The Amazing Spider-Man (2012)
Zanim przejde do sedna powiem coś o serii Raimiego. Ogólnie,dla mnie cała trylogia nie była dobra. Jedyne fajne elementy z tej produkcji to świetna muzyka Elfmana, bardzo dobry Molina w roli Octopusa,postać Jonaha Jamesona świetnie granego przez Simmonsa i oczywiści niektóre walki. Reszta niestety została zepsuta. Słabe aktorstwo głównych aktorów(Maguire w jedynce jeszcze ujdzie ale dalej to słabizna, natomiast Dunst nie pasowała w ogóle)Dalej przeciwnicy-w zasadzie każdy z nich(oprócz wspomnianego Octpusa) został pod pewnym względem zmarnowany-Goblin-fatalny kostium i odrobine przeszarżowana rola Dafoe, Sandman( nieptrzebne powiązanie tej postaci ze śmiercią Bena) no i Venom-raz że aktora do tej roli niespecjalnie dobrano to jeszcze pojawia się zaledwie na parę minut w końcówce,do tego wygląd tego przeciwnika pozostawia wiele do życzenia).Dalej efekty specjalne-z części na część było ich naturalnie więcej ale paradoksalnie ich jakość była coraz gorsza(a już trójka pod tym względem to koszmar,tak sztucznych efektów i to biorąc pod uwagę budżet nie widuje się często).I ostatnia rzecz a zarazem główny gwódź do trumny to scenariusz-o ile jedynka jako tako miała jakiś konspekt (narodziny bohatera itd.) to już dwie nastepne części prezentowały się w większości żenująco.Humor, dialogi czy inne silące się na patetyzm sceny-koszmar. Czy w takim względzie restart jest potrzebny? Jak najbardziej TAK.

A więc reżyserem został Marc Webb niedawno debiutujący bardzo dobrym filmem 500 dni miłości Trudno coś wywnioskować po jednym debiucie ale może być ciekawie. Jeszcze ciekawiej prezentuje się nazwisko scenarzysty, który napisał skrypt m.in do świetnego filmu pt.Zodiak w reżyserii Finchera. W tamtym roku napisał skrypt do Spider-mana 4 i został odrzucony lecz teraz na dniach okazało się że to nie był tak naprawde scenariusz do części czwartej tylko scenariusz napisany pod reatart serii na wypadek gdyby studio nie dogadało się z dotychczasowym reżyserem i to on będzie podstawą do kręcenia nowego filmu.

Dziś pojawiła się nowa informacja:
http://www.filmweb.pl/Nowy+%22Spider-Man%22+bez+znanych+nazwisk+w+obsadzie,News,id=57588

80 milionów budżet? Nieźle, nawet za mniejszą kasę filmy prezentowały się pięknie wizualnie(chociażby Hellboy) więc nie mam z tym problemu. Ma być też nieznana obsada, dla mnie też ok, oby tylko była trafna. Natomiast co do fabuły, z powyższego newsa można byłoby wywnioskować że film zacznie się już od momentu w którym Parker posiadł już moce i stracił wujka. To może być dobre posunięcie a nawet jeśli znowu będziemy oglądać narodziny bohatera to mam nadzieję że twórcy zrobią to tak że nie będę odczuwał znaczącej powtórki.
Póki co jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Dobrze by było gdydy nowy Spider-Man odbił się od dna jakim była chociażby trójka a więc liczę na podobą sytuację w przypadku Batmana kiedy to Nolan tchnął trochę swieżości w nowej wersji. Nie chce filmu brutalnego bo komiksy absolutnie takie nie były, ale filmu lekkiego, przyjemnego,dobrze zagranego,mającego przeciwników odpowiednich zarówno pod względem aktorskim jak i wizualnym ale co najważniejsze nie chce filmu naiwnego czy debilnego a tym w szczególności charakteryzowała się poprzednia seria.
koronex1989

Odpowiedz
Moim zdanie restart po tak krótkim czasie to coś nie do pomyślenia dla mnie. Po trzech częściach które zarobiły miliony dolarów odrzuca się największego autora tego sukcesu, czyli Raimiego.
Jego trylogia najwyższych lotów nie była, aktorsko nawet bardzo słabo wypadało ale filmy nawet przyjemnie się oglądało.
Czy restart to dobry pomysł? I tak i nie. Za krótki okres dzieli kolejną część od tej pierwszej. Czy chcemy oglądać z powrotem moment jak Parker dojrzewa do swoich mocy?
Jeśli już mają zrobić to od początku to ja chciałbym by film nie zaczął się właśnie od momentu kiedy Parker już ma moce. Jak już robić Restart to od samego początku.
Po części jestem na tak, natomiast z drugiej strony mam lekkie obawy. Zobaczymy co z tego wyniknie.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Jak film nie spełnia jakiś oczekiwań czy jest w całości zły to odstęp czasu między wersją poprzednią a nową nie ma dla mnie znaczenia. Sęk w tym aby ktoś wyciągnął odpowiednie wnioski i zaczął nową serię niwelując poprzednie błędy. Zresztą między dennym Batmanem Schumachera a Batmanem Nolana minęło 8 lat czyli będzie to o 3 lata więcej aniżeli różnica między beznadziejną trójką a planowaną premierą na rok 2012.
koronex1989

Odpowiedz
Podejrzewam że nikt tu żadnych wniosków nie wyciągnie, a reżyser niestety zrobi film pod dyktando studia. Czyli będzie pewnie dużo akcji, trochę humoru, ciapowaty bohater poznający dopiero swoje nowe zdolności. Efekty mimo małego budżetu będą pewnie kozackie. Nie nastawiam się na jakiś skok jakościowy co do poprzednich części.
Jedno jest pewne- film na bank będzie kasowy a o to tylko chodzi producentom.

Odpowiedz
Budzet mały... rezyser Marc Webb... Spider-Mana musi zagrać Joseph Gordon-Levitt, a Mary Jane Zooey Deschanel i film będzie w pytkę! <ok>

Odpowiedz
Pitero napisał(a):Spider-Mana musi zagrać Joseph Gordon-Levitt, a Mary Jane Zooey Deschane
Całkiem niezły pomysł. Nie widziałem jeszcze 500 dni miłości(dzisiaj dopiero obejrzę), ale przeleciałem sobie scenkami i widać, ze pomiędzy bohaterami jest niezwykła chemia:P
A gościu nawet jak się dobrze zastanowić pasowałby na Parkera.

Odpowiedz
Nowy Spider będzie jeszcze gorszy od serii Raimiego.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
To niemożliwe.
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Z poprzedniej serii lubię tylko pierwszy film. Głównie przez sentyment, kiedy wszedł do kin wzięła mnie mania na pająka jakiej nigdy później ani wcześniej nie miałem i tak do dziś miło wspominam tamte czasy :]

Co do nowej serii. Właściwie nie jestem na nie. Że niby wcześnie? Hulka też szybciutko zrestartowali. Mniejszy budżet daje nadzieje, na lepszą historię i mniej efekciarstwa.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
A ja szczerze jakoś nigdy nie mogłem zrozumieć fenomenu Spider-Mana? Jakoś w ogóle ta cała seria jak i ogólnie te marvelowskie postacie nigdy do mnie specjalnie nie przemawiały.
Tak też trylogia Raimiego jakoś mi się szczególnie nie podobała i jeżeli miałbym wybierać to akurat "dwójka" jest według mnie najlepszą z części. Na plus oczywiście mogę dodać jeszcze muzykę Elfmana (w "trójce" był już Young i już mniej mi się podobała), Molinę jako Octopusa, no i efekty specjalne. A tak to też raczej za wiele od tego restartu serii nie oczekuję. No może po za faktem, że teraz Raimi ma czas, aby się czymś ciekawym zająć :smile:
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Incredible Hulk to kontynuacja Hulka tylko z inną ekipą i obsadą i myślę, że to byłoby lepsze rozwiązanie w przypadku Spider-Mana. Nie chce mi się po raz kolejny oglądać originu tej postaci. Po za tym z tego co czytałem ta seria ma być inspirowana komiksami Ultimate Spider-Man, które są w/g mnie słabe.

Odpowiedz
Corn napisał(a):Hulka też szybciutko zrestartowali
Co z tego wyszło? Było widać, ja dziękuję takim restartom.

Odpowiedz
Mnie akurat bardziej podobał się "Incredible...", niż przekombinowana wersja Anga Lee

Odpowiedz
Jak na film o bohaterze komiksu obraz Anga Lee broni się lepszym ukazaniem postaci i tego z jakimi demonami walczy w swoim wnętrzu.:P

Odpowiedz
Tylko nie miał żadnego konkretnego demona z którym mógłby walczyć "na zewnątrz" :wink:

Odpowiedz
Dla mnie "Hulk" Anga Lee jest filmem dziwnym :???: Chyba jednak Lee trochę zbyt ambitnie podszedł do tej produkcji i powstał film "dziwny" :wink:

A co do restartu serii to słyszałem kiedyś, że podobno i "Fantastyczna Czwórka" ma być zrestartowana.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Perfik napisał(a):Tylko nie miał żadnego konkretnego demona z którym mógłby walczyć "na zewnątrz"
Miał, bo raz masz ojca swojej miłości oraz własnego psychicznego ojczulka. Jak dla mnie wystarczająco demonów do walki miał:)

Odpowiedz
Cytat:Incredible Hulk to kontynuacja Hulka tylko z inną ekipą i obsadą
Oh, man... Reżyser i producenci się pomylili. Mówili, ze to restart. Oszukali mnie :(

Cytat:Tak też trylogia Raimiego jakoś mi się szczególnie nie podobała i jeżeli miałbym wybierać to akurat "dwójka" jest według mnie najlepszą z części. Na plus oczywiście mogę dodać jeszcze muzykę Elfmana (w "trójce" był już Young i już mniej mi się podobała), Molinę jako Octopusa, no i efekty specjalne.
Dwójka to fabularna kopia jedynki [poważne... naukowiec przyjaciel po wypadku traci zmysły, porywa Mary Jane, na końcu walka w opuszczonym budynku i inne takie...], z niepotrzebnie dodaną pseudofilozofią. Wszystkiego jest naćkane i jakieś to bez klimatu. Zdecydowanie - nie, choć i tak lepiej niż trójeczka.

Odpowiedz
Cytat:Oh, man... Reżyser i producenci się pomylili. Mówili, ze to restart. Oszukali mnie :(

A jak teraz w Spider-manie Webb wymieni całą obsadę i ekipę, a w prologu do filmu streści poprzednie trzy części i jak gdyby nigdy nic będzie kontynuował historię, nazwiesz to restartem?

Odpowiedz
A gdzie niby w Incredible Hulk streszczono historię z Hulka Anga Lee? To, ze pozbawiono film całego wstępu, ograniczając się do pokazania wypadku w czołówce nie czyni z filmu sequela. Nie wspominam już, że cały wypadek był zupełnie inny.

Nie mówiąc już o tym, że IC produkował Marvel, a Hulka Universal. Twórcom zależało na zrobieniu restartu, ale nie chcąc popełniać 'błędów' poprzedniej produkcji zrezygnowali z przedstawiania historii od początku.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon