Ankieta: Najlepsza cz
Lethal Weapon 2 (1989)
Lethal Weapon (1987)
Lethal Weapon 3 (1992)
Lethal Weapon 4 (1998)
[Wyniki ankiety]

Tetralogia Lethal Weapon (1987-1998)
Ostatnio odświeżam sobie tą serię (jestem po dwóch pierwszych częsciach) i utwierdzam się w przekonaniu, że to jedne z najlepszych tegotypu filmów jakie kiedykolwiek powstały (tj. komedii sensacyjnych).

Sequel w zasadzie równie dobry jak pierwsza część, a ztego co pamietam z częscią trzecią jest podobnie (czwórkę widziałem tylko raz i słabo pamiętam). Wychodzi jednak na to, że to jedna z nielicznych serii naprawdę trzymających poziom. Po prostu klasyka przełomu lat 80-90  8)
no i te niezapomniane sceny jak choćby zaminowany kibel czy "ratowanie samobójcy" w pierwszej częsci  8)

Odpowiedz
Jak na moje pierwsza zabójcza broń to nie jest "komedia sensacyjna". to mroczna sensacja bez komedii. i dlatego ten film jest jednym z najlepszych, jakie widziałem w życiu.

Odpowiedz
cóż, jak dla mnie takie scenki jak:

- ratowanie samobójcy
- strzelnica
- odliczanie 100 dolców :lol:
- i cały szereg innych
w zupełności wystarczajądo sklasyfikowania filmu jako komedii (zresztą tak jest zwykle klasyfikowany) - film nie musi być cały czas śmieszny żeby go nazwać komedią, ten jest wystarczająco smieszny, chwilami również i mroczny ale nie za bardzo (zresztą część druga w sumie podobnie).

Odpowiedz
Generalnie postac Gibsona nie pozwala na to, by okreslic jedynke jako mroczna sensacje bez komedii. Choc przyznac trzeba, ze to najmniej komediowa czesc z calej serii.

Odpowiedz
Problem jest na tyle poważny, że muszę coś narysować. Otóż na widocznym poniżej schemacie po lewej stronie mamy zabójczą broń 1, a po prawej 6 komedii sensacyjno-policyjnych.

[Obrazek: beztytu322uac8.jpg]

Koniec schematu.

Odpowiedz
Aleossochoziiii? :roll:

Odpowiedz
Chodzi o to, że zabójcza broń 1 jest po lewej stronie, a reszta po prawej. Jak w tym dowcipie: Polak pyta Ruska: "Tej, gdzie idziesz?". Rusek na to: "W lewo, a ty?" - "Ja w prawo.". - "To świetnie." Chwila milczenia. W końcu Polak odzywa się i pyta: "No a w którą stronę pójdzie Niemiec?". Rusek na to: "Nie wiem".

Odpowiedz
Romeck, juz rozumiesz? ;)

Odpowiedz
Serię "Zabójczej Broni" oglądałem w sumie jakieś 6 razy (w końcu co roku na TVN :D) i już mi sie przejdało. Podejrzewam, że jakby kazano mi to oglądać jeszcze raz, to bym chyba puścił pawia.

Odpowiedz
Jakuzzi napisał(a):Romeck, juz rozumiesz? ;)
Ke? :D

Odpowiedz
Cóz, nie widzę specjalnej róznicy w stylu Lethal Weapon 1 i 2 (kolejne częsci widziałem dawno więc na razie się nie wypowiadam, wkrótce je sobie odświerzę) - jak dla mnie wszystkie to komedie sensacyjne, jedne bardziej komediowe inne trochę mniej ale każde w jakimś stopniu jednak komediami są

W schemacie nijak nie mogę się dopatrzeć większego sensu.

Odpowiedz
W której części występuje ta fajna blondynka (NIE ten potwór Rene Russo) ? Na tę część zagłosuję.;)

Odpowiedz
zdaje się, że w drugiej :)

Odpowiedz
Druga część jest najlepsza - a dlaczego? Odpowiedź: Pesci.

Nawiasem mówiąc, Mental, ładnie rysujesz :twisted:
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
Nie znacie się :) Ja zawsze będę stawał po stronie pierwszej części jako filmu wszechczasów. Najlepsza scena: gdy Gibson opuszcza chatę Glovera, obchodzi samochód, otwiera drzwi, po czym mówi te słynne słowa, że jest dobry, że potrafiłby zdjąć gościa z odległości tylu i tylu metrów, że niewielu ludzi na świecie jest w stanie tak posługiwać się bronią jak on itepe. Tu jest ciężar. Gibson daje tym do zrozumienia swojemu nowemu partnerowi, że w razie czego ten może na niego liczyć. Takie motywy też lubię w filmach :)

Odpowiedz
Cytat:Nie znacie się :) Ja zawsze będę stawał po stronie pierwszej części jako filmu wszechczasów.
hmm, a ktoś mówi że nie jest to dobry film?
Może i jest naj;epszy z serii, ale przentuja ona stosunkowo równy poziom (obejrzałem ostatnio 3 pierwsze części i nie wiem która mi się najbardziej podoba) jak i styl (trójka była bardziej radosna).

A ta scena którj mówisz zrobiła na mnie raczej wrażenie pt: "wiesz co stary ja to jestem debeściak" :lol:

Odpowiedz
obejrzałem sobie z tatkiem "dwójkę" i wspólnie doszliśmy do wniosku, że film odstaje od "jedynki" na kilometry. gdyby nie ostatnie 20 minut (bardzo ciężkie i zmieniające zupełnie nastrój filmu), odległość trzeba by mierzyć w latach świetlnych. po czym poznać, że film jest komedią? choćby po tym, że świadek koronny, na którego życie czyha połowa gangsterów w USA, zachowuje się jak clown.

no i Gibson zaczyna podrywać dupeczki - to już nie to samo co część pierwsza. tam wszystko było inne. "dwójka" - gdyby nie naprawdę piorunujące zakończenie - byłaby standardowym wyciskaczem śmiechu, inteligentnym, ale jednak tylko wyciskaczem.

ps. wystawiłem na allegro moją wersję Lethal Weapon 2. nie chce tego filmu w swojej kolekcji.

Odpowiedz
Ciota ;)
A za ile? Moze kupie ;)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Skusilbym sie ale nie chce mi sie licytowac i formy platnosci mi nie odpowiadaja :P
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon