Ankieta: Którą część OT uważasz za najlepszą?
A New Hope
The Empire Strikes Back
Return of the Jedi
[Wyniki ankiety]

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: Original Trilogy (IV-VI)
Ok, ujmijmy to inaczej: znika. Vader go ciacha, szata i miecz opadają, ciała brak.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
No tak. Tak umierali Jedi w starej Trylogii. Pamiętasz może śmierć Yody?

Odpowiedz
Połączył się z Mocą. Przeniósł się do wymiaru astralnego. Anihilował się zanim Vader zdążył go zabić. Who the fuck cares? Jakaś magiczna sztuczka Jedi, która zaskoczyła nawet Vadera.

Odpowiedz
Obejrzałem Powrót Jedi i kilka słów na ten temat.
Bardzo sympatyczne aczkolwiek bardzo naiwne kino z masą fantastycznych scen, sekwencji. Na pewno jeszcze nie raz powrócę do starej trylogii, bo nowa to rzyg nad rzygami.

A facjata dorosłego Hydena w ostatniej scenie rozjebała mnie doszczętnie. Gdyby nie to, że moje dzieci spały obudziłbym moim śmiechem pół osiedlaUśmiech
I w dodatku żałosne "misza wolni" czy jakoś tak!!!
Mierzwiak daj cynę do wersji kinowych, bo to co zrobił Lucas, zabija przyjemność z seansów tych filmów.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
No fajnie, tylko że wcześniej jest podkreślone, że Vader polował i zabijał Jedi, jak wiemy z NT przez dobre 20lat... i dopiero teraz ktoś mu taki numer odwala?

ok, dobra, jeszcze jedna głupotka, myślałem, że gdzieś/kiedyś to uzasadnili.

Odpowiedz
Ben powiedział, że jeśli go zabije, to stanie się jeszcze silniejszy. Z resztą nie o to chodzi. Ben się poddaje, bo widzi Luke'a, który uratował Leię, który zostanie Jedi, który przywróci równowagę we wszechświecie. W nowej trylogii potrzebowalibyśmy wytłumaczenia na takie zniknięcie, ale nie w starej.

Odpowiedz
Co do znikania, to tutaj akurat doszukujecie się błędów na siłę, zamiast uważniej te filmy oglądać. Zwłaszcza, że "nowa trylogia" a dokładniej jedna z ostatnich scen "Zemsty Sithów" rozmowa Yody z Obi-Wanem świetnie i bardzo dobrze to wyjaśnia.

W "Mrocznym widmie" ciało Qui Gon Jinna zostaje spalone, zresztą w ładnie nakręconej scenie. W "Ataku klonów" w scenie wymordowania wioski Tuskenów i następnie w przejściu do świątyni Jedi, słyszymy z offu głos Qui Gon Jinna, wołającego Anakina. Zaś w "Zemście Sithów" podczas rozmowy Yody z Obi-Wanem na temat przyszłości dzieci, dowiadujemy się, że Qui Gonowi udało się znaleźć drogi do nieśmiertelności, czy coś w tym stylu. Z tej rozmowy wynika, że Qui Gon objawił się Yodzie jako "duch". I później Obi-Wan i Yoda sami wgłębiają się w te tajniki Mocy, których nie zna Vader. I tak też Obi-Wan znika i następnie może pojawiać się jako duch i dalej prowadzić Luke'a. Zaś Yoda, który najwidoczniej jako wielki mistrz jeszcze mocniej zagłębił te tajniki Mocy, znika całkowicie już nawet z ubraniem.

A w ogóle "Star Wars" to nie science fiction tylko space fantasy.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
[Obrazek: 8307_6834.jpeg]

Odpowiedz
(20-09-2011, 17:08)Lawrence napisał(a): Co do znikania, to tutaj akurat doszukujecie się błędów na siłę, zamiast uważniej te filmy oglądać.

Nic się nie doszukuje, tylko pytam. I-III pamiętam słabo, i nie śpieszy mi się oglądać ponownie, więc pytam z ciekawości.

(20-09-2011, 17:08)Lawrence napisał(a): Zaś w "Zemście Sithów" podczas rozmowy Yody z Obi-Wanem na temat przyszłości dzieci, dowiadujemy się, że Qui Gonowi udało się znaleźć drogi do nieśmiertelności, czy coś w tym stylu. Z tej rozmowy wynika, że Qui Gon objawił się Yodzie jako "duch". I później Obi-Wan i Yoda sami wgłębiają się w te tajniki Mocy, których nie zna Vader. I tak też Obi-Wan znika i następnie może pojawiać się jako duch i dalej prowadzić Luke'a. Zaś Yoda, który najwidoczniej jako wielki mistrz jeszcze mocniej zagłębił te tajniki Mocy, znika całkowicie już nawet z ubraniem.

Dzięki, o to mi chodziło...
To jeszcze wredne pytanie: skąd duch Anakina pod koniec RotJ?

Cytat:A w ogóle "Star Wars" to nie science fiction tylko space fantasy.
ORLY? I co to ma do rzeczy? Że fantasy, to nie musi być konsekwentne czy logiczne?

Odpowiedz

Sometimes it simply? knocks me out! Uśmiech
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
zajebiste! Takich przeróbek powinien dokonywać George ;-)

Odpowiedz

"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Z reakcji młodego wnioskuję że tata nie pokazał mu SW w kolejności chronologicznej Uśmiech

Odpowiedz
Dobry ojciec! Uśmiech

Odpowiedz
A ja to się zawsze zastanawiałem na ile to zaskoczenie w V epizodzie było prawdziwym zaskoczeniem, no bo raz, że Darth Vader nazywa się... Vader, dwa, że w Nowej Nadziei jest parę momentów z których można wywnioskować, że coś jest na rzeczy. Naprawdę nikt się tego nie spodziewał???

Odpowiedz
Eee smarkula spaprała. "Fake and gay".

Odpowiedz

A ja to się zawsze zastanawiałem na ile to zaskoczenie w V epizodzie było prawdziwym zaskoczeniem, no bo raz, że Darth Vader nazywa się... Vader

No tak, ale to nie było zaskoczenia dla Holendrów, gdyż po holendersku ojciec to vader - tak się pisze Uśmiech

(03-10-2011, 22:05)simek napisał(a): dwa, że w Nowej Nadziei jest parę momentów z których można wywnioskować, że coś jest na rzeczy.

Ale dokładniej jakie momenty masz na myśli?

Odpowiedz
No np. statki kosmiczne i te dwa śmieszne roboty.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Cytat:dwa, że w Nowej Nadziei jest parę momentów z których można wywnioskować, że coś jest na rzeczy.
Ten twist nie był jeszcze nawet wymyślony jak kręcili Nową Nadzieję a raczej po prostu Star Wars, które oryginalnie nie miało ani podtytułu ani nie było Epizodem IV), podobnie jak Leia została siostrą Luke'a dopiero po nakręceniu Empire.

http://www.cracked.com/article_19043_6-classic-series-you-didnt-know-were-made-up-fly.html
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Fajna ciekawostka, bo ogladac sie tego nie da raczej Język

(New Hope zrimejkowane przez fanów - każdy zrobił po 15 sekund filmu na nowo)

#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon