• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TapaTalk a sprawa polska...
Coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw zaawansowanej telefonii komórkowej, co idzie w parze z technologicznie lepszymi telefonami / smartfonami, które świetnie nadają się do wykorzystania ich również, jako alternatywne sposoby komunikacji ze światem... Dobra, nie będę się bawił w wykłady, bo sam jestem szczypiorkiem w temacie, ale kupiłem sobie telefon, w dodatku w dobrym planie z nielimitowanym internetem, więc chciałbym go wykorzystać do przeglądania forów (bo w sumie to najczęściej w sieci robię).

Jest sobie taka aplikacja, która - oględnie mówiąc - pozwala na przeglądanie (i pisanie) forów, w sposób lekki, łatwy i przyjemny, co do niedawna było raczej niemożliwe, jeśli chodzi o telefony komórkowe. To znaczy, ja wiem - są super przeglądarki (choćby Skyfire, czy przodująca Opera Mini / Mobile), ale szczerze mówiąc przegrywają w przedbiegach z TapaTalk, który to program jest aplikacją dedykowaną właśnie do korzystania forów.

Problem w tym, że nie każde forum można sobie na tym przeglądać. Aby było to możliwe, właściciel (administrator) danego fora musi wcześniej zainstalować na nim odpowiedni skrypt czy plugin. Jest to darmowe, o ile mi wiadomo a automatycznie umożliwia przeglądanie forum za pomocą TapaTalk.

Szerzej o samym programie (plus kilka obrazków) znajdziecie TUTAJ, ja natomiast dodam od siebie, że w Ovi Store aplikacja jest w pełni darmowa na telefony NOKIA, wbrew temu, co piszą w podlinkowanym artykule (można i przeglądać, i pisać posty).

Osobiście korzystam z niej na kilku forach i jestem cholernie zadowolony. Wszystko ładnie, przejrzyście, bez zbędnych wodotrysków, elegancko skrojone pod model telefonu.

Więc tutaj prośba do administracji - dałoby się zrobić tak, coby Klub Milośników Filmu był dostępny via TapaTalk?

Mam nadzieję, że to nie tylko moja odosobniona zachcianka, ale większa liczba forumowiczów skorzystałaby z tej możliwości, gdyby się taka nadarzyła.
"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

R.S. Bakker - "Mrok, który nas poprzedza"

https://thetwilightarea.wordpress.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"

Odpowiedz
pomysł dobry, sam bym chętnie skorzystał, niestety w chwili obecnej modyfikacja Tapatalk nie działa pod wersją forum phpbb by Przemo. Pewnie wkrótce pojawi się skrypt, więc bez problemów się go zamontuje. Cierpliwości 8)

Odpowiedz
Ale tak naprawdę o co chodzi? Bo ja na swojej noki C6 śmigam po forum KMF jak tralala. Nie ma problemu w pisaniu postów czy przeglądaniu tematów na telefonie.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Danus przecież wyraźnie napisałem, że owszem, można korzystać z forów na telefonach przenośnych, korzystając z przeglądarki wbudowanej w Twój telefon, lub jakichś alternatywnych (Firefox Mobile, Opera Mini, Skyfire...) i w zasadzie wygoda jest jako taka, ale TapaTalk jest aplikacją specjalnie stworzoną po to, żeby to przeglądanie i korzystanie z forów jeszcze bardziej uprościć i sprawić, że stanie się dużo wygodniejsze,a do tego w ten sposób wyświetlone forum jest bardziej czytelne i przejrzyste. Zresztą podałem link, gdzie możesz sobie dokładnie obejrzeć, jak to wygląda, więc nie pytaj, "o co chodzi" tylko zobacz.

Ponadto TapaTalk jest o wiele korzystniejszym narzędziem, dla ludzi, którzy mają limitowany dostęp do internetu za pośrednictwem komórki, bądź ograniczone pakiety danych. Dzięki niemu nie pobiera tylu danych, co przy przeglądaniu przez przeglądarkę wbudowaną a nawet mniej niż Opera Mini.

desjudi, dzięki za odzew - mam nadzieję, że skrypt ów pojawi się niebawem, bo osobiście bardzo się już przyzwyczaiłem do TapaTalka i wszystkie ulubione fora poza domem za jego pomoca przeglądam, tylko KMF nie...
"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

https://thetwilightarea.wordpress.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"

Odpowiedz
Taka prośba. Może ktoś z adminów mógłby sprawdzić co jest z TapaTalkiem. Od jakiegoś czasu nie można się połączyć przez tą aplikację, bo jest info że zainstalowany plugin nie działa.

Odpowiedz
bo forum zamulał. nie wiem, być może z tego powodu, że na myBB nie dopracowano go tak jak trzeba. Zresztą, wyłączyłem go jakieś 3-4 miesiące temu i ANI JEDNA osoba nie odezwała się w tej kwestii.

Odpowiedz
Ja tam przestałem używać, odkąd wyszła wreszcie wersja Opery Mobile, która w pełni mnie usatysfakcjonowała. :)

Odpowiedz
Bylo tapatalk, ale jest juz skuteczny plugin gomobile, ktory pozwala na korzystanie z forum przez komorke/tablet.

Odpowiedz
Witam,
niech nie zwiedzie was to, że jest to mój pierwszy post na tym forum, nie śmiał bym wam mącić bez sensu na forum.
Lecz mimo tego, że jeszcze do niedawna nie byłem nawet zarejestrowany, to serwis przeglądam dość często. Na samo forum czasami również zaglądam, ale brak obsługi Tapatalk'a był barierą w przyłączeniu się do dyskusji. Zazwyczaj przeglądam fora tylko za obsługą smartphona, w pracy.
Mimo, że wersja przeglądarkowa tego forum jest zjadliwa, mimo kilku wad (najbardziej uciążliwa jest edycja teksu) to chciałbym poinformować odpowiednie osoby, że pojawiła się nowa wersja Tapatalk'a (2.0).
Dlatego prosiłbym zarządzających forum, by przejrzeli się czy nowa wersja jest pozbawiona błędów poprzedniej wersji.
Zalet Tapatalk'a nie doceni tylko ten, który nigdy go nie używał:-)

Pozdrawiam.
szacool, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since May 2012.

Odpowiedz
(18-05-2012, 15:57)szacool napisał(a): Witam,
niech nie zwiedzie was to, że jest to mój pierwszy post na tym forum, nie śmiał bym wam mącić bez sensu na forum.
Lecz mimo tego, że jeszcze do niedawna nie byłem nawet zarejestrowany, to serwis przeglądam dość często. Na samo forum czasami również zaglądam, ale brak obsługi Tapatalk'a był barierą w przyłączeniu się do dyskusji. Zazwyczaj przeglądam fora tylko za obsługą smartphona, w pracy.
Mimo, że wersja przeglądarkowa tego forum jest zjadliwa, mimo kilku wad (najbardziej uciążliwa jest edycja teksu) to chciałbym poinformować odpowiednie osoby, że pojawiła się nowa wersja Tapatalk'a (2.0).
Dlatego prosiłbym zarządzających forum, by przejrzeli się czy nowa wersja jest pozbawiona błędów poprzedniej wersji.
Zalet Tapatalk'a nie doceni tylko ten, który nigdy go nie używał:-)

Pozdrawiam.

Witam forum i faktycznie kolega wyżej ma racje jak ktoś raz spróbuje Tapatalk to już nie wróci do wersji mobilnej.
marcinq82, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Apr 2013.

Odpowiedz
Czy Tapatalk nadal jest niedostępny na KMF?
Democracy has nothing to do with freedom. Democracy is a soft variant of communism, and rarely in the history of ideas has it been taken for anything else.

Odpowiedz
A co ci nie pasuje w wersji mobilnej?
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Kilka rzeczy. Np. to, że posty wyświetlają się rosnąco, a nie malejąco, co jest debilne. No, chyba że można to zmienić w opcjach, ale chyba jednak nie można, bo nie znalazłem takiej opcji.
Np. to, że nie widzę ilości stron w danym wątku, mogę tylko albo klikać strona po stronie, albo od razu do ostatniego postu.
Nie wspominam o ogólnej wygodzie użytkowania, która na Tapatalk jest o wiele lepsza. Ale spoko, jak nie ma, to przeżyje:)
Democracy has nothing to do with freedom. Democracy is a soft variant of communism, and rarely in the history of ideas has it been taken for anything else.

Odpowiedz
Podbijam zainteresowanie wdrożeniem Tapatalka ;)
"You said it yourself, bitch! We're the Guardians of the Galaxy!"

IMDB rating

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości