The Americans (2013-2018) [FX]
The Americans - dziwne że nikt stąd się nie zainteresował, dla mnie ten serial to obok Utopii odkrycie roku, a dopiero po czterech odcinkach jestem. Lata '80, Zimna Wojna, para super wyszkolonych szpiegów na usługach KGB rezyduje w USA jako wzorcowa amerykańska rodzina z dwójką dzieci, a "na boku" wykonują różne misje ku chwale Mateczki Rosji i próbują pogodzić obowiązki wobec ojczyzny z funkcjonowaniem w roli rodziców i obywateli USA. Klimat epoki świetnie oddany, dobra scenografia, ciekawe łączenie niebanalnych wątków obyczajowych z akcjami szpiegowskimi nakręconymi wedle najlepszych wzorców gatunku. Plus świetna muza (zarówno score, jak i piosenki z epoki) i jedna z lepszych czołówek jakie ostatnio widziałem. Na chwilę obecną polecam.
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Ja obejrzałem pilot jakiś czasem temu i zapowiadało się nieźle. Z tego co widzę to poszczególne odcinki zbierają dobre recenzje, jak skończę The Shield to na pewno sprawdzę cały sezon.
VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać

Odpowiedz
Pilot na chwilę obecną jest najsłabszy, za bardzo opiera się na ogranych kliszach i motywach. Od drugiego odcinka jest znacznie lepiej.

Odpowiedz
No ja nadrabiam inne zaleglosci, ale to co widzialem z kawalka pilota mi sie podobalo, a recenzje tylko zachecaja, takze czekam na full season. No i to FX, wiec w tancu sie nie pierd...
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Finałowy odcinek wyemitowano w tym tygodniu :P

Mnie się generalnie podoba, dobra fabuła i aktorstwo, ale nie czuję za bardzo klimatu 80's. Trochę bezpłciowa stylistyka.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Na 10 odcinku jestem, całkiem mocne.Serial co prawda nie wykorzystuje całego potencjału tkwiącego w zamyśle wyjściowym i bywa dość rzemieślniczy, "zerowy" w stylistyce, ale i tak zaczyna ze znacznie wyższego pułapu niż np. The Shield czy SoA. No i tak jak pisze Crov, tutaj się nie pier... - likwidowanie przypadkowych świadków, wykorzystywanie "cywili", tego rodzaju akcje...

Odpowiedz
I po finale - trochę jednak wszystko się rozeszło po kościach, końcówka z gatunku tych, które bardziej robią grunt pod przyszły sezon zamiast zapodawać fabularne trzęsienia ziemi. Ale akcja KGB babci genialna, jak i sama postać zresztą. Całościowo udany sezon, do kilku rzeczy można się by przyczepić, tym niemniej siary w żadnym momencie nie stwierdziłem, a całość ogląda się na tyle dobrze że na pewne niedociągnięcia czy zbyt szybkie momentami tempo można przymknąć oko. Ocena za sezon 8/10, polecam.

Odpowiedz
I co? Poza mną i wujem nikt nie widział? Lekka siara, drodzy państwo - tym bardziej, że jest to zdecydowanie jedna z lepszych premier w tym sezonie serialowym.

Odpowiedz
Kurde, trochę tego powychodziło w tym roku, teraz jeszcze powróciło BE i SoA, wciąż oglądam Broadchurch, ale spokojnie, you got my attention, za jakiś czas sprawdzę, bo tematyka ciekawa i w mój gust trafić niechybnie powinna.
Listen to them. Children of the night. What music they make.

Odpowiedz
Ruszył drugi sezon i jest bardzo fajnie. Co prawda to na razie standardowe dla początków sezonowych "co się dzieje u kogo", ale potencjał jest, kilka chamskich motywów również, jak i rozkminki "obyczajowe" (świetna klamra spinająca odcinek w postaci nawiązań do Anny Kareniny i Kochanicy Francuza). Tylko KGB-Babci nie ma - wstyd i hańba. No nic, liczę że jakieś kultowe wejście w następnych odcinkach dostanie.

Odpowiedz
Nadrobiłem drugi sezon. Początek od razu przypomniał co mi się podobało - nie ma zabaw, przypadkowy świadek dostaje kulkę w łeb bez chwili wahania. Co mi się mniej podoba, to za duże natężenie akcji, które główni bohaterowie muszę wykonywać co parę dni, albo 3 dzień po dniu. Ich doba chyba się stopniowo rozszerza i może trwać do 30 h. Ucieszyłbym się też z większej ilości retrospekcji.

Odpowiedz
A mnie drętwy drugi odcinek (najgorszy w serialu so far IMO) tak zniechęił, że dalej nie ruszyłem, ale trzeba będzie w końcu. Babcia wróciła?

Odpowiedz
Dopiero w 4 odcinku.

Odpowiedz
W 6 odcinku...

Nie kupuję tego, zupełnie nie pasuje mi do postaci.

Fajnie, że pojawi się Arpanet, ale uwiera mnie bardziej mizerny stosunek dramatu do akcji. To mógłby być świetny serial o tym, jak bardzo można skłamać siebie, a The Americans ledwo liże ten wątek.

Ktoś poza mną i jarodem w ogóle śledzi?

Odpowiedz
Ja kończę nadrabiać i jest git. Nie jest mi zbyt mało dramatu, choć trzeba przyznać, że na razie scenarzyści przy tych wątkach zajmują się pierdołami, grubsze działa raczej zostawiają na końcówkę sezonu/sezony dalsze. Podoba mi się to, że mimo tego iż bohaterowie się nie pier...lą, nie zrobiono z nich cool szpionów odstrzeliwujących pionki jak leci. Zabijają kiedy muszą (i reagują na to adekwatnie), ale kiedy mogą ściemnić czy zaszantażować, wybierają tą właśnie opcję.

SZkoda trichę też że ciągle ni e skolłowali konkretnych reżysera czy zdjęciowca. W sumie z jednej strony cieszy mnie brak przestylizowania a'la Tinker, Tailor..., ale z drugiej - styl tego serialu jest strasznie "przezroczysty", naprawdę trudno tu o zachwyty pod tym względem.

No i naprawdę dziwi mnie że na forum gdzie 3/4 wiary deklaruje przywiązanie do klasycznych sensacyjniaków czy thrillerów, oglądają ten serial 3 osoby na krzyż ale już Banshee czy inny szajs - połowa forum. Plebs :D

Zajebiaszcza czołówka:

Odpowiedz
Mnie natomiast dziwi to, że Ciebie po raz kolejny dziwi, że po Waszych umiarkowanych opiniach, w których trochę pochwalicie, a trochę pomarudzicie, tłumy nie walą drzwiami i oknami po ten serial. ;)

Odpowiedz
Nie każdy jest Mentalem, i nie każdemu jak się spodoba nowy serial od razu go reklamuje jako "moje top 5" (z dwudziestoma tytułami). Po prostu bardzo dobra seria z potencjałem, dobrze napisanymi postaciami i relatywnie świeżą fabułą, ale nie ma ani nad czym się zachwycać, ani nad czym pomstować.

Odpowiedz
Cytat:Nie każdy jest Mentalem, i nie każdemu jak się spodoba nowy serial od razu go reklamuje jako "moje top 5"

Który serial tak ostatnio zareklamowałem. Cytat i link albo poproszę desa o uprawnienia admina i kasuje ci konto :).

Odpowiedz
Bo ja wiem, Banshee? Pewnie True Detective też by taką ocenę dostał, gdyby Cię nie uprzedzili :)

A teraz koniec offtopa, bo póki co to ja tu mam uprawnienia moderatora :P

Odpowiedz

Wiecie że Kerri Russel zostawiła męża dla tego faceta? :)
A, 2x06 był fantastyczny. Scena przesłuchania Larricka była niesamowicie nakręcona pod względem dawkowania napięcia - kadrowanie, plus te nagłe cięcia na reakcje jego - fajnie by było gdyby wyrósł na "głównego przeciwnika" tego sezonu. O scenie w sypialni nie wspominam nawet, mocne. Czekam aż sezon się skończy i oglądam dalej.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon