Telewizory - LCD, plazma, OLED
Pixi Sony to teraz najgorsza firma jeśli chodzi o telewizory LCD. Jakość obrazu jest gorsza nawet jeśli porównać do telewizorów Daewoo. To nie jest rzaden Joke, Sony przewidywania rynku są takie że w roku 2009 wejdą już telewizory laserowe, OLED pewnie trochę póżniej. To że nie potrafią zbudować telewizora na technologi OLED większego niż 11 cali to tylko kwestia rozwiązania problemu dostawania się wilgoci do matrycy. To jedyna wada tych matryc.

Desjudi jeśli chcesz kupić telewizor teraz kup HDready, nie przepłacaj za fullHD. Różnicy jakiejś wielgachnej nie ma, jedynie w cenie. Zwracaj uwagę na kontrast(rzeczywisty nie dynamiczny), czas reakcji matrycy(oby jak najkrótszy), zwróć też uwagę czy posiada telewizor technologię 100HZ.
Jeśli chodzi o firme to nie kupuj tego ścierwa Sony, zainwestuj w Sharpa, albo w Toshibę, jak narazie mają najlepsze matryce w swoich telewizorach, o najlepszej jakości obrazu.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Full HD dopiero od około 50 cali robi różnicę, poniżej tej wielkości musiałbyś się dobrze przyglądać żeby to odróżnić.

Danus - to plazmy są zdecydowanie lepsze od LCD? Mnie wkurza, że dosyć ciężko to porównać, bo w sklepach proporcje plazm do LCD na wystawach to gdzieś 1:10. Co oni tak nie lubią tych plazm...

Odpowiedz
Generalnie jest tak, że bardzo często stosuje się perfidny zabieg celowego programowania gorszych ustawień jakości obrazu w tańszych odbiornikach, żeby tym lepiej prezentowały się na ich tle te droższe. Już od dobrych lat, jeszcze przy okazji monitorów komputerowych zauważałem takie praktyki w sklepach typu MediaMarkt.

Odpowiedz
simek napisał(a):To plazmy są zdecydowanie lepsze od LCD? Mnie wkurza, że dosyć ciężko to porównać, bo w sklepach proporcje plazm do LCD na wystawach to gdzieś 1:10. Co oni tak nie lubią tych plazm...

Są lepsze (ale i droższe). To wymierający gatunek.

Odpowiedz
D'mooN Plazmy są lepsze ale wcale nie droższe. Ich najpoważniejszą wadą jest tak zwany Efekt zapamiętywania, nazwę tą stosują inżynierowie Sharpa. A wiadomo o co chodzi, czyli wypalanie się pikseli na matrycy. LCDki są pod tym względem dużo lepsze, ale jednak obraz w LCD(głównie Sony) to nie jest to takie zajebiszcze jak to reklamują wszędzie. Ot taka prawda.

Odpowiedz
właśnie przeczytałem sobie świetny [?] przewodnik po LCD, plazmach i CRT [klik!]
i chyba wychodzi na to, że do kina domowego, to się świetnie plazma nadaje... Ale czy LCD z odpowiednio dużym kontrastem nie będzie równie dobre? 8)

Ceny plazm nie są aż takie wysokie:
http://www.ceneo.pl/;004c302+n3700;0112-0;018P1F8236T598.htm

Odpowiedz
@ Danus

Efekt ten udało się w pewnym stopniu wyeliminować. Na niekorzyść plazmy przemawiają dwa czynniki (wynikające z technologii): CENA (tak, wytworzenie ekranu plazmowego kosztuje więcej niż analogicznego ekranu LCD) oraz wielkość ekranu (w praktyce technologia plazmowa nadaje się tylko do konstruowania ekranów o przekątnej 37'' i większych).

Odpowiedz
Ale jęsli miałbym wybierać między plazmą a LCD to wybrałbym to pierwsze. LCD sa be :) Nie wiem dlaczego LCDki wypchały dużo lepsze plazmy.

Odpowiedz
A dlaczego CRT odchodzą do lamusa?:)

LCD są tanie, pobierają stosunkowo mało energii (choć do e-papieru im daleko) a przy tym to najbardziej elastyczna technologia produkcji ekranów (od wyświetlacza zegarka aż po 100'' telewizory).

Sprzedażą technologii kieruje ekonomia, nie ideały.

Odpowiedz
No nie wiem czy telewizory CRT odchodzą do lamusa. Jeśli chodzi o jakość obrazu nawet tego W HD to LCDki średniej klasy a nawet tej wyższej nie mają co się równać z tymi telewizorkami:
Samsung WS-32Z409P
Philips 32PW9551

Odpowiedz
Danus napisał(a):Pixi Sony to teraz najgorsza firma jeśli chodzi o telewizory LCD. Jakość obrazu jest gorsza nawet jeśli porównać do telewizorów Daewoo.

Jeśli chodzi o firme to nie kupuj tego ścierwa Sony, zainwestuj w Sharpa, albo w Toshibę, jak narazie mają najlepsze matryce w swoich telewizorach, o najlepszej jakości obrazu.
Polecam wizytę u okulisty... Co Ty mi będziesz wmawiał? Wybierałem starszym niespełna miesiąc temu LCD i wiem jak w tej chwili najnowsze modele się przedstawiają - przejrzałem ok 30 modeli i od tego modelu (mówię o Sony KDL-40X3500) lepszy pod względem jakości obrazu był tylko model Toshiba 40ZF355D...

Ja w przeciwieństwie do Ciebie polecam desjudi'emu samemu obejrzeć na żywo (najlepiej ze swoim sprzętem który będzie do tego podłączony) telewizory mieszczące się w jego wymaganiach wielkościowych i cenowych i nie brać pod uwagę specyfikacji na papierze bo ona w 90% przypadków ma się nijak do rzeczywistej jakości obrazu...

Odpowiedz
PiXI pracuję w branży, spotykam się często z przedstawicielami producentów LCDków, czasami też jeżdzimy na szkolenia. Tobie proponuję wizytę o okulisty :) Ale bez złośliwości. Sony to jak teraz najgorzej prezentująca się firma pod względem matryc itp. Też proponuję Desjudiemu wizytę w sklepie i przetestowanie paru modeli na własne oczy.

Odpowiedz
Jak wyżej, specyfikacje to pic_na_wodę-fotomontaż:)

Odpowiedz
no byłem dzisiaj w MM i oto krótkie wnioski: plazma bywa piekna, plazma bywa nędzna; LCD bywa piękne, LCD bywa nędzne. Jeden Sony gra wspaniale, drugi porażająco okropnie. A ze wszystkiego najlepszy był wspomniany przeze mnie Daewoo 8) To było tylko szybkie łypnięcie okiem, bez zagłębiania się w szczegóły. Wrażenia mam cholernie mieszane i coś mi się zdaje, że wiele zależy od odpowiednich ustawień.
Powoli skłaniam się jednak ku plazmie [ze względu na lepszy podobno odbiór dvd].

Odpowiedz
desjudi napisał(a):Wrażenia mam cholernie mieszane i coś mi się zdaje, że wiele zależy od odpowiednich ustawień.
Oj dużo. Szczególnie w takich miejscach. I szczególnie, że każdy może się nimi bawić. Ja z samych wizyt w MM/Saturnie również nie potrafię wyciągnąć wniosków, z dokładnie tego samego powodu.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
właśnie. można podpierać się opiniami z for specjalistycznych, ale ile ludzi, tyle głosów i znowu nic nie wiem 8)
co byście z tego wybrali?

Odpowiedz
Panas, ew. Samsung.

PS. Przypomniała mi się taka oto stronniczka: http://plazma-lcd-fakty.pl/

Odpowiedz
To jeszcze 2 pytania desjudi:

Czy Twoje DVD ma wyjście HDMI/DVI i skalowanie do wysokich rozdzielczości, czy za to będzie odpowiedzialny telewizor?
Rozumiem, że nie myślisz i nie masz nigdy zamiaru podłączać komputera pod telewizor (np. po to aby obejrzeć ripy filmów czy meczy w HD lub pograć w jakieś gierki na dużym ekranie)?

Ale jak plazma w cenie do 7-8 tys to tylko Panasonic, na resztę nawet nie patrz... ;-)

A ode mnie jedna rada jeszcze jeśli chodzi o plazmy, jeśli możesz wydać trochę więcej to model Panasonic Panasonic TH-42PZ70 jest przynajmniej dla mnie jedynym sensownym wyborem jeśli chodzi o tańsze plazmy (lepiej czasami dorzucić kilkaset złotych i mieć sprzęt zdecydowanie lepszy):

http://www.audiostrefa.pl/product_info.php?products_id=2020

Odpowiedz
to se kupiłem plazmę, 42" Samsung PS42C62. za 2179zł [electro.pl]. zaoszczędziłem, bo chcę za jakiś czas kupić lepsze kino domowe.
pierwsze wrażenia:
- doskonały odbiór cyfrowej kablówki, bez żadnego smużenia, pikselozy - czysty, klarowny, ostry obraz.
- świetnie działające kino domowe (choć przez euro, takie stare kino, z 5 lat już ma)
- divx via laptop - największe zaskoczenie, bo wygląda naprawdę bardzo bardzo przyzwoicie
- xbox360 - tylko test na pożyczonym sprzęcie. przy najnowszym GTA szczęka kilka razy huknęła o podłogę 8)

w sumie - nie żałuję ani grosza, choć to raptem dwa dni testowania 8)

edit: z ciekawostek - ten sam model w sklepach typu Media Markt, Euro RTV, Saturn i innych sieciówkach kosztuje w granicach 2600-3300. Nie dla idiotów?!

Odpowiedz
Des brawa dla Ciebie, że nie zdecydowałeś się na LCD SONY. Samsung to bardzo dobry wybór.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości