Telewizory - LCD, plazma, OLED
Witam. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu telewizora LCD 32 calowego. Szukałem odpowiedniego modelu w przedziale 2-3 tysiące i znalazłem coś takiego:

http://manager.money.pl/hitech/telewizory/panasonic;tx-32le7p;viera;telewizor;lcd,telewizor,5628.html

Co o nim sądzicie ? Czy nadaje się do technologi HDTV oraz czy jakość dynamicznych filmów będzie dobra (tzn. nie będzie jakichś smóg, pozostałości po poprzedniej scenie) ? Jeżeli znacie jakiś godny polecenia telewizor w tym przedziale cenowym to bardzo bym prosił o propozycję. I jeszcze pytanko o podłączenie do tego TV kompa. Nie ma on złącza DVI ani D-SUB, więc nie będę miał możliwości odpalenia czegoś z kompa na TV czy są jeszcze inne złącza umożliwiające podłączenie TV do kompa ?
Myślę, że chyba dobrze wybrałem dział forum ;), jeżeli jednak temat znajduje się w złym dziale to przepraszam.

Linków nie wstawia się w znacznik "code".
"Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś." Stanisław Lem

Odpowiedz
wedlug opisu to wszystko o co pytasz mowie taaaak kompa podlaczasz przez s-video co do smug nie wiem (czytalem tylko opis na stronie)

Odpowiedz
Ew. przez przejściówkę na component video (jest dodawana do niektórych kart graficznych).

Odpowiedz
Acha, a znacie może jeszcze jakieś LCD 32 calowe do 3 tysięcy, które wiecie, że na pewno jakość filmów gdzie akcja jest szybka będzie bardzo dobra bez żadnych smug oraz będzie b. dobrze współgrał z hdtv?
Odnośnie tego modelu Panasonica to jak ktoś orientuje się to bardzo bym prosił o opinię o nim.
Można ufać zakupom w Avansie bądź RTV Euro AGD ? Jakie są wasze opinie o TV sprzedawanych w media markt?
Ostatnie pytanie: czy każdy LCD z HD Ready jest zgodne z HDCP ?
"Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś." Stanisław Lem

Odpowiedz
32'' LCD do 3k? Nie oczekuj rewelacji.

Jeśli chodzi o zakupy, to:
http://skapiec.pl
http://ceneo.pl
http://nokaut.pl
http://allegro.pl

Wybierasz sklep z najniższą ceną i dobrymi opiniami, lub z najniższą ceną i w pobliżu miejsca zamieszkania (zależy od Twojego podejścia do zakupów).

W miarę możliwości unikaj marketów RTV/AGD. Jeśli upatrzyłeś już model, a cena jest wybitnie atrakcyjna - możesz zaryzykować zakup. Nie oczekuj jednak fachowego doradztwa czy skutecznego i szybkiego załatwiania reklamacji.

Kelthak napisał(a):Ostatnie pytanie: czy każdy LCD z HD Ready jest zgodne z HDCP ?

Teoretycznie tak, to jeden z wymogów otrzymania oznaczenia 'HD Ready' przez dany model tv. Dla pewności lepiej sprawdzić w dokumentacji:)

Odpowiedz
Od ilu można kupić LCD z naprawdę dobrą jakością obrazu ? Chodzi mi głównie o oglądanie filmów dvd oraz HDTV.

Odpowiedz
Chcesz mieć dobrą jakość obrazu? Plazma albo żarówa:)

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/filtr/_0_0_0_0_0_0_0_0_0_0

Odpowiedz
Plazma odpada ;/ Chodzi mi o jak najlepszy LCD w rozsądnej cenie. Tak swoją drogą to od jakiej kwoty zaczynają się plazmy 42" o dobrej jakości ?

Odpowiedz
5-6k zł.

http://hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=20

Odpowiedz
5k to za dużo ;/ Myślałem nad czymś w granicy 3 tys. LCD 32". Chodzi mi o to żeby obraz był czysty i nie pozostawiał smug gdy jest szybka akcja na ekranie oraz żeby telewizje HD odbierał bardzo dobrze.

PS. Nie wiedziałem, byłem przyzwyczajony do wstawiania w code...

Odpowiedz
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/166222_komentarze/

http://google.pl

Tyle z mojej strony.

Odpowiedz
Ponizej 4-5k nie kupisz fullhd, a roznica miedzy 720 z 1080p jest duza.
Ostatnio obejrzane:
TDK - 8/10 jako film, 10/10 jako Batman
Once Upon A Time In America - 11/10
Alien^3 - 9+/10 | 11/10 (se)
Heat - 11/10

Odpowiedz
Plazma z full hd na pewno odpada. Czy w LCD 32" będzie widać znaczącą różnicę w jakości obrazu między 720 a 1080?

Odpowiedz
Roznica miedzy 480 a 720 bedzie olbrzmia, miedzy 720p a 1080p trudniejsza w zauwazaniu, wiec spokojnie mozesz brac 720 (i tak przez nastepne 10 lat transimsje tv beda w 720p, tylko B-R i HD Dvd wykorzystuja full hd). Jak jestes bardzo wyczulony(przeczulony) na punkcie jakosci obrazu, bedziesz sie czepial (choc na takim tv roznica moze byc minimalna - na 46+ da sie zauwazyc) - w innym wypadku spokojnie wystarczy. Moja rada tylko taka: zanim sie zdecydujesz, znajdz ten tv w jakims centrum handlowym i porownaj z innymi - parametry czesto nie maja odwzorowania w realiach, sam o maly wlos w ten sposob nie kupilem bubla, od patrzenia na ktory oczy bola po 2 minutach.
Ostatnio obejrzane:
TDK - 8/10 jako film, 10/10 jako Batman
Once Upon A Time In America - 11/10
Alien^3 - 9+/10 | 11/10 (se)
Heat - 11/10

Odpowiedz
Witam,

osobiście gdybym miał zamiar nabyć tv "tylko" 32 cale wybrałbym telewizor kineskopowy. Szkoda kasy na gadżet w postaci płaskiego ekranu w momencie kiedy technologia HD tak naprawdę raczkuje.

Pozdrawiam
Krzysiek

Odpowiedz
Muszę się wypowiedzieć na temat LCDeków. Jako że już pracuję trochę w branży która pozwala mi obcować na codzień z technologią HD, HDTV. Jeśli chodzi o ekrany ciekłokrystaliczne to mogę powiedzieć tylko jedno:
Jedna wielka porażka na całej linni. LCDki nawet te najnowsze z szybkim czasem matrycy i bzdetami typu 100 HZ, Pixel plus to tylko lanie wody. Obraz czy to zwykła telewizja czy to HDTV wygląda obrzydliwie. LCDeki mogą sie nadać jedynie do oglądania filmów na Blu-Ray i to takich gdzie nie ma dynamicznych zmian obrazu. Jeśli chodzi o jakość obrazu na przykładzie telewizji to zwykłe telewizory CRT biją LCD na łeb. Ostatno testowałem najnowsze telewizory firmy LG Scarlet, owszem ładnie wyglądają, mają te wszystkie ulepszacze obrazu, ale co z tego skoro wciąż widać te smugi. Obraz jest nie zabardzo. Ale inne firmy typu LG, Samsung, czy to SHarp, Toshiba poprawiją sie jeśli chodzi o obraz, a taki Sony to bym wyp***** wszystko na śmietnik, do niczego to się nie nadaje. Niewarto inwestowć w LCD. Warto poczekać rok dwa, aż wejdą telewizory OLED lub laserowe, których matryce nieogranicza czas reakcji czy kontrast. Rokuję że za dwa lata góra trzy LCD będą stosunkowo wypychane przez wyżej wspomniane matryce, ąz wkońcu znikną. Mam nadzieję jak najszybciej. I mam nadzieję, że ktoś w końcu pozbędzie się z ruknu firmy Sony. Już lepiej kupić LCDeka firmy Daewoo, gwarantuję, że jakość matrycy jeszt dużo wyższy a co za tym idzie też obrazu. HE rzekłem :)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Ameryki nam tu nie odkryłeś:)

Odpowiedz
Wiem, że nie odkryłem, ale jednak niektóre osoby na forum w niektórych postach wielbiły LCDki jaki to nie jest boski obraz. A ja mówie, że boskiego obrazu być nie może :cry:
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Danus napisał(a):Warto poczekać rok dwa, aż wejdą telewizory OLED lub laserowe, których matryce nieogranicza czas reakcji czy kontrast. Rokuję że za dwa lata góra trzy LCD będą stosunkowo wypychane przez wyżej wspomniane matryce, ąz wkońcu znikną.
Dobry joke... Gdzie Ty te przewidywania znalazłeś? Na ten moment jedyne OLED produkuje Sony i to w rozmiarach chyba 11 cali jak się nie mylę w cenie kilkukrotnie wyższej niż takie LCD... Gdy pojawią się telewizory 40-50 cali OLED to na początku będą kosztować kupę kasy (zapewne po kilkadziesiąt tysięcy jak pierwsze plazmy), a na ludzkie ceny poczekamy zapewne z 5 lat...
Więc jeśli masz zamiar czekać tyle czasu to droga wolna... Ale pewnie wtedy pojawi się znów jakaś nowsza technologia - i znów będziesz na nią czekał?

I nie wiem co masz do Sony? Jakiś uraz? Moi starzy mają Bravię 42 cale full hd i obraz przy podłączonym dekoderze N jest świetny, poza nim podłączony jest PC z którego oglądają ripy BR i HDDVD w kompresji x264 i też wygląda kosmicznie...

Ja wybierałem im ten model i porównywałem w sklepach modele różnych firm, tylko jedna Toshiba (ale tutaj zadziałał uraz mojego ojca do tej marki po psującym się ciągle się laptopie w firmie ;-)) miała lepszy obraz a cała reszta Sharpów, LG, Samsungów, Panasoniców, itp. wyglądała gorzej (przy czym przyniosłem swoje filmy i laptopa i pod nimi testowałem a nie z demówek puszczanych w sklepie)...

Odpowiedz
planuje sobie kupić LCD tak ok. 40 - 42". Cel: przede wszystkim kino domowe [dvd, divx, może za jakiś czas BR]. Nie mam konsoli i nie zamierzam mieć. Telewizja bardzo sporadycznie [zastanawiam się nad nad jedną z ofert cyfrowych]. Koszt: nie więcej niż 3.5 kafla. I mam kilka pytań:
- czy warto dopłacać do FullHD, czy wystarczy mi HDReady?
- zwracać uwagę na kontrast, jasność, czas reakcji?
- jaka jest najbardziej sensowna rozdzielczość?
- a firma? Cenowo całkiem nieźle stoją LG i Toshiba. Troche droższe zazwyczaj są Sharp, Phillips i Samsung. Wyższa cenowa półka to Panasonic i Sony. Czy pomiędzy nimi są jakieś zauważalne laickim okiem różnice? A może darować sobie parcie na uznany brand i zakupić np. Daewoo? 8)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości