Steven Erikson - Malazańska Księga Poległych
(14-10-2017, 22:45)Dr Strangelove napisał(a): Pytanie. Czy całość jest w miarę spójna i postaci które się pojawiły, pojawią się ponownie, czy całość będzie tak skakać w różne miejsca? Jest tu jakaś ciągła linia fabularna, która w ostatnim tomie "rozwiąże wszystkie tajemnice"?
Całość jest napisana trochę jak 4 i 5 tom PLiO - w trzecim tomie powracają postacie z pierwszego, w czwartym z drugiego, w szóstym z czwartego, w ósmym z trzeciego itd. Ostatnie dwa tomy łączą wszystkie linie fabularne w jedną całość. Tutaj masz to ładnie pokazane:

@Albertino, zasady rządzące światem są wyjaśnione bardzo dokładnie, z każdym kolejnym tomem wiadomo więcej o magii, historii, bogach itp. Pod względem kreacji świata Erikson jest bezkonkurencyjny, taki Martin ze swoim Westeros wygląda przy nim jak wiocha zabita dechami w porównaniu do Los Angeles.

Odpowiedz
No dobra, będę próbował, ale jak się dalej nie przekonam, to będziesz miał na sumieniu parę lektur, które przez to odpuściłem ;)

Co do Maga to chyba odpuścili dodruki tej serii i będzie nowe wydanie w twardej oprawie, być może w 2018, ale z tym wydawnictwem plany zmieniają się jak w rollercoasterze. Czasami rzeczy zapowiadane na "za miesiąc" wychodzą jakimś sposobem po dwóch latach, innym razem zaś coś wyskakuje z kapelusza, bo kończy im się licencja czy coś w ten deseń. Ale jakiśtam plan jest.

Odpowiedz
Jak nie chwyci po drugim, ew. trzecim tomie, to możesz śmiało odpuścić, lepiej już nie będzie. :)

Co do dostępności ksiązek na rynku - jak już wspominałem w tym temacie, straszna posucha, zwłaszcza jeśli chodzi o pierwszy i piąty tom, których kupno w zasadzie nie wchodzi w grę, chyba że za 150zł na allegro. Z resztą tomów jescze nie jest tragicznie, ale niektórych i tak się trzeba naszukać, żeby gdzieś dostać.

Z drugiej strony, jeszcze do niedawna sporo tego leżało w dużych marketach w koszach z przecenionymi książkami, w ten sposób dorwałem chyba ze cztery tomy po 15zł za sztukę, więc koszt posiadania całego cyklu (z wyłączeniem 1 i 5 tomu, które dorwałem w bibliotece) w moim przypadku wyniósł mniej niż 150zł. :)

Odpowiedz
(15-10-2017, 14:55)nawrocki napisał(a): ostatnim tomie "rozwiąże wszystkie tajemnice"?
Całość jest napisana trochę jak 4 i 5 tom PLiO - w trzecim tomie powracają postacie z pierwszego, w czwartym z drugiego, w szóstym z czwartego, w ósmym z trzeciego itd. Ostatnie dwa tomy łączą wszystkie linie fabularne w jedną całość. Tutaj masz to ładnie pokazane:
Matko, schemat jak z jakiegoś korpo zebrania.
Ale można po prostu czytać po kolei samego Eriksona bez tych dodatków?

Na razie druga część mocno podobna schematycznie do pierwszej.
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Można. :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości