The Avengers (2012)
http://www.comicbookresources.com/assets/images/articles/1280029609.jpg
Od lewej: Iron Man, Agent Coulson, Black Widow, Thor, Captain America, Nick Fury, Hawkeye, Hulk, Pan Reżyser, Pan Producent.

Jeszcze jedna lovely focia: http://www.comicbookresources.com/assets/images/articles/1280028035.jpg

Co to jest? Po prostu: film o grupie superbohaterów ze świata Marvela. Skład to ludzie wymienini wyżej (bez Pana Reżysera i Pana Producenta, bo byliby w filmie zbyt poteżni, a udział Agenta Coulsona ciągle jest owiany tajemnicą). Będzie bitka, trochę kumpelskowatości, a reżyseruje Pan Reżyser czyli Joss Whedon.

Joss Whedon!!

JOSS WHEDON reżyseruje i pisze scenariusz, JON FAVREAU jest wykonawczym producentem, a gra ROBERT DOWNEY JR, CHRIS EVANS, SAMUEL L. JACKSON, SCARLETT JOHANSSON, MARK RUFFALO (niestety Marvel pokłócił się z Edem Nortonem i nie zagra już Bruce'a :(), JEREMY RENNER, CHRIS HEMSWORTH... chodzą też plotki o udziale Nathana Filliona i Evy Longorii jako panstwa Pym czyli Ant-Man i Wasp, ale póki co to średnio wiarygodne plotki (niestety - Fillion na Ant-Mana!). No i oczywiście ciągle reżyser Choke jako Agent Coulson.

Jeżeli nie stanie się nic tragicznego, a Marvelowi nie odpierdzieli coś i nie postanowią ciąć filmu albo robić coś, co sprawi, że Whedon i reszta będzie na nich zła, to dostaniemy conajmniej dobry blockbuster. W najlepszym wypadku dostaniemy super-blockbuster!

Logo:

[Obrazek: 1280027196.jpg]
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Ciekaw jestem jak bardzo przyklepana jest ta produkcja. Powiedzmy, że Thor będzie totalnym gównem, co nie jest wykluczone patrząc po fotkach, powiedzmy, że Kapitan Ameryka też nie wypali - czy Avengersi powstaną i tak?

Odpowiedz
Cap ma reżysera od Parku Jurajskiego III i Wilkołaka, więc rzeczywiście mozna się o niego martwić i ja się o niego martwię dużo bardziej niż o Thora, choć ten ostatni jak dla mnie pasuje do łączenia z Iron Manem, Hulkiem i Capem jak pięść do twarzy (albo Batman do Supermana :P). To że w komiksach tak zrobili nie znaczy że to się sprawdzi na ekranie.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Crov napisał(a):Powiedzmy, że Thor będzie totalnym gównem, co nie jest wykluczone patrząc po fotkach, powiedzmy, że Kapitan Ameryka też nie wypali - czy Avengersi powstaną i tak?

Finansowo na pewno oba filmy wypalą więc nie ma co się bać o Avengersów :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
A skąd ta pewnośc?
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

Odpowiedz
Craven napisał(a):...czy Avengersi powstaną i tak?
Tak. Jedyne, co mogłoby teraz powstrzymać produkcję Avengers to wielka powódź, która zniszczyłaby studio Marvel. ;) Zdaje się, że film jest już w preprodukcji. Thor od dawna jest w fazie kręcenia, Captain America już zaczął zdjęcia, więc teoretycznie już za pół roku mogą zaczynać robić Avengers na planie. ;)

Cytat:Powiedzmy, że Thor będzie totalnym gównem, co nie jest wykluczone patrząc po fotkach
ROTFL!

Odpowiedz
Cytat:czy Avengersi powstaną i tak?

Powstaną na pewno..dla samego Iron Mana im się opłaca. Co do obsady..to swoje role powtórzą: Don Cheadle (War Machine) i Tom Hiddleston (Loki). Stopklatka: W filmie natomiast nie pojawi się Ant-Man, pomimo niedawnych plotek że w tej roli zobaczymy Nathana Filliona.

Premiera: 4 maja 2012 roku.

Oficjalna strona

Cytat:Thor od dawna jest w fazie kręcenia

Zdjęcia już skończono. Teraz post produkcja.

Odpowiedz
Cytat:A skąd ta pewnośc?

Bo ekranizacje Marvela zawsze sporo na siebie zarabiają?

Odpowiedz
Aha - chciałem jeszcze powiedzieć, że logo jest brzydkie i nieciekawe :) Wygląda jakby to linie kolejowe były :)

Ja rozumiem, że komiksowe filmy to w znacznym stopniu pewniaki. Ale jeśli zrobią jedną kupę to zaszkodzą Kapitanowi, jak Kapitan też będzie niewypałem to Avengersi, którzy na bank będą nieprawdopodobnie drogim projektem naprawdę mogą być samobójstwem.

Stąd jestem ciekaw czy i do którego momentu mogą się wycofać. Jak dla mnie nawet jak najbliższe dwa filmy wypalą, to po Avengersach niczego dobrego się nie spodziewam. Nawet Whedon tu raczej cudów nie wyczaruje. Te poprzednie filmy mają świetny punkt wyjścia - historyjki od zera do bohatera, to coś co powoduje przemianę bohatera, poznawanie/dojrzewanie możliwości bohatera, wreszcie pierwszy/najważniejszy nemesis.

Tu natomiast może być trudniej, albo dostaniemy gotową ekipę albo będzie mniej lub bardziej kulawy proces zbierania ich do kupy, a potem co? Grupa łotrów? Jeden hiper-uber-łotr? Kosmici?

PS. Akurat daty premier można sobie ustalać i przesuwać do woli :)

Odpowiedz
Cytat:Bo ekranizacje Marvela zawsze sporo na siebie zarabiają?

Zawsze? :shock:

The Incredible Hulk sporo nie zarobił (260 baniek przy 150 milionowym budżecie to praktycznie klapa, Marvel próbuje robić dobrą minę do złej gry ale faktów nie zmieni), Punisher WarZone był już klapą totalną (35 mln budżet, zarobił 10 baniek). Z tych nie robionych przez samego Marvela - poprzedni Hulk (podobne wyniki jak TIH) i Ghost Rider też lichutko przędły, choć ten drugi jednak się w końcu zwrócił. Z tych robionych przez samego Marvela tylko Iron Man może uchodzić za box-office'owego pewniaka. Z tych do których praw nie mają Spider-Man i X-Men. Nie powiedziałbym że w tej sytuacji Cap i Thor to pewniaki.

Odpowiedz
Craven napisał(a):Ale jeśli zrobią jedną kupę to zaszkodzą Kapitanowi, jak Kapitan też będzie niewypałem to Avengersi, którzy na bank będą nieprawdopodobnie drogim projektem naprawdę mogą być samobójstwem.
Nie, nie mogą być. Zwłaszcza nie w tym momencie.

Cytat:Nawet Whedon tu raczej cudów nie wyczaruje. Te poprzednie filmy mają świetny punkt wyjścia - historyjki od zera do bohatera, to coś co powoduje przemianę bohatera, poznawanie/dojrzewanie możliwości bohatera, wreszcie pierwszy/najważniejszy nemesis.
Wiadomo, FireFly i Serenity były świetne dlatego, że miały jednego bohatera z historią od zera do bohatera... a nie, zaraz. Przeciez tam też była grupa bohaterów! Więc o co chodzi? Wbrew pozorom nie jest to pierwszy na świecie film o grupie bohaterów, a motywów w sztuce jest znacznie więcej niż "od zera do bohatera". Poważnie.

Cytat:Tu natomiast może być trudniej, albo dostaniemy gotową ekipę albo będzie mniej lub bardziej kulawy proces zbierania ich do kupy, a potem co? Grupa łotrów? Jeden hiper-uber-łotr? Kosmici?
A potem nic. Wszechświat się zapadnie. :))

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):The Incredible Hulk sporo nie zarobił

I nikogo to nie powstrzymało przed nakręceniem następnego :)

Gieferg napisał(a):Punisher WarZone był totalną klapą

Bo Punisher nie ma super mocy i nie jest widowiskiem za setki milionów.

Gieferg napisał(a):Nie powiedziałbym że w tej sytuacji Cap i Thor to pewniaki.

A ja tak, możemy się założyć:)

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):Punisher WarZone był już klapą totalną (35 mln budżet, zarobił 10 baniek).
Gwoli ścisłości to nie projekt Marvel Studios, a LionsGate.

Odpowiedz
Azgaroth napisał(a):
Gieferg napisał(a):The Incredible Hulk sporo nie zarobił

I nikogo to nie powstrzymało przed nakręceniem następnego :)

Ale to właśnie Incredible Hulk był tym następnym.

Odpowiedz
Marvel odwalił niezłą wiochę, i nie mam tu na myśli ohydnego logo. Czy nie po to mają być te wszystkie filmy, żeby później TEN SAM SKŁAD AKTORSKI spotkał się w Avengers? Uważam że Norton był taki sam jak i cały film, czyli żałosny, ale zmienianie jednej z głównych postaci? Może wyszli z założenia że i tak w większości scen będzie zielona buła więc widzom jest obojętna zmiana aktora. tak czy siak Ruffalo na +.

Odpowiedz
Crov napisał(a):[Wiadomo, FireFly i Serenity były świetne dlatego, że miały jednego bohatera z historią od zera do bohatera... a nie, zaraz.
A nie zaraz... to nie jest Firefly, tylko film o grupce bohaterów komiksowych :)

Crov napisał(a):A potem nic. Wszechświat się zapadnie. :))
Cóż no zazdroszczę entuzjazmu. Ja tam obawiam się kupy.

Odpowiedz
Crov napisał(a):
Gieferg napisał(a):Punisher WarZone był już klapą totalną (35 mln budżet, zarobił 10 baniek).

Gwoli ścisłości to była zdaje się mowa o ekranizacjach komiksów Marvela, a nie o ekranizacjach w wykonaniu Marvela bo tego ostatniego było do tej pory trzy sztuki więc trudno by tu było mówić że coś się dzieje "zwykle" zwłaszcza że dwa zarobiły, a jeden nie za bardzo.

Avengers raczej powinien zarobić choćby dlatego że bedzie poniekąd trzecim Iron Manem, więc o ten film bym się nie martwił, ale Thor i Cap to inna bajka.

Azgaroth napisał(a):I nikogo to nie powstrzymało przed nakręceniem następnego

Dostałeś jakiś cynk z przyszłości? :roll:

Cytat:Marvel odwalił niezłą wiochę

Nie pierwszy raz. Patrz: War Machine.

Odpowiedz
Craven napisał(a):
Crov napisał(a):[Wiadomo, FireFly i Serenity były świetne dlatego, że miały jednego bohatera z historią od zera do bohatera... a nie, zaraz.
A nie zaraz... to nie jest Firefly, tylko film o grupce bohaterów komiksowych :)
I co w związku z tym? Nie mam pojęcia w jaki sposób to utrudnia sprawę.

Jeżeli dalej z jakiegoś dziwnego powodu zbyt trudnym jest wyobrażenie sobie filmu o grupie bohaterów z nadnaturalnymi zdolnościami to mamy X-Men, którego obie części były conajmniej dobre.

Gieferg napisał(a):
Crov napisał(a):

Gwoli ścisłości to była zdaje się mowa o ekranizacjach komiksów Marvela, a nie o ekranizacjach w wykonaniu Marvela
Nie wiem, to był twój post. Wymieniłeś Punisher: War Zone (film nie tworzony przez Marvel Studios) obok The Incredible Hulk (film tworzony przez Marvel Studios), a potem podałeś kolejną listę zaczynając ją tak: "Z tych nie robionych przez samego Marvela...", więc uznałem, że pomyliłeś się przydzielając PWZ do filmów Marvel Studios, co postanowiłem skorygować.

Cytat:
Cytat:Marvel odwalił niezłą wiochę

Nie pierwszy raz. Patrz: War Machine.
Pierwszy raz odwalili wiochę, bo w tym wypadku Norton tak naprawdę nie był problemem i starał się zrobić jak najlepszy film. W przypadku Terrence'a Howarda sprawa wyglądała inaczej - z różnych źródeł da się słyszeć, że z Howardem trudno się pracowało.

Odpowiedz
Crov napisał(a):Jeżeli dalej z jakiegoś dziwnego powodu zbyt trudnym jest wyobrażenie sobie filmu o grupie bohaterów z nadnaturalnymi zdolnościami to mamy X-Men, którego obie części były conajmniej dobre.

Wyobrażam sobie, tylko twierdzę, że poprzeczka jest znacznie wyżej. Plus X-Meni zostali stworzeni z myślą o teamie, a Avengersi to sklejka różnych klimatów, bogacze, geniusze, kosmici... :)

Odpowiedz
Crov napisał(a):Jeżeli dalej z jakiegoś dziwnego powodu zbyt trudnym jest wyobrażenie sobie filmu o grupie bohaterów z nadnaturalnymi zdolnościami to mamy X-Men, którego obie części były conajmniej dobre.
Tylko że przed X-Men żadna z tych postaci nie miała własnego filmu.

Do czego zmierzam - w tej sytuacji cały character development odpada, nie potrzeba żadnych wstępów, więc scenarzysta ma ułatwioną sytuację. Ale też utrudnioną, bo jak za bardzo pójdzie na całość, powstanie zwykła sieka. Co jest bardzo możliwe, scenariusz pisze Zak Penn i nie zamierzam nawet wymieniać niektórych perełek za które odpowiada (tak,wiem, jego nazwisko widnieje w czołówce X2 przy "story by", ale za ostateczny skrypt odpowiadali (uff) Hayter, Harris i Dougherty).

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon