The End of the F***ing World (Channel 4/Netflix, 2017)

Brytyjskie serial, który na początku roku trafia na Netfliksa. I takie premiery to ja rozumiem!

Całość ma osiem odcinków, które trwają 20 minut, więc spokojnie można zaliczyć w jeden wieczór. Jak już wsiąkniecie w te przygodę to będziecie chcieli zobaczyć jej zakończenie jak najszybciej.
To jest jak połącznie Bonnie i Clyde z Kochankami z Księzyca. Cudownie się to ogląda i patrzy na to, jak bohaterowie ewoluują z kazdym odcinkiem.

The End of the F***ing World jest pozytywnie poprane, a bohaterowie są... dziwni. Chłopak uważa siebie za psychopatę i chce kogoś zabić. Ona to walcząca z samą sobą, mająca problemy emocjonalne dziewczyna, która "don't wanna live on this planet anymore" :)

Historia jest prosta, ale własnie dzięki relacjom i dziwaczności wszystko jest takie świeże, nie ma tu mowy o sztampie, chociaż jest to historia miłosna. Jest wulgarnie, jest też miejsce na krew i mocniejsze sceny, no i nie brakuje czarnego, brytyjskiego humoru. A duet aktorski jest doskonały. Podobnie, jak ścieżka dźwiękowa.

Z racji nie najdłuższego metrażu na pewno będę chciał sobie powtórzyć ;) Mocne 8
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Sympatyczne, ale generalnie na raz. Plus jednak niby tylko 8 odcinków po 20 minut, ale nie zlatuje to jakoś super idealnie. No i koniec taki lekko po chuju. There, I said it.
7/10
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Wow! Co za cudowny serial Tylko Brytyjczycy mogli wymyślić coś tak zwariowanego, dziwacznego i nietuzinowego odjechanego a jednocześnie całkowicie angazujacego, oryginalnego i niezaprzeczalnie świeżego. Tylko Brytyjczycy potrafia w taki niekonwencjonalny i nieszablonowy sposob opowiadac o milosci oraz nastolatkach. Gorąco polecam!!!!!

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
Moi ulubieni rezyserzy
Top 3 2017
Blade Runner 2049
A Ghost Story
Dunkierka

Odpowiedz
Muszę szczerze przyznać, że jest to solidny serial! :D Ogólna ocena ode mnie to tak 6+/10.

Odpowiedz
Początek trochę przehipsteryzowany (patrzcie jacy oni inni i dziwni!), ale na szczęście później jest lepiej. Niezłe tempo, ciekawe pomysły, można się też pośmiać. Soundtrack faktycznie zacny. Warto łyknąć.

Odpowiedz
Jestem w trakcie pierwszego odcinka i już dawno nie widział tak przekalkulowanego, pretensjonslnego gówna które w każdej sekundzie walczy o bycie quirky kultową produkcją. Rzyg.

Odpowiedz
Widziałem fragmenty jak ktoś inny oglądał i wygląda to dokładnie tak jak pisze Mierzwiak. Na pewno te sceny jakie widziałem nie zachęcały do seansu (wbrew trailerowi), raczej kolejna przehypowana produkcja :/

Odpowiedz
Obejrzałem w jeden dzień i szału nie było. Chłopak z Black Mirror gra siebie samego, dziewczyna chyba trochę lepsza. Dobra muzyka ale całość mnie lekko przynudzała.
Nie wiem po co taka końcówka. Drugi ewentualny sezon raczej odpuszczę.

6/10

Odpowiedz
Ej no, nie jest to aż taka średniawka. Jest coś takiego z serialami Netfilixa, zwłaszcza te o nastolatkach (Stranger Things, 13 powodów..), że zaskakująco wchaniają się od razu z lekkością, mimo, że to raczej nie nasza bajka. I jakimkolwiek trwadzielem nie jesteś łatwo się tutaj rozczulić i wyjechać w tą podróż razem z bohaterami. Nie jest to dzieło wybitne, też nie jest dojrzałe, leci po schematach, ale robi to z taką swobodą i urokiem, że ogląda się to naprawdę z ogromną przyjemnością. Jeśli chcesz więc porwać i popłynąć się w naiwną, dziecięcą podróż to polecam i to od razu! To serial, który łatwo przemija, ale miło się wspomina (jak bycie nastolatkiem) - w ogóle trochę zatęskniłem za SKINSAMI po tym serialu

Odpowiedz
Dobry serial. Nie wybitny, ale w zasadzie od pierwszych scen przykuwa uwagę i wciąga. Myśę, że 8 odcinków po 20 minut to dla takiej historii optimum.

Fajni aktorzy, zwłaszcza dziewczyna, dobra muzyka i ładne zdjęcia, a dzięki kilku znanym, aczkolwiek ciekawym zabiegom nawet klisze nie rażą.

Drugi sezon zbędny.

7/10
"Renton - "Choose life, choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares."

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon