The Grand Tour (Jeremy Clarkson, Richard Hammond James May) (Amazon)
Skopiuje swoją opinię z wykopu:
Po drugim odcinku #thegrandtour czuję się jednak rozczarowany. Wiadomo, że nie można kopiować formuły #topgear, ale te niby występy celebrytów są zwyczajnie słabe. To samo zadanie z drugiego odcinka. Zawsze zadania trójki były reżyserowane, ale w taki sposób, że nie waliło to po oczach aż taką sztucznością. Tutaj praktycznie dostaliśmy film.
No i ten kierowca The American jest beznadziejny. Nie miało być w tym programie przypadkiem Bena Colinsa?
Póki co po dwóch odcinkach mam ochotę obejrzeć stare dobre TG.

Acha i za mało testów!
2016:
Deadpool - 9/10
The Revenant - 8/10
Batman v Superman - Dawn of Justice - 7/10
Planeta Singli - 7/10

Odpowiedz
Potwierdziło się to co pisałem wcześniej. To już nie jest show o samochodach, a i w wartość podróżnicza była w tym odcinku wątpliwa. Jasne, były momenty, że śmiałem się na głos przy odgrywaniu Edge of Tomorrow, ale w tym momencie nie jestem fanem TGT.

Odpowiedz
Trzeci odcinek świetny! Są samochody, jest podróż, nie ma The American. Stare, dobre Top Gear.

Odpowiedz
(02-12-2016, 11:38)ernestbugaj napisał(a): To już nie jest show o samochodach
Tego się obawiałem.

Jaki jest teraz najlepszy program tego typu o samochodach, z minimalną ilością wygłupów?

Odpowiedz
Oglądaliście ostatnie sezony Top Gear? Te z odcinkami, w których Clarkson, Hammond i May jeździli kombajnami? Od kilku lat to nie był tylko program o samochodach. Pierwsze dwa odcinki GT rzeczywiście wyglądały jak pójście jeszcze o krok dalej, ale trzeci to w większości klasyczny Top Gear.
Ernestbugaj, nie wiem, czemu ciągle piszesz o "wartości podróżniczej" w odcinkach, które nie były typowymi podróżniczymi.

Odpowiedz
Ostatnie sezony TG też mi się nie podobały. Podobały mi się w nich materiały o samochodach (recki), nie te wszystkie durne wyścigi i konkursy. Jaki moglibyście polecić program, w którym stosunek testów do głupot jest na poziomie "starego" top gear?

Odpowiedz
(03-12-2016, 11:34)PropJoe napisał(a): Oglądaliście ostatnie sezony Top Gear? Te z odcinkami, w których Clarkson, Hammond i May jeździli kombajnami? Od kilku lat to nie był tylko program o samochodach. Pierwsze dwa odcinki GT rzeczywiście wyglądały jak pójście jeszcze o krok dalej, ale trzeci to w większości klasyczny Top Gear.
Ernestbugaj, nie wiem, czemu ciągle piszesz o "wartości podróżniczej" w odcinkach, które nie były typowymi podróżniczymi.

Ależ w tym odcinku z kombajnami również chodziło o samochody. Panowie musieli przecież wyprodukować paliwo dla BMW, którym mieli się ścigać w 24-godzinnym wyścigu. :)
OK, nadrobiłem 3 odcinek i rzeczywiście, stare Top Gear wróciło. Była klasyczna przygoda, piękne samochody i humor.
Cała ta seria jest podróżnicza. Stąd nazwa Grand Tour. W tym odcinku była o tym mowa, o historycznym kontekście takich podróży także.

Odpowiedz
Czwarty za to to chyba najgorsza rzecz od Clarksona i spółki od lat. Żenada. W dodatku tania, bo całość nagrana chyba w dwóch angielskich wiochach.

Wydaje mi się, że problemem nowego formatu jest ograniczenie liczby segmentów. Ten główny jest za długi i o ile w tym włoskim grand tour było to ok, bo materiał był dobry, tak tutaj (i przyznaję częściowo w tym odcinku wojskowym) skutkuje to rozwleczonym głównym segmentem i zachwianiem rytmu z TG. Wolałbym jeszcze jeden krótszy segment, najlepiej test.

Odpowiedz
Były święta to nadrobiłem wszystkie odcinki łącznie dzisiaj z dwuczęściowym odcinkiem specjalnym w Namibii. I powiem, że jestem bardzo zadowolony i nie do końca rozumiem niektórych narzekania? Znaczy się niektóre zarzuty rozumiem, z niektórymi się nawet zgadzam, ale jednak ilość plusów przewyższa zdecydowanie ilość minusów. Tym bardziej, że przecież w oryginalnym "Top Gear" nie wszystkie odcinki były super i były bardziej klasyczne poświęcone samochodem, czy też bardziej zwariowane jak wyburzanie domów sprzętem wojskowym.
Dla mnie "The Grand Tour" ogląda się jak stary dobry "Top Gear". A główna to zasługa prowadzących. Jest dalej chemia i szczególnie widać to w namiocie, interakcji z widownią itd.

Wiadomo, że wiele elementów jest reżyserowanych, ale to w i dawnych Top Gearach tak było. Przyznaję, że drugi odcinek w odbiciem Królowej od terrorystów był może za bardzo wyreżyserowany. Ale też się nie zgodzę, że nie ma prawie nic o samochodach. Wyprawa Grand Tour po Włoszech to doskonałe połączenie zabawy z testem super aut. A np.dokument o rywalizacji Ferrari z Fordem w Le Mans był świetnie zrealizowany, jak i też był edukacyjny.

Za to odcinek "Enviro-Mental" ze zrobionymi ekologicznymi samochodami był dla mnie najlepszy. Najbardziej lubiłem w Top Gearze, kiedy musieli oni stworzyć jakieś rzeczy, czy to samochód elektryczny, czy amfibię itd. Naprawdę śmiałem się oglądając ten odcinek.

Serial ma też tak jak dawny Top Gear, bardzo dobre zdjęcia. Co do muzyki to jest tak sobie. Widać, że nie mają chyba praw do muzyki filmowej jak dawniej. Uwielbiałem jako słuchacz filmówki wyłapywać co teraz leci w tle w TG. Na początku w Grand Tour myślałem i dziwiłem się co tak wiele mają muzyki z "Dredda", ale trochę inaczej brzmiącej. I potem się zorientowałem, że czołówkę jak i chyba wiele odcinków współkomponuje Paul Leonard-Morgan odpowiedzialny właśnie za soundtrack do "Dredda". Na razie oceniam oprawę muzyczną za OK.

I na koniec nie będę oryginalny, że American średnio mi przypadł do gustu, choć sam Tor Ebola jest bardzo fajny. I też nie wiem, czy cały sezon planują "zabijać gwiazdy".

Ale podsumowując ten półmetek, na razie jestem bardzo zadowolony i od razu poleciał "lajk" na Facebooka :)
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Przestałem oglądać po 2 odcinku. Muszę nadrobić.
2016:
Deadpool - 9/10
The Revenant - 8/10
Batman v Superman - Dawn of Justice - 7/10
Planeta Singli - 7/10

Odpowiedz
(03-01-2017, 01:40)Lawrence napisał(a): Za to odcinek "Enviro-Mental" ze zrobionymi ekologicznymi samochodami był dla mnie najlepszy. Najbardziej lubiłem w Top Gearze, kiedy musieli oni stworzyć jakieś rzeczy, czy to samochód elektryczny, czy amfibię itd. Naprawdę śmiałem się oglądając ten odcinek.

No co Ty! Ten odcinek właśnie najsłabszy o czym pisałem wyżej. Ale generalnie zgadzam się, że warto oglądać. Ten segment o Le Mans Maya świetny. W piątym odcinku fajny choćby przejazd po dekoracjach filmowych w Maroku. Odcinek świąteczny niezły, poza żenującą częścią w namiocie o prezentach świątecznych. Dwuczęściowy odcinek specjalny w Namibii niestety dużo słabszy niż najlepsze specjalne podróże z TG - trochę bez celu jeździli, brakowało poczucia prawdziwej przygody obecnego w wielu takich podróżach - ale ogólnie też obejrzałem z przyjemnością, szczególnie pierwszą część.

Odpowiedz
(03-01-2017, 01:40)Lawrence napisał(a): I na koniec nie będę oryginalny, że American średnio mi przypadł do gustu, choć sam Tor Ebola jest bardzo fajny. I też nie wiem, czy cały sezon planują "zabijać gwiazdy".

BBC ponoć nie wyraziło zgody na skopiowanie formuły zapraszania gwiazd do studia, a w celu przejechania się na torze to już w ogóle. Więc ten segment GT to najwyraźniej miał być prztyczek w nos dla Angoli.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon