Szafki, regały, itp. na nasze kolekcje
Myślę, że dobrze by było taki temat założyć, gdzie można by porozmawiać o umeblowaniu wykorzystywanym do trzymania kolekcji filmowych. Można też się chwalić swoimi super wypasionymi mebelkami... ;-)

Ale ja mam pytanie, może ktoś się orientuje. Z uwagi na fakt, że w tej chwili moje filmy walają się w kilku różnych miejscach bez ładu i składu szukam jakiegoś prostego i niezbyt drogiego regału, w której zmieści się spora ilość filmów. Zrobiłem mały research po allegro, ale nic ciekawego nie znalazłem. Najczęściej regaliki na 50-80 filmów, albo regały ogólnego przeznaczenia (typu 2 metry wysokości i 3 półki w środku z głębokością 2x za dużą ;-))...

Może ktoś potrafi polecić coś typowo filmowego (żeby głębokość i ilość półek była dobrana pod DVD), prostego (bez żadnych drzwiczek, heblowanych dodatków, dziwnych kształtów, materiałów z którego jest wykonane i innych popierdółek) i pojemnego? :-)

Odpowiedz
Ja miałem z tym problem ostatnio.
Też chciałem coś dedykowanego, w żadnym sklepie nie mogłem takiego znaleźć, więc postanowiłem, że zrobię na zamówienie. Jak mi kolejni sprzedawcy w sklepach mówili ceny to myślałem, że sobie żartują - wszystko okolice 800-900 zł. W końcu poddałem się i kupiłem dwa niededykowane. Moja kolekcja i tak na razie nie jest na tyle obszerna i te dwa małe regaliki spokojnie ją pomieszczą. A właściwie jeden, bo do drugiego przeniosłem część książek. Kupiłem w Biedronce za 99 zł/sztuka. Pewnie już ich nie ma, ale identyczne są w Jysku.
22.04.2011

Odpowiedz
majlo napisał(a):ale identyczne są w Jysku.
Powiedz, że takie szare, to powiem, że mam taki sam ;P.

Odpowiedz
Phil napisał(a):Powiedz, że takie szare, to powiem, że mam taki sam ;P.
Coś takiego: http://www.jysk.pl/120/496/3649648/a/catalog. Z tym że ten biedronkowy jest trochę wyższy.
22.04.2011

Odpowiedz
A, to nie :).

Odpowiedz
piXi napisał(a):Może ktoś potrafi polecić coś typowo filmowego (żeby głębokość i ilość półek była dobrana pod DVD)
Tak, mogę polecić... zamówienie sobie u stolarza, tak jak ja zrobiłem :>
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Negrin napisał(a):zamówienie sobie u stolarza, tak jak ja zrobiłem :>
Jaki koszt usługi, jeśli można wiedzieć?
22.04.2011

Odpowiedz
Już nie pamiętam, spróbuję sobie przypomnieć. Nie za duży, bo to maksymalnie prosta konstrukcja. Glębokość i wyskość półek dopasowana do pudełek DVD. Przy czym ja sobie zamówiłem wąską wieżyczkę, żeby ją utknąć w marnującą się przestrzeń pokoju.

Odpowiedz
Negrin napisał(a):Przy czym ja sobie zamówiłem wąską wieżyczkę, żeby ją utknąć w marnującą się przestrzeń pokoju.
To jest właśnie plus regałów na zamówienie. Tylko że właśnie problem z ceną... No chyba że robi się u jakiegoś "domowego" stolarza, najlepiej jeszcze znajomego, wtedy pewnie wygląda to zupełnie inaczej.
22.04.2011

Odpowiedz
Robiony na zamówienie, koszt ok. 150 zł.
Dwa lata temu wydawał się duży, teraz jest już za mały:)

[Obrazek: rega.jpg]

Odpowiedz
O coś takiego mi właśnie chodzi, tylko wyższe o jakieś 2 kondygnacje... :-)

Cena też jak najbardziej ok, robiłeś to u jakiegoś "domowego" stolarza, w firmie robiącej meble na zamówienie (chyba nie, bo cena pewnie byłaby 4x taka), czy jeszcze inaczej?
thug life

Odpowiedz
W firmie robiącej meble na zamówienie.

Odpowiedz
Hannibal napisał(a):W firmie robiącej meble na zamówienie.
Poproszę ja numer do tej firmy. :)
22.04.2011

Odpowiedz
No problemo, zapodam Ci na PW.

Edit: Ale nie sądzę żeby Ci się opłacało sprowadzanie jednego regału z Krosna, które znajduje się na drugim końcu Polski:)

Odpowiedz
Zapodaj tutaj te namiary, skoro to firma, to czemu nie zostawić tutaj po nich śladu dla zaglądających.

A co do wysyłki, to za pralkę czy lodówkę płaci się ok 80 zł kurierowi, więc taki regał to pewnie nie więcej niż 50zł... Dalej cena jest atrakcyjna... ;-)
thug life

Odpowiedz
Założone z tydzień temu razem z biurkiem i innymi meblami. Cena za same półki to około ~650zł.

[Obrazek: dscf1180.th.jpg]

[Obrazek: dscf1181q.th.jpg]

Proszę nie zwracać uwagi na misie! - nie moja inwencja :)
Na razie wrzuciłem tylko byle jak filmy nie miałem za dużo czasu...
http://www.facebook.com/BLUVISIONPL

Odpowiedz
mroziek napisał(a):Cena za same pułki to około ~650zł.
O kurcze, to na jednego żołnierza przypadają jakieś marne grosze...

Odpowiedz
:lol:
http://www.facebook.com/BLUVISIONPL

Odpowiedz
piXi napisał(a):Zapodaj tutaj te namiary, skoro to firma, to czemu nie zostawić tutaj po nich śladu dla zaglądających.
Zdaje się że to niezgodne z regulaminem:)

Odpowiedz
mroziek na tym drugim zdjęciu ta jedna z półek zaczyna się chyba niebezpiecznie wyginać pod ciężarem tych filmów (a przecież tam są tylko same amaraye). Może rozłóż je jakoś symetrycznie czy coś. :wink:

Hannibal: masz tam kilka świetnych wydań na których położył bym swe łapska.
"What is locked can be opened. What is hidden can be found. What is yours can be mine". - Garrett
The Dark Mod - Stories From The Shadows

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości