Supernatural - Nie Z Tego Świata
Dla mnie sukcesywne telefony do Bobby'ego udającego regionalnego dyrektora FBI podpadają pod kretynizm państwowych biurw :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Kończę dzisiaj siódmy sezon powtórki. Nie mogę, jaki ten serial jest zajebisty :)

Wrzucam jedną z klawszych scen (kto nie widział, niech nie sprawdza):

Oraz rewelacyjna nuta z tego momentu:

--
Laozi

Odpowiedz
Jestem na początku 2 sezonu, i mam nieodparte wrażenie, że jest to dokładnie to, z czego tak celnie wyśmiewała się Buffy już 5 lat wcześniej. Ale przynajmniej muzykę serwują zajebistą.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Czyli co? Bo ja "Buffy" można rzec, że nie widziałem. I jeśli coś tu się z czegoś nabija to "Supernatural" z reszty właśnie :)
--
Laozi

Odpowiedz
Bo Buffy to mocno post-monderna i pastisz - horrorowych i nastolatkowych schematów. Mocno post-Hughesowskie i nastolatkowe, pewnie dlatego, ze wychodzilo dokladnie wtedy, kiedy byl na to najwiekszy boom. No i obśmiewa też poważne, twardzielskie "epickie" postawy/historie często (odcinek z Draculą?)...

ale to tak strzelam w płot troche, bo nie widzialem Supernatural takze nie wiem, jak duzy moze miec to zwiazek z Buffy, wiec chetnie dowiem sie co wujo mial na mysli. :)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Ze schematu serialu o napakowanych pogromcach potworów latających po okolicy i kołkujących co się rusza, którzy za każdym (niemal, ale bardzo często) razem ratują wystrzałową laskę. Pierwszy sezon był mocno na jedno kopyto, drugi zaczyna mieć powracające postaci i tworzyć sobie mitologię bez czego procedurale nie mają szans, więc jest lepiej.

Odpowiedz
Cytat:napakowanych pogromcach potworów latających po okolicy i kołkujących co się rusza

--
Laozi

Odpowiedz
Cytat:Pierwszy sezon był mocno na jedno kopyto
Pierwsze dwa sezony mają jeden łączący je motyw - zemsta. Demon ubił matkę, ojciec bierze dzieciaków, szkoli ich i szuka potwora by się zemścić. To wszystko, ale jest to dobrze podane, zresztą Hitch w spojlerze trochę wyjaśnia. Potem zaczyna się prawdziwa, ostra zabawa pełna wykorzystywania wszystkich możliwych schematów i klisz jakie istnieją i taki poziom trwa prawie do końca, bo choć wtedy trochę wszystko opada, to jest dobrze.

Odpowiedz
Ale wiecie co mi się podoba? Częstotliwość, z jaką w motelach proponują bohaterom łoże małżeńskie ;)

Odpowiedz
Wincest to powracający i zawsze rozwalający motyw :)
--
Laozi

Odpowiedz
Hitch nalegał, bym zobaczył, wiec załączyłem kilka pierwszych epizodów :) Powiedzcie mi, czy to przez cały czas kręci się wokół paranormalno-nadprzyrodzonych odpałów?

Odpowiedz
Tak. Bracia polują na różnego rodzaju diabły, duchy i potwory, bo tak ich wychował ojciec pragnący zemsty na stworze który ubił mu żonę i zrobił braci półsierotami.

Odpowiedz
Przecież Mental widział pilota :)

Cytat:Powiedzcie mi, czy to przez cały czas kręci się wokół paranormalno-nadprzyrodzonych odpałów?

O tym są trzy strony tego tematu. Zaskoczony? W każdym razie to klawe polowania na maszkary są :)
--
Laozi

Odpowiedz
Ok, po około 1/3 4 sezonu - jest dużo lepiej. 3 sezon bardzo dobry, ciekawe czy to przez protest scenarzystów, więc jest krótszy o 6 epizodów, liczę że poleciały najsłabsze ;) Początek 4. zapowiada dość głupią fabułę ogólną, ale kilka pojedynczych wypada świetnie: Monster Movie i Yellow Fever to perełki w stylu najlepszych satyr z X-files. Horrory już im tak nie wychodzą, niemniej Metamorphosis to jeden z lepszych tego typu w Supernatural. Za to Ruby mało, no i jej nowe naczynie jest drewniane :F

Odpowiedz
Zaznajomiłeś się już więc z Castielem! Co o nim sądzisz i dlaczego uważasz, że wymiata? :)
--
Laozi

Odpowiedz
Na razie mam nadzieję, że jego skuteczne udawanie mimiki marmurowego posągu to celowy zabieg producentów, a nie wynik obsadzenia kuzyna szwagra reżysera :)

Odpowiedz
Celowe.
--
Laozi

Odpowiedz
Wiesz, na razie wystąpił w 4 odcinkach mając do kupy maks 30 minut, także nie wypowiadam się więcej. Na razie jest trochę dziwne wprowadzać taką postać tak późno, zwłaszcza po finale 1 sezonu.

Odpowiedz
No tak. Już zapomniałem jak sam lamentowałem przy powtórce całości powolność implementacji klawych postaci lub ogólnych cech tego zacnego serialu. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak powiedzieć, że Casa będzie coraz więcej i będzie coraz lepszy oraz ciekawszy. Dla mnie jest na równi z kultowcem Bobbym :)
--
Laozi

Odpowiedz
5 sezon posysa po całości. Dziurawy, nielogiczny, wątek główny jest idiotycznie prowadzony, twórcy przesadzają z autoironią i dystansem do serialu w co drugim epizodzie, a sztuczny płacz głównych bohaterów każe zastanowić się nad eutanazja z litości przy użyciu ołowiu. Podobał mi się wątek Ruby, ale to jedyny plus tej przesadzonej wydmuszki z apokalipsą.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości