Ankieta: Na ile oceniasz "Mroczne Widmo"?
1/10
2/10
3/10
4/10
5/10
6/10
7/10
8/10
9/10
10/10
[Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999) reż. George Lucas
Mierzwiak napisał(a):+ ogólnie pojęty design filmu

To raczej minus - wszystko się tam świeci jak psu jaja
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
shamar napisał(a):
military napisał(a):Soul Calibur był na Dreamcasta.

A na PSX miał tytuł Soul Reaver. Po co sie czepiasz jak wiesz o co chodzi :razz:
Wiem, że to offtop, ale sorry, muszę to sprostować - co za bzdura Język Soul Reaver i Soul Calibur to dwa oddzielne franchise'y, które nie mają ze sobą nic wspólnego. SR należy do serii Legacy of Kain, byłem kiedyś moderatorem na forum o tej grze, wiem co mówię Język

Nota bene nadal mam nadzieję, że wyjdzie kolejna część przygód Kaina, ale na to niestety są małe szanse Smutny Jakby co niech mod przeniesie tę dyskusję do odpowiedniego działu.

Odpowiedz
shamar napisał(a):A na PSX miał tytuł Soul Reaver.

Jeśli chodzi ci o poprzednią część Soul Calibura - tę na PSX - to był to Soul Blade (w Europie) lub Soul Edge (w Dżaponii i USA).Uśmiech

Odpowiedz
shamar napisał(a):
military napisał(a):Soul Calibur był na Dreamcasta.

A na PSX miał tytuł Soul Reaver. Po co sie czepiasz jak wiesz o co chodzi :razz:

Ty za to nie wiesz :mrgreen:

Soul Edge/Blade
Soul Calibur
Soul Reaver
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualnie na liście ignorowanych: Vesper Lynd; Shamar

Odpowiedz
military napisał(a):
shamar napisał(a):A na PSX miał tytuł Soul Reaver.

Jeśli chodzi ci o poprzednią część Soul Calibura - tę na PSX - to był to Soul Blade (w Europie) lub Soul Edge (w Dżaponii i USA).Uśmiech

Oooo. Własnie. :grin: my mistake. Tak czy inaczej ta sama gra ( wycinamy Reaver ) : Calibur / Blade / Edge. Wiec to Twoja wina , że sie pomyliłem pozniej.

Chodzi o to, że tam jest arena na polanie gdzie trawy tak falują i jak zobaczyłem te łaki w SW 1 to od razu skojarzyłem. ŁAŁ grafika z PSX 1.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
shamar napisał(a):Chodzi o to, że tam jest arena na polanie gdzie trawy tak falują

Ano jest, w swoim czasie kopara mi opadła jak zobaczyłem taką grafikę.Uśmiech Choć mnie bitwa z MW bardziej przypomina krajobrazy z Outcast - też była taka gierka... W każdym razie - wygląda ona cholernie sztucznie i komputerowo.

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):To raczej minus - wszystko się tam świeci jak psu jaja
Dlatego napisałem DESIGN drogi Mefisto. A że się świeci to już osobna kwestia.

Odpowiedz
może niepopularny pogląd, ale MW podobało mi się najbardziej z nowej trylogii. Jasne, Jar Jar, Amidala, i cała ta wojenka posysały, ale miało to klimat przygody s-f i oglądało się nieźle, w przeciwieństwie do AK i nieco lepszej ZS, gdzie konwulsje żołądka wywoływał Christiansen i jego koszmarne teksty. Autor scenariusza powinien dobrowolnie popełnić harakiri, bo takie gówno spłodzić, to aż niesamowite. Ale też widziałem dość dawno, i nie mam najmniejszego zamiaru oglądać ponownie, żeby zweryfikować tę opinię.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Nie jesteś sam Uśmiech Zgadzam się z tobą w 100%. Dodałbym jeszcze:
- faktura obrazu - taśam filmowa a nie kamery cyfrowe - do tego EPII i III kręcone były tylko w 1080p (zwracajć uwagę że obecne telewizory to 1080p, to troszkę mało jak an negatyw)
- nie tak bardzo rzucające się w oczy CGI.
- Liam Neeson
- Duel of the fates :wink:

Odpowiedz
gigacz napisał(a):- Liam Neeson

Qui-Gon to jedyna postać z Nowej Trylogii która ma sens. Reszta jest tak głupia, że szkoda gadać. Tym jednym punktem TPM wygrywa z całą resztą Język

Odpowiedz
A w jaki sposób on ma sens? Chyba nie widziałeś tej recenzji:

http://redlettermedia.com/phantom_menace.html

Odpowiedz
gigacz napisał(a):nie tak bardzo rzucające się w oczy CGI
Żartujesz. Bo żartujesz, prawda?

Odpowiedz
CGI w Epizodzie I (nie całe, ale raczej większość) to jedno z najgorzej się starzejących filmowych CGI jakie znam. Wali sztucznością po oczach jak mało co. Epizod II zresztą pod tym względem jest niewiele lepszy.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualnie na liście ignorowanych: Vesper Lynd; Shamar

Odpowiedz
military napisał(a):A w jaki sposób on ma sens? Chyba nie widziałeś tej recenzji:

godzina? rly? nie, serio, nie chce mi się.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):CGI w Epizodzie I (nie całe, ale raczej większość) to jedno z najgorzej się starzejących filmowych CGI jakie znam.
Prawda. Przy okazji interesująca jest przepaść jakościowa między EI a EIII, a przecież filmów nie dzieli jakiś specjalnie duży okres czasu. Można narzekać na plastik i ogólny natłok CGI w trzecim epizodzie, ale np. Coruscant które w Zemście Sithów wygląda niekiedy obłędnie fotorealistycznie, w Mrocznym straszliwie się postarzało i wygląda bardzo sztucznie.

Odpowiedz
Cytat:godzina? rly? nie, serio, nie chce mi się.

Jedna z najzabawiniejszych godzin jakie spędzisz w Internecie. 100x lepsza niż Mroczne widmo.

Odpowiedz
być może, ale mam kilka lepszych zastosowań dla tej godziny, więc nie leć w kulki tylko napisz ocb.

Odpowiedz
O to że jakiś pajac śmiesznym głosem nabija się z filmu. Koniec.

wujo444 napisał(a):mam kilka lepszych zastosowań dla tej godziny
Podążasz właściwym tokiem myślenia.

Odpowiedz
wujo444 napisał(a):więc nie leć w kulki tylko napisz ocb.

To najbardziej dokładna analiza tego filmu jaka istnieje, pokazująca jak bezmiernie głupi jest KAŻDY jego element, a na dodatek przezabawnie zrobiona. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego Qui Gon jest kretyńską postacią, po prostu włącz to:

i obejrzyj od 39 do 44 minuty. To tylko 5 minut. Tyle chyba możesz poświęcić?

Odpowiedz
Stwierdziłem wczoraj, że odświeżę sobie całą sagę.

TPM jest dużo gorsze, niż to sobie zapamiętałem. Nie pamiętam, kiedy oglądałem to po raz ostatni w całości (parę lat będzie), w każdym razie wtedy na pewno podobało mi się bardziej.

Na plus:

- wyścig podów, wciąż emocjonujący (tylko ci komentatorzy żenujący)
- walka z Maulem i ogólnie jego postać, szkoda że go tak mało
- muzyka, z Duel of the fates na czele, no ale Williams przez całą sagę trzymał poziom
- scenka z pogrzebu Qui Gona, gdy Windu zastanawia się na głos czy zgładzony został Sith-mistrz, czy Sith-uczeń, a kamera robi powolny najazd na Palpatine'a

Na minus:

- mało angażująca fabuła i bohaterowie
- Jar Jar (Boże, jaka ta postać jest absolutnie beznadziejna)
- cała rasa Gunganów/Gunganinów/whatever
- kiepskie aktorstwo (zapomniałem że Portman taka drewniana w tym była)
- beznadziejne dialogi, ale to bolączka całej NT
- bitwa na polu okraszona gagami z Binksem, o których można powiedzieć wszystko, tylko nie to, że były zabawne
- "naukowe" wytłumaczenie czym jest Moc
- ogólna nuda

Takie tam 4-5/10. Dziś zapewne obejrzę Atak Klonów, który do tej pory uważałem za najsłabszą część całej sagi. Ciekawe, czy się to zmieni.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon