Ankieta: Na ile oceniasz "Atak Klonów"?
1/10
2/10
3/10
4/10
5/10
6/10
7/10
8/10
9/10
10/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002) reż. George Lucas
+ Zabijcie mnie, ale lubię wątek miłosny z tego filmu Uśmiech,
+ Natalka Portman (wizualnie)
+ Jango Fett
+ podoba mi się konstrukcja - jeden wątek (zamach na Amidalę) rozwarstwiony na dwa, które łączą się w finale,

- Boba Fett i sposób w jaki skończył Jango,
- Hayden Christensen!
- dialogi,
- Yoda walczący mieczem (i tego absurdalnego pomysłu wykonanie...)
- sceny w fabryce robotów,
- motyw z C3PO z przeszczepionym ciałem/głową,
- Jedi przeczący prawom fizyki.

Mimo tylu minusów - 7/10.

Odpowiedz
(06-09-2011, 22:36)Phil napisał(a): + Natalka Portman (wizualnie)

No chyba wizualnie. Lucas potrafi zmarnować umiejętności dobrych aktorów Uśmiech

Odpowiedz
Ta część jest dla mnie dziwna. Gdyż pod wieloma względami jest zdecydowanie lepsza od "Mrocznego widma". Szczególnie jeżeli chodzi o fabułę, czy w ogóle sceny akcji itd. Z drugiej strony jest zdecydowanie mniej klimatyczna. Sam film też jest o tyle ciekawy, gdyż ma bardzo sporo nawiązań i skojarzeń do innych filmów: "Łowca Androidów", "Gladiator", "Czas Apokalipsy" itd. Zresztą już sam tytuł ma nawiązywać do tanich horrorów s.f. z lat 50tych.
Mimo wielu wad, to i ten film mi się dobrze ogląda, a głównie dzięki:

+ Lepsze i nawet wciągającej fabule
+ Ciekawym i pomysłowym lokalizacjom (Geonosis i Kamino, a także większe wykorzystanie potencjału Coruscant i pokazania jego niższych warstw)
+ Wojna klonów - to jest wreszcie prawdziwy konflikt i prawdziwa wojna, a nie to co w "Mrocznym widmie".
+ Count Dooku = Christopher Lee - uwielbiam tego aktora, klasa sama w sobie!
+ Arena + walka na Geonosis
+ Design maszyn bojowych, nowych statków itd.
+ Scena przybycia Dooku na Coruscant
+ Naturalnie muzyka
+ Nawiązania do starej Sagi, farmera Skywalkerów itd.

- Niektóre dialogi
- Wątek miłosny
- Za mało Palpatine'a

Ocena, a też 7/10 Uśmiech
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
(07-09-2011, 17:26)Lawrence napisał(a): Sam film też jest o tyle ciekawy, gdyż ma bardzo sporo nawiązań i skojarzeń do innych filmów: "Łowca Androidów", "Gladiator", "Czas Apokalipsy" itd.

WTF?!
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Arena jak w "Gladiatorze", scena pościgu w Coruscant i samo miasto ma wiele podobieństw do Los Angeles z 2019 roku, a i maszyny desantowa Armii Klonów mają coś z helikopterów i mogą się kojarzyć z tymi co używanymi w Wietnamie.
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Zaprzestań cracku.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Jeszcze jedna zmiana na blu Oczko

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualnie na liście ignorowanych: Vesper Lynd; Shamar

Odpowiedz
lajk!

Odpowiedz
Ten film już nie wyszedł choćby jak Mroczne Widmo. Zupełny brak klimatu, który w czasie trwania znika i oglądamy jakieś przeciętny SF. Aktorstwo jest wyjątkowo drętwe, dialogi infantylne wręcz. Hayden jeszcze nie czuje mocy, zachowuje się jakby miał okres. Efektów komputerowych jest jeszcze więcej, ale nie są dopracowane tak jak w epizodzie pierwszym. Walka z hrabią Dooku to porażka, ciągle rzucają w siebie przedmiotami a Yoda skacze jak gumiś. Wrażenie jedynie robi starcie Klonów z droidami i muzyka. 6/10.

Odpowiedz
A daję tego newsa tutaj. Po "Mrocznym widmie" kolejne filmy z Sagi w 3D będą się pojawiały:

Cytat:Breaking news from #StarWarsCVI: Attack of the Clones and Revenge of the Sith to be theatrically released in 3D back-to-back, September 20, 2013 and October 11, 2013

Odpowiedz
Klon widma.

Odpowiedz
Ostatnie 40 minut świetne, ale do momentu walki na arenie na Genosis to zdecydowanie najsłabsza i najnudniejsza część Gwiezdnej sagi. Nie będę tu chyba oryginalny stwierdzając że wątek miłosny pomiędzy Padme a Anakinem to kompletna pomyłka. Do tego wkurzają tandetne efekty CGI.

Szkoda że to Lucas wyreżyserował nowe części, gdyby podobnie jak w przypadku Imperium i Powrotu był tylko producentem, może wyszłoby z tego arcydzieło na miarę klasycznej trylogii. Ale dobrze że nie będzie już robił następnych części.

Odpowiedz
(07-01-2014, 22:57)Megaloceros_____ napisał(a): Szkoda że to Lucas wyreżyserował nowe części, gdyby podobnie jak w przypadku Imperium i Powrotu był tylko producentem, może wyszłoby z tego arcydzieło na miarę klasycznej trylogii. Ale dobrze że nie będzie już robił następnych części.

Bardzo szybkie spostrzeżenia. Jakbym czytał post z 1999 Oczko

"What writer wants to make compromises with story? Story is the only reason you're in it."
David Simon

Odpowiedz
Szukali ostatnio w internecie śladów aktywności podróżników w czasie, może się trafiło Język

Odpowiedz

Pierwszy od dawna słaby Honest Trailer.

Odpowiedz
Czy tylko ja mam wrażenie że im słabszy/głupszy film tym mniej śmieszny Honest Trailer?
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
W tym wypadku po prostu nie wypaliło bo głos wyśmiewa rzeczy, które już wszyscy wyśmiali przez ostatnie 12 lat (np. Hyden), bądź rzeczy nieśmieszne (przejścia między scenami typowe dla SW). A klony owszem, atakują (na tajną bazę separatystów na geonosis).

Odpowiedz
Z Lucasa żaden reżyser, dialogi są KOSZMARNE, Manekin zabija dużo scen, a cały film jest mocno miejscami... niezręczny. A na deser żenująca walka na miecze z Yodą. No, ale tutaj właśnie gra siła Star Wars, o której Simek pisał w temacie o Epizodzie I. Lubię ten film, dobrze się na nim bawię, akcja biegnie do przodu, nie ma miejsca na nudę, w końcu dostaliśmy fajnego, charyzmatycznego bohatera (Obi-Wan) + dużo scen i postaci (Jango, Dooku), które lubię, świetny miłosny motyw muzyczny i jest to najbardziej przygodowa część nowej trylogii. No i ani słowa o midichlorianach! 7/10

EDIT:
Cytat:+ Zabijcie mnie, ale lubię wątek miłosny z tego filmu Uśmiech,
+ Natalka Portman (wizualnie)
+ Jango Fett
+ podoba mi się konstrukcja - jeden wątek (zamach na Amidalę) rozwarstwiony na dwa, które łączą się w finale,

- Boba Fett i sposób w jaki skończył Jango,
- Hayden Christensen!
- dialogi,
- Yoda walczący mieczem (i tego absurdalnego pomysłu wykonanie...)
- sceny w fabryce robotów,
- motyw z C3PO z przeszczepionym ciałem/głową,
- Jedi przeczący prawom fizyki.

O, akurat o tym filmie ja z 2011 i ja z 2014 myślimy tak samo Uśmiech.

Odpowiedz
Jak tam oglądam Atak Klonów wg Machete Order, to rzeczywiście lepiej się ogląda bez Mrocznego Widma. W sumie tak by się mógł zacząć I Epizod. Złe separatysty odłączają się od Republiki i jest problem. TO jest bardziej zrozumiale od Federacji nakładającej podatki na Naboo, coś tam coś tam. Anakin jako nastolatek, z nowymi startującymi postaciami, bez rzeczy z Mrocznego widma, które prowadziły donikąd.

Dalej:

- C-3PO fajnie wygląda z tymi odrapaniami i wypłowiałymi kolorami, ale jakimś cudem jest tu bardziej zgejony. I on służy u Larsow. Czy Owen po latach nie skojarzył, że droid to ten sam, co służył u niego? Po latach C-3PO jest pozłacany i nie pada w IV Epizodzie jego imię, ale głos jest ten sam. I czemu on się zabiera z Padme i reszta? Explain movie! Explain!
- Świetna scena z matką
- Scena wyznania Anakina o morderstwie Ludzi Pustyni miała potencjał, ale została zarżnięta przez fatalne aktorstwo, beczenie Anakina jak to Obi-Wan podcina skrzydła i całą jego resztę pasująca do przedszkolaka. I te dialogi.
- I kwestia Owena. Kolo z Belated Media wpadł na pomysł, by zrobić z niego fanboya/przyjaciela Anakina. I wiecie co? Podoba mi się ten pomysł, lepszy niż "jesteśmy braćmi, pa.". I facet fajnie argumentuje w kontekście III Epizodu. Ogólnie polecam ten film:

- Obi-Wan to również debil. Wierzy na słowo Dooku, że ten nic nie ma wspólnego. Ale nie wierzy, że Senatem kontroluje Lord Sith. I ta bezczelna zrzynka dialogu z ESB. Brakuje tylko "No, I am your master".
- Podoba mi się design Geonosis, w tym organicznej architektury. Skojarzyła mi się "Katedra" Bagińskiego. Podoba mi sie rowniez design tych robali.
- Czego nie mogę powiedzieć o reszcie Separatystów. Ten wydłużony koleś bez nosa, ha ha!
- O jednak, R2 specjalnie wypchnął 3PO na pewną śmierć?
- To R2 ma silnik odrzutowy?!
- Tekst Anakina z mieczem zabawny.
- do kroćset fur beczek! Skończcie te łopatologiczne teksty z miłością! Niech zacznie się akcja arenie. Niech to miłe wspomnienie nie okaże się miłym wspomnieniem...

Odpowiedz
Cytat:Tekst Anakina z mieczem zabawny.

Jaki?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon