Telewizory - LCD, plazma, OLED
(14-07-2017, 16:54)srebrnik napisał(a): no chyba, że jednak FHD, bo to 4K nie wiem, czy jest mi potrzebne tak naprawdę
Może podejdź do tematu w najprostszy sposób: jeśli nie wiesz czy coś ci jest potrzebne, to znaczy że jest ci niepotrzebne. Prawdopodobieństwo tego że przed zmianą telewizora na nowszy 4k zawładnie światem i nikt już nie będzie patrzył, sprzedawał, nadawał w FHD jest zerowe.

Odpowiedz
Jesli komuś zależy na możliwości ustawiania TV pod własne wymagania, dowolne programowanie różnych trybów na różne okazje itp. to z miejsca może skreślić Szajsunga, no chyba, że ostatnimi czasy coś się w tym względzie zmieniło, ale moje dotychczasowe doświadczenia z kilkoma modelami zniechęciły mnie do tej marki na dobre.
Aktualny film roku 2017 - Sztuka kochania.
Aktualne filmowe ścierwo roku 2017 - Transformers: The Last Knight / John Wick 2
Aktualne rozczarowanie roku 2017 - Logan

Odpowiedz
Telewizory z prawdziwym HDR zaczynają się od około 5 tys. zł (choć prawda jest taka, że z racji tego czym jest HDR jego prawidłowe wyświetlenie gwarantują wyłącznie OLEDy, z drugiej strony nie są one aż tak jasne jak LCD), wszystkie te znacznie tańsze modele z symbolem HDR to ściema polegająca wyłącznie na tym, że telewizory te potrafią odebrać sygnał i wyświetlić materiał w tym formacie i nic poza tym, bo ich jasność maksymalna jest 3-, 4-krotnie mniejsza niż powinna by poprawnie wyświetlić HDR. Jeśli już kogoś ta rozdzielczość na poważnie interesuje (Netflix, płyty UHD) to albo powinien zainwestować, albo dać sobie spokój :) Oczywiście taki tańszy TV 4K wciąż będzie pełnić swoją funkcję, ale zamiast przepłacać za zbędne 4K chyba lepiej skupić się na Full HD, ale osobiście wątpię by dobry TV dało się kupić za 2 tys.
TRIGGER WARNING:
Moje posty zawierają opinie

Odpowiedz
Rozumiem to w miarę. HDR, 4K - odpuszczam te sprawy. Simek też mnie przekonał, bo faktycznie jak tak głęboko się zastanawiam nad potrzebą posiadania czegoś, to chyba tego nie potrzebuję. Aktualnie utknąłem na temacie częstotliwości. Czy warto przejmować się matrycą 50Hz? Podobno te procesory dzisiejsze to i tak sobie dobrze radzą z ruchem.

Co do ceny, to jak mówiłem spokojnie mogę dobić i do 3k, ale jak wchodzę np. na stronę Media Marktu i wybieram Panasonic FHD, to po odrzuceniu modelu 55 cali, najdroższa opcja jaką w ogóle mam kosztuje 2300zł. Dlatego idzie zgłupieć :0 Ciężki temat.
srebrnik, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Nov 2014.

Odpowiedz
Polecam założyć konto na hdtvpolska i szukać pomocy na forum, na pewno nie u doradców w sklepie :P
TRIGGER WARNING:
Moje posty zawierają opinie

Odpowiedz
(14-07-2017, 18:19)srebrnik napisał(a): wchodzę np. na stronę Media Marktu i wybieram Panasonic FHD, to po odrzuceniu modelu 55 cali, najdroższa opcja jaką w ogóle mam kosztuje 2300zł. Dlatego idzie zgłupieć :0 Ciężki temat.

Może być bardzo ciężko kupić TV HD, rzuciłem okiem i wygląda na to, że poza najtańszymi modelami 4K jest praktycznie standardem...

Polecam zrobić tak:
Idziesz w dół artykułu i po kolei sprawdzasz ceny modeli (w interesującym cię rozmiarze). Zatrzymujesz się w momencie kiedy ceny zaczną przekraczać twój budżet. Kupujesz ostatni TV na jaki cię stać :)

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/telewizory-lg-na-rok-2017-opis-i-analiza.html

Chciałeś wszystko czytający sprzęt, więc dobrym pomysłem powinien być najnowszy webOS 3.5.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości