Telewizory - LCD, plazma, OLED
No dobra, widzę że gość opisuje tu dwa różne problemy - z artefaktami od upłynniacza (te akurat nie są niczym dziwnym, ale chyba coś jest nie tak jeśli powstają przy dość łagodnych ustawieniach w tak zwykłym momencie jak ruch postaci podczas chodzenia) i jakieś problemy z odczytem plików z dysku.

Odpowiedz
Minęły jakieś 2 lata i ciągle nie kupiłem (wiecie, rozumiecie - stary ciągle działa więc odkładałem to). Ale chyba już nadchodzi TA pora i przy okazji wyszły nowe modele, ceny spadły.

Sony, Panasonic, Philips, LG 4K (40 - 43 cale) - przy czym S i P są to właściwie chyba tylko po 2 modele bo te za 3000 do 4000 odpadają. Więc rozważam też już LG i Philips, które są znacznie tańsze a oferują "więcej" dodatków.

Moje podstawowe pytanie to: w których modelach będą najlepsze kąty widzenia (nie zależy mi na superczerniach - bo rozumiem, że zazwyczaj głębszą czernią charakteryzują się modele o gorszych kątach?)

Oczywiście, żeby nie było tak wygodnie to pojawiły się też JESZCZE zwykłe HD z HDRem...
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Podstawowe pytanie brzmi: będziesz na tym oglądał TVN czy DVDripy?
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Telewizor jest do TELEWIZJI. A znasz jakieś urządzenie stworzone do [bez takich info o ripach, proszę]ów?

PS - lolek - czemu mi ocenzurowało "dvd rip"?

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
HDR w telewizorach Full HD to ściema, taka sama zresztą jak w większości telewizorów które technicznie nie są w stanie podołać temu czym w ogóle HDR jest.

Jeśli w nosie masz czernie (które w tanich TV i tak są kiepskie więc to bez znaczenia) to uderzaj w coś z panelem IPS (LG się w nich lubuje), w zamian dostaniesz świetne kąty.

Coś takiego na przykład?
https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-43uj6517.bhtml

Odpowiedz
Dobrze rozumiem, że te tanie HDRy to w zasadzie jedynie wykrywają sygnał, ale efekty nie ma, bo jasność matrycy nie pozwala na prawidłową obsługę tej technologii?
.

Odpowiedz
(26-03-2018, 22:21)Mierzwiak napisał(a): HDR w telewizorach Full HD to ściema, taka sama zresztą jak w większości telewizorów które technicznie nie są w stanie podołać temu czym w ogóle HDR jest.

Miałem to usunąć bo i tak nie rozważam zwykłego HD ale wiedziałem, że i tak będziesz widział post przed edycją więc zostawiłem ;)

(26-03-2018, 22:21)Mierzwiak napisał(a): Jeśli w nosie masz czernie (które w tanich TV i tak są kiepskie więc to bez znaczenia) to uderzaj w coś z panelem IPS (LG się w nich lubuje), w zamian dostaniesz świetne kąty.

Coś takiego na przykład?
https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-43uj6517.bhtml

Tak. Właśnie tych LG jest kilka modeli w podobnych cenach i badam czym się różnią. A skoro polecasz LG... Chyba odstawię Sony i Panasonici (a takie tylko przeglądałem przez ostatni rok).

Zanim zapytam o więcej - a jak z Philipsami (w porównaniu do LG)? Ta sama półka czy nie warto?

Odpowiedz
(27-03-2018, 00:05)srebrnik napisał(a): Dobrze rozumiem, że te tanie HDRy to w zasadzie jedynie wykrywają sygnał, ale efekty nie ma, bo jasność matrycy nie pozwala na prawidłową obsługę tej technologii?
Dokładnie tak, ale nie tylko o jasność chodzi. Niedostateczne pokrycie palety kolorów DCI-P3 (8-bitowa matryca zamiast 10 bitowej) plus podświetlenie krawędziowe. Mój Samsung niby ma ceryfikat UHD Premium i owszem, w jasnych scenach wygląda to obłędnie, ale w ciemnych dają o sobie znać rozjaśnione czernie i brak należytego kontrastu. Te lipne telewizory z pseudo HDRem osiągają maksymalnie tyle nitów co dobre TV w trybie... SDR.

@shamar
Wydaje mi się że w kwestii jakości obrazu nie powinno być rożnicy między tymi telewizorami, ale Philipsy działają na androidzie o którym zbyt wiele dobrego nie słyszałem podczas gdy LG ma chwalony autorski system webOS.

Odpowiedz
Oglądałem ostatnio filmy na TV z podświetleniem krawędziowym i nie potrafię sobie wyobrazić przypadku, w którym wyglądałoby to dobrze. Białe napisy rozświetlają cały środek ekranu, blooming wszędzie, nie polecam. Tylko full array.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

RIP Star Wars
1977 - 2005 (+ 2016)

Odpowiedz
Z napisami sobie poradziłem - na Netfliksie ustawiłem półprzezroczyste, a mój odtwarzacz UHD Panasonica ma opcję sterowania jasnością napisów. Ale fakt: to nie jest nic dobrego, choć pełne podświetlenie to też półśrodek do celu którego realizację zapewni tylko OLED :)

Przy niskiej ilości stref pasy na filmach będą rozświetlane jeśli na dole / górze kadru będzie coś jasnego, zwłaszcza w trybie HDR, a i przy dużej (Panasonic DX900 / Sony ZD9 / tegoroczna nowość Samsung Q9F) nie da się uzyskać - mój ulubiony przykład - czerni kosmosu usianej gwiazdami, choć wspomniany Samsung ma ponoć jakiś super hiper filtr poprawiający czernie i ograniczający efekt halo choć tutaj - zwłaszcza pod kątem - widać że do ideału brakuje:

Odpowiedz
(27-03-2018, 00:30)Mierzwiak napisał(a): @shamar
Wydaje mi się że w kwestii jakości obrazu nie powinno być rożnicy między tymi telewizorami, ale Philipsy działają na androidzie o którym zbyt wiele dobrego nie słyszałem podczas gdy LG ma chwalony autorski system webOS.

Przeszedłem się po sklepach i... znowu mi się włączyło Sony. Dlaczego?
Porównywałem LG 4K i niektóre modele mają ujowe kąty widzenia, niektóre przyzwoite ale... wszystkie Sony jakie oglądałem (nawet HD) wyglądały pod tym względem jak i ogólnie obrazu (w tym kolorów) lepiej. Sony zjada obrazem LG a do tego mają świetne kąty widzenia.

Czemu wspominam o HD - ano widziałem obok siebie 2 Soniaki, za podobną cenę - 1 był 4K, drugi HD - różnica w obrazie była żadna ale 4K był ustawiony na maksa kontrast i jasność a HD jedynie na 50%. Przepaść. I chyba zrezygnuję z 4K a kupie se lepszy a starszy HD.

Odpowiedz
Mój półtoraroczny 65' Samsung przestał wykrywać dyski na USB.

Dysk działał, wypiąłem, wrzuciłem trochę rzeczy z kompa wpinam znów i już nie wykrywa.
- W ciągu tych kilkunastu minut TV nie aktualizował się, więc soft nie powinien się zmienić.
- Próbowałem inny dysk i mały pendrive. Nie działają, czyli to nie problem dysku.
- Przeformatowałem dysk. Czyli to na pewno nie problem dysku.
- Próbowałem bezpośrednio wpiąć w TV (normalnie używam samsungowego huba). Czyli to nie problem portu.

Czy polecacie coś?

Generalnie szanuję elektronikę i nie pamiętam, żebym kiedykolwiek korzystał z gwarancji i zastanawiam się jak to wygląda w przypadku takiego bydlęcia. Tego nie zabiorę pod pachę do serwisu. W ogóle czy kontaktować się z Samsungiem czy ze sklepem który sprzedał TV?

Odpowiedz
Brałeś dodatkowe ubezpieczenie? Jeśli nie to kontakt z Samsungiem, serwis sam zabiera TV jeśli oczywiście jest taka potrzeba bo pewne rzeczy naprawiają na miejscu, nawet matryce potrafią tak wymieniać.

Przed kontaktem z serwisem spróbowałbym jeszcze totalnego resetu TV.

Odpowiedz
Dzięki.

Jak rozumieć totalny reset?

Odpowiedz
Ustawienia -> Pomoc techn. -> Diagnostyka -> Resetuj

Totalny reset wszystkiego :)

Możesz też użyć Prośby o pomoc techniczną, Samsung przez internet połączy się z TV ale nie wiem na ile jest to pomocne i czy można w ten sposób wykryć jakieś problemy sprzętowe.

Odpowiedz
Dzięki, sprawdzę!

Odpowiedz
Pomogło!

Odpowiedz
Good :)

Jako ciekawostkę podam że ponoć dobrze jest robić taki reset po każdej aktualizacji softu.

Odpowiedz
Aloha
Niestety rodzina postanowiła się pozbyć naszego telewizorowego weterana i zakupić nowy.
Jest tutaj masa specjalistów więc może ktoś coś doradzi?
Cena 1500-2000 zeta. W sumie to i tak rzadko oglądamy więc nie będę wydawał więcej hajsu.
Dodam tylko, że obecny weteran to 29 calowy Grundig ważący z 50 kilogramów, więc prawdopodobnie każda zmiana będzie na plus :D
Aczkolwiek ja bym nic nie zmieniał, ale zostałem przegłosowany.
Jak ja cię dzieciak rozumiem, hej, usłysz mnie Khamûl mordo,
raz chciałem zrobić replikę Lothlórien, co wyszło? Wyszedł mi Mordor.

Odpowiedz
Jako, że jestem na czasie i znalazłem już model, który na 95% kupię (chyba, że go zabraknie) ->
ubiegłoroczne Sony, ponad 2000 PLN, 43 cale,

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-43we750.bhtml

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
Kingsajz, 1 gości