Ankieta: Jak oceniasz "Star Wars: Episode VII - The Force Awakens"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 7 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) reż. J.J. Abrams
Scenarzysta - dobry wybór, koleś od Toy Story 3 i Małej Miss nie powinien zawieść. Ciekawe jak dużą swobodę dostanie, jak u niego ze znajomością Extended Universe i czy w ogóle będzie się przejmował czymkolwiek co nie znalazło się w filmach.

Reżyserzy - też mi odkrycie, że nie Spielberg, Tarantino i Snyder, ja mogę podać listę dwudziestu kolejnych reżyserów, którzy nie nakręcą tych epizodów...

Muzyka - jeśli Williams nie zejdzie na jakiś zawał w przeciągu najbliższych lat to powinien być on. Nie wykluczam też możliwości, że napisze muzykę do VII epizodu, jakiś charakterystyczny, nowy motyw przewodni, a kolejne filmy już odda komu innemu, jak w Harrym Potterze, gdzie jego autorstwa jest piękny motyw główny, a muzykę do kolejnych filmów pisał kto inny.

Odpowiedz
Polecam temat na stronie Arndta na imdb.com. Podobno jest wielkim fanem/znawcą serii i zna również extended universe Uśmiech

W każdym razie nie jest powiedziane, że on napisze scenariusz. Póki co ma się zająć 50-stronicowym treatmentem wszystkich 3 filmów. Czyli raczej takie dłuższe streszczenie.

Odpowiedz
(10-11-2012, 14:47)Albertino napisał(a): W każdym razie nie jest powiedziane, że on napisze scenariusz.
Napisze.

Pierwszy, dobry krok poczyniony. Czekamy na reżysera, oby jak najszybciej go wybrali, bo mam serdecznie dość newsów w stylu "Reżyser, który kręci filmy tak inne od Star Wars, jak to tylko możliwe, nie jest zainteresowany Epizodem VIII".

Odpowiedz
Gdyby to ja był szefem Disneya i miał miliardy dolarów w skarbcu to wybrałbym Cuarona.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Obstawiam, że będzie to Brad Bird.

Piszę to, żeby później w razie czego, powiedzieć, że wiedziałem : ).

Odpowiedz
Brad Bird, albo Matthew Vaughn wydają się realni.

Odpowiedz
Na śmierć zapomniałem, że teraz Vaughn jest wolny! Właśnie znalazłem swojego faworyta na tę posadę Uśmiech.

Odpowiedz
Nie jest wolny http://www.slashfilm.com/mark-millar-explains-matthew-vaughns-x-men-departure-they-needed-to-get-moving-on-the-secret-service/

Rany, czy tylko ja tutaj interesuję się filmami i czytam newsy? Uśmiech

Odpowiedz
Dobrze, że Cię mamy:*

Odpowiedz
Brad Bird też nie jest wolny, news z dzisiaj: http://www.filmweb.pl/news/George+Clooney+w+widowisku+science-fiction+Disneya-90562

Mnie również marzy się Cuaron, albo chociaż Del Toro.

Odpowiedz
(10-11-2012, 13:06)simek napisał(a): Muzyka - jeśli Williams nie zejdzie na jakiś zawał w przeciągu najbliższych lat to powinien być on. Nie wykluczam też możliwości, że napisze muzykę do VII epizodu, jakiś charakterystyczny, nowy motyw przewodni, a kolejne filmy już odda komu innemu, jak w Harrym Potterze, gdzie jego autorstwa jest piękny motyw główny, a muzykę do kolejnych filmów pisał kto inny.

Przecież Williams napisał muzykę do pierwszych trzech Potterów, w tym jakieś kilkanaście tematów, a zrezygnował z czwartej dlatego, że był bardzo zarobiony przez Spielberga, Star Wars i Wyznania Gejszy. Później mówił, że chętnie wróci do serii, ale tak się nie stało. Poza tym, pozostali kompozytorzy jego bazę tematyczną niemal kompletnie olali, więc z tego motywu głównego zostały ledwie okruszki.

Wybór Arndta to fantastyczna decyzja, trzymam kciuki za niego, bo jest fenomenalny.
Stołek kompozytorski - póki może, to oczywiście tylko Williams Oczko

(10-11-2012, 17:57)Albertino napisał(a): Mnie również marzy się Cuaron

Jest nas dwóch Uśmiech

Odpowiedz
A mnie nie marzą się żadne wielkie nazwiska. Ba, wręcz mam nadzieję, że żaden uznany twórca się za to nie weźmie - niech mają ludzie lepsze, ambitniejsze rzeczy do roboty Uśmiech To właściwie tyle ode mnie w tym temacie.

Odpowiedz
Casus Więźnia Azkabanu nakazuje mi się kompletnie z Tobą nie zgodzić Uśmiech

Odpowiedz
Cuaron, ze swoim tempem kręcenia filmów odpada dla Disneya. To ma być taśmowa produkcja, a nie dopieszczanie filmu przez 3 lata (a pewnie w przypadku SW to zajęłoby więcej...) Aczkolwiek, też mi się marzy ta osoba na stołku.

Brad Bird realny, hm. Ja bym tam chciał Tykwera, o!
loading podpis...

Odpowiedz
Taa... Cuaron bardzo długo kręcił Więźnia Azkabanu...

Odpowiedz
czy trzeba dodać, że na podstawie "gotowego" scenariusza?
loading podpis...

Odpowiedz
Myślę, że w przypadku SW też by miał "gotowy" scenariuszOczko

Odpowiedz
Rety jako stary fanboj Gwiezdnych wojen, który co roku ogląda wszystkie części i na "Zemście Sithów" był 6 razy w kinie, jakoś strasznie nijaki mam stosunek do tych sequeli. Czyżby odeszło ze mnie fanbojstwo?
Boję się, że utracę tę młodzieńczą radość kinem i zacznę się czepiać jakiś pierdół w filmach takich jak "Skyfall" czy "TDKR".
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Nie wiem czemu, ale myślę, że na szczęście Ci to nie groziDuży uśmiech

Odpowiedz
W Star Wars nie ma miejsca na artystyczną swobodę i wizjonerstwo, a co za tym idzie jakiekolwiek nazwiska pokroju Cuarona i Del Toro nie wchodzą w grę. Ma być lekko, łatwo i przyjemnie, emocjonująco i efektownie, ma być zabawnie i przygodowo. Reżyseria powinna być przezroczysta, doskonale rzemieślnicza.

Tylko mi nie mówcie, jak to Cuaron odmienił serię o Potterze, bo nie odmienił. Trafiła mu się najlepsza książka z serii, a wszelkie zmiany wizualne i pójście w mroczniejszym kierunku odbyło się wyłącznie za zgodą studia.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon