Ankieta: Którą część OT uważasz za najlepszą?
A New Hope
The Empire Strikes Back
Return of the Jedi
[Wyniki ankiety]

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: Original Trilogy (IV-VI)

I jescze ten green screen na końcu Uśmiech
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107165,12361861,Offtop__Goerge_Lucas_znowu_troluje_biednych_fanow.html

Fani "Star Wars" - jakie to uczucie mieć świadomość, że Lucas was nienawidzi? Uśmiech
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Kurde, a mnie poza kilkoma momentami nawet się do podoba, albo, nie, inaczej - zaciekawiło mnie.
Kocham oryginalną trylogię, do tej pory pamiętam jak w wieku 8 lat w lutym dostałem na swoje urodziny kasety z częściami IV - VI i oglądaliśmy z tatą cały dzień Oczko nie jestem fanboyem, ale miłośnikiem starej trylogii, a mimo to nie wygląda to źle.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
(26-08-2012, 01:25)Hitch napisał(a): Fani "Star Wars" - jakie to uczucie mieć świadomość, że Lucas was nienawidzi? Uśmiech

Lepsze niz fejowa wtyczka na naszym forum Oczko

I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Niektóre fragmenty całkiem zabawne.

Odpowiedz
Mi po obejrzeniu tego ścierwa trzy godziny krwawiły oczy, a mózg zrobił się dwa rozmiary za duży na moją czaszkę z natłoku debilizmu do przetrawienia. Nagle oryginalne "Star Wars" urosły w moim mniemaniu Uśmiech
--
Laozi

Odpowiedz
Nie wiem co wy śmiesznego w tym widzicie. Chociaż może nie powinienem się wypowiadać, bo wytrzymałem jakieś 30 sekund?

Odpowiedz

Motyw z "It's a trap" byl niezly, reszta to w duzej mierze smietnik.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Film robi ekipa od Robot Chicken - myślę, że tragedii nie będzie Oczko
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Nudne. Jeśli w trailerze jest tak wymuszony humor, to wolę nie myśleć jak wygląda docelowy produkt.

No i zupełne nie wygląda jak robota ekipy Robot Chickena...

Odpowiedz
"Robot Chicken" Star Wars są zajebiste. Te drugie niestety już nie Smutny
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Cytat:Film robi ekipa od Robot Chicken

Film robi Lucasfilm, Lucas Arts, czy jaka tam inna firma powiązana z papciem Demencją.
--
Laozi

Odpowiedz
Niezły shit. Ludzie, którzy to tworzą powinni mieć dożywotni zakaz tworzenia jakichkolwiek filmów, bajek a na nawet reklam.

Odpowiedz
Witam, jestem starym fanem klasyka. Miałem okazję oglądac je w kinie. Na "Gwiezdnych wojnach" byłem mając 8 lat z moją Mamą (film był dozwolony od lat 12) w kinie "Leningrad" w Gdańsku, rok chyba 1979 to był. I zakochałem sie w tym wszechświecie.
Co do poruszonych tu tematów. Łażenie po ogonie Jabby to wynik tego, że w oryginalnym scenariuszu Jabba miał być człowiekiem. Scena która mamy w SE to scena nakręcona była w latach 70 z aktorem grającym Jabbę. Ale scenka nie weszła do filmu. Tak jak scena z Anchorhead, gdzie Luke spotyka się z przyjaciółmi w tym Biggsem Darklighterem. I brak niezłej laski z która siedział Han zanim podeszli do niego Luke i Obi. A wracając do sceny z Jabbą w SE wstawiono Jabbę komputerowego. Więc obchodzacy, w oryginalnej scenie, ludzka wersję Jabby Han, musi wersji komputerowej wejśc na ogon.
Co do problemów spójności. Ogólnie trudno mówić o spójności klasyka z nowa trylogią. I wogóle z tym co powstało w międzyczasie: ksiązki, komiksy, gry. Vader nie wie o swoich dzieciach. W klasyku matka i Obi ukrywają dzieci przed Vaderem. To sie zmienia w nowej trylogii. Moją ulubiona nieścisłością jest scena z "Powrotu Jedi", gdzie Leia mówi, że pamięta swoją prawdziwą matkę, że była smutna i umarła gdy Leia była mała. Tylko jak może ją pamiętać, gdy umarła zaraz po porodzie?
Ale Lucas tworząc nową trylogię powiedział, ze ma gdzieś, co inni wymyslili i on ma swoją koncepcję opowieści.
Z ciekawostek powiem, że jest komiks w którym Vader, Anakin i Obi ratują jakąś planętę. Komiks powstał pomiedzy ANH a ESB, gdy jeszcze nie było wiadomo, że Vader i Anakin to jedna i ta sama osoba.
Co zaś do zniknięcia Obiego - sam wygląd sceny to cóz efekt czasów. Ale moim zdaniem scena jest niesamowita tak czy siak. Kumpel wypatrzył przy którymś kolejnym oglądaniu, że w jednej ze scen ANH wcina nagle 4 T-fightery. Ale to jak ktoś napisał doszukiwaniu się błędów na siłę.
Co do przynależności gatunkowej to STAR WARS to zawsze była space-opera.
"Nadchodzi era ciemności... i to my zgasimy światło"

Odpowiedz
http://savestarwars.com/specialeditionfail.html

Odpowiedz
Bardzo polecam książkę The Making of Star Wars: The Empire Strikes Back. Świetna pozycja dla każdego, kto interesuje się procesem powstawania filmu, masa ciekawostek dla fanów (np. Yoda był kukłą, bo Lucas nie sądził, że był wystarczająco dobry aktor do roli Duży uśmiech). Rewelacyjne są też skany notatek speców z ILM, czy też zapisy z taśm rozmów pomiędzy Kershem a ekipą filmową (niezły jest moment, w którym Fisher uderzyła naprawdę Billy'ego Dee Williamsa, czy rozmowy o kłótniach pomiędzy nią a Fordem).

12/10 w kategorii książka o kinematografii, we wrześniu ukaże się kolejna część o Powrocie Jedi.
Red, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Aug 2012.

Odpowiedz
(24-02-2013, 13:34)Red napisał(a): 12/10 w kategorii książka o kinematografii[/i].

Nigdy nie połapię się w tej matmie.
- Are you an idiot?
- No, sir, I'm a dreamer.

Odpowiedz
Cyfry nie przekażą prawdziwego uwielbienia, to fakt Oczko.

Odpowiedz
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Nazifox już zablokował. Radzę skorzystać z np. vimeoUśmiech.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon