Szansa na odrodzenie magazynu "Film"
Co mogą niby zrobić? Zacząc dawać gwiazdki do recenzji, więcej reklam, artykuły o Michaelu Bayu, a może płyty DVD z filmami? To pismo jest całkiem niezłe jak na to czym jest - tylko, że obierając taką drogę skazane jest po prostu na małą ilość czytelników. Zważywszy na fakt, że nie ma za bardzo alternatywy, to jednak ktoś powinien temu pismu pomóc. Brak dofinansowania jest dziwny zwłaszcza jeśli popatrzy się na inne pisma, które je dostały.

Odpowiedz
Trochę zmian jednak by się w "Kinie" przydało. Wprawdzie nie zdarzają się już numery w całości poświęcone np. kinu mongolskiemu, albańskiemu i kostarykańskiemu, albo recenzje gdzie kino mainstreamowe traktuje się z pogardą, ale jeżeli co drugi numer zaczyna się od rozmowy z ministrem kultury czy innym prezesem pisf o kondycji polskiego kina, to nic dziwnego że takie pismo odstrasza potencjalnych czytelników. Takich drobiazgów jest więcej, nie trzeba od razu wprowadzać gwiazdek i bonusów, żeby pismo stało się atrakcyjniejsze dla przeciętnego zjadacza filmów.

Odpowiedz
nie dasz takich wywiadów - tracisz dofinansowanie z instytutu książki i PISF czyli de facto jedyne pieniądze jakie utrzymują kino na powierzchni.

Jakakolwiek poważniejsza zmiana formy może spowodować cięcie dotacji, a bez dotacji Kino się nie utrzyma, no chyba, że ktoś by je kupił i dał zastrzyk gotówki.

Odpowiedz
Raczek nie zwalnia tempa. W najnowszym FILM-ie pojawiła się nowa ocena dla filmów. Już nie jedna gwiazdka (na sześć) jest najniższa, jak do tej pory. Teraz jest to... gówno. Właśnie tak, "Last Minute" Patryka Vegi otrzymało w ocenie ikonkę przedstawiającą kupę. Jak to mówią młodzi: jebłem. :)

PS Czy nie warto przenieść tu kilku ostatnich wpisów z tematu "Filmowy - nowy magazyn"? Dotyczą one właśnie tylko "Filmu" i Raczkowej reformy, a nie tego drugiego magazynu.

Odpowiedz

Ach ten raczek i jego wizjonerskie pomysły...

Odpowiedz
powinni jeszcze dać jeszcze opcję zapachową, jak w tych katalogach z perfumami dla pań ;)

Odpowiedz
Film pochwalił się na swoim Facebooku, że w ciągu ostatnich 5 miesięcy sprzedaż gazety wzrosła aż o 40%. Wygląda na to, że Raczkowi udało się uratować miesięcznik po harcach poprzedniego naczelnego.

Odpowiedz
To jest już koniec...
http://media2.pl/media/102730-Miesiecznik-Film-znika-z-rynku.html

Odpowiedz
hmm, szkoda - co prawda nie kupowałem od lat, bo już dawno zeszli na psy i potem z różnym skutkiem próbowali się z tych psów podnieść, ale obserwowałem bacznie w jakim kierunku to idzie. Niestety, poszło w kanał jak widzę :( Wstyd w sumie, bo najstarsze polskie pismo, jakkolwiek by się nie sprzedawało, zasługuje na jakieś alternatywy (powrót do mniejszej, lżejszej formy tygodnika? zwykłe zmniejszenie nakładu? dodawanie do pisma gratisów?).

Tym samym zostaliśmy z nieczytalnym Kwartalnikiem Filmowym i Kinem dla hipsterów
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Gratisy były od dawna, tyle, że głównie odpadki z innych pism. Powrót do formy tygodnika, zaprzestanej w 1993 roku byłby ciekawym pomysłem.

Odpowiedz
(16-05-2013, 13:28)Szaman napisał(a): Gratisy były od dawna

Bynajmniej nie mam na myśli filmów w kartonikach po 5 zł :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Szkoda, ale cóż, nie kupowałem, byłem jednak życzliwy :)
Empire jednak zadowala w 100%.
http://film.org.pl/kmf/blog/koniec-filmu-29810/

Odpowiedz
Mimo że przestałem kupować w grudniu, smutno się robi myśląc, że już nigdy po wejściu do Empiku nie zobaczę nowego Filmu na półce. :( Szczególnie jak patrzę na to ile przez lata numerów uzbierałem.

Odpowiedz
Trzeba było kupować, a nie teraz wszystkim nagle smutno :P
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Mi nie jest smutno, a przeglądałem w miarę na bieżąco, bo ojciec kupował. Lektura zazwyczaj wyglądała tak, że kartkowałem całość, znajdowałem ze dwa interesujące mnie artykuły, czytałem je i rzucałem w kąt.

Odpowiedz
Cóż, łezka nie pociekła. Ostatnio kupiłem w okolicach 2005 roku i już wtedy było źle. Czyli: o jeden szmelc na rynku mniej.

Odpowiedz
Chyba mam serce z kamienia, gdyż jakoś normalnie przyjąłem tę wiadomość. Ostatni raz to chyba koło 2002 roku kupiłem ten magazyn i pamiętam, że wtedy mi się jakoś niespecjalnie podobał i zawsze czułem jakąś arogancję i snobizm w tym magazynie. Może i me odczucia były błędne, ale naprawdę żadnych emocji ten news we mnie nie wywołał...:|
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Też napisałem kilka słów na temat "śmierci" FILMu. W skrócie: mam to gdzieś, od czytania na papierze o kinie jest prasa zagraniczna ;)
http://kinofilizm.blogspot.co.uk/2013/05/magazyn-film-rip.html

Odpowiedz
Nigdy nie kupowałem, w EMPiKu przeglądałem w czasach gdy jeszcze nie miałem internetu. Na dzień dzisiejszy nie widzę w ogóle sensu istnienia takich magazynów w wersji papierowej.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon