Telewizory - LCD, plazma, OLED
No dobra, widzę że gość opisuje tu dwa różne problemy - z artefaktami od upłynniacza (te akurat nie są niczym dziwnym, ale chyba coś jest nie tak jeśli powstają przy dość łagodnych ustawieniach w tak zwykłym momencie jak ruch postaci podczas chodzenia) i jakieś problemy z odczytem plików z dysku.

Odpowiedz
Minęły jakieś 2 lata i ciągle nie kupiłem (wiecie, rozumiecie - stary ciągle działa więc odkładałem to). Ale chyba już nadchodzi TA pora i przy okazji wyszły nowe modele, ceny spadły.

Sony, Panasonic, Philips, LG 4K (40 - 43 cale) - przy czym S i P są to właściwie chyba tylko po 2 modele bo te za 3000 do 4000 odpadają. Więc rozważam też już LG i Philips, które są znacznie tańsze a oferują "więcej" dodatków.

Moje podstawowe pytanie to: w których modelach będą najlepsze kąty widzenia (nie zależy mi na superczerniach - bo rozumiem, że zazwyczaj głębszą czernią charakteryzują się modele o gorszych kątach?)

Oczywiście, żeby nie było tak wygodnie to pojawiły się też JESZCZE zwykłe HD z HDRem...
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Podstawowe pytanie brzmi: będziesz na tym oglądał TVN czy DVDripy?
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Telewizor jest do TELEWIZJI. A znasz jakieś urządzenie stworzone do [bez takich info o ripach, proszę]ów?

PS - lolek - czemu mi ocenzurowało "dvd rip"?

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
HDR w telewizorach Full HD to ściema, taka sama zresztą jak w większości telewizorów które technicznie nie są w stanie podołać temu czym w ogóle HDR jest.

Jeśli w nosie masz czernie (które w tanich TV i tak są kiepskie więc to bez znaczenia) to uderzaj w coś z panelem IPS (LG się w nich lubuje), w zamian dostaniesz świetne kąty.

Coś takiego na przykład?
https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-43uj6517.bhtml

Odpowiedz
Dobrze rozumiem, że te tanie HDRy to w zasadzie jedynie wykrywają sygnał, ale efekty nie ma, bo jasność matrycy nie pozwala na prawidłową obsługę tej technologii?
.

Odpowiedz
(26-03-2018, 22:21)Mierzwiak napisał(a): HDR w telewizorach Full HD to ściema, taka sama zresztą jak w większości telewizorów które technicznie nie są w stanie podołać temu czym w ogóle HDR jest.

Miałem to usunąć bo i tak nie rozważam zwykłego HD ale wiedziałem, że i tak będziesz widział post przed edycją więc zostawiłem ;)

(26-03-2018, 22:21)Mierzwiak napisał(a): Jeśli w nosie masz czernie (które w tanich TV i tak są kiepskie więc to bez znaczenia) to uderzaj w coś z panelem IPS (LG się w nich lubuje), w zamian dostaniesz świetne kąty.

Coś takiego na przykład?
https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-43uj6517.bhtml

Tak. Właśnie tych LG jest kilka modeli w podobnych cenach i badam czym się różnią. A skoro polecasz LG... Chyba odstawię Sony i Panasonici (a takie tylko przeglądałem przez ostatni rok).

Zanim zapytam o więcej - a jak z Philipsami (w porównaniu do LG)? Ta sama półka czy nie warto?

Odpowiedz
(27-03-2018, 00:05)srebrnik napisał(a): Dobrze rozumiem, że te tanie HDRy to w zasadzie jedynie wykrywają sygnał, ale efekty nie ma, bo jasność matrycy nie pozwala na prawidłową obsługę tej technologii?
Dokładnie tak, ale nie tylko o jasność chodzi. Niedostateczne pokrycie palety kolorów DCI-P3 (8-bitowa matryca zamiast 10 bitowej) plus podświetlenie krawędziowe. Mój Samsung niby ma ceryfikat UHD Premium i owszem, w jasnych scenach wygląda to obłędnie, ale w ciemnych dają o sobie znać rozjaśnione czernie i brak należytego kontrastu. Te lipne telewizory z pseudo HDRem osiągają maksymalnie tyle nitów co dobre TV w trybie... SDR.

@shamar
Wydaje mi się że w kwestii jakości obrazu nie powinno być rożnicy między tymi telewizorami, ale Philipsy działają na androidzie o którym zbyt wiele dobrego nie słyszałem podczas gdy LG ma chwalony autorski system webOS.

Odpowiedz
Oglądałem ostatnio filmy na TV z podświetleniem krawędziowym i nie potrafię sobie wyobrazić przypadku, w którym wyglądałoby to dobrze. Białe napisy rozświetlają cały środek ekranu, blooming wszędzie, nie polecam. Tylko full array.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

RIP Star Wars
1977 - 2005 (+ 2016)

Odpowiedz
Z napisami sobie poradziłem - na Netfliksie ustawiłem półprzezroczyste, a mój odtwarzacz UHD Panasonica ma opcję sterowania jasnością napisów. Ale fakt: to nie jest nic dobrego, choć pełne podświetlenie to też półśrodek do celu którego realizację zapewni tylko OLED :)

Przy niskiej ilości stref pasy na filmach będą rozświetlane jeśli na dole / górze kadru będzie coś jasnego, zwłaszcza w trybie HDR, a i przy dużej (Panasonic DX900 / Sony ZD9 / tegoroczna nowość Samsung Q9F) nie da się uzyskać - mój ulubiony przykład - czerni kosmosu usianej gwiazdami, choć wspomniany Samsung ma ponoć jakiś super hiper filtr poprawiający czernie i ograniczający efekt halo choć tutaj - zwłaszcza pod kątem - widać że do ideału brakuje:

Odpowiedz
(27-03-2018, 00:30)Mierzwiak napisał(a): @shamar
Wydaje mi się że w kwestii jakości obrazu nie powinno być rożnicy między tymi telewizorami, ale Philipsy działają na androidzie o którym zbyt wiele dobrego nie słyszałem podczas gdy LG ma chwalony autorski system webOS.

Przeszedłem się po sklepach i... znowu mi się włączyło Sony. Dlaczego?
Porównywałem LG 4K i niektóre modele mają ujowe kąty widzenia, niektóre przyzwoite ale... wszystkie Sony jakie oglądałem (nawet HD) wyglądały pod tym względem jak i ogólnie obrazu (w tym kolorów) lepiej. Sony zjada obrazem LG a do tego mają świetne kąty widzenia.

Czemu wspominam o HD - ano widziałem obok siebie 2 Soniaki, za podobną cenę - 1 był 4K, drugi HD - różnica w obrazie była żadna ale 4K był ustawiony na maksa kontrast i jasność a HD jedynie na 50%. Przepaść. I chyba zrezygnuję z 4K a kupie se lepszy a starszy HD.

Odpowiedz
Mój półtoraroczny 65' Samsung przestał wykrywać dyski na USB.

Dysk działał, wypiąłem, wrzuciłem trochę rzeczy z kompa wpinam znów i już nie wykrywa.
- W ciągu tych kilkunastu minut TV nie aktualizował się, więc soft nie powinien się zmienić.
- Próbowałem inny dysk i mały pendrive. Nie działają, czyli to nie problem dysku.
- Przeformatowałem dysk. Czyli to na pewno nie problem dysku.
- Próbowałem bezpośrednio wpiąć w TV (normalnie używam samsungowego huba). Czyli to nie problem portu.

Czy polecacie coś?

Generalnie szanuję elektronikę i nie pamiętam, żebym kiedykolwiek korzystał z gwarancji i zastanawiam się jak to wygląda w przypadku takiego bydlęcia. Tego nie zabiorę pod pachę do serwisu. W ogóle czy kontaktować się z Samsungiem czy ze sklepem który sprzedał TV?

Odpowiedz
Brałeś dodatkowe ubezpieczenie? Jeśli nie to kontakt z Samsungiem, serwis sam zabiera TV jeśli oczywiście jest taka potrzeba bo pewne rzeczy naprawiają na miejscu, nawet matryce potrafią tak wymieniać.

Przed kontaktem z serwisem spróbowałbym jeszcze totalnego resetu TV.

Odpowiedz
Dzięki.

Jak rozumieć totalny reset?

Odpowiedz
Ustawienia -> Pomoc techn. -> Diagnostyka -> Resetuj

Totalny reset wszystkiego :)

Możesz też użyć Prośby o pomoc techniczną, Samsung przez internet połączy się z TV ale nie wiem na ile jest to pomocne i czy można w ten sposób wykryć jakieś problemy sprzętowe.

Odpowiedz
Dzięki, sprawdzę!

Odpowiedz
Pomogło!

Odpowiedz
Good :)

Jako ciekawostkę podam że ponoć dobrze jest robić taki reset po każdej aktualizacji softu.

Odpowiedz
Aloha
Niestety rodzina postanowiła się pozbyć naszego telewizorowego weterana i zakupić nowy.
Jest tutaj masa specjalistów więc może ktoś coś doradzi?
Cena 1500-2000 zeta. W sumie to i tak rzadko oglądamy więc nie będę wydawał więcej hajsu.
Dodam tylko, że obecny weteran to 29 calowy Grundig ważący z 50 kilogramów, więc prawdopodobnie każda zmiana będzie na plus :D
Aczkolwiek ja bym nic nie zmieniał, ale zostałem przegłosowany.
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Jako, że jestem na czasie i znalazłem już model, który na 95% kupię (chyba, że go zabraknie) ->
ubiegłoroczne Sony, ponad 2000 PLN, 43 cale,

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-43we750.bhtml

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości