Taniuchne DVD/Blu-ray - gdzie i za ile
a co to ma do rzeczy z taniuchnymi DVD :P

Odpowiedz
Tożsamość Bourne'a SE / Krucjata Bourne'a - pakiecik za 50 zł, podczas gdy każdy film osobno to wydatek ponad 80 zł
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Zahaczyłem o sklep "dla idiotów" i oto co i w jakich cenach można kupić w MM (Stolica):
Pulp Fiction - 7zł
A po 9 zł: Jackie Brown, Zabawy z bronią, Equilibrium, Cztery Pokoje, Dirty Dancing 2, Misja Kleopatra - gołe wydania, czyli bez dodatków. I chyba wszystkie były dodawane wcześniej do różnych gazet.
za 20 zł można było kupić między innymi Reign of Fire (normalna edycja, czy li z dodatkami)
get ready for suprise...

Odpowiedz
Dr_Bakier napisał(a):I chyba wszystkie były dodawane wcześniej do różnych gazet.

Tak, a dokładniej do "Premier" i "PlayDVD". Filmy z tych gazet można kupić oddzielnie, a w dodatku w niższej cenie. Szkoda tylko, że w Krakowie tych najlepszych typu "Pulp Fiction" raczej nie ma możliwości dostać.
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
w szczecinskiem geant dwuplytowe wydanie "hannibala" ridleya scotta za 19 zika.-w koszach

Odpowiedz
Dusqmad napisał(a):
Dr_Bakier napisał(a):I chyba wszystkie były dodawane wcześniej do różnych gazet.

Tak, a dokładniej do "Premier" i "PlayDVD". Filmy z tych gazet można kupić oddzielnie, a w dodatku w niższej cenie. Szkoda tylko, że w Krakowie tych najlepszych typu "Pulp Fiction" raczej nie ma możliwości dostać.

Tyle tylko że to Pulp Fiction jest koszmarnie, jak dla mnie, przetłumaczone.
"I rode a tank, held a general's rank, when the blitzkrieg raged, and the bodies stank."

Odpowiedz
Dokładnie. Dlaczego te łajzy nie mogą wydać "Pulp Fiction" z tłumaczeniem Pani Gałązki-Salomon. Ponadto mogliby uzupełnić płytkę jakimiś dodatkami. A propos dziś dopiero zauważyłem (oglądając setny raz), że tłumacznie "Fear and Loathing in Las Vegas" (swoją drogą już sama polska wersja tytułu woła o pomstę do nieba! - może i tytuł "Strach/lęk i obrzydzenie/odraza w Las Vegas" nie brzmi zachęcająco ale ten film właśnie tak został zatytułowany przez jego twórcę - za autorem książkowego pierwowzoru zresztą) na DVD jest fatalne. Na przykład fragment jak Depp na początku filmu wylicza dragi jakie ze soba wiozą jest tragicznie przetłumaczony (a część jego wypowiedzi w ogóle została pominięta w polskim przekładzie). Wracając do "Pulp Fiction" to najbardziej zapadł mi w pamięci fragment, który Pani Gałązki-Salomon przłożyła "zrobią ci z dupy jesień średniowiecza" (teksy kultowy, wszedł do języka potocznego jako stały związek frazeologiczny) natomiast w wydaniu DVD jest przetłumaczony jako "zrobią ci z dupy wielką schizmę" (niby też pomysłowe, oryginalne, może nawet bardziej adekwatne do czynności związanej z niszczeniem [schizo=rozłupuję, rozszczepiam] to jednak jakoś mnie nie przkonuje). Tekst o 'jesieni średniowiecza' jest tak utrwalony w mojej - i pewnie społecznej - świadomości (czego dodatkową przyczyną może być moje wielkie uznanie dla książki Johana Huizingi), że każdy inny wydaje się być nie na miejscu.

P.S.
Przepraszam za mały off-topic (i za to, że większość tekstu jest w nawiasach :D o kurcze, ten też). Może warto by było gdzieś indziej rozpocząć dyskusję na temat lepszych i gorszych przekładów list dialogowych.
| Pereant qui ante nos nostra dixerunt |

Odpowiedz
W gazetowym wydaniu, w "Premierach" (Premierze? :D ) tekst o jesieni średniowiecza jest, czyli to musi być tlumaczenie Pani Gałązki-Salomon... Dziwne, że nie ma go na normalnym DVD... :?

Odpowiedz
Battonsson napisał(a):Wracając do "Pulp Fiction" to najbardziej zapadł mi w pamięci fragment, który Pani Gałązki-Salomon przłożyła "zrobią ci z dupy jesień średniowiecza" (teksy kultowy, wszedł do języka potocznego jako stały związek frazeologiczny) natomiast w wydaniu DVD jest przetłumaczony jako "zrobią ci z dupy wielką schizmę" (niby też pomysłowe, oryginalne, może nawet bardziej adekwatne do czynności związanej z niszczeniem [schizo=rozłupuję, rozszczepiam] to jednak jakoś mnie nie przkonuje). Tekst o 'jesieni średniowiecza' jest tak utrwalony w mojej - i pewnie społecznej - świadomości (czego dodatkową przyczyną może być moje wielkie uznanie dla książki Johana Huizingi), że każdy inny wydaje się być nie na miejscu.
Tekst "zrobię Ci z dupy jesień średniowiecza" musiał zostać zmieniony, ponieważ stanowił czyjąś "własność intelektualną" a na potrzeby DVD tłumaczenie było robione raz jeszcze i byłby to ewidetny plagiat. Ze stratą dla widzów, no ale tak już niestety musialo być.

Battonsson napisał(a):W gazetowym wydaniu, w "Premierach" (Premierze? Very Happy ) tekst o jesieni średniowiecza jest, czyli to musi być tlumaczenie Pani Gałązki-Salomon... Dziwne, że nie ma go na normalnym DVD...:?
Coś Ci się pomyliło, w Premierach jest "wyrżnę ci w dupie Wielką Schizmę".

Odpowiedz
Kurna no wiem, że Pani Gałązka-Salomon czy TVP ma prawa autorskie do tego tłumaczenia! Dlatego napisałem na wstępie: "Dlaczego te łajzy nie mogą wydać "Pulp Fiction" z tłumaczeniem Pani Gałązki-Salomon" (w domyśle: dalczego te łajzy zgodnie z prawem nie mogą zakupić prawa do tego cudownego tłumaczenia i zamieścić je na oficjanym wydaniu DVD - chyba nie trzeba tutaj wszystkiego tak łopatologicznie wykładać :)).
| Pereant qui ante nos nostra dixerunt |

Odpowiedz
majkel78 napisał(a):taaa ale jeśli się nie myle to jest wydanie 1-płytowe z taką paskudną szarą okładką... Z tego co mi wiadomo to jeszcze kilkanaście tytułów z Vision do końca roku ma zostać obniżonych do 19.90. Niestety nie wiem jakich.
Vision od dawna sprzedaje ponad połowę płyt za 19.90 :P
Martwi Ludzie Poszli Nad Jezioro

Odpowiedz
Wypatrzyłem dziś bardzo fajne wydanie "6 zmysłu" w pudełku z dzwiękiem 5.1 lub lektorem za 11.90 do gazety Kino konesera nr 1/2006. Nie powinno być źle...
Zdałem sobie sprawę, czym jest szaleństwo. To wiara w swoją własną, jedyną rzeczywistość i zachowywanie się tak jakby nie było żadnej innej.

Odpowiedz
Cytat:aha no i jeszcze Terminator 2 po tej samej cenie stoi, chyba już wszyscy go maja ale dla spóźnialskich to tez atrakcyjna cena
T2 wala się po realach i EMPIKACH w Katowicach, czeladzi i Dąbrowie górniczej po 10 zł. Juz dano bym sobie kupił, gdyby nie to że interesuje mnie tylko wersja DC. Tymczasem tydzień temu kupiłm w REALU za 19.90 "The Crow" w bardzo ładnym pudełeczku. Najwi.ększy szok przeżyłem po zajrzeniu do sekcji <dodatki> - okazało się ze za dodatki robi reklama..."EL Cida" (bodaj z 1960 roku) :shock:

I tak przy okazji, co prawda to nie filmy ale samo zjawisko ciekawe - koncert Guns N Roses wydany jako 2DVD set kosztuje 29 zł, a wydanie pierwsze (to samo tyle że każda płyta sprzedawana oddzielnie) to 2x70zł :lol:

Odpowiedz
hmm, znaczy chodzi Ci o DC DC, czy DC, które wydali w QDVD ?

Odpowiedz
A na czym polega róznica? Chodzi mi zasadniczo o taką wersję filmu jaka jest opisana w dziale DC. T2 za 10 zł ktorego widziałem to zwykła wersja, której akurat nie potrzebuję (brat ma nawet oryginalnego VHSa tyle że magnetowid własnie zdechł ze starości :? )

EDIT: Jak się okzauje T2 za 19 a nie 10 zł to jednak DC 8)

Odpowiedz
majkel78 napisał(a):Wypatrzyłem dziś bardzo fajne wydanie "6 zmysłu" w pudełku z dzwiękiem 5.1 lub lektorem za 11.90 do gazety Kino konesera nr 1/2006. Nie powinno być źle...
"6 zmysł" był już kiedyś w "Glamour", ale ze zwiastunem "Osady" i koszmarną jakością, obrazem 4:3...

Odpowiedz
Cytat:był już kiedyś w "Glamour",

Nigdy, ale to nigdy nie kupujcie Glamour dla filmów. moja dziewczyna się już raz przejechała na tym. To są DVD tylko z nazwy.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):A na czym polega róznica? Chodzi mi zasadniczo o taką wersję filmu jaka jest opisana w dziale DC. T2 za 10 zł ktorego widziałem to zwykła wersja, której akurat nie potrzebuję (brat ma nawet oryginalnego VHSa tyle że magnetowid własnie zdechł ze starości :? )

różnica polega na tym, że wersja DC DC posiada zakończenie ze starą Connor w przyszłości oraz z T-1000 przeszukującym pokój Johna. W wersji QDVD (które notabene zostały właśnie maksymalnie przecenione, więc myślałem, że je opisujesz) te dwie sceny są w dziale o scenach usuniętych.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):
Cytat:był już kiedyś w "Glamour",

Nigdy, ale to nigdy nie kupujcie Glamour dla filmów. moja dziewczyna się już raz przejechała na tym. To są DVD tylko z nazwy.
Zgaaadza się.

Odpowiedz
To w takim razie jest nowe wydanie "6 Zmysłu" bo obraz jest 16:9, tak przynajmniej jest na pudełku napisane :)
Zdałem sobie sprawę, czym jest szaleństwo. To wiara w swoją własną, jedyną rzeczywistość i zachowywanie się tak jakby nie było żadnej innej.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon