Ankieta: Jak oceniasz "Star Wars: Episode VII - The Force Awakens"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 7 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) reż. J.J. Abrams
Jeszcze jedna refleksja odnoście tego, co może się stać ze Star Wars pod wodzą Abramsa. Oczywiście te wszystkie zapewnienia o możliwie jak największej ilości scen w plenerach/wśród prawdziwych dekoracji cieszy, ale jest jeszcze kwestia - wiem pierdoła, ale dla mnie znacząca - korekcji barwnej.

Jeśli Abrams ma zamiar kontynuować to, co zrobił przy okazji Star Trek Into Darkness, to ja dziękuję. W kinie nie rzuciło mi się to aż tak bardzo w oczy, ale przeglądając screeny z BD zdałem sobie sprawę, jak ODRAŻAJĄCY color timing ma ten film:

[Obrazek: wo0c.jpg]

Turkusowe ściany! Turkusowy fotel! Turkusowy uniform! Turkusowy zarost! Turkusowe zęby! Turkusowe białka oczu!

Dla porównania zarówno mostek, jak i aktorzy w pierwszej części wyglądali normalnie:

[Obrazek: vxlz.jpg]

Jeśli Abrams ma zamiar nakręcić "TEAL WARS", to dziękuję za coś takiego.

Odpowiedz
Meeh...

Scenariusz trafił w ręce Abramsa i Kasdana...
Cytat:Lucasfilm ogłasza, że Michael Arndt ("Toy Story 3", "Mała Miss") już nie jest scenarzystą filmu "Star Wars: Episode VII". Nowy tekst w oparciu o to, co wspólnie stworzyli przez ostatni rok, napiszą J.J. Abrams oraz Lawrence Kasdan ("Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje", "Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi"), który dotychczas był konsultantem.

Dyrektor Lucasfilmu, Kathleen Kennedy, wystosowała oświadczenie:

"Jestem podekscytowana historią, którą mamy i faktem, że Larry i J.J. będą pracować nad scenariuszem. Na świecie niewielu jest ludzi takich jak Larry, którzy w taki sposób rozumieją, jak działa opowiadanie historii "Gwiezdnych Wojen". To jest niesamowite, że będzie on jeszcze bardziej związany z powrotem "Gwiezdnych Wojen" na kinowe ekrany. J.J. oczywiście także świetnie opowiada historię. Michael Arndt wykonał kawał fantastycznej roboty, doprowadzając nas do tego miejsca. Mamy znakomitą grupę filmowców, którzy przygotowują się do rozpoczęcia produkcji" napisała Kennedy

Ogłoszono także pełną ekipę techniczną:

Dan Mindel ("Star Trek") - operator,
Rick Carter ("Avatar") - scenograf,
Darren Gilford ("Tron: Dziedzictwo") - scenograf,
Michael Kaplan ("Mission: Impossible - Ghost Protocol") - kostiumograf,
Chris Corbould ("Skyfall", "Mroczny Rycerz Powstaje" - spec od efektów specjalnych,
Ben Burtt (wszystkie część "Gwiezdnych Wojen") - dźwięk,
Gary Rydstrom ("Szeregowiec Ryan") - operator dźwięku,
Matthew Wood ("W ciemność. Star Trek") - montaż dzwięku,
Roger Guyett ("Piraci z Karaibów: Na krańcu świata") - spec od efektów specjalnych,
John Williams (wszystkie części "Gwiezdnych Wojen") - muzyka.

J.J. Abrams, Bryan Burk, Kathleen Kennedy, Tommy Harper i Jason McGutlin są producentami wykonawczymi. Zdjęcia mają ruszyć na początku 2014 roku w studiach Pinewood w Londynie.

EDIT:

AKTUALIZACJA 25.10.2013 7:10

Devin Faraci z Badass Digest twierdzi, że jego informatorzy poznali przyczyny takiego ruchu Lucasfilmu. Otóż według jego źródła zdecydowano się wyrzucić do kosza cały scenariusz Arndta. Dokonano tego w lipcu. Rzekomo doszło do zmiany skupienia w opowiadanej historii, która oparta będzie na innej grupie bohaterów niż w scenariuszu Arndta. Twierdzi, że nie jest to poprawka scenariusza, ale tworzenie kompletnie innego filmu z zupełnie innymi postaciami. Dodaje, że twórcy nadal pracują nad odkryciem tożsamości "Star Wars: Episode VII" i właśnie to jest przyczyną braku oficjalnych wieści.

Pamiętajmy jednak, że jest to plotka jakich mieliśmy wiele w przypadku "Star Wars: Episode VII".

źródło:http://hatak.pl/artykuly/zmiana-scenarzystow-i-ekipa-techniczna-star-wars-episode-vii

Strasznie mi szkoda Arndta i mam pewne obawy co do takich zmian, ale cóż trzeb czekać na rozwój wypadków.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"ZOOTOPIA" - MotY 2016

Odpowiedz
Jedynie co tak naprawdę cieszy to chyba tylko obecność Johna Williamsa.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Nie wygląda to za dobrze :/ chciałbym być optymistą, ale obecnie rzeczywiście tylko z Williamsa można się cieszyć.

Odpowiedz
Kasdan napisał ESB, a Abrams zabierze się w końcu za materiał, który zna od podszewki, który rozumie i którego jest fanem (czyli sytuacja zupełnie odwrotna od jego Star Treka). Można by się w sumie kłócić, że ma to większy sens niż udział faceta od Toy Story.
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
Ale przecież nie jest nigdzie napisane, że tekst Arndta idzie do kosza. Panowie go pewnie trochę pod siebie przerobią. Udział Kasdana uważam za ok, choć to już stary chłop, więc może być różnie.

Dan Mindel w rękach Abramsa, to zdjęciom dobrze nie wróży.

Odpowiedz
@Albertino Hatak dokonał aktualizacji newsa. Niby to plotka, ale nie napawa zbytnim optymizmem...
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"ZOOTOPIA" - MotY 2016

Odpowiedz
(14-10-2013, 21:40)Mierzwiak napisał(a): Turkusowe ściany! Turkusowy fotel! Turkusowy uniform! Turkusowy zarost! Turkusowe zęby! Turkusowe białka oczu!

A nie jest to uzasadnione jakąś sytuacją z ktorej ten kadr jest wyrwany? Np. Niebieskim światlem albo czymś takim w tym momencie?

Przejrzałem te screeny w odnośniku i szczerze mówiąć ani przez chwilę oglądając film (3 razy) nie odniosłem wrażenia, że jest on tak zaniebieszczony jak na tych screenach, więc albo w filmie to się całkowicie dobrze klei, albo coś nie tak z tym screenami.

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Cytat: twórcy nadal pracują nad odkryciem tożsamości "Star Wars: Episode VII"

Uwielbiam marketingowy bełkot.Uśmiech No ale głupio byłoby napisać: "nie mamy pojęcia, co chcemy zrobić".

Odpowiedz
Dodatkowym plusem oprócz Wiliamsa to oczywiście firma odpowiadająca za efekty, z drugiej strony jednak nawet nie czekam na ten filmJęzyk
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
A to też fakt Oczko Ale poza tym to ja od początku twierdziłem, że 7 Epizod to porąbany pomysł, gdyż dla mnie ta historia jest zamknięta. I jest tak zamknięta, że ja wielki fan Star Wars jestem w pełni usatysfakcjonowany. A teraz niby wielki fan Star Wars, a w ogóle mnie ten film nie jara...:/
Arahan

Odpowiedz
Nowe Star Treki obejrzałem tylko dlatego, że nigdy wcześniej nie obejrzałem żadnego Star Treka i nie czaiłem kompletnie o co w nich chodzi. A że historia była opowiadana od początku to tym chętniej sie wybrałem. Nowe Star Warsy to dla mnie kompletnie chybiony pomysł, nie zamierzam ich tykać kijem przez szmatę, zresztą Epizodt 1-3 były juz wlasciwie niepotrzebne.

Odpowiedz
(25-10-2013, 22:29)Pitero napisał(a): Nowe Star Treki obejrzałem tylko dlatego, że nigdy wcześniej nie obejrzałem żadnego Star Treka i nie czaiłem kompletnie o co w nich chodzi. A że historia była opowiadana od początku to tym chętniej się wybrałem. Nowe Star Warsy to dla mnie kompletnie chybiony pomysł, nie zamierzam ich tykać kijem przez szmatę, zresztą Epizod 1-3 były już właściwie niepotrzebne.

Zgodziłbym się, że jakaś kontynuacja jest nie potrzebna kiedy oryginalna historia została definitywnie skończona i zamknięta - np, nowy wiedźmin - WTF?

Ale ani oryginalna trylogia nie jest skończoną i zamkniętą opowieścią, ani uniwersum star wars nie może się obejść bez skywalkerów. Dlatego, sorry, ale JJ'u Abramsie, napi****j Uśmiech

Może będzie dobrze, może będzie źle. Z jednej strony mówią, że gorzej niż nowa trylogia nie będzie, a z drugiej strony mówią, że jak absolutnie Abrams nic mądrego nie wniósł do star treka, tak zupełnie po mimo tego mnóstwo ludzi całkowicie świetnie bawiło się na tych filmach.

A widzieliście filmiki promujące the old republic? Wystarcz, że będą w stanie odtworzyć w filmie potencjał tych krótkometrażówek i jak dla mnie oryginalna trylogia może się czuć zagrożona.

Odpowiedz
No już nie dramatyzujmy - z pewnością będzie to lepsze od EI-III, a starsze części też nie są dla mnie jakąś świętością, więc chętnie obejrzę - tym bardziej, że jednak sporo fajnych nazwisk jest w to zaangażowanych. Póki co jedynym zgrzytem jest dla mnie Abrams, bo za nim nie przepadam, ale z drugiej strony nie jest też jakimś czereśniakiem pokroju Snydera, więc pewnie wysmaży jakośtam oglądalne filmidło.

Odpowiedz
Ja bym jednak dramatyzował, gdyż Stara Trylogia jest świętością i nie do przebicia. A czy będzie lepsze od I-III też nie byłbym taki pewny, gdyż mimo swoich wad III bardzo lubię, wysoko cenię i często do niej wracam. I tutaj nie wiem czy ten film aż tak bardzo III dorówna.
Tym bardziej, że nie hejtuje jakoś Abramsa, ale jego filmy są dla mnie jakieś takie za OK. Znaczy nie mają nic złego, ale są one typu, pójść do kina, obejrzeć bezboleśnie i zapomnieć. A takich Star Warsów do zapomnienia i nie budzących żadnych emocji ja nie chcę.
Arahan

Odpowiedz
(25-10-2013, 21:28)military napisał(a): No ale głupio byłoby napisać: "nie mamy pojęcia, co chcemy zrobić".

No przeciez chcą zrobić epizod 7, a i tak się będzie film nazywał, bo cała reszta to podtytuł Uśmiech Poza tym chyba nikt już nie wierzy, że nie robią tego jedynie z czystego marketingu - przejęli od Lucasa, to wio!
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Akurat Lucas już dowiódł, że jest bardziej komercyjnie nastawiony, niż najbardziej głodne sępy krążące nad jego franczyzą...

Odpowiedz
Tru, ale jemu mimo wszystko bardziej wierzyłem swego czasu Uśmiech
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Zamiast nakręcić coś nowego oni wciąż wałkują ten sam temat. W ogóle Abrams chyba nie potrafi sam wymyśleć jakiegoś oryginalnego pomysłu. Sequel Mission Impossible, odnawianie starych przebojow (Star Trek, Star Wars),Lost zerżnięto od Robinson Cruzoe albo Cast Away, a Super 8 od Goonies.

Odpowiedz
Cytat:Lost zerżnięto od Robinson Cruzoe

Oglądałeś Lost?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon