The Last AVTAK (2016/2017)
THANK FUCKIN GOD! PRAISE THE JESUS! REJOICE IN THE SUN!
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Gratuluję i dzięki wszystkim!

Odpowiedz
Cassel, dzięki za AVTAKa! I dziękuję wszystkim współgraczom :D

Odpowiedz
Ogłaszam koniec gry! Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział, robić ten konkurs dla was to był zaszczyt i prawdziwa przyjemność; mogę tylko powtórzyć to, co mówiłem pod koniec poprzedniej edycji: jako gracze jesteście wspaniali, jako kinomani – wybitni. Gratulacje szczególnie dla patyczaka, którego zwycięstwo było bezapelacyjne (choć zdarzały mu się długie przestoje) i który niemal na samym początku odstawił resztę graczy na kilka długości. ;) To była jego gra i tym samym przechodzi on do galerii avtakowych sław (jak tu nie przejść, skoro rozpoznaje się Dunbara po samych chmurach...). Pozostali uczestnicy również zrobili dobrą robotę, zwłaszcza kilku następnych w kolejności. Aż nie do wiary, jaka to mogłaby być świetna rozgrywka, gdyby patyczak nie był tak dobry, a jego przeciwnicy nie przespali początku gry. :)

Jednocześnie ogłaszam, że to był ostatni prowadzony przeze mnie Avtak. Choć kocham ten quiz, zwyczajnie nie widzę już dla niego przyszłości; nierzadko brało w nim regularny udział raptem kilka osób, co sprawiało, że chwilami turniej był dość kuriozalny. Ale oczywiście niczego nie ujmuję wam, którzy graliście, bo kiedy już się pojawialiście, dawaliście z siebie wszystko, i to dzięki wam bywało naprawdę emocjonująco, zwłaszcza w ostatnich dwóch tygodniach. Szacun. Tak więc uważam, że formuła Avtaka już się wyczerpała, a i ja już nie zamierzam zbierać materiałów do następnej edycji (choć mam pomysł na pewne urozmaicenie rozgrywki), lecz jeśli ktoś byłby chętny do jej zorganizowania, w razie potrzeby mogę służyć radą i pomocą. Sam chętnie zagram. ;)

I jeszcze ciekawostka. Mam na GG jednego z graczy, solidnego użytkownika tego forum. Kiedy pewnego razu wytknąłem mu, że "królem wieczoru" został inny gracz, skomentował to krótko: głupi kutas z niego. :))

Wkrótce pojawi się tu garść avtakowych statystyk, więc nie rozchodźcie się jeszcze. ;)

Odpowiedz
Gratuluję patyczakowi i żałuję, że złamałem obietnicę. :(

Propsy dla Cassela za organizację, jak zwykle było supi. :)

Odpowiedz
Gratulacje patyczak :) A dla Cassela dzięki za prawie dwa miechy dobrej zabawy. Jasne, że czasem było mało uczestników, ale szczerze mówiąc godzina 20:05 na taki konkurs jest wyjątkowo chu... no nędzna jest i już.

Czekam na AVTAK RESURRECTION

Odpowiedz
Niestety, panowie, na późniejszą godzinę mam inne zobowiązania, a cóż to byłaby za gra, gdyby nie mógł w niej wziąć udział prowadzący...

To już 11 lat Avtaka! Pierwsza edycja odbywała się niemal dokładnie w tym samym zimowym czasie, kiedy trwała ta właśnie miniona. Cztery konkursy toczyły się na forum śp. klubu Ofilmie, dwie na również już nieistniejącym MovieForum, a osiem tutaj. Pewną ciekawostką jest Avtak nr 7, przeprowadzony na MovieForum przez niejakiego burzę-lukasa. Nie miał on zbyt wiele wspólnego z tymi naszymi (w dodatku odbywał się równolegle z tym, który ja tutaj prowadziłem), ale ponieważ był wyraźną kontynuacją tego, który wcześniej zorganizował tam Solo, oraz brali w nim udział avtakowi weterani Donia Agata i massif, postanowiłem włączyć ten quiz do oficjalnych statystyk (ze względu na coraz mizerniejszą frekwencję graczy został nieukończony). Więcej Avtaków w sieci nie wykryłem (poza jednym tematycznym, dotyczącym serialu "Lost").

AVTAK #1 [Solo] .................... 30 XI 2005 – 29 III 2006 (liczba rund: 76) ---> massif
AVTAK #2 [Solo] .................... 25 X 2006 – 23 I 2007 (liczba rund: 73) ---> Tyler Durden
AVTAK #3 [Solo] .................... 17 IX 2007 – 3 III 2008 (liczba rund: 120) ---> Negrin
AVTAK #4 [Solo] .................... 8 IX 2008 – 7 XII 2008 (liczba rund: 61) [niedokończony]
AVTAK #5 [Cassel] ................. 15 IV 2009 – 22 V 2009 (liczba rund: 76) ---> Solo
AVTAK #6 [Cassel] ................. 12 IX 2009 – 28 X 2009 (liczba rund: 93) ---> Solo
AVTAK #7 [burza-lukas] ......... 14 IX 2009 – 6 XII 2009 [niedokończony]
AVTAK #8 [Mefisto] ............... 15 III 2010 – 9 V 2010 (liczba rund: 100) ---> Cassel
AVTAK #9 [Solo] .................... 4 IX 2010 – 2 XI 2010 (liczba rund: 113) ---> Cassel
AVTAK #10 [Mefisto] .............. 8 V 2011 – 27 VI 2011 (liczba rund: 86) ---> Ciuniek
AVTAK #11 [Cassel] ............... 19 XII 2011 – 1 II 2012 (liczba rund: 80) ---> Ciuniek
AVTAK #12 [Mefisto] .............. 3 XII 2012 – 6 III 2013 (liczba rund: 186) ---> Crash
AVTAK #13 [Cassel] ............... 8 IV 2014 – 25 V 2014 (liczba rund: 97) ---> Mefisto
AVTAK #14 [Cassel] ............... 4 XII 2016 – 22 I 2017 (liczba rund: 96) ---> patyczak

W tym Avtaku trafiło się cztery przypadki graczy, którzy odgadli co najmniej 3 zdjęcia z rzędu. Poczwórnych trafień było w sumie dwanaście, a zdarzyły się też dwie piątki: massif i Solo.
Oto lista trójkowiczów:

I: massif, massif, massif (5), massif
II: Tyler Durden, Negrin, Tyler Durden (4), Tyler Durden
III: massif, Negrin, Negrin, massif
IV: Cassel
V: Solo, Mefisto, Solo, Solo
VI: Solo (5), Solo, Mefisto
VII [brak danych]
VIII: Ciuniek (4), Cassel (4), Cassel (4)
IX: Mefisto, patyczak, Tyler Durden (4), Mefisto (4), Mefisto
X: Cassel, Crash, Ciuniek (4), Ciuniek (4), Ciuniek
XI: Ciuniek, Ciuniek, Mefisto, Ciuniek (4), Mefisto (4)
XII: Crash, Cassel, Crash (4), nawrocki
XIII: Bogdan, Bogdan
XIV: krysiron, patyczak, nawrocki (4), patyczak

We wszystkich Avtakach punkty zdobywało dotąd równo 80 graczy. Poniżej ich alfabetyczna lista, a żebyście nie musieli szukać czołówki, od razu podaję też zdobywców największej ilości punktów: Cassel (504), Ciuniek (412), Mefisto (386), Tyler Durden (364), massif (358), patyczak (346,5), Crash (232), Solo (205).

agoo – 14, Albertino – 99, Alienka – 17, AlukarD – 7, Azel – 4, azrael – 10, Bartholomew – 4, Battonsson – 4, Berus – 44, Bogdan – 191, Cassel – 504, Cimcirymci – 4, Ciuniek – 412, Crash – 232, Craven – 5, Crov – 112, Danus – 2, DexDexter – 122, DGT – 8, D'mooN – 7, Donia Agata – 166, Doveling – 31, eljanusz – 8, Eorath – 7, gilderoy – 4, Grievous – 16, Gumiś – 12, Huntersky – 40, Joe Chip – 3, Jonasz – 12, Kanar – 5, Karan – 43, Karol – 4, kiuba – 5, Koleś – 18, krysiron – 38, lalapo – 13, LepP – 8, lotan – 4, majlo – 6, massif – 358, maxinho – 56, Mefisto – 386, MeInside – 2, michnik – 49, Mierzwiak – 29, Motoduf – 20, Nakf – 56, Narya – 7, nawrocki – 157, Nazgul – 55, Negrin – 185, Orleanna – 9, patyczak – 346,5, Perfik – 6, Persona non grata – 10, Phil – 38, Phlogiston2 – 4, Pitero – 5, PropJoe – 23, Punisher92 – 7, Quentin – 5, Rinzler – 11, Sancho – 33, simek – 28, simon – 8, Snuffer – 13, Solo – 205, SonnyCrockett – 58, stark – 5, Stormbringer – 21, Szaman – 53, szarlota – 7, Tannis – 8, Tedeward – 5, Together17 – 8, Traku – 29, Tyler Durden – 364, wiking – 14, Zaju – 40

Spośród 442 kadrów, które zaprezentowałem wam w pięciu konkursach, osobiście zrobiłem 229. W trzech pierwszych te moje stanowiły większość z ogólnej ich liczby.

Być może również przez lata trwania Avtaka co niektórzy gracze zauważyli moją pewną... ekhem... słabość do pikantnych obrazków. Cóż, jako osobnik chorobliwie heteroseksualny nie mogłem odmówić sobie przyjemności okraszenia moich konkursów (bo także w MasterKadrze) pewną dawką pikanterii. Zresztą nie tylko żeńskiej. ;) Poniżej zatem prezentuję wszystkie tego typu kadry, które wykorzystałem w Avtaku. Ku pamięci, lecz także ku uciesze.

Odpowiedz
11 lat, jestem pod wrażeniem. Spory kawałek historii.

[Obrazek: giphy.gif]

Odpowiedz
Taaa uzbierałem przez te lata 58 punktów? Szacun dla mnie. ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Mam 29 punktów z czego 25 w tej edycji? LOL

Odpowiedz
Calkiem przypadkowo wszedlem dzisiaj na forum, i az sie lezka w oku zakrecila kiedy zobaczylem ten watek. Dobre czasy :)
"It ain't over 'til it's over."

Odpowiedz
Tu nie ma przypadków.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Gratuluję zwycięzcom, w szczególności Patyczakowi i dziękuje Casselowi za ciekawy konkurs z dużą ilością klasyków, również tych europejskich. Liczę jednak, że nie będzie to ostatnia edycja... Zgłaszam swoją chęć na następną.

Odpowiedz
Szkoda, że nie miałem tym razem zbytnio czasu, ale może dołączyłbym do kolejnej edycji ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon