Ankieta: Na ile oceniasz "Mroczne Widmo"?
1/10
2/10
3/10
4/10
5/10
6/10
7/10
8/10
9/10
10/10
[Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999) reż. George Lucas
Właśnie czytam, że do kin wejdzie wersja 3D "MW". Chciałbym zadać Lucasowi osobiście pytanie, kiedy skończą z tą kinową prostytucją. :razz:

Odpowiedz
Ja tam w 1999 roku byłem łepkiem i nie wiedziałem nawet czym jest Gw. Więc nie miałem okazji obejrzec w kinie ;d Dlatego też z chęcią wybiore się za rok na wersje 3D ; )) (chociaz za samym 3D nie przepadam)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Rozumiem podniecać się z okazji możliwości obejrzenia w kinie starej trylogi, ale... MW 3D? Chłopie, daruj sobie. Poważnie. Nie napychaj kieszeni Lucasowi, bo zrobi jeszcze jedną trylogię. MW to film który zasługuje na ocenę niższą niż 1/10. 3D tylko podkreśli jego cieniarskie efekty - chyba że znowu zrobią jakiś z dupy update, który będzie wyglądał jeszcze gorzej niż oryginał.

Odpowiedz
MW nie jest wcale aż takie złe. 6/10 jak dla mnie.
A poza tym dla mnie każdą część Gwiezdnej Sagi warto obejrzeć w kinie ;D

A obejrzenie starej trylogii w kinie za kilka lat będzie dla mnie dopiero frajdą ; )
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Na Mrocznym Widmie byłam w kinie za dzieciaka, wtedy - razem z mamą i koleżanką - film wywarł na mnie wrażenie. W tak zwanym "dorosłym życiu", zresztą - nie tak dawno temu, postanowiłam sobie całą historię odświeżyć i nie wytrzymałam do końca.

Całość okazała się nudna i ciężkostrawna. To przez patetyczność i wybitnie słabą grę aktorską, postaci są mdłe i mało dopracowane. Nie licząc kilku scen akcji (które i tak po kilku minutach robią się nużące) dla mnie ten film nie ma nic do zaoferowania.

Nie jestem fanką SW, wstyd się zresztą przyznać, że po starą sagę sięgnęłam dopiero kilka dni temu, ale wrażenie było całkiem inne. Mimo iż, wtedy miano mniejsze możliwość techniczne dla mnie film się broni. Zamiast wygenerowanych komputerowo potworków, mamy aktorów poprzebieranych w śmieszne kostiumy i w człowieku odzywa się jakaś nostalgia.

Niby wypadało by obejrzeć pozostałe dwie części, ale jakoś mi się do tego nie śpieszy.

Odpowiedz
Czy może być coś gorszego niż tak modne ostatnio konwersje do 3D? Tak, konwersje do 3D filmów, które premiery miały LATA temu. <rzyga>

Odpowiedz
Ta moda przeminęła kiedyś. przeminie też tym razem xD

Odpowiedz
Nie ma tematu o Imperium, więc dam tutaj:

najlepszy film gwiezdnowojenny. Kropka. Całą starą trylogię warto obejrzeć dla pojedynku Vadera z Lukiem. Klimat można kroić. Jedyną rzeczą, którą bym zmienił, są kwestie C3PO - ależ mnie ta postać wkurza...

W ogóle teraz, przypominając sobie film po paru latach, byłem pod wrażeniem tego, jak wygląda. Co za scenografia! Co za pomysłowe efekty! I jak to wszystko, mimo niedociągnięć, realistycznie wygląda - nie to co nowa trylogia, o prezencji wymiocin po M&Msach. Niech robią epizody VII-IX, pod warunkiem że Lucas co najwyżej nakreśli zarys scenariusza, a pisaniem i reżyserowaniem zajmą się inni. 9/10

Odpowiedz
[Obrazek: 36791-ohmygod-the-webcomic.jpg]

Tak w kwestii ostatnich dyskusji ; p
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Ponoć na BD w Epizodzie I zamienią kukłę Yody na CGI:

http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?13479,df-2011-steve-sansweet-o-zmianach-w-mrocznym-widmie-w-wersji-3d.html
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Stare wieści, zdaje się że pisali o tym na thedigitalbits niedługo po oficjalnej zapowiedzi sagi na blu. To akurat popieram, bo kukła Yody w EI jest fatalna, ale wolałbym żeby skupili się na poprawkach poprawek, bo na DVD skopali kolor mieczy w ST.

Odpowiedz
Zacznę od tego że po filmie nie będę jeździł jak co poniektórzy tutaj, George Lucas wrócił do Star Wars bo kilkunastoletniej przerwie i to widać. Musiał zbudować temu filmowi odpowiedni świat, nowy świat dla.Starał się stworzyć świat bajkowy, coś na wzór Nowej Nadziei acz wyszło to w takim nieco gorszym wydaniu. Chciał też pokazać rycerzy Jedi z innej perspektywy, nie z perspektywy którą już poznaliśmy. Z perspektywy starego rycerza Jedi który najlepsze lata ma już za sobą czy chłopaka który dopiero co poznaje moc. Chciał przedstawić lepiej ich potencjał i to się udało. Jedi są w filmie silni, Obi-Wan Kenobi młody i zdolny. Pełen życia, acz jeszcze brak mu tego doświadczenia. Qui-Gon Jinn rozważny i mądry, idealista znacznie wyprzedzający epokę w której żył. Film z klimatu nie ma nic ze starej trylogii, jednak to przecież inne czasy i początek tej gwiezdnej opowieści. Niestety skupił się zbytnio mocno uważam na Anakinie, wątek na prawdę nie musiał być tym głównie głównym w filmie. Udała się się za to muzyka, utwory Duel of the Fates , The Sith Spacecraft and The Droid Battle i The Droid Invasion and The Appearance of Darth Maul na zawsze wpisały się w kultowość Star Wars. Plus również za choreografie walk z użyciem mieczy świetlnych, tu wyprowadzono kilka fajnych sekwencji. Aktorsko pozytywne wrażenie zrobił na mnie Ian McDiarmid, jako senator Palpatine udowadnia tym filmem że jego postać to zręczny polityk. Świetna charakteryzacja Raya Parka, aktorem to on wybitnym nie jest ale rola Darth Maula tego nie wymagała. Prócz poniższej świetnej sceny pojedynku, w filmie jest jeszcze jedna która moim zdaniem reżyserowi się udała. Mianowicie scena pogrzebu Qui-Gon Jinna, ceremonia spalenia zwłok nawiązuje do Powrotu Jedi. Dwa krótkie acz bardzo dobre dialogi i na samym końcu ta kamienna i skupiona twarz Palpatine. Ktoś kto nie jest fanem Star Wars tej sceny nie zrozumie. Minusem sceny batalistyczne z których można było uważam wycisnąć znacznie więcej i wygląd Yody.

Odpowiedz
O filmie się nie wypowiem bo musiałbym psioczyć i marudzić. Zapytam odnośnie Twojego tekstu, widać że masz wiedzę ale przeczytaj swój post jeszcze raz (nie jestem tu od tego by zwracac Ci uwagę czy mędrkować, ale dostrzeglem w kilku Twoich postach pewne prawidłowości). Twój tekst jest ciągły bez akapitów (wyglada jak z translatora) przez co staje się z deka mało czytelny i trudny w odbiorze, kilka zdań jest niedokończonych np:
Cytat:Zacznę od tego że po filmie nie będę jeździł jak co poniektórzy tutaj, George Lucas wrócił do Star Wars bo kilkunastoletniej przerwie i to widać. Musiał zbudować temu filmowi odpowiedni świat, nowy świat dla.
Dla? Dla kogo?
Fantastyczną sprawą jest dla mnie to w jaki sposób ustawiasz szyk zdaniaUśmiech Widać że uwielbiasz Star Wars bo piszesz dokładnie w tak sposob w jaki wypowiada się Mistrz Yoda:
Cytat:Zgodę swoją Rada ci daje. Uczniem Skywalker twoim będzie
UśmiechUśmiech PozdrawiamUśmiech

Odpowiedz
(14-08-2011, 21:53)STEALTH napisał(a): Dla? Dla kogo?.

To już niech każdy sobie dopowie sam Uśmiech

Cytat:Fantastyczną sprawą jest dla mnie to w jaki sposób ustawiasz szyk zdania

A to fakt

Odpowiedz
(15-08-2011, 11:42)Kinomaniak napisał(a): To już niech każdy sobie dopowie sam Uśmiech
Dla bachorów. Każdy to wie.

Odpowiedz
To że film powstał z myślą o młodszych widzach to sprawa oczywista, pewniejsza kasaUśmiech i zejście stuffu. Mi chodzi o coś innego, mianowicie o kontekst tego zdania:
Cytat:Musiał zbudować temu filmowi odpowiedni świat, nowy świat dla
I tu mi brak slowa: "?" dla kogo ten świat?

Odpowiedz
Pewnie dla "nowego pokolenia widzów dopiero zaczynających swoją przygodę z SW". Czyli dla bachorów Oczko

Odpowiedz
heheh no nie ma to jak łopatologiaUśmiech chyba niepotrzebnie szukałem w tym głębszego sensuUśmiechUśmiech
p.s: mr Mierzwiak ustosunkujesz sie do mojego pytania z działu Plakaty? Oczko

Odpowiedz
+ jedyna część nowej trylogii posiadająca klimat starej,
+ względna kameralność/brak przepychu,
+ obsada,

- MIDICHLORIANY i niepokalane poczęcie Anakina,
- nuda.

7/10. Powinienem dać 6, ale ma Mroczne Widmo coś w sobie- pozytywny feeling, klimat, ducha serii... Nie wiem.

Odpowiedz
Oprócz wspomnianej we wstępie walki nie znajduję w tym filmie nic, kompletnie nic co mogło by mnie do obrazu Lucasa przekonać. Jako osoba, która wychowała się na klasycznej trylogii szczerze nie cierpię tych kolorowych świecidełek, które Dżordż nam zafundował w epizodach 1-3.

Tylko Zemsta Shitów momentami ociera się o magię części 4-6.
"Renton - "Choose life, choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares."

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon