do kina na 100%.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
desjudi napisał(a):Ale wiesz, Wolverine zaliczył ostry zjazd w dół

Każdy film zalicza zjazd w dół, jeśli startuje od 100%. Ale ok, gdybym nie wierzył w ten film, to bym nie zakładał tematu. Trailery wyglądają dobrze, ale jedna rzecz mnie martwi: ci gładkolicy, lalusiowaci, metroseksualni bohaterowie, jakby stworzeni dla młodocianej widowni. Gardzę takim aktorstwem, ale z drugiej strony to jest Abrams kurdę, on by nie puścił takiej leszczyny, mam rację?

Snappik napisał(a):Star Trek może okazać się całkiem fajną przygodą. Taki Iron Man tego lata.

Ooo, to śmiałem porównanie, bardzo śmiałe... Ale obyś miał rację, bo strasznie uboga jest nasza kinowa dieta, uboga w takie doskonałej jakości kino rozrywkowe, które łyka się jednym tchem.

Odpowiedz
desjudi napisał(a):Zwiastun był dość fatalny, tym bardziej, że po raz kolejny odgrzewa się starego kotleta
Zwiastun był akurat dość fun, a z tym kotletem... to kiedy ostatnio widziałeś na wielkim ekranie "kino kosmicznej przygody"? Można by od biedy podciągnąć starwarsowe prequele, ale to też już parę lat temu, a poza tym...?
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Jedyny zwiastun który mi się podobał to ten ostatni, gdzie Bana krzyczy "Fire everything". Głównie ze względu na wspaniałą muzykę.

Co do filmu. Czekam strasznie, bo Treka lubię. Fanem nie jestem, ale podoba mi się to całe uniwersum i połączenie polityki z s-f. Nie oczekuję od tego czegoś na poziomie wybitnego The Motion Picture, ale liczę że będzie przynajmniej najlepszym blockbusterem w tym roku.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Corn napisał(a):ale liczę że będzie przynajmniej najlepszym blockbusterem w tym roku.
Njlepszym Blockbusterem będzie w tym roku Transformers :twisted: Ale to temat do dyskusji w innym topicu :wink:
Co do Star Treka to na pewno zobaczę w kinie. Nie byłem nigdy fanem Treków, nie oglądałem seriali, ani filmów ale ze zwiastunów wynika porządna produkcja, film na poziomie co się bezboleśnie obejrzy zachwycając się wspaniałymi efektami.
Abrams ogólnie bardzo dobrze zrobił idąc w stronę odświeżenia historii i opowiedzenia jej trochę z innej strony.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Negrin napisał(a):to kiedy ostatnio widziałeś na wielkim ekranie "kino kosmicznej przygody"?
nie chodziło mi o kino kosmicznej przygody w ogóle, bo takiego nie ma zbyt wiele, a o Star Trek. Co kilka lat próbowano odświeżyć serię (wchodząc w znane wszystkim buty), więc nowy ST jest w tym względzie odgrzewanym kotletem. Fajnie, że ze świeżego tym razem kawałka mięsa (szkoda tylko, że z mcdonaldsowego drive-in).

Odpowiedz
Mefisto świetnie zauważył.
Jeśli najnowszy Star Trek będzie choć w połowie tak dobry jak Serenity to z miejsca stanie się moim ulubionym filmem.

Odpowiedz
Tak dobry film jak Serenity to to nie będzie. Dlaczego? Dlatego, że Serenity nie jest filmem młodzieżowym, bo mimo PG-13 nie posiada aktorów z okładem Maxim i raczej nie cacka się tak jak ST. Scena w której Mal bez gadania strzela do Operativa jest tak świetna jak nowe ST nigdy nie będzie :P .

Przez przypomnienie mi o Serenity przestał mi się tak podobać nadchodzący film :]

Odpowiedz
Corn poczekaj aż obejrzysz ST. Wiadomo Serenity to klasa sam w sobie. Ale młodzi aktorzy gówna z filmu nie czynią. Więc poczekałbym z osądem, ponieważ wierzę że Abrams wymyślił coś błyskotliwego.
Wiem naiwny strasznie jestem.

Odpowiedz
Wiesz ja nie skreślam ST, jedynie stwierdzam, że nigdy nie będzie tak dobre jak Serenity. Poza tym Orci/Kurtzman nie są raczej pisarzami klasy Whedona (gość może wybitnym twórcom nie jest, ale jego Serenity to normalnie takie In Bruges sci-fi :))

Odpowiedz
Kurczę, dużo dobrego tym "Serenity" słyszałem, ale jakoś zawsze mnie odrzucało to, że to na podstawie jakiegoś serialu. Można to gdzieś obejrzeć w naszym kraju? Chyba było na DVD?

Jeśli chodzi o ST - zastanawia mnie jedno: czy Abrams poszedł w kierunku czystej akcji, tak jak to lubi (patrz: "M:I3"), czy też może pokusił się o jakąś rozbudowę niezwykle papierowych bohaterów, jakich dorobił się cykl "Star Trek". Patrząc na trailery i wymuskane, chłopięce buźki bohaterów, to można mieć obawy czy coś dobrego zrobił w tym kierunku.

Odpowiedz
Solo napisał(a):Kurczę, dużo dobrego tym "Serenity" słyszałem, ale jakoś zawsze mnie odrzucało to, że to na podstawie jakiegoś serialu. Można to gdzieś obejrzeć w naszym kraju? Chyba było na DVD?
Było. Ale bez "jakiegoś serialu" nie warto oglądać, bo "jakiś serial" lepszy.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Na pomidorkach średnia rośnie. 8/10 i 34/34 pozytywnych recenzji. :shock:
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon