Telewizory - LCD, plazma, OLED
Jeśli ktoś kupuję telewizor za trzy tysiące złotych który obraz ma za przeproszeniem gówniany nawet jak puścimy Blu-Ray to tak taki człowiek jest debilem.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Proponuję bardziej liczyć się ze słowami, nawet kiedy chodzi o kogoś potencjalnego i nienazwanego. Wielu ludzi, mój drogi Danusie, zwyczajnie nie potrafi dostrzec wielu różnic, nie wiedzą, na co i jak patrzeć, nie dysponują odpowiednią wiedzą techniczną, nie mogą zasięgnąć fachowej porady, więc opierają się na marketingu. Następnym razem zanim kogoś nazwiesz "debilem", pomyśl, czy raczej sam w ten sposób nie "błyśniesz".
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Solo napisał(a):
military napisał(a):jak kto nie ma Bluraya, to na kij mu full HD

Hmmmm... Dla telewizji HD? :)
Telewizja HD jest puszczana w sygnale 720p (ewentualnie 1080i), więc 1280x720. Każdy HD Ready to obsłuży bez skalowania w dół... ;-)

Poza tym do oglądania filmów i TV tylko plazma. LCD jeśli ktoś chce na tym grać lub korzystać z PC... ;-)

A co do negatywnych opinii dotyczących plazm nowej generacji to najczęściej osoby, które ostatni raz plazmę w akcji widziały 5 lat temu takowe wygłaszają...

A tak w ogóle to polecam jednak Full HD... W tej chwili za ~2000 zł można sobie zbudować Media Center z 1TB dyskiem, dobrą kartą dźwiękową i oglądać na nim x264 w 1080p... A za ~1000 zł można już odtwarzacze typu Popcorn czy WD HD Player + HDD dostać...

Odpowiedz
piXi napisał(a):A tak w ogóle to polecam jednak Full HD... W tej chwili za ~2000 zł można sobie zbudować Media Center z 1TB dyskiem, dobrą kartą dźwiękową i oglądać na nim x264 w 1080p...
Dokładnie, widziałem takie media center w akcji i powiem, że jest to świetna rzecz. Do tego można sobie dokupić nawet tanio napęd Blu-Ray i śmiga jak miło.

Negrin co do tych debili to chodzi o ludzi którzy na siłę próbują sobie wmówić że widzą świetny obraz bo kolega ma taki w domu albo szwagier i nic po za tym nie widzi nawet gdy widać ewidentnie beznadziejny obraz.

Odpowiedz
A czy ludzie którzy świadomie kupują taki sprzęt bo im wystarczy - bo uważają że jest ok - też są debilami? I czy to debile więksi niż miłośnicy Transformers? (wiem, że ten post zaraz wyleci, ale nie mogłem się powstrzymać, wkurzył mnie Danus)

Odpowiedz
Military: Masz obok siebie na półce film "Heat" w wersji 1DVD bez żadnych dodatków i polskich napisów oraz ten sam film w wersji 4DVD z masą dodatków, polskimi napisami, lektorem, odciskiem buta Manna, który miał na sobie kręcąc ten film, zniżką na usługi u fryzjera, który strzygł De Niro do tej roli i zaproszeniem do tajskiego salonu masażu erotycznego... Oba kosztują tyle samo...
Czy kupno wersji 1DVD "bo Ci starczy" nie będzie w takim przypadkiem lekkim przejawem kretynizmu? ;-)

Odpowiedz
Sęk w tym że nie kosztują tyle samo, a różnica wynosi 1000-2000 zł.

Odpowiedz
Świetnie to Pixi napisał. Military teraz sam pomyśl kupując takie 1DVD gdy obok stoi takie świetne 2DVD za taką samą cenę to większy debilizm niż podniecanie się Transformersami!
To samo jest teraz z TV. Do 3000 tysięcy można kupić plazmę najnowszej generacji HDready i cieszyć świetnym obrazem, albo wydać tyle samo i patrzeć na obraz który jest nie pełnowartościowy, że tak powiem.

Odpowiedz
Military: Piszesz brednie, albo porównujesz najtańsze biedne LCD z najdroższymi plazmami...

Przykład:

Dwa telewizory 42 calowe Full HD (najlepszy LCD w tej chwili wg testów i plazma, która go bije pod względem jakości obrazu w filmach):

LCD: Toshiba 42RV555 http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=43351
Plazma: PANASONIC TX-P42G10E http://www.zadowolenie.pl/?mod=produkty&action=zobacz&id=22653

Możesz sobie spojrzeć na ceny w ceneo czy skąpcu, żeby nie było, że manipuluję sklepami jakoś... I gdzie Ty ten 1-2tys różnicy widzisz? ;-)

Odpowiedz
Danus, dzięki że mi wytłumaczyłeś analogię, bo sam bym nie zrozumiał.

Pixi: ja nie chcę full HD. Zależy mi na HD Ready. Widziałem tę jakość, odpowiada mi, cena tym bardziej.

Odpowiedz
military napisał(a):Zależy mi na HD Ready
Więc weź LG z serii PQ cena nawet poniżej 2000 tys jeśli chodzi o plazmę 32 calową bo takie LG ma. Masz świetny obraz bijący LCD na głowę i masz świetną cenę.

Odpowiedz
Cóż, mogę jedynie powiedzieć: dzięki za rady.

Odpowiedz
zaintrygował mnie plazmowy panas z serii neoPDP, o którym pisał danus, że "goli, pierdoli, usuwa ciąże i krawaty wiąże". znajdę gdzieś w necie jakiś fajny, rzetelny artykuł/test tych telewizorów? panas to obok canona jedyna firma, której mógłbym odpłatnie oddać nerkę, więc tym bardziej jestem zainteresowany:)

Odpowiedz
Sprawdź czy na forum HDTV przypadkiem nie ma:)

Odpowiedz
http://hdtvmania.pl/2009/02/25/philips-cinema-219-szczegoly/

Patrzcie co za dziwy... W sumie już od jakiegoś czasu przeczuwałem, że ktoś prędzej czy później wypuści jeszcze szersze telewizory, jednak nie spodziewałem się, że już teraz. Póki co nie mam pojęcia jak można wykorzystac możliwości tego telewizora, skąd wziąć materiał video w 2560x1080? Może jakieś pokazówki na necie by się znalazły, ale oglądać niczego konkretnego w takiej rozdziałce się nie da. Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież filmy na BD i w 2,35:1 powinny być takie, a tu dupa. Niby te rozdzielczości są nazywane od lini poziomych(720p,1080p), ale jeśli coś ma szerszy obraz to już przy 1080p mamy rozdzielczość 1920x800 czy coś w tym stylu, więc na tym wypaśnym telewizorku będzie potrzebny upscal oryginalnych blu-rayów. Nie wiem po co wydawać na to 16 tysi, lepiej za tą kasę kupić projektor który wyświetli ci obraz w jakim formacie chcesz.

Odpowiedz
Military: Najlepiej pójdź do jakiegoś porządnego sklepu z RTV (tylko nie żadne MM, Saturny... jakbyś był z Poznania to bym polecił http://www.audioplaza.pl/ ) i zobacz jak to rzeczywiście (bez sztucznych podbić kontrastu, puszczania HD promo, itp.) wygląda... Weź ze sobą jakiś ulubiony film/filmy, w takich małych sklepikach będziesz mógł sporo czasu posiedzieć i potestować co akurat Ci najlepiej pasuje...
Może jesteś wyjątkiem, ale ze swojego doświadczenia wiem, że jak ktoś raz u siebie w domu postawi plazmę to nie chce już wracać do LCD...
Najgorsze w tej postawie anty-plazmowej jest słaby marketing tej technologii i duży anty-marketing w wykonaniu producentów robiących tylko monitory LCD...

Simek: http://www.dcviews.com/press/nec-crv43.htm - to spójrz na ten monitor (nie telewizor, ale też ciekawa rozdziałka)... ;-)

Mental: http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42g10-tx-p42g10b-20090415146.htm enjoy ;-)

Odpowiedz
Sam od ponad roku posiadam plazmę Samsunga i na ta chwilę nikt nie przekona mnie do LCD. Gdybym teraz miał zmienić TV to ponownie wybrałbym tą technologię. Odrzuca mnie gdy widzę co miesiąc coraz bardziej podrasowane parametry LCD - 600Hz, kontrast 10000000:1 itd.... no i oczywiście największy debilizm z jakim mamy ostatnio do czynienia to FullHD 32"!! Ludzie w Polsce, znaczna większość niestety kupuje cyferki, a nie jakość. Co z tego że obraz z kablówki i ulubiony film na DVD wygląda lipnie - ważne że ma się Full HD (32").

Odpowiedz
Poszedłem do sklepu oferującego szeroki wybór telewizorów i wybrałem TV 32'' z najładniejszym obrazem - wyszedł mi HD Ready Samsunga za 1800 zł (który dawał obraz dużo lepszy niż odpowiednik full HD - nie wiem czemu). Smużenia nie ma, obraz na konsoli ostry jak żyleta - przynajmniej z odległości ok. 1,8 m, jaka dzieli kanapę od TV. Do tego DVD z upscalingiem, też od samsunga, za trzy stówy - sprzęt naprawdę dobry, bo obraz dobrze przygotowanego wydania DVD podbija czasem do niedorzecznej jakości (choć np. reklamy przed filmami wyglądają gorzej niż źle). Jestem zadowolony z zakupu. A z plazmy zrezygnowałem, przynajmniej na razie. Jeśli nie siedzi się trzy cale przed ekranem, na tv 32'' nie widać wielkiej różnicy.

Rozwaliło mnie w sklepie coś innego - reklama idąca na telewizorach z jednej firmy (chyba Sony, ale głowy nie dam), która zachwalała opcję bodajże True Color. Ekran był podzielony i po lewej był obraz bez niej, po prawej - z nią. I różnica była gigantyczna - w jakości, ostrości, smużeniu. Tylko że ta sama prezentacja leciała też na telewizorach bez true color... i wyglądała identycznie. Ot, wpadka przy sztucznym zaniżaniu jakości starszych produktów (coś jak nowe wydania dvd z obrazem gorszym niż mógłby być - wszystko żeby kupować bluray).

Odpowiedz
military napisał(a):wyszedł mi HD Ready Samsunga za 1800 zł (który dawał obraz dużo lepszy niż odpowiednik full HD - nie wiem czemu)
Telewizory HDready radzą sobie lepiej ze zwykłym sygnałem SD niż telewizory Full HD. Oczywiście mniej to tyczy plazm bardziej LCDków.
A jaki model kupiłeś jeśli można wiedzieć?

Odpowiedz
Jak będę w domu to sprawdzę i napiszę.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości