Terminator (seria)
(19-02-2013, 00:53)Mierzwiak napisał(a): Jeśli dwie sekundy nagości są dla Ciebie aż tak ważne :)

Chodzi o to, że "małe a cieszy" ;) I po prostu jakoś sztucznie mi wygląda ta oficjalna wersja (może kwestia odzwyczajenia). Zwróć uwagę też, zaraz po teleportacji, jak kamera "ucieka" na twarz, żeby tylko ciała za bardzo nie pokazać.

I jesteś pewny, że wersja w kinie była tak wykadrowana? Może sugeruje się późniejszymi seansami z TV ale wydaje mi się, że tam było więcej.
Poszukam cama w necie ale wątpię, żeby po tylu latach jeszcze jakiś się uchował.

Cytat:W wersji 4:3/16:9 Showgirls widać w pełnej roz... okazałości, przepraszam za dosadność, cipę Elizabeth Berkley, ale nie narzekam, że nie ma tego na DVD/BD ;)

Ależ wiem. I nie byłbym pewny czy nie ma na pewnych wydaniach bo w necie są klipy HD tej sceny ;) (rozumiem, że chodzi o scenę "kopa na ryj")

(19-02-2013, 00:59)Gieferg napisał(a): 1.78:1 - HDTVrip

Czy to jest w wyższej rozdziałce niż 704x384 (tylko taką widzę w necie)?

Cytat:1.33:1 - amerykańskie wydanie Fullscreen.

To też jest w necie pod postacią NTSC DVD9 z polskim lektorem i polskimi napisami. Czyżby jakiś piracki składak? A może Twój?

(19-02-2013, 04:25)Mefisto napisał(a): Szczególnie, że co jak co, ale cycki u Loken są koszmarne, więc nie wiem po co to narzekanie :)

Nie znacie się. Znajdę w możliwie najlepszej jakości i se wkleję w film. Ooo!

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(19-02-2013, 13:28)shamar napisał(a): I nie byłbym pewny czy nie ma na pewnych wydaniach bo w necie są klipy HD tej sceny ;) (rozumiem, że chodzi o scenę "kopa na ryj")
Pisząc, że nie ma tego na BD miałem na myśli wydanie w panoramie, czyli takie jakie być powinno. Rosyjski Blu-ray jako jedyny mi znany tego filmu zawiera wersję open matte (tak jak HDTV) i powinno być to tam widać.

Odpowiedz
Cytat:Czy to jest w wyższej rozdziałce niż 704x384 (tylko taką widzę w necie)?

1080x720 :]
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
(19-02-2013, 13:28)shamar napisał(a): Nie znacie się.

For sure :)
W ogóle dla mnie to wpadka logiczna w sumie, bo jeśli brać pod uwagę, iż jest ona w tym filmie perfekcyjnie zaprojektowanym cyborgiem, to któryś z robotów z sali produkcyjnej powinien za to beknąć :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Ale za co? Przecież w Intended AR nie ma żadnego problemu, a że wszelkie open matte często uwidaczniają niedoróbki to już inna sprawa :)
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

Odpowiedz
Porównanie najnowszej wersji

https://www.movie-censorship.com/report.php?ID=642906

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Kolorystyka i ostrość remastera FTW!
Ostatnio obejrzane:
Alien - 10/10
Zanim się pojawiłeś - 8/10
Fast and Furious 8 - 6/10
Manchester by the sea - 9/10
Przełęcz ocalałych - 9/10
Logan - 10/10
Mission Impossible 3 - 8/10
Transformers - 9/10
Mission Impossible 2 - 8/10

Odpowiedz
WTF? Ostrość? Jaka ostrość? Przecie to przejechany DNRem obrzydliwy woskowy kupsztal.

Odpowiedz
Super8 ma fajnie. Też chciałbym totalnie się nie znać na jakości Blu-ray i być zadowolonym z tego potworka, który jest największym rozczarowaniem tego roku jak dla mnie.

Zacytuje się z innego forum: Będę to przeżywał jeszcze bardzo długo, ale to
[Obrazek: nRhsxY.png]
Wygląda O-KRO-PNIE! Jak najgorsze screeny z Predwaxtora. Wywoskowany Arni jest jak figura woskowa.

A tutaj w ogóle nokaut
[Obrazek: c_image.php?max_height=1080&s=109127&a=0...=0&y=0&l=0]
[Obrazek: c_image.php?max_height=1080&s=109101&a=0...=0&y=0&l=0]

Na tym porównaniu wersja u góry wygląda jak nowy remaster, nie odwrotnie. :P

CGI-facjata Arniego nałożona na dublera prezentuje się okej w ruchu. Szkoda, że te poprawki znajdują się tylko w tak spieprzonej wersji filmu.
[Obrazek: cwasOW6GQ9yuQ8jJ9CQFfw.gif]
[Obrazek: pQLsNaA.gif]

Odpowiedz
Ale o co wam chodzi? Skąd Super8 miał wiedzieć o DNRze? Przecież odnosi się się do zestawienia na movie-censorship.com w którym są ultra ostre screeny w rozdzielczości 370x154 :)

Trochę fotek telewizora na którym leci UHD:

Wali wazeliną na kilometr.

Odpowiedz
Do filmów kręconych cyfrą nakaładają sztuczne ziarno żeby to jakoś wyglądało, a kręcone na taśmie sterylizują jakimś niedorobionym filtrem. Mhm

Odpowiedz
@Mierzwiak - twoje foty? Kupiłeś tego potworka? :O

Odpowiedz
Beka. Kilka lat temu kupiłem leciwe wydanie od Optimum (te jeszcze sprzed Skynet Edition) w zasadzie za darmo, z myślą że będzie mi służyło jako przejściowe w oczekiwaniu na nowy remaster, a tu się okazuje, że będzie musiało mi ono wystarczyć jeszcze przez długi czas. Świetnie :/
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
(29-11-2017, 13:18)Juby napisał(a): @Mierzwiak - twoje foty? Kupiłeś tego potworka? :O
Oczywiście że nie, nie zamierzam tego kupować. Fotki z forum blu-ray.com.

Odpowiedz
(29-11-2017, 00:04)Juby napisał(a): Na tym porównaniu wersja u góry wygląda jak nowy remaster, nie odwrotnie. :P

Z pójściem w bardziej zimne kolory nie mam problemu, ale te przepały (na przykład) na włosach... za bardzo. Highlights niżej i jest git.
Ale i tak chciałbym zobaczyć ten film w kinie na dużym ekranie, nawet w tej wersji ;)
Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
Jeśli nie masz problemu z nową kolorystyką, to zobacz pierwsze porównanie na caps-a-holic. Genialny kadr z endo T-800 zmienił się w jednobarwny. Kiedyś laserowy strzał był purpurowy, wybuch w tle żółto-pomarańczowy, a oczy Terminatora czerwone. Teraz jest to niebiesko-niebiesko-niebiesko-niebieski.

Odpowiedz
W skrócie co piszą ludzie którzy już mają płytkę UHD:

- powątpiewają w fakt skanu 4K jako źródła tego remastera
- film w tej wersji jest znacznie ciemniejszy niż na BD
- bardzo słaby, w zasadzie niezauważalny HDR, brak nowych detali w najjaś iejszych partiach obrazu które powinna wyciągnąć szeroka rozpiętość tonalna

Odpowiedz
Tu jednak widać różnicę w ostrości. Chyba, że ktos zrobił taki kiepski zrzut.

[Obrazek: c_image.php?max_height=1080&s=109104&a=2...&y=175&l=0]
[Obrazek: c_image.php?max_height=1080&s=109130&a=2...&y=175&l=0]

Odpowiedz
To drugie to chyba ktoś się pomylił i zrobił DVD.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
(29-11-2017, 22:53)Juby napisał(a): Jeśli nie masz problemu z nową kolorystyką, to zobacz pierwsze porównanie na caps-a-holic. Genialny kadr z endo T-800 zmienił się w jednobarwny. Kiedyś laserowy strzał był purpurowy, wybuch w tle żółto-pomarańczowy, a oczy Terminatora czerwone. Teraz jest to niebiesko-niebiesko-niebiesko-niebieski.

Miałem na myśli ogólnie kierunek, jaki obrali. A to, że zjebali na korekcji to już inna sprawa ;) Ten przykład który podajesz... tu mam wrażenie, że pojechali po całości bardziej na zimno i zwiększyli kontrast, tak jakby w ogóle odpuścili sobie kolejny etap gardingu. Przecież spokojnie mogli na maskach wyciągnąć te kolory o których piszesz.

(29-11-2017, 22:59)Mierzwiak napisał(a): - bardzo słaby, w zasadzie niezauważalny HDR, brak nowych detali w najjaś iejszych partiach obrazu które powinna wyciągnąć szeroka rozpiętość tonalna

Nie dość, że brak nowych... mam wrażenie, że oni stare detale (miejscami) kompletnie wypalili :P
Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon