Teledyski
Oczywiscie, że na teledyski mozna patrzeć pod katem sztuki. Jesli ktos nie wierzy to zapraszam http://www.yachfilm.pl/.

Teledyski owszem moga byc inspirujące, twórcze i wspaniałe, ale tylko nieliczne(niestety). Ponieważ powstaja masowo i mnożą się jak populacja królików, trudno jest wyłapać te, które zawieraja jakis przekaz i jakąś nute oryginalnosci. Ja do tego grona zalicze kilka swoich typów...

Guns N' Roses - Don't Cry

Jeden z leprzych teledysków, po prostu pączęk ociekający lukrem. (jeżeli ktos ma cukrzyce, to niech uważa bo miodzik popłynie strumieniami). Heh ... Axel Rose biegający z mikrofonem po dachu wieżowca, Slash w swoim kapeluszu. Ładna historia, dobrze skręcona. Teledysk naprawde na wysokim poziomie. Mozna jeszcze wiele, ale poco, kiedy mozna obejrzeć ...

Red Hot Chili Peppers - Otherside

Disturbed - Stricken

Farben Lehre - Pogodna

The Chemical Brothers - Believe

Stacie Orrico - Theres Gotta Be More To Life

NIGHTWISH - Nemo

O tych teledyskach mozna pisać poematy, są niepowtarzalne i ciekawe. Każdy ma to cos w sobie, co nie pozwala przejść obok nich obojętnie.
Na uwagę załuguja równiez produkcję Korna, Creeda, Papa Roach NIGHTWISH (arcydziełą) ....
Jak sobie cos jeszcze przypomne to dam znać ...
,,Nawet kałuże odbijają Słońce''

Odpowiedz
Porównując teledyski lat 80, 90 z dziesiejszymi można zauważyć całkowity zanik fabuły pojawiający się w nich. Ostatnio najczęściej w teledyskach w szczególności hip hopowych i popowych można zauważyć tylko parę kręcących sie tyłków :evil: , najczęściej wtórne układy taneczne bądź skąpo odziane laski w bikini. Brakuje kolejnych małych arcydzieł w tym gatunku.

A to teledyski na które na pewno trzeba zwrócić uwagę

NIN Closer- po prostu ,, :twisted: chory teledysk. Prawdziwe bród, smród i ubóstwo

Depeche Mode Personal Jesus - świetne operowanie czernią i bielą

Tom Waits Downtown Train - klimat :D

Prodigy - wszystkie klipy ocenaiam bezkrytycznie

David Bowie - Jump they say - za reżyserię Marka Romanka

Odpowiedz
Ja uwielbiam Stone Temple Pilots i ich "Sour Girl"; taki klimat a la Lynch. Poza tym wspaniały Walken w "Weapon of choice" Slima, niezły klip Reznora i Mansona "Starfuckers", "A.D.I.D.A.S" Korna z żywymi trupami w kostnicy, Smashing Pumpkins "Stand Inside Your Love" oraz wodny "Take a Picture" Filtera.
najlepsze, co można zrobić z dobrą radą, to podać ją dalej

Odpowiedz
Dziwne, że nikt nie napisał o najbardziej pokręconym teledysku jaki w życiu widziałem Aphex Twin - Rubber Johnny.

Ostatnio też spodobał mi się teledysk do najnowszego singla Disturbed (tak mi się wydaje ;-)), animowany - który przywiódł mi na myśl animacje Heavy Metal i He-Man z lat 80-tych...

Świetne teledyski ma również zespół Tool.

Przy okazji polecam obejrzeć fanowski teledysk do utworu Tool'a w wykonaniu mojego kumpla (praca dyplomowa na koniec liceum plastycznego) - dla mnie praca wymiata.

PS. Wszystko rysowane tabletem w photoshopie klatka po klatce :-)

PS. Co do teledysków hip-hopowych to nie należy generalizować. Bo są słabe, ale są też świetne (np. California Love Tupaca, czy teledyski sceny hh z Marsylii).

Odpowiedz
Niezła schiza. Szacunek dla twojego kolegi o ksywie przypominającej ksywę forumowego kolegi Mush Rooma ;). A teledyski hip hopowe są jak wszystkie inne, różne - czasem fajne czasem nie.
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
no kurde spolszczył mi ksywę :)

świetna robota, naprawdę. koleś ma ogromny talent.
Aktualnie rządzi: ja

Odpowiedz
Nie wiem czy to juz widzieliście , ale ja to wczoraj odkryłem i nie moge z Beki :D
Joe Pesci napierdziela jak nygas :D

I'm Wise Guy :lol:
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
I tak najlepszy teledysk na świecie -
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Snuffer napisał(a):I tak najlepszy teledysk na świecie

http://youtube.com/watch?v=sFJHPrP5UV8

Say it again. ;)

Odpowiedz
Snuffer napisał(a):I tak to najlepszy teledysk na świecie
;)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Masz na myśli Kręcioła, jak rozumiem? :)

Odpowiedz
Źle rozumiesz 8)
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Teledysk do nowego numeru UNKLE.

http://tinyurl.com/czxted

Zakochałem się. Reżyseruje Spike Jonze. Polecam oglądanie filmu w jak najwyższej rozdzielczości (i cierpliwości przy załadowywaniu). Warto.

Aha, w teledysku nie użyto żadnych CGI.

Odpowiedz
No i kurde co, nikt nie obejrzał? :) Olejcie tę muzykę, niekoniecznie musi się wam podobać (choć sam utwór to sztuka przez duże S), ale teledysk sprawdzić naprawdę warto. Klimat jest nieziemski - po prostu dajcie się ponieść. Niektóre rzeczy powtórzę dużymi literami:

REŻYSERUJE SPIKE JONZE (TEN OD WHERE THE WILD THINGS ARE LUDZIE) I NIE UŻYTO TU ŻADNYCH CGI (to o CGI nabierze innego wymiaru jeśli obejrzycie to minaturowe dzieło) :).
Polecam zwłaszcza ludziom, którzy lubią klimaty skateboardowe, ale broń Boże nie sugerujcie się tym, że to film skateboardowy. Prawdę mówiąc mało ma to z tym wspólnego i nie o to w tym wszystkim chodzi.

Nie denerwować mnie, tylko oglądać :)

Odpowiedz
Obejrzałem do 4 minuty z drobnymi. Jakkolwiek muzyka ładna, i nakręcone ładnie, to myślałem że padnę. Cały teledysku w slo-mo? Zieeeeeeew. Szukałem przycisku do przyspieszenia towarzystwa. Nie znalazlem, za to byl wylacznik. Takiej muzyki moge od czasu do czasu posłuchać, ale co za dużo, to apatią grozi.

Odpowiedz
Mush Room napisał(a):No i kurde co, nikt nie obejrzał? :)

Ja obejrzalem jak tylko daleś, ale zapomnialem się wpisać. ;) Muzyczka średnio mi się podoba (ale generalnie lubię UNKLE), ale teledysk miodzio. Tylko faktycznie trochę za dużo slo-mo.

BTW W sumie ten kawałek kojarzy mi się z takim jednym od Boards of Canada - , tylko że tego mogę słuchać non stop. :)

Odpowiedz
jako, że CAŁY teledysk jest w slo-mo - wybaczam twórcom. nie wybaczyłbym, gdyby tempo było cool zwalniane w tych ekhm.. (nie chcę spoilerować) - bardziej "ekscytujących" momentach :)

faktycznie - początek może być dla co poniektórych nużący, bo jest długi - rozumiem to. dla mnie całość, w połączeniu z muzyką, jest hipnotyzująca. kwestia gustu, nastroju i cierpliwości :)

Odpowiedz
przepraszam. Jestem zmęczony, śpiący, i w dodatku podcząs oglądania Code 46, który tez tempem nie grzeszy. No i jest to taki typ piosenek, których klimat trzeba złapać - a potem można przepasć ;)

Odpowiedz
nie znają się frajerzy, teledysk super, a piosenka jeszcze lepsza:D jak całe unkle w sumie

Odpowiedz

i

:smile:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości