Ankieta: Na ile oceniasz "Mroczne Widmo"?
1/10
2/10
3/10
4/10
5/10
6/10
7/10
8/10
9/10
10/10
[Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999) reż. George Lucas
A ja mam sentyment do tej części i wbrew powszechnej krytyce lubią ją. Oczywiście klimat jest trochę bardziej baśniowy, środkowa część filmu przydługa i za dużo Lucas poświęca czasu polityce, ale mimo wszystko lubię ten film, nawet bardzo:

+ Walka na miecze świetlne. W ogóle jedna z lepszych walk w całej Sadze.
+ Darth Maul
+ wyścig (choć niepotrzebni są ci komentatorzy)
+ sceny na Tatooine, nawet te u Skywalkerów, pokazujące trochę normalne życie
+ Ian McDiarmid (po prostu uwielbiam Palpatine'a)
+ muzyka - "Duel of the Fates" - KLASYK i GENIUSZ!

- Jar Jar i Gunganie
- środkowa część
- sam konflikt Federacji Handlowej z Naboo, jakoś aż tak bardzo interesujący mi się nie wydaje

A akurat naturalne poczęcie Anankina mi nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie i ładnie się wpisuje w łączeniu wielu kultur.

Ocena, podobnie jak Phil 7/10
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Btw, istnieje webkomiks Darths & Droids, w którym jako plansze ilustrujące wydarzenia pewnej kampanii RPG wykorzystywane są kadry z filmu. The Phantasmal Malevolence i The Silence of the Clones już "przepisano", a autor kończy już Revelation of the Sith.
Link do oryginału:
http://darthsanddroids.net/episodes/0001.html
Link do polskiego tłumaczenia, obecnie początek drugiego filmu (hmm, nie wszystko jest zaktulizowane, resztę można wygrzebać w Palma Picture na JoeMonster):
http://www.klubtlumaczy.cba.pl/translation/10796
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Obejrzałem wersję z blu ray, nie wiem czy ktoś już tutaj ją widział, ale wnioskuje po datach postów, że nie. Obraz odnowiony jest świetnie, do najlepszych jakościowo filmów na nowym nośniku troszkę brakuje, ale tak właśnie powinny wyglądać ponad dziesięcioletnie filmy na blu. Efekty się nie postarzały zbytnio, czasami tylko niektóre rasy wyglądają dziwnie, a widoczki, plenery są troszkę sztucznawe w takiej jakości. Kapitalnie wyglądają za to wszystkie sceny w kosmosie(jedno ujęcie Coruscant sprawiło, że wróciła mi wiara w George'a!) oraz statki kosmiczne.

Filmu nie oglądałem straszliwie dawno, więc byłem dosyć świeży i absolutnie nie miałem pojęcia co się w filmie będzie dziać za 5 minut. Można powiedzieć, że w jakimś stopniu jestem zaskoczony, in plus oczywiście, bo film jest po prostu dobry, a gdyby usunąć Jar Jara(albo zrobić go mniej żałosnym - dałoby się pogodzić sprzedawanie zabawek dla dzieci z brakiem irytacji na widok tej postaci dla dorosłego widza!) i momenty WTF w stylu pierdzących zwierząt na wyścigach to naprawdę nie narzekał na ten epizod. Mocarny jest cały prolog z misją dyplomatyczną Jedi - świetnie nakręcony, zagrany, dosyć ponury, ale z humorystycznym elementem(droid wychodzący z dymu) godnym starej trylogi. Potem Jedi lecą na Naboo i wszystko się pierdoli, klimat wraca potem w paru scenach, na przykład w końcowym pojedynku, który jest świetny, z odpowiednią dramaturgią i co ważne krótki, nie rozciągnięty jak starcia w Zemście Sithów. Szkoda, że pocięty bardzo średniawą bitwą naziemną.

Bawiłem się świetnie, utwierdzając w przekonaniu, że bardzo lubię to uniwersum i jak nadejdą lepsze czasy to w zbiorcze opakowanie blu zaopatrzyć się muszę.

Zabijcie mnie, ale podoba mi się cały design tego filmu(poza paroma rasami obcych) i na wersję 3D, która wejdzie niedługo do kin idę na 100% bo potencjał jest spory i naprawdę chcę to(w przeciwieństwie do starej trylogii) widzieć w porządnym 3D(bo chyba wysiłku sporo w konwersję wkładają i nie będzie zrobiona na odpierdol się).

Odpowiedz
Ano, prolog jest mocarny. Dwaj Jedi wchodzą do pokoju, siadają przy stole i piją herbatę, dyskutując o zawiłościach polityki. O tym poziomie nawet nie może marzyć prolog z New Hope, w którym Star Destroyer ściga uciekających rebeliantów, czy z Imperium, gdzie Han szuka Luke'a zaginionego na lodowej pustyni. Picie herbatki (która mogła być - i POWINNA być zatruta) i spokojna dyskusja o polityce to jest to, czego oczekuję po Star Wars.Uśmiech

Naprawdę, ludzie, dajcie szansę temu:

http://redlettermedia.com/plinkett/star-wars/star-wars-episode-1-the-phantom-menace/

Zawsze możecie wyłączyć kiedy się znudzicie.Uśmiech

"If you're someone who's under the age of, like, 20, and says his least favorite film in the series is the Empire Strikes Back, because it was the most boringest one, then I suggest you shut this review off right now, before I carefully explain how much of a fucking idiot you are."

To jest po prostu mistrzostwo.Uśmiech

Odpowiedz
(12-09-2011, 09:12)simek napisał(a): ale tak właśnie powinny wyglądać ponad dziesięcioletnie filmy na blu
Nie rozśmieszaj mnie Uśmiech

Jak powinny wyglądać ponad dziesięcioletnie filmy pokazują Matrix, Se7en czy Gladiator, ale nie ten DNRowy koszmar. Owszem, są fragmenty w których wygląda to bardzo dobrze a nawet świetnie (zbliżenia), ale jednak jak na obraz kręcony na taśmie filmowej wygląda to w ogólnym rozrachunku słabo. Domyślam się że Dżordż chciał upodobnić TPM do kręconych cyfrowo EII i EIII dlatego postanowił że dla ziarna nie ma tu miejsca.

(12-09-2011, 09:51)military napisał(a): Ano, prolog jest mocarny.
Wyczuwam wielki strach jak na tak trywialny konflikt handlowy Duży uśmiech

Odpowiedz
Mam zamiar zobaczyć tą recenzję, nie mówię jej nie - będzie czas to obejrzę.

military - zalicz mnie do ludzi zaślepionych miłością do serii i nie próbuj uzyskać ode mnie jakichś przekonywujących argumentów. Wolę się cieszyć, że... się cieszę z oglądania, niż wyszukiwać błędy, które mnie nie obchodzą.

Cytat:Domyślam się że Dżordż chciał upodobnić TPM do kręconych cyfrowo EII i EIII dlatego postanowił że dla ziarna nie ma tu miejsca.

Nie oglądałem tego epizodu w kinie, ani na DVD, więc nie wiem jak powinien wyglądać, dla mnie było po prostu ok.

Odpowiedz
Cytat:która mogła być - i POWINNA być zatruta
Jak wiemy, różnej maści trucizny są standardowym wyposażeniem stacji kosmicznych.

Odpowiedz
Są, np gaz Dioxis <lol>

Odpowiedz
Nie potrzeba trucizny, mogli im wlać do kawy Kreta albo jakiś kwas z akumulatora.Uśmiech

Simek: to są recenzje robione przez maniaka Star Warsów. Powinniście się zrozumieć.Uśmiech

Odpowiedz
(12-09-2011, 12:27)Phil napisał(a):
Cytat:która mogła być - i POWINNA być zatruta
Jak wiemy, różnej maści trucizny są standardowym wyposażeniem stacji kosmicznych.

Jakoś trujący gaz się pojawił. Razem z tysiącami robotów zabójców, bo ta stacja kosmiczna nie była standardowa, to była stacja Federacji Handlowej blokującej handel, która wysłała swoją armię na Naboo (na drugą stronę planety dosłownie).

Odpowiedz
Cytat:http://redlettermedia.com/plinkett/star-...om-menace/
Gość mówi w tak niezwykle irytujący sposób przez cały czas czy tylko przez pierwszą minutę? Uśmiech

Odpowiedz
Jego głos ma uzasadnienie fabularne.Uśmiech

Odpowiedz
To już słuchanie w kółko "NOOOOOOO!" sprawia większą przyjemność od słuchania tego gościa. Sorry, nie wytrzymałem.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Irytujący? Ludzie, sam jego głos to już beka nie z tej ziemi. Dodając do tego ogrom materiału, oryginalną, ciekawą oprawę, i wbrew pozorom logikę oraz sens to wychodzi niesamowicie wyczerpujący wykład, dlaczego Lucas to kretyn, i dlaczego nowe Star Warsy są ścierwem. Żeby nie było - nie lubię starych, ale kiedyś je obejrzałem bez uszczerbku większego na zdrowiu. Przy nowych pęka mi czaszka.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
(13-09-2011, 06:00)Hitch napisał(a): dlaczego Lucas to kretyn, i dlaczego nowe Star Warsy są ścierwem
Pytanie: czy żeby sobie to uświadomić trzeba przez 120 minut słuchać dziwadła z trzema dildami w tyłku, któremu wydaje się że jest zabawny?
Odpowiedź: Nie.

Coś dla rozluźnienia:

Odpowiedz
Cytat:czy żeby sobie to uświadomić trzeba przez 120 minut słuchać dziwadła z trzema dildami w tyłku, któremu wydaje się że jest zabawny?

Sądząc po wypowiedziach tutaj, to jednak trzeba. Szkoda, że ze względu na głos gościa pozbawiacie się szansy uświadomienia sobie, how much of fucking idiots you are.Uśmiech

Odpowiedz
Niech ktoś zrobi transkrypcję. Chętnie przeczytam.

A lubienie prequeli jest jak wąchanie własnych bąków ;]

Odpowiedz
To co powiedzieć o ich nie lubieniu, a mimo to kupowaniu na blu-ray jak sam zamierzasz (a przynajmniej jeszcze niedawno zamierzałeś) zrobić?

Tak, wiem, pewnie tylko dla dodatków Język
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Dodatki są tylko w pełnym wydaniu i w ogóle mi na nich nie zależy tak samo jak na OT z kolejnymi dodanymi absurdami.

Myślę że kupię kiedyś gołe wydanie PT, ale za jakąś naprawdę atrakcyjną cenę.

Odpowiedz
Ja tam mam wszystko na DVD (niestety oprócz Clone Wars vol 2, które teraz chodzi za absurdalne ceny), więc nawet nie myślę o kupnie jakiejkolwiek części na blu, ale z tego co widziałem Mroczne Widmo zostało tak wyładnione i dopasowane do Ataku i Zemsty, że kijem przez szmatę bym tego nie dotknął.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon