The Dark Knight Rises (2012)
Coraz więcej informacji odnośnie trzeciej części Batmana pojawia się w sieci. Może warto było by je zebrać ;)

O dacie rozpoczęcia zdjęć:
http://www.filmweb.pl/news/Zdj%C4%99cia+do+%22Batmana+3%22+w+kwietniu-62691

O dacie premiery:
http://www.batcave.stopklatka.pl/index.php?subaction=showcomments&id=1277983180&archive=&start_from=&ucat=12&cid=12

O formacie IMAX:
http://www.batcave.stopklatka.pl/index.php?subaction=showcomments&id=1279649941&archive=&start_from=&ucat=12&cid=12

O przeciwniku:
http://www.filmweb.pl/news/Cz%C5%82owiek-Zagadka+%28prawie+na+pewno%29+w+trzecim+%22Batmanie%22-63040

Póki co mogę odnieść się jedynie do newsa o przeciwniku Człowieka Nietoperza. W konwencji którą przyjął Nolan Riddler będzie chyba najodpowiedniejszym czarnym charakterem.
Chociaż w obsadzie widziałbym Deppa bardziej, ale przykład Ledgera pokazuje, że reżyser Memento potrafi wyciągnąć mało znanego aktora i idealnie dopasować go do roli.
"Renton - "Choose life, choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares."

Odpowiedz
Depp raz że mi nie pasuje do tej postaci, a dwa - jest megagwiazdą. Do tej pory Nolan w rolach przeciwników obsadzał aktorów znanych, ale nie gwiazdy. Joseph Gordon Lewitt (o ile zakład że to będzie on? : ) ) pasuje do schematu który ugruntowali Murphy i Ledger.

Oczekiwań nie mam, ale jeśli faktycznie wezmą Riddlera, Nolanowie będą mogli zabłysnąć, bo a) mega inteligentny przeciwnik + zagadki = Batman detektyw (sonarom mówimy nie) b) daje to możliwość skonstruowania scenariusza-zagadki z niezłymi twistami. Batman z inteligentnym scenariuszem w stylu Prestiżu? Poproszę.

Niepokoi tylko obecny stan umysłowy decydentów z Warnera, których ktoś najwyraźniej poddał lobotomii. 3D!!! KONWERSJA!!! 3D!!! Zdjęcia Wally'ego Pfistera to uczta dla oczu i nie wyobrażam sobie żeby zniszczyli to kolejną gównianą przeróbką. Tym bardziej że Nolan i Pfister nie są ani fanami 3D, ani kręceniem na cyfrze, a tego wymagałoby faktyczne kręcenie w 3D.

Cały film nakręcony w formacie IMAX? Stawiam że tak właśnie będzie.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Tym bardziej że Nolan i Pfister nie są ani fanami 3D, ani kręceniem na cyfrze.

Gdzieś czytałem, że Nolanowi podobała się 3D, ale do tej pory był problem z rozmiarem kamer (kamery Imax są bodajże dwa razy większe od zwykłych). To było parę lat temu, teraz mamy kamery Camerona, więc Nolan spróbuje nakręcić Batmana w 3D. Konwersji mówimy stanowcze NIE.

Odpowiedz
Ja mam nadzieję, że Nolan z bracholem wytworzą w trzeciej części gęsty klimat osaczenia. Batman ma być przecież poszukiwany jak bohater GTA z 5 gwiazdkami na koncie. Liczę, że formuła filmu będzie zakładała pewien dualizm - całe miasto poluje na nietoperza, a nietoperz na Riddlera. Oby finał był o wiele lepszy i mniej przegadany niż w TDK.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Mnie tam Depp dalej pasuje, ale mimo wszystko Mierzwiak ma rację, za duża gwiazda.
Szperając w necie znalazłem kilka fan artów:

Neil Patrick Harris wygląda nieźle i pewnie aktorsko też dałby radę:

[Obrazek: nph-riddler.jpg]

A tutaj David Tennant:

[Obrazek: batman_3_poster___riddler_by_joshwmc.jpg]

Po samym obrazie oczekuję tego samego co Snappik. Przeniesienia komiksowego wymiaru tej historii na jeszcze wyższy poziom. Brutalnie, gęsto z kilkoma twistami i inteligentnie.
Co do dualizmu - wątpię, żeby Nolan i jego brat byli tak niekonsekwentni, żeby zapomnieć o tym, że Batman jest ścigany. Klimat osaczenia, bezsilności ... potencjał jest olbrzymi.
"Renton - "Choose life, choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares."

Odpowiedz
Nie ma co się spinać - 3D to przyszłość. Oczywiście samo 3D filmu nie zrobi. Mam tylko nadzieje, że ktoś w końcu wynajmie Bale'owi logopedę i nauczyciela wymowy, bo tego faceta się już słuchać nie da. W ogóle nie miałbym nic przeciw, żeby Bale wyleciał z obsady.

Odpowiedz
Arahan napisał(a):Neil Patrick Harris wygląda nieźle i pewnie aktorsko też dałby radę
Dałby. Ale za każdym razem czekałbym aż padnie "Legen... dary!"

Arahan napisał(a):David Tennant
Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Dlaczego fanboje na forach aż tak się uparli na tego gościa?

freak_outXP napisał(a):3D to przyszłość
Oby nie : )

Odpowiedz
Snappik napisał(a):Ja mam nadzieję, że Nolan z bracholem wytworzą w trzeciej części gęsty klimat osaczenia.
Arahan napisał(a):Brutalnie, gęsto z kilkoma twistami i inteligentnie.
Yes, yes, yes. Mmmmmmmmmmmm, czuję zapach miodu.
Mierzwiak napisał(a):Zdjęcia Wally'ego Pfistera to uczta dla oczu i nie wyobrażam sobie żeby zniszczyli to kolejną gównianą przeróbką.
Podpisuję się. Pfister + Imaxowe kamery = orgazm. Pfister + 3D = skok na kasę i kupa.
Don Vito napisał(a):Gdzieś czytałem, że Nolanowi podobała się 3D, ale do tej pory był problem z rozmiarem kamer (kamery Imax są bodajże dwa razy większe od zwykłych).
Nolan wyraził się o 3D jasno - nie jest fanem tej technologii, nie przepada za tworzeniem filmów w ten sposób, nie uważa, że ten format wzbogaca doznania kinowe, ale jeśli ludzie (widownia, nie producenci) będą chcieli, żeby tworzył w 3D - będzie tworzył w 3D. Problem jest niestety taki, że powiedział też wyraźnie, że gdyby robił w 3D to by stosował konwersję, a nie kręcił w 3D od początku. Po prostu tak mu bardziej pasuje. Nie wiem no, średnio to brzmi. Ale z drugiej strony Nolan jest na tyle rozgarniętym kolesiem, że zapewne skapnie się jeśli jego filmy zaczną tracić na wizualnej wartości...

freak_outXP napisał(a):W ogóle nie miałbym nic przeciw, żeby Bale wyleciał z obsady.
A ja bym miał, ale to nie z powodu sympatii do Bale'a - po prostu nie lubię, gdy w przypadku franchise'ów opartych na fikcyjnym świecie zmieniają się aktorzy grający te same postacie. To po prostu jest jakiś zgrzyt dla mnie, gdy w 2 części czegoś tam widzę, że postać, która była w części pierwszej inaczej wygląda. W tym przypadku po prostu stawiam ciągłość fikcyjnego świata/franchise'u ponad zdolności aktorskie. Na takiej samej zasadzie nie podobało mi się, że w TDK Rachel Dawes grała Maggie Gylenhaal, a nie Katie Holmes - mimo, że uważam Gylenhaal za lepszą aktorkę. Tak samo się wkurzałem, że Dumbledore w Potterach 3-7 jest inny od tego z 1-2. Ot, tak już mam i tyle :)
Na szczęście udział Bale'a w Batmanie 3 jest niemal pewny :P

Odpowiedz
Rodia napisał(a):Tak samo się wkurzałem, że Dumbledore w Potterach 3-7 jest inny od tego z 1-2.

Ciężko żeby Richard Harris powstał z martwych żeby dokończyć potterową serię ;)

Wolę nowego Batmana w 2D z czysto praktycznego powodu - 3D nie robi na mnie wrażenia, ale muszę za nie więcej płacić i mieć durne okulary przez cały seans.

Odpowiedz
Idealnym zamknięciem serii byłby dla mnie mroczny, maksymalnie pesymistyczny film, który opowiadałby o ostatecznym upadku Batmana, a w którym Bale by nie charczał. Z Rką. Nie wiem jak to było w komiksach, bo ich nie czytałem, ale urobiły by mnie takie motywy jak na przykład śmierć Alfreda. Bardzo lubię oba filmy Nolana o Batmanie, ale żaden nie był chyba na tyle ciężki, na ile film o Netoperku mógłby być.

No ale cóż, to są chyba marzenia ściętej głowy.

Odpowiedz
Jeśli już mowa o marzeniach ze zrealizowaniem filmu z kategorią wiekową R to idealnym miejscem akcji w trójce byłoby Arkham Asylum-szpital dla największych psycholi. I Człowiek-Zagadka jako główny przeciwnik. :grin:
koronex1989

Odpowiedz
Bodzioo napisał(a):Idealnym zamknięciem serii byłby dla mnie mroczny, maksymalnie pesymistyczny film, który opowiadałby o ostatecznym upadku Batmana
Tutaj byłbym ostrożny, by nie przesadzić. Na tym forum ostatnimi czasy, wytworzyła się moda na "mrooooooook" i "egzystencjalną beznadzieję" która u niektórych użytkowników przybiera czasami nieco karykaturalną formę. Jasne, Batman to właśnie taki superbohater który pasuje do tych motywów i choć wizja Wayne'a jako totalnego psychopaty jest jak najbardziej kusząca, to jednak klasyczny Batman jest tym co tygryski lubią najbardziej. Postać podzielona, targana dualizmem, w której za przeproszeniem, pojadę górnolotnie: "dobro" niustannie zmaga się ze "złem. To drugie może o sobie okazjonalnie dać znać w mocny sposób, ale wciskanie na siłę gęstego pesymizmu zarówno do wymowy filmu, jak i samej postaci Gacka, może wyjść sztucznie. Nie mówiąc już o tym, że zawsze znajdą się ludzie z drugiego obozu. Napakuje się za dużo "MROKU" i zaraz pojawią się głosy, że film sili się na sztuczny fatalizm. Większość osób, mimo wszystko zdaje się kochać Batka klasycznego. Zresztą myślę, że Nolan zarysował w swoich dwóch filmach obraz człowieka, bardziej "niepewnego moralnie" i niestabilnego psychicznie, niż może się wydawać po pobieżnym obejrzeniu.

freak_outXP napisał(a):W ogóle nie miałbym nic przeciw, żeby Bale wyleciał z obsady.
Błądzisz :wink:

Ludzie już chyba zapomnieli ile pochwał spłynęło na Bale'a po Batman Begins. Może brakuje mu nieco tego stoicznego badasserstwa, jakie posiadał Keaton, ale biorąc pod uwagę wszystkie punkty, jest to najlepszy Batman. Poprzednicy po prostu lepiej lub gorzej wyglądali, stojąc w gumowych kostiumach w półświetle(chociaż przyznaje, że widząc Keatona i jego "poopy face", nadal dostaję gęsiej skórki). U Bale'a w Beginsie po raz pierwszy było naprawdę czuć tą postać. Faceta którego siłę nie stanowią drogie zabawki, czy umiejętność skradania się w cieniach, ale osobowość, osobowość człowieka z którym nie chce się zadzierać, osobowość faceta który jest napędzany przez cel. A to, że w BB był również rewelacyjny fizycznie, zawzięty, agresywny i gwałtowny tak Batman być powinien, głównie kucający i przyczajony, to już wisienka na torcie :wink:. Pozatym to wciąż Bale, aktor o którym, zanim wystąpił w paru blockbusterach gdzie grywał drugie skrzypce, nie bez powodu mówiono jako o jednym z największych aktorskich talentów swojego pokolenia.
Co do charczenia zaś, wystarczyłoby po prostu gdyby wrócił do wersji z BB. Teraz zdaje się mało kto pamiętać, że w przypadku Begins na Bale'a, spływały pochwały od fanów za modulacje głosu. Był wtedy wyważony, zmieniając go na potrzeby od sceny do sceny, używajac "Full Batman Growl Mode" tylko wtedy gdy było trzeba(scena "przesłuchania" Flassa, jedna z najbardziej popularnych w BB). Dopiero po TDK napłynęły pretensje. Co ciekawe, jako pierwsze padły ze strony osób które nie oglądały poprzedniej części, albo nie były zaznajomione z przyczynami modulacji. Ja po Begins, byłem już w pełni oswojony z tą ideą, więc nawet nie zauważyłem zwiększonego natężenia basów. Powrót do korzeni w tej kwestii, wydaję się idealnym rozwiązaniem.

Oprócz tego "trójka" może być okazją do sprezentowania "ostatecznego", skończonego Nolanowskiego Batmana. Według niektórych, Christopher jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w kwestii wizji samej postaci. W Beginsie Gacek był jeszcze świeży, niewyrobiony i pełen, że się tak wyrażę "młodzieńczego zapału". W Dark Knight, Bale był już bardziej stonowany, nadając postaci odrobinę tej swojej "stalowej rezerwy", co nie udało się w 100% jako, że Batman w TDK musiał ustąpić sporą cześć czasu ekranowego innym postaciom i motywom fabularnym. Poza tym wtedy po raz pierwszy spotkał się z przeciwnikiem pokroju Jokera, a tacy będą kształtować jego życie w przyszłości. W "trójce" za to możemy zobaczyć Gacka "dokończonego", na co czekam.

Snappik napisał(a):Ja mam nadzieję, że Nolan z bracholem wytworzą w trzeciej części gęsty klimat osaczenia. Batman ma być przecież poszukiwany jak bohater GTA z 5 gwiazdkami na koncie. Liczę, że formuła filmu będzie zakładała pewien dualizm - całe miasto poluje na nietoperza, a nietoperz na Riddlera. Oby finał był o wiele lepszy i mniej przegadany niż w TDK.
Finał TDK był świetny. Choć wykonanie ostatniej przemowy Gordona nieco zgrzytało, to reszta była zacna. Dark Knight to film który przez cały swój czas trwania, utrzymuje mocne napięcie a ostatnie sceny są według mnie, mocną tego kulminacją.

Don Vito napisał(a):Gdzieś czytałem, że Nolanowi podobała się 3D, ale do tej pory był problem z rozmiarem kamer (kamery Imax są bodajże dwa razy większe od zwykłych). To było parę lat temu, teraz mamy kamery Camerona, więc Nolan spróbuje nakręcić Batmana w 3D.
Mylisz pojęcia, jedno nie ma nic wspólnego z drugim.
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
Kto się założy , że ten Zagadka to bedzie Joker ? :twisted:
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Ja tam bym wolał jakiegoś fajnego przeciwnika, który jeszcze nie został zekranizowany, ale w tym momencie przychodzi mi na myśl tylko dziewczyna Jokera :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Cytat:Kto się założy , że ten Zagadka to bedzie Joker ? :twisted:
Ja. Nic tak absurdalnego w kontekście prognoz na temat fabuły 3. części nie czytałem, więc mogę się założyć o Twoją duszę.

E? Zagadka? Będzie mroczny świrus, będzie pojedynek na intelekty, będzie... być może powtórka z TDK.
Dyskretny urok burżuazji, Ran, Terminator 2, Big Lebowski, Fanatyk, Cries and whispers, Annie Hall, Eraserhead, Mroczny przedmiot pożądania, Noc na Ziemi, Lot nad kukułczym gniazdem, Capote, Boogie Nights, Zed i dwa zera, Żywot Briana.

Odpowiedz
EL-Kal napisał(a):Ja. Nic tak absurdalnego w kontekście prognoz na temat fabuły 3. części nie czytałem, więc mogę się założyć o Twoją duszę.

To już zaprzedałem. Wcześniej zwracano uwagę na pewne podobienstowo Levitta do Ledgera

[Obrazek: Joseph-Gordon-Levitt.jpg]

A jeśli cały viral teraz polega właśnie na tym ? Że niby koleś mający zagrać zagadke to sama zagadka, której rozwiązaniem bedzie to, że zagra on Jokera ? Ja widze to tak.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
shamar napisał(a):Ja widze to tak.
Christopher Nolan jasno i wyraźnie powiedział, że Joker Ledgera był definitywną wersją tej postaci i źle czułby się obsadzając w tej roli kogoś innego. Koniec tematu.

Odpowiedz
A co jeśli Levitt grający Zagadkę to faktycznie viralowa zagadka i okaże się, że Jack Nicholson gra Jokera?!

OMG OMG! EUREKA!
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Crov napisał(a):A co jeśli Levitt grający Zagadkę to faktycznie viralowa zagadka
Zagadka polega na tym, że karzą nam myśleć o aktorach którzy rzekomo kandydują do roli Riddlera, a tymczasem Nolan zagra nam na nosie i dostaniemy to:

Odpowiedz
Swoją drogą geniusz Nolan powiedział o trójce jeszcze jedną bardzo ważną rzecz - to ma być zakończenie, konkluzja, the end, finito. Co jest decyzją najlepszą jaką mógł podjąć (nic w tym dziwnego; w końcu jest geniuszem), bo nic tak bardzo by mnie nie wkurzyło jak rozrastanie się tej serii w nieskończoność i stopniowy zanik jej jakości. A tak to przynajmniej można mieć podstawy wierzyć, że jeśli Nolanowi trójka zajebiście wyjdzie, a wierzę, że tak będzie to kolejny reboot zrobią za nie prędzej niż 20 lat...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon