Telewizor- LCD czy Plazma?
No to ten model nie ma najlepszej prasy? Myślisz, ze gdyby ci ludzie kłamali - to te komentarze jeszcze by tam widniały?

http://www.philips.pl/c-p/40PFH5500_88/5500-series-smukly-telewizor-led-full-hd-smart-z-systemem-androidtm-i-technologia-pixel-plus-hd/recenzje-i-nagrody

I nie pierwszy raz czytam, że Androidy mogą mieć zwiasy (niekoniecznie Philipsy)
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Ja tylko mówię, co widziałem na własne oczy.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Jako, że na rynku jest już kilka (naście?) modeli 4K HDR to ktoś ma jakąś wiedzę o wadach i zaletach danych firm, modeli?

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Ja mam. Co chcesz wiedzieć? :)

Odpowiedz
Everything ;)

Ogólnie czy jest sens kupować taki telewizor np. w rozmiarze 43 cale. Czy lepiej wziąć za podobną cenę jakiś lepszy, bardziej wypasiony HD (bo ich ceny spadły). Czy może jeszcze poczekać z pół roku, kiedy będzie większy wybór :(

Widziałem na większych modelach, że obraz rzeczywiście jest zabójczy ale kąty widzenia na takim LG były gorsze niż na ichnim LCD stojącym obok. Co nie zmienia faktu, że obraz zabijał ;)

Odpowiedz
(01-12-2016, 15:59)shamar napisał(a): Ogólnie czy jest sens kupować taki telewizor np. w rozmiarze 43 cale. Czy lepiej wziąć za podobną cenę  jakiś lepszy, bardziej wypasiony HD (bo ich ceny spadły).  Czy może jeszcze poczekać z pół roku, kiedy będzie większy wybór   :(
Przekątna to już kwestia tego ile masz miejsca i z jakiej odległości oglądasz. Nawet jeśli siedzisz dalej a kupisz TV z HDR to i tak zobaczysz zobaczysz ogromną różnicę, ale:

Zadaj sobie pytanie po co byłby ci taki TV i czy wykorzystasz jego możliwości. Zamierzasz oglądać YouTube w 4K, Netflix albo kupować filmy w 4K (do każdej z tych kategorii dochodzi też wspomniany HDR)? Albo grać na Ps4 Pro lub podłączonym PC w gry w 4K? Chcesz mieć prawdziwy HDR (TV z 10 bitowym panelem, szeroką paletą barw i certyfikatem Ultra HD Premium) czy HDR tylko z nazwy, który TV owszem, wspiera, i widoczna jest różnica w porównaniu z SDR, ale nie wyświetla go tak, jak telewizory z wyższej półki, chociażby dlatego że ma tylko 8-bitowy panel?

Jeśli te kwestie cię nie interesują, lepiej zainwestować w porządny model Full HD i tyle.

Wybór już jest bardzo duży, wszystko zależy od tego czego oczekujesz.

Odpowiedz
Tak przeczuwałem. Że najprostszych, najtańszych modeli nie ma co kupować. Zresztą jak piszesz, że przeskok na takim modelu przy standardowej telewizji czy filmach i tak będzie niewielki ;)

(02-12-2016, 20:06)Mierzwiak napisał(a): Jeśli te kwestie cię nie interesują, lepiej zainwestować w porządny model Full HD i tyle.

No i jasne. Dzięki :)

Odpowiedz
Sam wsiadłem do hype train i już nawet myślałem, żeby pozbyć się swojego ps4 i zakupić PRO, 

https://hdtvpolska.com/samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtanszy-suhd-ultra-hd-premium/

ale dałem na wstrzymanie. Wg mnie lepiej poczekać na nową generację konsol i zobaczyć jak ogólnie rozwinie się HDR.

Jednak od kilku lat jestem właścicielem LG 47LN5400, niestety wg mnie obraz w tym TV jest bardzo słaby, niby FullHD ale jak jestem u znajomych, którzy mają nowsze TV to różnica jest odczuwalna, z czego to wynika, nie mam pojęcia bo jestem w tym temacie laikiem. Szczególnie słabo wygląda oglądanie piłki nożnej, nie wiem czy wynika to z jakości sygnału NC+ czy TV ale widać jakieś smugi czy coś w ten deseń. Oczywiście z czasem się do tego przyzwyczaiłem.

Cytat:Jeśli te kwestie cię nie interesują, lepiej zainwestować w porządny model Full HD i tyle.

Powiedz mi Mierzwiak czy gdybym zainwestował w "porządny model Full HD" jest szansa, że odczułbym różnicę w jakości obrazu? Dodam, że TV służy mi do
- telewizji z NC+
- gry na PS4 
- filmów odpalanych z lapka podłączonego pod TV przez HDMI
Jeśli tak to o jakim modelu warto pomyśleć i w jakiej cenie?
What's anal leakage? #JennLawrence

Odpowiedz
Szczerze? Na ten konkretny moment sam nie kupiłbym telewizora full hd, raczej dobry model uhd ale jeszcze bez jakichś niesamowitych wodotrysków jeśli ktoś nie chce wydać nie wiadomo ile kasy (np. KU6300). Po śmierci mojej plazmy w kwietniu zdążyłem się załapać na jedną z ostatnich sztuk Samsunga H6400 (rewelacyjny tv), niestety w rozmiarze 48 cali co po części przyczyniło się do przesiadki na 55, właśnie na tego KS7000 którego test zalinkowałeś.

Problem o którym piszesz może wynikać z połączenia kiepskiej (to akurat fakt) jakości transmisji przez NC+ i tego jak TV radzi sobie z ruchem. Z tego co widzę ten LG ma matrycę 120Hz ale to jeszcze o niczym nie przesądza, są jeszcze ustawienia samego TV chociażby. Kabel HDMI, nawet jeśli i do 4K + HDR wystarczy taki za 15 zł, też może stanowić oroblem, z czystej ciekawości warto by sprawdzić inny. A jak z obrazem z konsoli, masz jakieś zastrzeżenia do tego jak wyglądają gry?

Kiedyś byłem przeciwny wszelkich ulepszaczy ruchu, choćby z tego względu że w salonach zawsze ustawione są na maksa a i w mojej śp plazmie opcja ta była beznadziejna, ale teraz nie wyobrażam sobie z tego nie korzystać. KS7000 to model z trochę wyższej półki ale oddanie ruchu wcale nie powala, przy ruchu kamery w poziomue czy pionie widoczny jest ghosting i mikroprzeskoki i wygląda to, no cóż, tak jak w kinie, ale już ustawienie redukcji rozmycia na 10/10 i redukcji drgań na 3/10 daje fenomenalny rezultat

Powinieneś mieć w menu opcję TruMotion, zobacz jakie tam masz możliwości ustawień, przetestuj z jakimś meczem czy filmem i zobacz czy jest lepiej.

Odpowiedz
Kurcze, nie wiem jak to nazwać. Mam takie odczucie, że w moim TV obraz nie jest hm ... zbyt żywy, krystaliczny? Bawiłem się w kalibrację, ściągałem ustawienia z netu, kabel też raczej droższy (nie wiem czy lepszy^^) i nie raz podmieniany na inny. 

No i jak to się ma z filmów puszczanych z laptopa? Mam zintegrowaną grafę z rozdzielczością 1366x768 czy miałoby to jakieś znaczenie w TV z 3840x2160?

Ostatnio zastanawiałem się nad
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-50w809c.bhtml

Mierzwiak, a możesz mi powiedzieć jak wyglądają na takim KS7000 relki ściągane z netu tzn. WEB-DL lub BluRay 1080p, no i właśnie skalowanie telewizji do 4K ma wygląd? Boję się, ze na takim TV nie miałbym co oglądać, albo mam błędne rozumowanie.

Odpowiedz
LG stosuje panele VA które charakteryzują szerokie kąty oglądania i bardzo słabe czernie, a słabe czernie = niski kontrast. Może w tym leży problem. Pilecam umieścić za TV jakieś źródło światła (lampkę, taśmy LED itp).

Bawiłeś się w kalibrację czyli...? Bo o ile nie odwiedził cię certyfikowany kalibrator to wiesz, możesz co najwyżej pisać o bawieniu się suwaczkami :)

1366x768 to rozdzielczość matrycy twojego laptopa, a nie karty graficznej. Po podłączeniu do niego TV laptop powinien wykryć jego rozdzielczość.

Ten model Sony to dobry wybór, ale dokładasz 1000 zł i masz całkiem dobrego UHD.

Na KS7000 ripy (nawet 720p) wyglądają ok, pod warunkiem że nie są zbyt mocno skompresowane. Zresztą nawet na tych lepszych w ciemnych scenach wyłazi pikseliza, ale to standard. Filmy Blu-ray wyglądają rewelacyjnie, nie wiem czy lepiej niż na plazmie czy wspomnianym H6400, na pewno lepiej pod względem wielkości ekranu ;)

Odpowiedz
Im więcej czytam testów, opinii tym mam większy mętlik w głowie. Tak sobie wymyśliłem, ze nastepny TV wymienię coś koło 2020 przy nowej generacji konsol i może u mnie na wsi net będzie lepszy, żeby 4K zainwestować np. w takim Netflixie :)
W przyszłym tygodniu wybieram się do Euro żeby przyjrzeć się TV bliżej. Na obecna chwilę skłaniam się do 
chociaż porównam go z 
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-50dxu701.bhtml
ciekawe jakiego kitu mi sprzedawcy nawciskają. Zobaczymy.

Pisząc o kalibracji, miałem na myśli, ze ściągnąłem z netu jakieś tam ustawienia do tego modelu.

Odpowiedz
Mierzwiaku, a Samsung KU6000 jest warty uwagi?
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
(04-12-2016, 17:07)Gambit napisał(a): W przyszłym tygodniu wybieram się do Euro żeby przyjrzeć się TV bliżej. Na obecna chwilę skłaniam się do 
chociaż porównam go z 
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-50dxu701.bhtml
ciekawe jakiego kitu mi sprzedawcy nawciskają. Zobaczymy.
Przy okazji kupowania mojego KS obejrzałem sobie wszystkie stojące w Euro TV i o ile modele UHD, chociaż też mają złe ustawienia, zwracały na siebie uwagę, tak wszystkie, ale to wszystkie egzemplarze Full HD ewidentnie emitowały analogowy sygnał którego jakość można określić tylko jednym słowem: GÓWNO. Nie wyobrażam sobie, że widząc coś takiego w salonie ktokolwiek jest w stanie zdecydować się na kupno, nie rozumiem tego. Także, ten no, powodzenia życzę, no ale może w twoim salonie nie panują takie warunki :)

@jarod:

Dobrze że pytasz akurat o tego, bo niedługo po mnie ojciec kupił model KU6072, nie wiem co ma oznaczać to "72" ale jest to to samo co 6000. Zły nie jest, ale czernie ma takie sobie i z równomiernością podświetlenia też jest słabo, ale to już loteria. Równie dobrze możesz trafić na świetny ekran, tak czy inaczej jeśli chodzi o ogólną jakość obrazu HD i UHD dałbym mu solidne 7.5/10.

Odpowiedz
Cytat:tak wszystkie, ale to wszystkie egzemplarze Full HD ewidentnie emitowały analogowy sygnał którego jakość można określić tylko jednym słowem: GÓWNO. Nie wyobrażam sobie, że widząc coś takiego w salonie ktokolwiek jest w stanie zdecydować się na kupno, nie rozumiem tego.

Po kiego takie tanie zagrywki? Żeby Kowalski na własne oczy zobaczył jaki to niby przeskok jakościowy między FHD a UHD? Wysłałem parę zapytań do sklepów internetowych, zobaczymy co mi odpowiedzą "profesjonaliści".

Odpowiedz
Mierzwiaku, małe sprostowanie z mojej strony, bo szkoda taką bazę wiedzy zostawić z czeskim błędem. LG robi matryce IPS, które - zgodnie z tym co napisałeś - mają duże kąty widzenia i słabą czerń oraz kontrast. LG jest potentatem w tej technologii, a chełpi się faktem, że panele IPS wykorzystują graficy i montażyści filmowi ze względu na lepsze odwzorowanie kolorów. Jak dla mnie IPS do seansów nocnych kompletnie się nie nadaje.
I was always criticized for style and content, but I enjoy trying to tell stories a different way - Tony Scott

Odpowiedz
A kupilibyście TV z ekspozycji? Czy sprzedawca może powiedzieć ile czasu TV stoi na wystawie?

Odpowiedz
Ja bym nie kupił.
Sprzedawca nie tyle może co musi jeśli go o to poprosisz, żeby ci powiedział ile czasu telewizor jest w sklepie włączony, a nawet ile razy był włączany i wyłączany. Wszystko można znaleźć w menu serwisowym, do ktorego wejście nie jest owiane żadną tajemnicą.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
No właśnie czytam na jakimś forum sony, że koleś kupił TV w Media Expert i po wejściu w menu serwisowe wyszło mu, że TV chodził 1601h i był załączany 243 razy :)

Odpowiedz
(06-12-2016, 16:33)Indroman napisał(a): Mierzwiaku, małe sprostowanie z mojej strony, bo szkoda taką bazę wiedzy zostawić z czeskim błędem. LG robi matryce IPS, które - zgodnie z tym co napisałeś - mają duże kąty widzenia i słabą czerń oraz kontrast. LG jest potentatem w tej technologii, a chełpi się faktem, że panele IPS wykorzystują graficy i montażyści filmowi ze względu na lepsze odwzorowanie kolorów. Jak dla mnie IPS do seansów nocnych kompletnie się nie nadaje.
Prawda! Pisałem z pamięci, zawsze mi się myli które są które, może teraz zapamiętam :)

Odpowiedz
Dzisiaj byłem w Media Markt i Euro RTV w obu sklepach sprzedawcy odmówili mi sprawdzenia ile TV stoi na ekspozycji, do tego ten z Euro powiedział, ze mają zablokowaną taką możliwość, a słaby jakość obrazu z NC+ to wina konwertera i zaproponował kupić lepszy (droższy) ... ponoć u szwagra znacznie pomogło :)

Odpowiedz
https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1483718865

Sony wypuści w tym roku telewizory Full HD z HDRem.

Odpowiedz
Eee... To dobrze czy źle? W sensie nie trzeba będzie kupować 4K ale...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości