Ankieta: Na ile oceniasz "Atak Klonów"?
1/10
2/10
3/10
4/10
5/10
6/10
7/10
8/10
9/10
10/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002) reż. George Lucas
Suchych onelinerów i tragicznych dialogów Padme-Anakin Uśmiech
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Zacznę może od tego że Atak Klonów wydaje mi się zdecydowanie lepszy od Mrocznego Widma, choć nie jest to do końca to czego bym oczekiwał. Całe śledztwo Obi-Wana Kenobiego jakieś takie nie miałkie, można było temu nadać bardziej detektywistyczny charakter. Natomiast wątek Jango Fetta i Boby Fetta krótki acz bardzo dobry. Łowca nagród stara się przekazać to czego się nauczył ''synowi'', chce by jego dziedzictwo przetrwało. W samym filmie mamy sporo polityki, to plus moim zdaniem. Choć niestety w to musiał się wmieszać senator Jar Jar Binks, który wnioskiem w senacie w swoim mniemaniu dobrym zaszkodził Republice. Cóż padło na głupka, to i głupek zrobił swoje. Kanclerz Palpatine zresztą świetnie go wykorzystał, realizując swój cel. Jeśli chodzi o stricie aktorstwo, Iana McDiarmida niestety w filmie zbyt mało. Aczkolwiek między jego postacią a postacią Hayden Christensena zarysowuje się wieź i zaczyna się wywieranie wpływu. Niestety Hayden Christensen jako Anakin wypada blado, płytko i jedyne co mu się udało to ukazanie rysy czy też skazy na wybrańcu. Natomiast Natalie Portman moim zdaniem wyraźniejsza niż w Mrocznym Widmie. Aktorstwo w filmie jednak ratuje rewelacyjny Christopher Lee, choć postać Dooku pojawia się dopiero gdzieś właściwie pod koniec filmu. Jego dialogi są świetne, elegancja i spokój w głosie również. No i o oryginalnym stylu walki mieczem zapomnieć nie można. Scena pojedynku Obi-Wana, Anakina i właśnie Dooku bardzo dobra, szkoda tylko że zabrakło jakiejś ciekawej muzyki do jej zilustrowania. A skoro już przy muzyce jesteśmy, wypada najsłabiej moim zdaniem ze wszystkich filmów Star Wars. Choć o obecnych na soundtracku Across the Stars (Love Theme from the Attack of the Clones) i Confrontation with Count Dooku/Finale nie wypada mi zapomnieć. W filmie sporo udanych nawiązań do starej trylogii, wspominany Boba Fett, C3PO i farma na Tatooine. Jest też najlepsza scena batalistyczna jeśli chodzi o nową trylogie, czyli bitwa o Geonosis.

Tak oto dzięki manipulacji Lorda Sithów upada republika

Odpowiedz
Kinomaniak, zacznij dzielić swoje teksty na akapity, bo takiej ściany słów nie da się czytać.

Odpowiedz
(11-08-2011, 12:25)military napisał(a): Kinomaniak, zacznij dzielić swoje teksty na akapity, bo takiej ściany słów nie da się czytać.

Czy poza wytykaniem aspektów technicznych, ktoś tu dyskutuje jeszcze o filmach ?

Odpowiedz
Trudno dyskutować z czymś, czego nie da się czytać, prawda?

EDIT:
A zresztą trudno dyskutować ze streszczeniami okraszonymi lakoniczną opinią bez uzasadnień.

Odpowiedz
Atak Widma
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
(11-08-2011, 12:27)Kinomaniak napisał(a): Czy poza wytykaniem aspektów technicznych, ktoś tu dyskutuje jeszcze o filmach ?
Ale military ma rację. Wciśnięcie entera dwa razy nie boli, a czegoś takiego nie da się czytać. Ja twoich postów nie czytam, wybacz.

Odpowiedz
(11-08-2011, 12:39)Mierzwiak napisał(a): Ja twoich postów nie czytam, wybacz.

Ok, jakoś płakać nad tym nie będę.

(11-08-2011, 12:28)military napisał(a): A zresztą trudno dyskutować ze streszczeniami okraszonymi lakoniczną opinią bez uzasadnień.

Inni na tym forum dają równie podobne i jakoś się nikt nie czepia

Odpowiedz
Ale ich posty przynajmniej da się czytać.Uśmiech

Odpowiedz
(11-08-2011, 20:02)military napisał(a): Ale ich posty przynajmniej da się czytać.Uśmiech

Dla chcącego nic trudnego Oczko

Odpowiedz
Rozglądam się i jakoś tych chcących nie widzę Uśmiech Przypomina mi Waść trochę shamara, który miał swoje własne prawidła ortografii (czyt. miał taki styl).

Odpowiedz
No ja też nie, ale ostatnio był progres więc jest nadzieja Uśmiech
Może niektórzy więc wreszcie prócz wytykania aspektów technicznych przekazu skupią się na jego treści i tym co powinno być tutaj podstawą, czyli na dyskusji o filmie. Z utęsknieniem wypatruje tej chwalili i zaznaczam że nie chce nikogo krytykować personalnie, bo uważam że to strata czasu.

........................................................................................................................................................................................

Wracając do filmu, bo na dyskusji o filmie chce się skupić. Niestety wraz z Atakiem Klonów rozpoczyna się zbytnie skupienie universum Star Wars na właśnie tym okresie i wysp wszelkiej maści serialików animowanych. Ich echo słychać niestety do dziś. Rozumiem że to jeden z największych konfliktów w owej galaktyce, niosący za sobą później poważne następstwa ale mimo wszystko takie wałkowanie go mnie osobiście nudzi.

Odpowiedz
Episode II - Attack of the Clones Uśmiech
Druga część nowej trylogii może i nie zachwyca, ale czepiać sie tez nie ma zbytnio czego (no może Christensena i Portman, bo ich role sa mocno przesłodzone i eksponowane jakoś tak na siłę). Fajnym pomysłem było pokazanie armii klonów tworzonej w tajemnicy na planecie Kamino (miłe dla oka widoczki, oraz niezapomniana scena walki miedzy Obi Wanem a Jango Fettem).
Dodatkowo w tej cześci powinno cieszyć to że:
- jest znacznie mroczniejsza od jedynki (w zasacie z PM podobała mi sie tylko walka Dartha Maula z Obi Wanem i Qui-Gonem)
- pojawiają się sceny ktore wyjasniają niektóre zdarzenia z częśc 4 (min: pochodzenie Boby Fetta oraz okolicznośc w których Anakin traci dłoń)
- mamy na ekranie mniej Jar JaraUśmiech
- świetna scena bitwy Rycerzy Jedi z droidami
- walka Yody z Dooku
Dla mnie najlepsza część "nowej sagi", choć Revenge of the Sith
też bardzo nie ustępuje pola.
Odnosnie wypowiedzi :
Cytat:Wracając do filmu, bo na dyskusji o filmie chce się skupić. Niestety wraz z Atakiem Klonów rozpoczyna się zbytnie skupienie universum Star Wars na właśnie tym okresie i wysp wszelkiej maści serialików animowanych. Ich echo słychać niestety do dziś. Rozumiem że to jeden z największych konfliktów w owej galaktyce, niosący za sobą później poważne następstwa ale mimo wszystko takie wałkowanie go mnie osobiście nudzi.

Okres Wojen Klonów stwarza największe możliwość ( technologia, ilość i jakość uzbrojenia, ilośc wojsk i zróżnicowane konflikty) to wszystko ma niebagatelny wpływ na fakt iż z tą własnie cześcią zwiazanych jest najwiecej dodatków, a jesli ktos kocha Star Wars to im więcej tym lepiejUśmiech

Odpowiedz
Czytając ten ostatni mały wysyp opinii o nowej trylogii dochodzę do wniosku, że jedyne co wyszło Lucasowi w tych trzech filmach to pojedynki, kolejny z setek dowodów na to jak słaba nowa trylogia jest w porównaniu do starej.

Jakby słaba nie była to i tak czekam i jestem niesamowicie napalony na complete saga na blu.

Odpowiedz
(13-08-2011, 17:23)STEALTH napisał(a): Okres Wojen Klonów stwarza największe możliwość ( technologia, ilość i jakość uzbrojenia, ilośc wojsk i zróżnicowane konflikty) to wszystko ma niebagatelny wpływ na fakt iż z tą własnie cześcią zwiazanych jest najwiecej dodatków, a jesli ktos kocha Star Wars to im więcej tym lepiejUśmiech

Kocham Star Wars ale Wojen Klonów w żaden sposób nie doceniam, wole okres panowania Imperium. Zresztą Wojny Klonów rozbudowując od jakiegoś czasu i poszerzając świat Star Wars niestety robią to niekiedy w złym kierunku, Asajj Ventress wydaje się postacią niepotrzebną i ściśnięta we wszystko na sile. Anakin i Obi-Wan już po filmach mi się znudzili, najbardziej więc w rozszerzeniach wojen klonów podobał się komiksowy wątek Aayli Secury i Quinlana Vosa. Zarówno serial rysunkowy, jak i serial 3D stanowią tylko dodatek z mniej lub bardziej ciekawymi wątkami. Zaś co do tego że Wojny Klonów stwarzają największe możliwości, tak można powiedzieć uważam o każdym większym konflikcie zbrojnym w dziejach Galaktyki.

(13-08-2011, 17:23)STEALTH napisał(a): - walka Yody z Dooku

Osobiście bardziej podobała mi się Yody walka z Imperatorem, a swoją drogą widzę że STEALTH też lubisz Star Wars. Może odniesiesz się do mojej szerszej wypowiedzi o filmie na poprzedniej stronie Uśmiech ?

Odpowiedz
Uśmiech
Pożyczyłem od znajomego kapitana U-boota ksiażkę kodów Enigmy i zaczynamy:
Cytat:Atak Klonów wydaje mi się zdecydowanie lepszy od Mrocznego Widma,
Mi się nie wydaje, dla mnie Epizod One to wstyd dla Star Wars. Wszystko takie bajkowo cukierkowe, śliczne, naciagane i sztuczne: gadajaca żaba Jar Jar, Quin Gon składajacy meldunki przez maszynkę do golenia nóg od Gillette, Natalie Portman jako Amidala wątła i bez charakteru, patrząc w ekran zastanawiałem sie czy to Star Wars czy Teleranek. Lucas chyba strasznie sie obawiał finansowej klapy skoro postawil na odbiorców w wieku przedszkolnym lub bardzo wczesno szkolnym :/ Każdy dorosły fan Star Wars pewnie poczuł sie tak jakby dostał po mordzie (może z małymi wyjatkami, biorę pod uwagę ten % widzów ktorym film sie podobal bo jak Star Wars to Star Wars i musi byc COOL) Oj nie ma MOCY w tym filmie i tyle. Dośc o E1 bo ma być o E2.
Cytat:Całe śledztwo Obi-Wana Kenobiego jakieś takie nie miałkie
McGregora bym sie nie czepiał bo dzwiga on w tym filmie na swoich barkach i tak o wiele za dużo min. drwenianego Christensena który jesli chodzi o mnie w calej "nowej" sadze zagral 1 dobrą scenę:

Temat Fettów mogli faktycznie pociagnać ciutke berdziej ale pewnie nie widzieli w tym sensu skoro postać Jango sie kończy a Bobba pojawia się dopiero kilka lat świetlnych później. Pozwolisz Kinomaniaku że daruje sobie rozwijanie postaci Jar Jara bo dla mnie to tak chybiony pomysł jak Pudzianowski w MMA. Klasyką samą w sobie jest mocna osoba Hrabiego Dooku, świetnie zagrana, widz ma niedosyt tej postaci bo wnosi ona pewien element zagadkowości i zagrożenia. Ogólnie po Attack of the Clones widac że George Lucas spiął poślady i wrócił do tego co dobre. Epizod II to juz zupełnie inny film, znacznie sensowniejsza fabula (w porównaniu do E1 - mega postęp), wiecej akcji, to już nie pustynna papka a kawał fajnego widowiska. Starsi fani sagi mogli poczuć że Star Wars it's backUśmiech

Odpowiedz
(13-08-2011, 22:12)STEALTH napisał(a): Mi się nie wydaje, dla mnie Epizod One to wstyd dla Star Wars. Wszystko takie bajkowo cukierkowe, śliczne, naciagane i sztuczne: gadajaca żaba Jar Jar, Quin Gon składajacy meldunki przez maszynkę do golenia nóg od Gillette, Natalie Portman jako Amidala wątła i bez charakteru, patrząc w ekran zastanawiałem sie czy to Star Wars czy Teleranek.

Wstyd ? nie uważam by George Lucas miał się czego w przypadku Mrocznego Widma wstydzić, no może poza tym wszystkim co wymieniłeś ale o tym dlaczego tak to wygląda poniżej. Według wielu opinii Jar Jar kładzie ten film, moim zdaniem nie. Spełnia znakomicie role irytujące błazna po prostu i chyba oto chodziło. Jeśli chodzi o Gillette ''najlepszy dla mężczyzny'', to o tym że to urządzenie jest maszynką do golenia dowiedziałem się już dawno po obejrzeniu filmu w kinie. Pewnie gdyby ta informacja nie wypłynęła, nie było by tematu. Jednak co ona zmienia ? w postrzeganiu filmu - nic. Co do Amidali to się w pełni z tobą zgadzam, młodą Natalie Portman zawsze będziemy sobie wyobrażać jako Matylde z Leona Zawodowca.

Cytat:Lucas chyba strasznie sie obawiał finansowej klapy skoro postawil na odbiorców w wieku przedszkolnym lub bardzo wczesno szkolnym :/ Każdy dorosły fan Star Wars pewnie poczuł sie tak jakby dostał po mordzie (może z małymi wyjatkami, biorę pod uwagę ten % widzów ktorym film sie podobal bo jak Star Wars to Star Wars i musi byc COOL) Oj nie ma MOCY w tym filmie i tyle. Dośc o E1 bo ma być o E2.

Mi się wydaje że filmem chciał trafić do nowego pokolenia fanów Star Wars, stąd film wygląda tak jak wygląda. Z tym że powinien stanowczo uważam poczekać z jego realizacją o jeszcze kilka lat, ale pewnie naciskano na niego.

Cytat: McGregora bym sie nie czepiał bo dzwiga on w tym filmie na swoich barkach i tak o wiele za dużo min. drwenianego Christensena który jesli chodzi o mnie w calej "nowej" sadze zagral 1 dobrą scenę

No tak w końcu od porównań do kreacji Alec Guinness nie ucieknie, niemniej trzeba przyznać że w kliku momentach nowej trylogii zbliżył się do niej w pozytywnym rozumieniu. A co do tej sceny, zagrał tu bardzo dobrze że tak powiem głos Jamesa Earla Jonesa, a nie Hayden Christensen.

Odpowiedz
Cytat:A co do tej sceny, zagrał tu bardzo dobrze że tak powiem głos Jamesa Earla Jonesa, a nie Hayden Christensen.

Uśmiech Ot i sam widzisz gwiazdorstwo ChristensenaUśmiech Nawet sapać mu nie daliUśmiech
Star Wars E1 ssie i zdania nie zmienie. Fakt, może to kwestia nacisków a może rzeczywiście chęć zdobycia nowych fanów ale od pozostałych części, ta jedna bardzo mocno odstaje.

p.s: odnośnie komunikatora to Quin Gon używa maszynki dla kobietUśmiechUśmiechUśmiech

Odpowiedz
(13-08-2011, 22:51)STEALTH napisał(a): Uśmiech Ot i sam widzisz gwiazdorstwo ChristensenaUśmiech Nawet sapać mu nie daliUśmiech

To akurat nawet nie chodzi oto, nie doceniam go bo doceniam głos (notabene nie jego)

(13-08-2011, 22:12)STEALTH napisał(a): Pożyczyłem od znajomego kapitana U-boota ksiażkę kodów Enigmy

Nie była ci dodajmy w ogóle potrzebna dodajmy, ale nie ma to jak lekka uszczypliwość prawda? :/

Odpowiedz
Cytat:To akurat nawet nie chodzi oto, nie doceniam go bo doceniam głos (notabene nie jego)
Darth Vader to Darth Vader, ikona Star Wars a Christensen jakoś wogole nie pasuje mi do tej roli (może przez to że Lucas zafundowal nam zbyt wiele lukrowanych scen z jego udziałem)
Cytat:Nie była ci dodajmy w ogóle potrzebna dodajmy, ale nie ma to jak lekka uszczypliwość prawda? :/

Nie ma się co stresowaćOczko Obróciłem w żart piach którym inni sypali Ci w oczy.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon