Ankieta: Który prequel ma najgorszy scenariusz?
Dennis the Phantom Menace
Attack of the Killer Tomatoes
Revenge of the Shit
[Wyniki ankiety]

• 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: Prequel Trilogy (I-III)
Ale w tej chwili nie myślisz o tym, jak dojedziesz do pracy za miesiąc. Sprawą życia i śmierci jest dowiezienie księżniczki jak najszybciej na planetę X. Masz w dupie części zamienne. Sprzedajesz statek, kasy masz zapewne sporo więc wynajmujesz najlepszego przewoźnika w okolicy, przebierasz królową w szmaty i podróżujecie anonimowo, szybko i nie wzbudzając podjerzeń. Potem możesz odkupić statek. Potem możesz wziąć kasę ze skarbca i kupić se 400 takich statków. Statek NIE MA ZNACZENIA.

Odpowiedz
No, w sumie racja.

Sam oglądałem w weekend Mroczne Widmo, bo pokazywałem kumplowi, który uchował się nie oglądając żadnego SW i muszę przyznać, że zasypiałem, bo nie obchodziła mnie ta bzdurna fabuła, otwierałem oczy przy ciekawszych fragmentach.

Odpowiedz
Ja próbowałem zrozumieć, o co chodzi Palpatajnowi, który chce wywołać wojnę, a jednocześnie naciska federację, żeby zmusiła Naboo do podpisania traktatu pokojowego i praktycznie zakończyła wojnę. Nie czaję, po prostu nie czaję.

Odpowiedz
(28-09-2015, 09:00)military napisał(a): bo Atak klonów i ten trzeci mnie odrzuciły na kilometr od ekranu.
Jednak zmusiłeś się to Zemsty Shitów? Czemu nie ma postu opisujące twą frustrację Uśmiech?

Odpowiedz
Bo obejrzałem może z 15 minut.Uśmiech Ale spoko, spróbuję raz jeszcze w tym tygodniu.

Odpowiedz
(28-09-2015, 09:45)military napisał(a): Ja próbowałem zrozumieć, o co chodzi Palpatajnowi, który chce wywołać wojnę, a jednocześnie naciska federację, żeby zmusiła Naboo do podpisania traktatu pokojowego i praktycznie zakończyła wojnę. Nie czaję, po prostu nie czaję.

ekhm...
być może ma to jakiś związek z tym że
tak że o.

Odpowiedz
Co było wiadomo od momentu, w którym na ekranie pojawił się Ian McDiarmid w stroju Imperatora, mówiący jak Imperator, z czego mimo to Lucas zrobił twist (sic!) ujawniony dopiero w trzecim filmie (UGH!).

Odpowiedz
Chciałem powiedzieć, że musiałem wrócić mimo wszystko do nowej trylogii, żeby zapoznać dziewczynę z serią przed grudniową premierą i trochę pozmieniały mi się znowu oceny Uśmiech. Kolejno 6/10, 5/10, 5/10. Tym jednak razem obiecuję, że kolejna powtórka dopiero po zakończeniu trylogii Disneya. A filmy dołączy do kolekcji tylko pod warunkiem, że zobaczę oryginalną trylogię w odpowiednim wydaniu.

Odpowiedz
(28-09-2015, 11:27)f.lamer napisał(a):
(28-09-2015, 09:45)military napisał(a): Ja próbowałem zrozumieć, o co chodzi Palpatajnowi, który chce wywołać wojnę, a jednocześnie naciska federację, żeby zmusiła Naboo do podpisania traktatu pokojowego i praktycznie zakończyła wojnę. Nie czaję, po prostu nie czaję.

ekhm...
być może ma to jakiś związek z tym że

Więc czemu jako Sidious naciskał, żeby podpisali traktat? Co niby chciał osiągnąć? Naboo miałoby wyższe podatki od czegoś tam. I co z tego? On powinien robić odwrotnie: jako Palpatine naciskać na podpisanie traktatu, bo życia ludzi itp., a jako Sidious naciskać tych kosmitów z wodogłowiem na jak najdłuższe utrzymywanie blokady. Bo tylko wtedy mógł wywołać wojnę, zniechęcić ludzi do obecnego rządu i zapewnić sobie panowanie.

Odpowiedz
hmm...
fakt ze oglądałem mroczne widmo lata temu i wszystkiego mogę nie pamiętać, ale w moim filmie to właśnie darth sidious nakłaniał federację handlową do utrzymywania blokady a w scenie otwierającej kazał zlikwidować emisariuszy rozmów pokojowych (qui-gon i obi-wan). nie zrobił chyba tego w celu łatwiejszego podpisania traktatu.
może ty oglądałes jakąś inną, kolejną lucasowa wersję? bo z tymi SW to ciężko się połapać. raz han solo strzela pierwszy, a raz nie...
tak że o.

Odpowiedz
(28-09-2015, 11:34)Mierzwiak napisał(a): Co było wiadomo od momentu, w którym na ekranie pojawił się Ian McDiarmid w stroju Imperatora, mówiący jak Imperator, z czego mimo to Lucas zrobił twist (sic!) ujawniony dopiero w trzecim filmie (UGH!).

Ale co jest w tym takiego złego? Skoro mimo wszystko chce, aby te filmy oglądać w chronologicznej kolejności, to taki zabieg rzeczy jest zrozumiały.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
F.lamer:

w pewnym momencie Sidious (hologram) mówi mniej więcej: "zlikwidujcie Jedi i za wszelką cenę zmuście królową do podpisania traktatu".

Może zdaje sobie sprawę z tego, że Jedi to badassy i pewnie uciekną, zobaczą to "za wszelką cenę" i będzie dym w senacie? Ale to nie jest zbyt solidny plan. Poza tym czy w Star Warsach powinienem zgadywać, jaka jest prawdziwa motywacja / cel bad guya?

Odpowiedz
Ja sam raczej te działania Sidiousa/Palpatine'a traktuję jako pokazanie, że Republika nie funkcjonuje. Czyli popatrzcie Federacja zajmuje planetę, a my nic nie możemy w tej kwestii zrobić, wybierzcie mnie, a się wszystkim zajmę.
Przy czym nie wiem też na ile cała akcja z Naboo nie miała być przetestowaniem siły bojowej armii Federacji. I po porażce doszedł do wniosku, że nie zdali testu i zabrał się za klony.

A tak w ogóle to ja mimo wszystko lubię ten film i jedyny jaki żal mam, to zabicie Dartha Maula. Gdyż mimo, że lubię Hrabiego Dooku, to jednak według mnie Darth Maul miał potencjał, aby przejść przez całą trylogię. Toż to świetny villain.
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Cytat: Sidious (hologram) mówi mniej więcej: "zlikwidujcie Jedi i za wszelką cenę zmuście królową do podpisania traktatu".

no to musi: nowa reżyserska wersja której nie widziałem Duży uśmiech
u mnie nakazywał inwazję na naboo
tak że o.

Odpowiedz
(28-09-2015, 14:32)f.lamer napisał(a):
Cytat: Sidious (hologram) mówi mniej więcej: "zlikwidujcie Jedi i za wszelką cenę zmuście królową do podpisania traktatu".

no to musi: nowa reżyserska wersja której nie widziałem Duży uśmiech
u mnie nakazywał inwazję na naboo

On nie ukazuje się przecież raz. Obie rzeczy się pojawiają. To przyznaję.

Odpowiedz
ale wtedy wojna już wybuchła, naboo zostanie pod wpływem federacji kupieckiej, a palpapatine zbiera propsy ratując amidalę.
tak że o.

Odpowiedz
Żadna nowa wersja. "I want that treaty signed".

Odpowiedz
ale to jest kapitulacja a nie pakt pokojowy.
wojna już się odbyła, federacja handlowa powiększyła stan posiadania, a palpatine może zacząć odgrywać rolę opatrznościowego męża stanu dla republiki robiącej tyle w sprawie naboo, co UE w sprawie krymu.
tak że o.

Odpowiedz
(28-09-2015, 14:29)Lawrence napisał(a): A tak w ogóle to ja mimo wszystko lubię ten film i jedyny jaki żal mam, to zabicie Dartha Maula.
Może więc ucieszy Cię info, że w nowym kanonie Maul jest zszyty w jedną część, żyje i sobie dalej hasa po galaktyce. Teoretycznie nawet mogą o jego zmartwychwstaniu gadać w Force Awakens.

Odpowiedz
Cytat:ale to jest kapitulacja a nie pakt pokojowy.
wojna już się odbyła, federacja handlowa powiększyła stan posiadania, a palpatine może zacząć odgrywać rolę opatrznościowego męża stanu dla republiki robiącej tyle w sprawie

Nie było żadnej wojny. Republika nałożyła podatki na Federację, a ci pod wpływem manipulacji Sidiousa, dokonali blokady Naboo. Dopiero po wizycie Qui-Gona i Obi-Wana, przeszli do inwazji.

Cytat:Ja próbowałem zrozumieć, o co chodzi Palpatajnowi, który chce wywołać wojnę, a jednocześnie naciska federację, żeby zmusiła Naboo do podpisania traktatu pokojowego i praktycznie zakończyła wojnę. Nie czaję, po prostu nie czaję.

Palpi urządził tę całą hecę z Federacją i Naboo aby odsunąć Valorum od stanowiska i samemu zająć tę pozycję, oraz powoli doprowadzić do konfliktu zbrojnego który umocni jego władzę. Amidala na Coruscant to był niepożądany efekt który zdołał on obrócić na swoją korzyść (votum nieufności).

Cytat:Watto mówi, że "taniej byłoby kupić nowy statek niż tę część, której potrzebują". No to czemu nie kupią nowego statku, zamiast bawić się w zakłady i wyścigi? "Nie mamy nic wartościowego". Nie, do kroćset fur beczek! - tylko statek królewski z pełnym wyposażeniem. Wynajmijcie statek chociażby, do ciężkiego licha.

Posiadają oni tylko walutę Republiki która jest bezwartościowa dla Watto. Odniesiono się także do wyposażenia statku które też ich specjalnie nie urządzało. Innymi słowy byli spłukani. Ale tak się złożyło że Anakin był w posiadaniu podracera o którym Watto pojęcia nie miał, a Qui-Gon przedstawił jako swój. Anakin zniszczył ścigacz Watto w ostatnim wyścigu, więc dogadali się że wystartuje on w ścigaczu Qui-Gona. W razie wygranej Watto zachowuje nagrodę, ale funduje części do Nubiana, w razie przegranej dostaje statek i bodajże ścigacz. Przynajmniej tak to kojarzę. Podział nagród mógł wyglądać nieco inaczej, ale powód dla którego Qui-Gon się założył wydaje się mi raczej logiczny Język Nie ma kasy, a wpada mu ręce chłopaczek ze ścigaczem, który zdaje się być kosmicznym Jezusem.

Cytat:Może więc ucieszy Cię info, że w nowym kanonie Maul jest zszyty w jedną część, żyje i sobie dalej hasa po galaktyce. Teoretycznie nawet mogą o jego zmartwychwstaniu gadać w Force Awakens.

Jeżeli w jakikolwiek sposób Disney zacznie wprowadzać elementy z tych chujowych animacji do filmów, to moje nastawienie do nich zmieni się o 180 stopni.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon