Syberia

Już na koniec kwietnia powraca po 13 latach nieobecności legendarna seria i jedna z najbardziej popularnych i najlepszych przygodówek typu "point&click", Syberia. Gra z niesamowitą muzyką, przepiękną grafiką i klimatem, niepowtarzalnym, wciągającym gracza. Nie ma drugiej takiej gry. Do tego doszła interesująca historia, fenomenalny dubbing i naprawdę zróżnicowane zadania do wykonywania i ciekawie przedstawiony świat.

Jedynka to moje ścisłe TOP5 i gra od której w pewien sposób zaczęła się moja przygoda z grami komputerowymi (podobny status ma Gothic i M&B). Tym bardziej czekam na trójkę o której plotki pamiętam czytałem jeszcze w 2008 :D Ta część powstawała tak długo i tak długo się o niej mówiło, że nawet straciłem nadzieje. Ale jest i już się zbliża. Specjalnie oglądam jak najmniej gameplayów aby niczego nie zdradzić sobie. Liczę bowiem na sentymentalny powrót do starych lokacji i ujrzenie w akcji znowu naszego wspaniałego pociągu :D (o fabule nie wiele wiem, próbuje sobie nic nie spoilerować).
Oby tylko gra nie poszła tropem dwójki która choć nadal świetna w wielu miejscach była wyraźnie gorsza od poprzedniczki. Mimo tak wspaniałych wątków jak ten w klasztorze, na wyspie czy w wiosce Jukoli. 

Są na forum jacyś fani? Ktoś z równie dużym sentymentem do tej serii jak ja? :D 

Odpowiedz
Przeszedłem 1 i 2 ale... jakoś zawsze bardziej podobała mi się "Najdłuższa podróż", "Post Mortem" czy "Broken Sword". Choć nie zaprzeczam, ze to już klasyka o świetnym klimacie

Odpowiedz
Dawno temu grałem trochę w 1 część - cały początek w tym miasteczku miał niesamowity klimat, może nawet top5 w grach. Potem wyruszało się pociągiem gdzieśtam i od tego momentu klimat się zrobił taki jakiś "mystowy".

A nie lubię Mysta :p

Odpowiedz
No wiadomo, że wątek w wiosce był najlepszy choc podróż pociągiem mnie osobiscie się podobała, zwłaszcza sam pojazd i jego historia.

Odpowiedz
Z jedynki pamiętam wszystko, wspaniała przygodówka z genialnym klimatem, a z dwójki praktycznie nic. Z racji otwartego zakończenia kontynuacja była oczywistością, ale to już nie było to samo.

Na trójkę nie czekam, piza tym bardzo nie podoba mi się tak drastyczna zmiana grafiki.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości