Ankieta: Jak oceniasz "Star Wars: Episode VII - The Force Awakens"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 7 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) reż. J.J. Abrams
Witam, to mój pierwszy wątek. Ale wiadomość zelektryzowała mnie przed godziną. Oto George Lucas sprzedaje swoje "dziecko" Lucasfilm, wraz z prawami do Gwiezdnych Wojen, Disneyowi. Kasa jest potężna bo za ponad 4 mld dolarów (w tym połowa w gotówce, reszta w akcjach Disneya). No i Disney zapowiedział w przy okazji transakcji, że 2015 roku zobaczymy 7 episod Gwiezdnych Wojen.
  Mam cichą nadzieję, że wyreżyseruje to ktoś inny a nie Lucas (najlepiej ktoś zbliżony do Irwina Kershnera). Będzie bliższe klimatem klasykowi, a nie nowej trylogii. I nie bedzie zbyt cukierkowe ze względu na nowego właściciela.
"Nadchodzi era ciemności... i to my zgasimy światło"

Odpowiedz
http://forum.film.org.pl/Thread-Gor%C4%85ce-wie%C5%9Bci-plotki-itp?pid=280995#pid280995

w sumie można by wrzucić tu te posty, skoro już temat jest.

Odpowiedz
No bez jaj kuffa ludzie.
Zakładać temat filmu bo ktoś zapowiedział, ze będzie za 3 lata.
Dejcie spokój.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Filmy powstaną na 100%, a przez trzy lata będą na pewno szeroko komentowane wszystkie najmniejsze newsy o nich, więc temat jak najbardziej zasadny.

Ja się cieszę, bo zawsze uważam, że lepiej żeby jakieś filmy krecili, bo a nuż wyjdą dobre, a jeśli nie to się nie będzie ich oglądać. Dużo będzie wiadome po ogłoszeniu reżysera, obsady i tego jacy starzy bohaterowie się pojawią. W sumie trochę żałuję, że po prostu nowa trylogia, a nie jakieś pojedyncze filmy.

Odpowiedz
Jako twardy fanboj "Star Wars" jeszcze w pełni nie przetrawiłem tego newsa. Ale jak już coś z tej serii miałoby powstać to też wolałbym pojedyncze części, czy też adaptacje "KOTORów", a nie kontynuowanie historii, która dla mnie jest skończona.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
(31-10-2012, 00:38)simek napisał(a): Filmy powstaną na 100%,

Nic nie jest pewne na 100%. Za pół roku może być 3cia wojna światowa np.

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Fabuły zaraz po ROTJ nie umieszczą, bo nie ma wielu Jedi, więc nie byłoby zbyt wielu mieczy świetlnych do pokazania Oczko ciekawe czy przesuną się na tyle, żeby Luke, Leia i Han byli już martwi?

Odpowiedz
Zamiast zamku dadzą Gwiazdę Śmierci Duży uśmiech
- Are you an idiot?
- No, sir, I'm a dreamer.

Odpowiedz
I've got a bad feeling about this.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
TO SIĘ NIE DZIEJE NAPRAWDĘ

Odpowiedz
(31-10-2012, 01:08)simek napisał(a): ciekawe czy przesuną się na tyle, żeby Luke, Leia i Han byli już martwi?
Lepszym wyjściem byłoby, żeby Han, Leia i Luke stanowi trzeci czy czwarty plan - Luke zajmuje się Jedi, Han zajmuje się Chewiem i przemytem, Leia staje się Jabbą 2.0 patrząc na jej aktualne zdjęcia.

(31-10-2012, 03:10)Rodia napisał(a): TO SIĘ NIE DZIEJE NAPRAWDĘ
Znowu bezsensowny płacz, bo Lucas nie może niszczyć dalej swojego dzieła?

Odpowiedz
(31-10-2012, 00:38)simek napisał(a): lepiej żeby jakieś filmy krecili, bo a nuż wyjdą dobre, a jeśli nie to się nie będzie ich oglądać.
Oprawić i powiesić. Nuff said.

Odpowiedz
Wydaje mi się, że raczej nie przekreślą większości EU (czyli dzieci Hana i Lei, ery Legacy, nowych Sithów i innych pierdół), więc pozostaje tylko przesunąć akcję o kilkaset lat do przodu i przedstawić nowych bohaterów i nowe zagrożenie. Może jakaś inspiracja Mass Effectem? Oczko
Ciekawi mnie co będzie z serialem.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
Przy zalewie newsów i opinii z każdej strony (nawet na forum nie-filmowym) aż dziwi mnie moja obojętność.

Po kilku godzinach powiem tak - jako fan klasycznej trylogii nie cierpię tęgo co Lucas zrobił z SW. Więc jakoś nie mam zapędów do krzyków i darcia szat, jakich wszędzie pełno. Lucas zaczął ten cały kolosalny fenomen, ale powinien był nie trzymać go za jaja przez dekady. Tak więc nic złego w tej sprzedaży. A że Disney'owi? Cóż, po prostu kolejna korporacja i tyle. Jakby kupił to Paramount, MGM albo Fox to niby byłoby super? pfff...
Stajnia Piratów to nie taka zła opcja. Ostatecznie i tak będzie kasa i pozostaje tylko pytanie ile swobody dadzą reżyserom i scenarzystom.

Są już zapowiedzi Lucasa i innych ważniaków, a to że nie TPM tylko bardziej ESB, że tylko 7, 8, 9... Ale przecież wiemy, że tym ludziom łgarstwo przychodzi prawie tak lekko jak politykom, więc szkoda czasu na komentarze.

Ale można zastanowić się jakie są perspektywy. Jako, że nowa trylogia używała tych samych postaci, to naturalnie kierunek będzie taki, żeby nowanowa trylogia też o nich opowiadała. Ludzie będą wspominać liczne dobre historie w uniwersum SW, które aż proszą się o ekranizacje. Ale to nie wpasowywałoby się w pojęcie "sequeli sagi SW". To byłyby "tylko" filmy w tym uniwersum (co jak dla mnie byłoby super). Ale kto wie, może ktoś pójdzie po rozum do głowy? Może ograniczą się do małych epizodzików?

Drugi temat który aż kipi to reżyseria. Widzę zalew marzeń - a to żeby Fincher, a to żeby Ridley Scott, a to żeby Peter Jackso, Daid Yates... Owszem - do takiego projektu potrzebny jest ktoś z nerwami ze stali, żeby nakręcił swój film a nie robił co mu każą. Ale IMO powinni znaleźć kogoś mniej znanego. Głównie chodzi mi o to, że nie powinien za SW brać się reżyser z wyraźnym stylem. To nie ma być "film SW według Wachowskich". To ma być film SW i tyle.

Na koniec - ciekaw jestem ile Lucas wytrzyma jako konsultant. Obstawiam, że prędzej czy później będzie awantura i zrezygnuje. Obrazi się na Disney'a będzie krytykował film, którego nigdy nie obejrzy.

Odpowiedz
Cytat:Drugi temat który aż kipi to reżyseria. Widzę zalew marzeń
Ja nie mam najmniejszego pojęcia i nikt realny nie chodzi mi po głowie. Nie ma co liczyć według mnie na kogoś znanego, z pokaźnym dorobkiem, za to mam nadzieje, że reżyser(reżyserzy) będą o klasę lepsi niż w przypadku Harry'ego Pottera - tam sytuacja była trochę podobna, to znaczy duże, popularne uniwersum, kilka filmów do zrobienia i wszystko w rękach studia, które szuka wykonawcy, a nie umożliwia zrobienia filmu komuś związanemu od początku z projektem. Miejmy nadzieję, że chociaż jedną część dostanie do zrobienia ktoś na poziomie Cuarona.

W sumie mam jednego kandydata: związany z Disneyem od jakiegoś czasu Gore Verbinski, który po Lone Rangerze nie ma nic w planach. Byłoby świetnie.

Odpowiedz
Verbiński, Stanton albo jakiś Snyder. Myślę, że znajdzie się jakiś fanboy SW wśród reżyserów.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Cytat:Drugi temat który aż kipi to reżyseria. Widzę zalew marzeń - a to żeby Fincher, a to żeby Ridley Scott,
Fincher? Bitch please, równie dobrze mogli by się domagać Michaela Manna...
Hail to the king, baby!

Odpowiedz
Verhoeven ze scenariuszem Larsa von Triera.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(31-10-2012, 11:59)raven.second napisał(a): Lepszym wyjściem byłoby, żeby Han, Leia i Luke stanowi trzeci czy czwarty plan - Luke zajmuje się Jedi, Han zajmuje się Chewiem i przemytem, Leia staje się Jabbą 2.0 patrząc na jej aktualne zdjęcia.
Ciekawe kto ich zagra.
(31-10-2012, 11:59)raven.second napisał(a): Znowu bezsensowny płacz, bo Lucas nie może niszczyć dalej swojego dzieła?
Zamilcz, chłopcze, bo nie wiesz o czym mówisz.

(31-10-2012, 12:18)Proteus napisał(a):
(31-10-2012, 00:38)simek napisał(a): lepiej żeby jakieś filmy krecili, bo a nuż wyjdą dobre, a jeśli nie to się nie będzie ich oglądać.
Oprawić i powiesić. Nuff said.
Skrajnie nie zgadzam się z tym podejściem Uśmiech

(31-10-2012, 12:41)Craven napisał(a): A że Disney'owi? Cóż, po prostu kolejna korporacja i tyle. Jakby kupił to Paramount, MGM albo Fox to niby byłoby super? pfff...
W moim przypadku byłoby dokładnie tak samo hujowo.

(31-10-2012, 12:41)Craven napisał(a): Drugi temat który aż kipi to reżyseria. Widzę zalew marzeń - a to żeby Fincher, a to żeby Ridley Scott, a to żeby Peter Jackso, Daid Yates.
Brad Bird.

(31-10-2012, 13:30)simek napisał(a): W sumie mam jednego kandydata: związany z Disneyem od jakiegoś czasu Gore Verbinski, który po Lone Rangerze nie ma nic w planach. Byłoby świetnie.
Też dobrze.

(31-10-2012, 13:47)Corn napisał(a): albo jakiś Snyder.
"Tym razem Zack wspiął się na wyżyny swojego geniuszu - powiedział nam ekskluzywnie producent wykonawczy najnowszej odsłony Gwiezdnej Sagi. - Jeden z pojedynków na miecze świetlne dzięki użyciu nowatorskiej techniki slow motion trwa aż dwadzieścia dwie minuty i czterdzieści sześć sekund."

Odpowiedz
Cytat:Ciekawe kto ich zagra.
Kiedyś zrobiłem takie zestawienie w zdjęciu, ale już tego nie mam.
W każdym razie:
Luke Skywalker - Nick Stahl
Han Solo - Nathan Fillion
Leia - Anna Pauqin

http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon